Jump to content
Jaruga

Scala za 65 kPLN

Recommended Posts

13 godzin temu, teg napisał:

Pisałem o 208 :) 

Wnętrze Scali to jest jakaś niesamowita porażka, toż to plastic fantastic Ibiza jest cała "twarda" w środku ale naprawdę jakoś to wszystko dobrze wygląda, a to coś w Scali mi się kojarzy ze Skodą Felicją. 

Tylko że wnętrze Felicii, zaprojektowano ponad 20 lat temu, a dolna część deski jest taka sama jak w Favorit, a więc jeszcze Czechosłowacki design ;) 

Jak na lata 90-te to Felicia prezentowała się całkiem znośnie.

1326494453-skoda-felicia-13-40kw-40522.j

• Like 2

To prawda, posiadałem taki bolid i serio wnętrze sympatyczniejsze...

Przechodziłem wczoraj koło salonu skody i z ciekawości zapytałem sprzedawcę o sprzedaż skody scala.

Powiedział tylko że jest grubo poniżej oczekiwań...

Coś mi się wydaje że ten model długo na rynku nie zagości. Bo w obniżkę ceny nie wierzę. 

Czyżby skoda w końcu się pomyliła i nie trafiła w rynek? 

38 minut temu, Jaruga napisał:

Nie, auto jest spoko, tylko o 15 tys. za drogie w PL warunkach (jak dla prywatnych)

• Like 2

5 godzin temu, Jaruga napisał:

Przechodziłem wczoraj koło salonu skody i z ciekawości zapytałem sprzedawcę o sprzedaż skody scala.

Coś mi się wydaje że ten model długo na rynku nie zagości. Bo w obniżkę ceny nie wierzę. 

Obok mnie jest salon bez ASO taki nowy multi kulti same wypasione Skody jako Demo. I tak sie z ciekawosci zapytalem ile kosztuje ten nowy waski samochod w takiej wersji jak demo. Usmiechnalem sie pogadalem chwile i wyszedlem. W tej chwili kupilbym Skode Fabie albo bliniaki z VAG zamiast Scali. No chyba, ze ktos sie nie umie pakowac i musi sanki zabrac to moze byc za male ale takie Polo dla rodziny 2+1 wystarczy.

5 godzin temu, iwik napisał:

Nie, auto jest spoko, tylko o 15 tys. za drogie w PL warunkach (jak dla prywatnych)

Szwagier się napalił na tą Skalę, bo miał wcześniej Octavię. Niestety nie dane nam było nawet zobaczyć, bo w mieście niemal 300k okazało się, że nie ma salonu Skody :). Poza tym po analizie cennika doszedł do wniosku podobnego co ty.

6 godzin temu, Jaruga napisał:

Tak wszedłeś, zapytałeś i zdradził Ci takie informacje? :cfaniak:

44 minuty temu, mati_lecha napisał:

Tak wszedłeś, zapytałeś i zdradził Ci takie informacje? :cfaniak:

A co to za tajemnica - przecież żadnych liczb nie podał. Zna co najwyżej targety na poziomie salonu. 

16 godzin temu, iwik napisał:

Wszedłem na otomoto zobaczyć po ile stoi najtańsza Scala. Za 65 kPLN masz auto z gołą plastikową kierownicą jak w Up! za prawie 30 tys. taniej. Te kierownice na Allegro to po 70 zł chodzą. A brzydka jest ona jak cholera.

6 godzin temu, spad napisał:

Wszedłem na otomoto zobaczyć po ile stoi najtańsza Scala. Za 65 kPLN masz auto z gołą plastikową kierownicą jak w Up! za prawie 30 tys. taniej. Te kierownice na Allegro to po 70 zł chodzą. A brzydka jest ona jak cholera.

I ta kierownica, to jest gwóźdź do trumny.

Scalę na ulicy widziałem raz i była to właśnie wersja "bieda". Jak zajrzałem do środka, to ta kiera wyglądała strasznie. A jest to ten element, który kierowca cały czas trzyma, cały czas ma przed oczami. Daliby tam ze 2 guziki i jakiś element w innym kolorze i od razu by to inaczej wyglądało. A tak, Logan w wersji Laureate, z silnikiem TCe jest ponad 20 tysięcy tańszy i kierownicę ma bardziej wypasioną, a za dodatkowe  300 zł nawet obszyją ją skórą ;) Megane w najtańszej opcji jest ciut tańsza, ale kierownicę ma "normalną" i do tego 4 cylindry.

11 minut temu, Majkiel napisał:

I ta kierownica, to jest gwóźdź do trumny.

Scalę na ulicy widziałem raz i była to właśnie wersja "bieda". Jak zajrzałem do środka, to ta kiera wyglądała strasznie. A jest to ten element, który kierowca cały czas trzyma, cały czas ma przed oczami. Daliby tam ze 2 guziki i jakiś element w innym kolorze i od razu by to inaczej wyglądało. A tak, Logan w wersji Laureate, z silnikiem TCe jest ponad 20 tysięcy tańszy i kierownicę ma bardziej wypasioną, a za dodatkowe  300 zł nawet obszyją ją skórą ;) Megane w najtańszej opcji jest ciut tańsza, ale kierownicę ma "normalną" i do tego 4 cylindry.

Jaki gwozdz to jest plug and play. Kupujesz kiere na allegro i git. 

21 minut temu, Chooper napisał:

mając 65k na nowe auto zamiast takiej scali brałbym renegade z wyprzedaży rocznika:

Jeep Renegade 1,0 Turbo 120KM M6 MY19 WYPRZEDAÅ» rocznika !! - 1

https://www.otomoto.pl/oferta/jeep-renegade-1-0-turbo-120km-m6-my19-wyprzedaz-rocznika-ID6BeZyo.html#dc2f160408

Musi sie sprzedawac jak cieple buleczki skoro na koniec 2019 maja jeszcze samochody z 2018. 

• Like 1
  • Haha 1

7 minut temu, wujekcybul napisał:

Tylko większość "typowych Kowalskich", nie chce kupować kiery na allegro, bawić się z demontażem poduszki, wymianą i tak dalej. 

Poza tym pytanie, czy do takiej kierownicy za stówę czy dwie, będzie pasować oryginalna poduszka, czy się okaże że jest jednak trochę inna.

30 minut temu, wujekcybul napisał:

Musi sie sprzedawac jak cieple buleczki skoro na koniec 2019 maja jeszcze samochody z 2018. 

bo cennikowo kosztuje 75-90k  a z mocniejszym motorem ponad 100

40 minut temu, wujekcybul napisał:

Myślisz, że ludzie kupują nowe auta z myślą z tyłu głowy, że zaraz skoczę na allegro i kupię ładniejszą kierownicę? 😃

• Like 4
  • Haha 3

7 minut temu, spad napisał:

Myślisz, że ludzie kupują nowe auta z myślą z tyłu głowy, że zaraz skoczę na allegro i kupię ładniejszą kierownicę? 😃

Panie, dobrze nie wyjadą z salonu, a już wymieniają kierownice, boczki drzwiowe, liczniki, dokładają elektryczne szyby, halogeny, podłokietnik ....

• Like 1

36 minut temu, Majkiel napisał:

Tylko większość "typowych Kowalskich", nie chce kupować kiery na allegro, bawić się z demontażem poduszki, wymianą i tak dalej. 

Poza tym pytanie, czy do takiej kierownicy za stówę czy dwie, będzie pasować oryginalna poduszka, czy się okaże że jest jednak trochę inna.

95% nabywców pojazdów nawet nie wie, że można czasami podmienić kierownicę z bogatszej wersji. Więc w zasadzie argument żaden, że coś można zrobić. Po prostu nikt o tym nie myśli przy zakupie, proste.

Pytanie czy dokładają gratis alternator do tego Fiata Renegade ;) ;) ;)
  • Haha 1

20 minut temu, spad napisał:

Dla mnie to nie problem ale kto bogatemu zabroni. Tak samo mozna pomyslec o dywanikach, czy chociazby doplata 1k za przyciemone szyby vs 360 tuz powyjezdzie z salonu.

• Like 1

47 minut temu, Majkiel napisał:

Nic sie nie okaze bo one wszystkie sa takie same. To samo w Ibizie najtansza jest kiepska ale za pare stowek jest z wersji FR. Niestety typowy Kowalski nie mysli i na tym bazuja producenci aut. Nie bedziesz przeciez w nowym aucie kiery wymieniac doplac 3k zamiast 300zl i bedziesz mial. To jest forum motoryzacyjne wiec zakladam, ze to nie problem.

• Like 1

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Dla mnie to nie problem ale kto bogatemu zabroni. Tak samo mozna pomyslec o dywanikach, czy chociazby doplata 1k za przyciemone szyby vs 360 tuz powyjezdzie z salonu.

Nie porównuj fabrycznego przyciemnienia do folii... :no:

• Like 1

Teraz, K3 napisał:

Nie porównuj fabrycznego przyciemnienia do folii... :no:

Nie mowie o foli z olx. Dobrze przyciemnione nie odbiegaja od fabryczynych.

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

To zależy jak jest robione przyciemnienie. W Kii miałem szyby przyciemnione. Ze szkła przyciemnionego. Żadna folia temu nie dorówna. W Forku mam niestety folie.

10 minut temu, wujekcybul napisał:

Ale nadal jest to folia.

5 minut temu, K3 napisał:

Ale nadal jest to folia.

I co z tego? Jak nie widac roznicy.

13 minut temu, marcindzieg napisał:

To zależy jak jest robione przyciemnienie. W Kii miałem szyby przyciemnione. Ze szkła przyciemnionego. Żadna folia temu nie dorówna. W Forku mam niestety folie.

A dlaczego? Ja nie widze roznicy Folia vs Standard. W BMW mialem folie zalozona przez dilera w Fiescie mam fabryczne i nie widze roznicy.

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

I co z tego? Jak nie widac roznicy.

Widać. Szczególnie od wewnątrz.

• Confused 1

10 minut temu, wujekcybul napisał:

A dlaczego? Ja nie widze roznicy Folia vs Standard. W BMW mialem folie zalozona przez dilera w Fiescie mam fabryczne i nie widze roznicy.

Folia nie jest tak wytrzymała. Poprzedni właściciel woził psa w bagażniku i to widać :)

Ale jak znajdziesz taką ofertę to się zastanawiasz. Duster czy Jeep?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, Majkiel napisał:

Panie, dobrze nie wyjadą z salonu, a już wymieniają kierownice, boczki drzwiowe, liczniki, dokładają elektryczne szyby, halogeny, podłokietnik ....

Program wgrywają... 

• Haha 3

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Gdzie masz takie ceny, w Warszawie taka konkurencja, czy u kumpla w garażu?

U mnie za 360 to tylną szybę Ci pewnie zrobią.

Rok temu, za szyby z tylu (wszystkie od słupka B), 500 płaciłem z fakturą.

W tym roku 380 zł brutto płaciłem za folię w renomowanym warsztacie z rachunkiem, Leon III, górny śląsk.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, Spajdi napisał:

W tym roku 380 zł brutto płaciłem za folię w renomowanym warsztacie z rachunkiem, Leon III, górny śląsk.

W takich warunkach u nas wszędzie 500-550.

Mając obecnie np. nowa Corolkę od 69990 nie dziwię się że ludzie wybierają japońca zamiast Skody za 65-67 tyś. 

Łatwo można zauważyć jak kiedyś wyglądał  Rapid w statystykach sprzedaży, jak stoi Scala, i jak pnie się górę Corolla.  

Klient patrzy przez pryzmat ceny do tego co auto oferuje i Skody w tej kwestii, co nowy model,  wypadają coraz słabiej vs. konkurencja (choć znajdą się tez modele które jeszcze są konkurencyjne, ale dla mnie to nie Scala). 

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Mam w Warszawie serwis gdzie za auto klasy B nie robione wczesniej - zdjecie idzie na strone robi za 360zl przyciemnienie tylu z rachunkiem.

4 godziny temu, KYRTAP napisał:

Ale jak znajdziesz taką ofertę to się zastanawiasz. Duster czy Jeep?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Co Duster? Auto stare z 2018 czemu sie nie sprzedalo?

9 minut temu, wujekcybul napisał:

Mam w Warszawie serwis gdzie za auto klasy B nie robione wczesniej - zdjecie idzie na strone robi za 360zl przyciemnienie tylu z rachunkiem.

Klasę B to robią w cenie 250-400 w zaleznosci od folii i auta.

Dnia 10.09.2019 o 14:55, Jaruga napisał:

to auto jest szpetne  ;] 

i do tego nawet w wersji bazowej dużo za drogie  ;] 

16 godzin temu, gilbert3 napisał:

Pytanie czy dokładają gratis alternator do tego Fiata Renegade ;););)

to jest jeep 500 bez X ;];l 

Dnia 2.07.2019 o 22:51, wladmar napisał:

No kierownica jest wybitnie ohydna...

wozidlo do toczenia za 65  tys zl a oczekiwania jak w premium.

niemiecka solidnosc pozwala sobie na wiele.

Niemniej uwazam, ze przyzwoitoscia byloby chocby sciszanie /podglasnianie /mute radia i odbnieranie polaczen BT

Niech  wezma doplate 200 zl

A ze sprzedaz to manipulacja emocjami to cel   plastiku fantastiku jest jeden.

Pytanie czy np kupujac inna kier na alle mozna P&P w sofcie kliknac  cos i gra i buczy

Kolega z pracy ma 2-letniego Golfa 7 i ma skórzaną kierownicę ale niestety bez obsługi radia. Z tego co mi tłumaczył to kupno samej kierownicy multifunkcyjnej nie rozwiązuje sprawy bo trzeba jakieś taśmy wymienić i cała operacja zamyka się w 1000zł.

16 minut temu, pejus1982 napisał:

Kolega z pracy ma 2-letniego Golfa 7 i ma skórzaną kierownicę ale niestety bez obsługi radia. Z tego co mi tłumaczył to kupno samej kierownicy multifunkcyjnej nie rozwiązuje sprawy bo trzeba jakieś taśmy wymienić i cała operacja zamyka się w 1000zł.

Tak samo w moim Subaru przy obsłudze telefonu. Trzeba założyć inny zwijak i jeszcze jeden kabel pociągnąć do radia. Co ciekawe tempomat mają chyba wszystkie i wystarczy podłączyć sterowanie.