Skocz do zawartości

Auta policyjne w Polsce


Slawek_L

Rekomendowane odpowiedzi

> Zapomniales o tych najmniej reprezentacyjnych...

totalne niescęście te kijanki. Elektryka nie wyrabia. Upchane radia, koguty cuda wianki do "cywilnej" instalacji i na zaprzyjaznionym serwisie stoi tego do wyboru do koloru ze 100% frekwencja ubitego ukladu elektrycznego. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> totalne niescęście te kijanki. Elektryka nie wyrabia. Upchane radia, koguty cuda wianki do

> "cywilnej" instalacji i na zaprzyjaznionym serwisie stoi tego do wyboru do koloru ze 100%

> frekwencja ubitego ukladu elektrycznego.

To chyba najpopularniejszy teraz samochód policyjny więc nie dziwne, że i w serwisach tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy tego passata caupe to dostali czy kupili, ale jak kupili to gratuluję gospodarności.

Quote:

Po zakończeniu obrad Rady Miasta volkswagena passata cc przekazały policjantom władze miasta. Prezydent Miasta Wojciech Kudelski podkreślił, że takie zakupy służą ewidentnie poprawie bezpieczeństwa na drogach


Quote:

Zakup nowego radiowozu w kwocie 130 tysięcy złotych został w całości sfinansowany z budżetu miasta.


źródło

Nie mam zielonego pojęcia co chcieli uzyskać przez taki zakup. Jedynym wytłumaczeniem jakie mi przychodzi na mysl to przyciągnięcie młodych ludzi do pracy w policji.

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam zielonego pojęcia co chcieli uzyskać przez taki zakup. Jedynym wytłumaczeniem jakie mi

> przychodzi na mysl to przyciągnięcie młodych ludzi do pracy w policji.

Uważasz, że perspektywa EWENTUALNEGO potrąbienia sobie paskiem cc jest motywatorem przewodnim ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Po zakończeniu obrad Rady Miasta volkswagena passata cc przekazały policjantom władze miasta.

> Prezydent Miasta Wojciech Kudelski podkreślił, że takie zakupy służą ewidentnie poprawie

> bezpieczeństwa na drogach

> Quote:

> Zakup nowego radiowozu w kwocie 130 tysięcy złotych został w całości sfinansowany z budżetu

> miasta.

> źródło

> Nie mam zielonego pojęcia co chcieli uzyskać przez taki zakup. Jedynym wytłumaczeniem jakie mi

> przychodzi na mysl to przyciągnięcie młodych ludzi do pracy w policji.

> pozdrawiam,

> bromsky

zamiast tego paska mogli sobie 2 ceedy kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądając te auta, zastanawiam się co się podziało np z Polonezami...

Pomijając komisariaty "daleko od szosy" to w większości Trapezy zostały już spisane.

Przynajmniej częściowo były zagospodarowywane przez Agencję Mienia Wojskowego

> wątek dedykuję Oziemu,

> który często raczył nas policyjnymi samochodami z Australii

No to chyba dobrze, że stróże prawa i porządku (bez ironii) mają sensowniejszy sprzęt, niż auto o konstrukcji z lat 50. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Passat CC to juz moim zdaniem przegiecie . rozumiem w miare szybkie , wygodne i niezawodne auta ,

> ale tym tropem idac , to niedlugo Policja bedzie Jaguarami jezdzic

Ale zwróciłeś uwagę ile za niego zapłacili?

Podpowiem że była to cena, jaką ministerstwo osiągnęło w przetargu na 120 sztuk - czyli bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Passat CC to juz moim zdaniem przegiecie . rozumiem w miare szybkie , wygodne i niezawodne auta ,

> ale tym tropem idac , to niedlugo Policja bedzie Jaguarami jezdzic

Skoro mają na to kasę w budżecie to w czym problem? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zwróciłeś uwagę ile za niego zapłacili?

> Podpowiem że była to cena, jaką ministerstwo osiągnęło w przetargu na 120 sztuk - czyli bardzo

> dobra

Szczerze przyznam ze nie zwrocilem

Ale sadze ze powiedzmy za 120 sztuk CC , mogliby miec pewnie ok 160 szt Vectry / Mondeo itp

Moze sie myle , ale ogolnie celuja w co raz wyzszy przedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze przyznam ze nie zwrocilem

> Ale sadze ze powiedzmy za 120 sztuk CC , mogliby miec pewnie ok 160 szt Vectry / Mondeo itp

> Moze sie myle , ale ogolnie celuja w co raz wyzszy przedział

W ostatnim przetargu vectry były za ponad 130tyś, więc nie kupiliby więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Z KIA też nie ma co przesadzać, w kilku się coś

> drobnego zepsuło, ale kilkaset jeździ i łapie "bandytów"

ostatnio rozmawiałem z kierowca-policjantem- takiego radiowozu i jakoś nie był zadowolony: powiedział, ze to auto jest może i dobre, ale do użytku "domowego". raz im się silnik rozleciał przy pościgu...o zawieszeniu mówił, ze ciągle pada...ale wiadomo- użytkowanie radiowozu jest inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze przyznam ze nie zwrocilem

> Ale sadze ze powiedzmy za 120 sztuk CC , mogliby miec pewnie ok 160 szt Vectry / Mondeo itp

> Moze sie myle , ale ogolnie celuja w co raz wyzszy przedział

A za 160 sztuk wektry mieliby 640 sztuk tata indyka -> i co z tego ?

Skoro Policja dostaje DOBRY sprzęt, to w czym jest problem ?

W wielu krajach policja jeździ choćby i Lamborghini (i nie mówię tu o ciągnikach rolniczych) -> w czym jest problem ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

W wielu krajach policja jeździ choćby i Lamborghini (i nie mówię tu o ciągnikach rolniczych) -> w czym jest problem ?!


A czemu myślisz ze w czymś jest problem? icon_eek.gif

Jest dyskusja ,są wnioski i tyle ok.gif

Nie ma sie co podniecać no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wtym kierunku zdążamy .

Akurat od AR do Lambo to baaaardzo daleko.

To, że w przetargu stanął i wygrał Fiat z AR to chyba nic złego.

W SIWZ nie było żadnego szału ciał i uprzęży, warunki były w sumie całkiem akceptowalne, bardzo szczegółowo opisano przede wszystkim wyposażenie dodatkowe.

M in. z naciskiem na skrytykowane niżej problemy z zasilaniem policyjnego wyposażenia pokładowego (radiostacje, wideoradary itp).

Wiesz, ja z natury jestem czepliwy :-), ale tu naprawdę nie widzę jakichś cudów...

Mnie osobiście naprawdę cieszy, że policja wreszcie będzie miała dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.