Skocz do zawartości

Parkowanie na styk


kaczorek79

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę coś zrobić z gościem, który już któryś raz przyjeżdża bardzo dużym autem dostawczym (największy Transit) i parkuje mi przy lewej stronie auta na 3-4 cm od lusterka, co kompletnie uniemożliwia dojście do drzwi, nie mówiąc o otwarciu i wsiadaniu. Kiedyś po takiej akcji włożyłem mu kartkę za wycieraczkę i uprzejmie poprosiłem, aby tak blisko nie stawał. Spłynęło po gościu i przełożył kartkę na moje auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kaczorek79 napisał:

Mogę coś zrobić z gościem, który już któryś raz przyjeżdża bardzo dużym autem dostawczym (największy Transit) i parkuje mi przy lewej stronie auta na 3-4 cm od lusterka, co kompletnie uniemożliwia dojście do drzwi, nie mówiąc o otwarciu i wsiadaniu. Kiedyś po takiej akcji włożyłem mu kartkę za wycieraczkę i uprzejmie poprosiłem, aby tak blisko nie stawał. Spłynęło po gościu i przełożył kartkę na moje auto. 

kup papier fluorescencyjny samoprzylepny, klej permanent, A4 w jakims papierniczym, druknij kilka slow i na sucha szybe ok 1/3  wys od gory po stronie kierowcy, szyba boczna lepe dokladnie przyklej. jak gosciu spedzi godzine na skrobaniu to zrozumie dupek jeden co to kultura, A jesli nie umie czytac to po godzinie skrobania i tak zrozumie:))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fanlan napisał:

No to sie mecz i nie narzekaj. Kazdy m ajakis wybor. Ew straz miejska/policja.

ja sie nie męcze, bo mnie nikt tak nie staje. napisałem tylko, że na Twoje propozycje ktos może tak zareagować. w dzisiejszych czasach jest więcej arogancji i chamstwa niż dobroci i odrobiny myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Mogę coś zrobić z gościem, który już któryś raz przyjeżdża bardzo dużym autem dostawczym (największy Transit) i parkuje mi przy lewej stronie auta na 3-4 cm od lusterka, co kompletnie uniemożliwia dojście do drzwi, nie mówiąc o otwarciu i wsiadaniu. Kiedyś po takiej akcji włożyłem mu kartkę za wycieraczkę i uprzejmie poprosiłem, aby tak blisko nie stawał. Spłynęło po gościu i przełożył kartkę na moje auto.

zacznij od wezwania :milicja:, kiedyś rozliczyli pacjenta który stanął za mną bo zawsze tak staje na pół godzinki, szkoda że przede mną był parkometr :facepalm: a wszystko przed komisariatem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Straż miejska/ policja - zaparkował tak, że uniemożliwił Ci wyjazd. Jak się raz będzie musiał wyspowiadać policji, zrobią mu drobiazgową kontrolę drogową, to mu się odechce kozakowania.

Teoretycznie wyjechać mogę, tylko wsiąść do auta trzeba przez drzwi pasażera. Nie wiem, czy służby mogą ukarać za coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

można też spuścić powietrze z kół... Mało brutalnie a sie nameczy

Wiesz, myślałem o tym, mam nawet taki kapturek z maszynką do odkręcania zaworków, ale obawiam się, że któregoś pięknego poranka musiałbym odwieźć dziecko autobusem do szkoły, a do pracy spóźniłbym się pewnie ze dwie godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaimprowizuj" sytuacje, w której bedzie musial zaparkować jako drugi. Albo zwyczajnie przydybaj go kiedy wraca i grzecznie poproś żeby nie stawał tak blisko. Jak nie odniesie to skutku cokolwiek zrobisz będziesz rozgrzeszony ;Na marginesie wszelkiego rodzaju busy/kmpery na malych osiedlowych parkingach to zmora. U mnie na parkingu (7 miejsc) ktos zupełnie spoza osiedla w sierpniu postawl kampera i stoi ...i stać pewnie bedzie do kolejnych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Mogę coś zrobić z gościem, który już któryś raz przyjeżdża bardzo dużym autem dostawczym (największy Transit) i parkuje mi przy lewej stronie auta na 3-4 cm od lusterka, co kompletnie uniemożliwia dojście do drzwi, nie mówiąc o otwarciu i wsiadaniu. Kiedyś po takiej akcji włożyłem mu kartkę za wycieraczkę i uprzejmie poprosiłem, aby tak blisko nie stawał. Spłynęło po gościu i przełożył kartkę na moje auto. 

tak...

 

parkuj tyłem :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Polarny napisał:

Być może facet nie ma miejsca i tak musi parkować.

Jeżeli to są przypisane miejsca parkingowe i parkujecie w tych samych miejscach, to po prostu parkuj odwrotnie - np. przodem zamiast tyłem.

równie dobrze gość transita może tak parkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blue_ napisał:

ja sie nie męcze, bo mnie nikt tak nie staje. napisałem tylko, że na Twoje propozycje ktos może tak zareagować. w dzisiejszych czasach jest więcej arogancji i chamstwa niż dobroci i odrobiny myślenia

Owszem zgadzam sie, ale jesli ktos nie ma wyobrazni, a kulturalne uwagi zlewa bo panisko to sorry...jeden cwaniak dostal lepe jak stal w 99% na chodniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w naszej polskiej rzeczywistosci. Nic nie zrobisz mozesz wezwac policje a nastepnego dnia bedziesz sie o auto martwil. Jak jade Mysliborska to widze jak busy parkuja w poprzek miejsc bo sa za dlugie i wystaja i co i nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Witamy w naszej polskiej rzeczywistosci. Nic nie zrobisz mozesz wezwac policje a nastepnego dnia bedziesz sie o auto martwil. Jak jade Mysliborska to widze jak busy parkuja w poprzek miejsc bo sa za dlugie i wystaja i co i nic. 

Tutaj to i TIRy potrafią parkować.

Busy przeprowadzkowe to standard :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kondi napisał:

"Zaimprowizuj" sytuacje, w której bedzie musial zaparkować jako drugi. Albo zwyczajnie przydybaj go kiedy wraca i grzecznie poproś żeby nie stawał tak blisko. Jak nie odniesie to skutku cokolwiek zrobisz będziesz rozgrzeszony ;Na marginesie wszelkiego rodzaju busy/kmpery na malych osiedlowych parkingach to zmora. U mnie na parkingu (7 miejsc) ktos zupełnie spoza osiedla w sierpniu postawl kampera i stoi ...i stać pewnie bedzie do kolejnych wakacji.

Porównujesz szerokość busa, do szerokości kampera? Przecież taki bus, ma szerokość zbliżoną do wielu aut osobowych, np. Jeep Cherokee, czy innego land cruisera.

Ostatnio ktoś mi na bocznej szybie transita też napisał palcem "dzięki!", a miejsca od linii, zostawiłem o wiele więcej, niż on sam sobie zostawił po tej stronie, bo sam po lewej stronie zaparkował na linii, może lubi wsiadać do auta od strony pasażera, i dlatego zostawia sobie właśnie tam metr. Ludzie, bądźcie trochę poważniejsi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kondi napisał:

U mnie na parkingu (7 miejsc) ktos zupełnie spoza osiedla w sierpniu postawl kampera i stoi ...i stać pewnie bedzie do kolejnych wakacji.

Rozlej trochę oleju pod autem i wezwij straż miejską - będą musieli go odholować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

Te miejsca za przypisane do Was?
Nie mozesz parkować drzwiami pasażera w jego stronę? ;]

Miejsca nie są przypisane, gość mieszka dwa budynki dalej i z reguły parkuje na innym parkingu, ale jak nie ma miejsca, to przyjeżdża pod mój blok i staje tak, by jemu było wygodnie. Ja zawsze parkuję w podobnym miejscu, bo sąsiedzi z mojej klatki mają swoje przyzwyczajenia i nikt nikomu w drogę nie wchodzi, ale czasami się zdziwię, jak wychodzę do auta, a tu zonk i muszę prawymi drzwiami wskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mokrii napisał:

tak...

 

parkuj tyłem :facepalm: 

Mądrego to i dobrze posłuchać :facepalm:  Zrobiłem zdjęcie mojego auta, gdy koleś odjechał dziś rano, wcześniej stał przy moim lewym boku prawie dotykając lusterka, co widać po mokrej nawierzchni od padającego deszczu.

 

20180128_094007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kaczorek79 napisał:

Mądrego to i dobrze posłuchać :facepalm:  Zrobiłem zdjęcie mojego auta, gdy koleś odjechał dziś rano, wcześniej stał przy moim lewym boku prawie dotykając lusterka, co widać po mokrej nawierzchni od padającego deszczu.

 

Nie umie podjechać bliżej krawężnika :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stanął przodem i to praktycznie na linii żeby facet nie mógł się zmieścić, a Ty żebyś całe drzwi otworzył :hehe: a jak miejsca nie są przypisane to poparkuj przez tydzień na tym gdzie ten dostawczak i tyle. U nas też się wzięli za dostawczaki na parkingu bo po 5 stało identycznych boxerów i wiem że parkują teraz na strzeżonym ulicę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Miejsca nie są przypisane, gość mieszka dwa budynki dalej i z reguły parkuje na innym parkingu, ale jak nie ma miejsca, to przyjeżdża pod mój blok i staje tak, by jemu było wygodnie.

Skoro nie są przypisane to postaw na miejscu od trawnika samochód żony, bo jak przypuszczam, jak postawisz swój to może się gość odgrywać, a tak nie będzie wiedział czyje to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Mądrego to i dobrze posłuchać :facepalm:  Zrobiłem zdjęcie mojego auta, gdy koleś odjechał dziś rano, wcześniej stał przy moim lewym boku prawie dotykając lusterka, co widać po mokrej nawierzchni od padającego deszczu.

 

20180128_094007.jpg

no to parkuj przodem tak aby prawymi kolami stać prawie na czerwonej kostce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur7 napisał:

Porównujesz szerokość busa, do szerokości kampera? Przecież taki bus, ma szerokość zbliżoną do wielu aut osobowych, np. Jeep Cherokee, czy innego land cruisera.

Ostatnio ktoś mi na bocznej szybie transita też napisał palcem "dzięki!", a miejsca od linii, zostawiłem o wiele więcej, niż on sam sobie zostawił po tej stronie, bo sam po lewej stronie zaparkował na linii, może lubi wsiadać do auta od strony pasażera, i dlatego zostawia sobie właśnie tam metr. Ludzie, bądźcie trochę poważniejsi.

 

Mówiąc bus miałem na myśli wszelkiego rodzaju Iveco, oplandekowane Mastery, Craftery  czy Sprintery xxl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie oklejania szyb to raczej cos mniej inwazyjnego. Cos a la koperta kurierska. Genralnie jak cos takiego robisz to musisz byc przygotowany na odwet. Natomiast z praktyki ci powiem ze chamstwo leczy sie tylko chamstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2018 o 18:47, kaczorek79 napisał:

Mogę coś zrobić z gościem, który już któryś raz przyjeżdża bardzo dużym autem dostawczym (największy Transit) i parkuje mi przy lewej stronie auta na 3-4 cm od lusterka, co kompletnie uniemożliwia dojście do drzwi, nie mówiąc o otwarciu i wsiadaniu. Kiedyś po takiej akcji włożyłem mu kartkę za wycieraczkę i uprzejmie poprosiłem, aby tak blisko nie stawał. Spłynęło po gościu i przełożył kartkę na moje auto. 

 

A to nie jest strefa zamieszkania? Jak jest to nie może tam parkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

A to nie jest strefa zamieszkania? Jak jest to nie może tam parkować.

 

Na zdjęciu widać wyznaczone miejsca parkingowe.

Temat na HejtPark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

Bo jak przyjezdza, to bus pewnie juz stoi

Jeden się domyślił :) Ja z reguły stoję od krawężnika, a żona obok, gdzie BMW na fotce, z tym że czasem jeździmy autami i nikt nie będzie pachołkami zastawiać. Miejsca nie są przypisane, a ja stanąłem jako drugi, bo wcześniej ktoś tam parkował i odjechał. Gość z busa ma inny parking, ale czasem sobie podjeżdża i stawia właśnie tak, że ten drugi ma problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczorek79 napisał:

To jest strefa zamieszkania. Dlaczego nie może?

Kiedyś bodajże @ppmarian przytaczał przepis że w takiej strefie nie wolno parkować pojazdom o DMC>2.5 tony. Ponoć się doczepili do jego Tribeki. Ale niech on się wypowie bo może coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał:

Kiedyś bodajże @ppmarian przytaczał przepis że w takiej strefie nie wolno parkować pojazdom o DMC>2.5 tony. Ponoć się doczepili do jego Tribeki. Ale niech on się wypowie bo może coś pokręciłem.

 

nie chce mnie się wierzyć ;] Ale chętnie się dowiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bodajże [mention=129742]ppmarian[/mention] przytaczał przepis że w takiej strefie nie wolno parkować pojazdom o DMC>2.5 tony. Ponoć się doczepili do jego Tribeki. Ale niech on się wypowie bo może coś pokręciłem.

Potwietdzam niestety....

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Ja napisałem wcześniej "po prostu parkuj odwrotnie - np. przodem zamiast tyłem".

Wygląda to tak, jak byś szukał wymówki, żeby tylko ponarzekać.

Każdemu się kiedyś coś uleje.

Temat z ztych, co i podjazd do tankowania z 2 strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.