Skocz do zawartości

Bezawaryjne auto do 15k


Matiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grinser006.gif

Ojciec szuka nowego auta główne założenie ma być bezawaryjne również z instalacją LPG smile.gif Przed aktualnym autem miał moje CC lpg które do teraz jest praktycznie bezawaryjne, także poprzeczka jest postawiona wysoko smile.gif (tak wiem przecież to nie VW tylko Fiat, a fiaty się psują, ale mniejsza o to 270751858-jezyk.gif ) Pozostałe wymagania:

-Mało podatne na rdze

-klima

- 5 d sedan, kombi, hatchback obojętnie

- elektryczne szyby

-ABS

-Powyżej 2000r

-benzyna która dobrze współpracuje z LPG około 100 KM zależy od masy auta, chodzi o to żeby go CC 0,7 nie objechało. Ewentualnie ale to już w ostateczności jakiś klekot może być smile.gif

budżet do 15-17 k

Eny ajdijas ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Note 1.4 90KM, silniczek żwawy, z tych "dobrych" czasów, mało skomplikowany samochód, natomiast fajny pod względem użyteczności, odsuwana kanapa, że albo pasażerowie tył podróżują wygodnie,albo więcej miejsca w bagażniku, duże lusterka boczne ułatwiają parkowanie, tak samo kanciasta budowa-parkowanie tyłem etc. W środku jak na taki samochodzik bardzo dużo miejsca. Generalnie polecam bo spełni wszystkie kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eny ajdijas ?

Oczywiście BMW lub VW Passat - gwarancja spokojnej podróży w komforcie i prestiżu.

A na poważnie - Toyota Corolla E12 lub E11 z końcówki produkcji. Niezniszczalne auta, jak nie kupisz rozbitka to w zasadzie można brać w ciemno. Przebieg nie ma znaczenia, co najwyżej kierownice będziesz miał zmęczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście BMW lub VW Passat - gwarancja spokojnej podróży w komforcie i prestiżu.

> A na poważnie - Toyota Corolla E12 lub E11 z końcówki produkcji. Niezniszczalne auta, jak nie

> kupisz rozbitka to w zasadzie można brać w ciemno. Przebieg nie ma znaczenia, co najwyżej

> kierownice będziesz miał zmęczoną.

Ojciec coś właśnie mowil o toyocie, a jak w corolli współpraca z LPG ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy takiego od 3 miesięcy tylko że ftedeiq 2 razy już stał u mechanika

Kilkunastoletnie auto - czego oczekujesz?

Myślisz, że da się kupić jakiekolwiek auto, które jeździ już naście lat ma za sobą kilkaset tysięcy km i będzie ono nadal równie bezawaryjne co nowe?

Przecież dlatego za używkę płacisz ułamek ceny początkowej...

To jest tylko kwestia szczęścia - możesz trafić lepiej lub gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec coś właśnie mowil o toyocie, a jak w corolli współpraca z LPG ?

Jeździ tego trochę po Polsce. Ja bym jednak olał, te auta nie palą mało, ale też dramatu nie ma. Nie ma aut bezawaryjnych z LPG, a te 7-8 litrów w mieście można w takiej korolce wytrzymać, ewentualnie obciąć o litr-półtora biorąc dieselka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie golfy i octawki mogą mieć problem z przekładnią, lubi cieknąć ale mają zaletę, że silnik 1.6 100KM dobrze z LPG pracuje i jest spora ilośc dobrej jakości zamienników za rozsądną cenę. Jeżeli trafi na taką z PL salonu, gdzie ktoś w miarę dbał o auto nie powinien narzekać.

I jedna uwaga w służbowej octawi koło kierownicy marnie wygląda przy 200 tyś. km, przynajmniej drugie tyle wedle niektórych "znawców" powinna przejchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy w w/w budżecie znaleźć coś w dobrym stanie jest realne?

1.6/1.8 z przed liftingu z początków produkcji tak, tylko wersja bida no i silnik dychawiczny. Tylko należy pamiętać, że jak ktoś CIM'a nie wymienił to spada to na nas, tylne zawieszenie to nie Astra F że bez ruszania 200kkm zrobi. Lepiej AII - proste i trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec coś właśnie mowil o toyocie, a jak w corolli współpraca z LPG ?

Głowica wystarcza na ok. 100kkm. Tzn. normalnie robi sięregulace luzów zaworowych co 90kkm, na LPG co 30kmm i głowicy starcza na 3 regulacje. Ale pomyśl, ze ile lat wyjeździsz 100kkm... Ja zagazowałem i śmiga super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem niegłupi pomysł bo pewnie znacznie łatwiej znaleźć nie-ulepa niż w przypadku VW.

Zaiste. Renault wręcz słynie z budowy bezawaryjnych samochodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostałe wymagania:

> -Mało podatne na rdze

> -klima

> - 5 d sedan, kombi, hatchback obojętnie

> - elektryczne szyby

> -ABS

> -Powyżej 2000r

> -benzyna która dobrze współpracuje z LPG około 100 KM

> budżet do 15-17 k

Lacetti 1.6 spełnia wszystkie wymagania (tylko trzeba kupić dobry krajowy egzemplarz od 1 wł., a nie z komisu Mirka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie bananow nie jest jakies kosmicznie drogie.

Cima tez juz mozna tanio naprawic

Co do wypasu,to roznie moze byc.Ale wiekszosc ma klime.

1.6/1.8 z przed liftingu z początków produkcji tak, tylko wersja bida no i silnik dychawiczny.

> Tylko należy pamiętać, że jak ktoś CIM'a nie wymienił to spada to na nas, tylne zawieszenie to

> nie Astra F że bez ruszania 200kkm zrobi. Lepiej AII - proste i trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ford Fusion inne propozycje w tym szmelcwagena spokojnie możesz odrzucić.

Kumpel kupił ze dwa lata temu za 13kzł fieste 2006 spełniającą ww wymagania, no może silnik 1.2 75 kucy ale daje radę, przelot oryginalny 70 kkm, klima + elektryka, aż się zdziwiłem, że za tą kasę można kupić przyzwoite i zadbane auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo jak Skoda.

Ja w odróżnieniu do Ciebie nie zaproponowałem samochodu którym sam jeżdżę, zaproponowałem Toyotę Corollę E12. Masz coś do powiedzenia na temat awaryjności E12? To zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego podworka fabia 1.4 kupisz stos fajne auto.u mnie 160 tys auto praktycznie bezawaryjne,idealne do gazu.

Co innego' lacetti bedzie najmlodszy,najpewniejszy, i chyba najrozsadniejszym wyborem' silnik 1.4 tez idealny do gazu.

Szukalbym jeszcze ewentualnie astryy 2.

Rada, szukaj auta najpopularniejszego na rynku'bedzie duzy wybor i tanio w naprawach' przy twoich zalozenichtlko pb lpg.

i a koniec szukaj auta w dobrym stanie a nie konkretnej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszelkie golfy i octawki mogą mieć problem z przekładnią, lubi cieknąć ale mają zaletę, że silnik

> 1.6 100KM dobrze z LPG pracuje i jest spora ilośc dobrej jakości zamienników za rozsądną cenę.

> Jeżeli trafi na taką z PL salonu, gdzie ktoś w miarę dbał o auto nie powinien narzekać.

Co jest takiego w skrzyniach Golfa IV z tym silnikiem? Słyszałem o kilku potwierdzonych przypadkach rozsypania się skrzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.