Skocz do zawartości

czy można coś zrobić żeby sąsiad wywiózł złoma z parkingu ?


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

mam takie pytanie - od 2-3 lat na parkingu pod blokiem stoi złom - polonez.

Nie jeżdżony/nie ruszany od 2 lat, stoi i rdzewieje, w oponach nie ma już prawie powietrza,

zajmuje miejsce na parkingu (a miejsca są deficytowe i mocno pożądane przez innych mieszkańców).

Ma założone blachy (znaczy - zarejestrowany. Czy ma OC opłacone - nie wiadomo?).

Na zebraniu wspólnoty był poruszany ten temat, podobno rozmowy z sąsiadem nic nie dały, nie ma chęci zlikwidować złoma,

straż miejska też podobno rozkłada ręce że nie ma na to przepisu i nic nie mogą zrobić.

Czy da się jakoś ugryżć ten temat? Chodzi o to żeby pozbyć się tego złoma z parkingu i odblokować jedno miejsce parkingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to?

Quote:

KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM

DZIAŁ II RUCH DROGOWY

Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach

Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

2. Pojazd usunięty w trybie określonym w ust. 1, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na

> to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt

> właściciela lub posiadacza.

Osobiście przerabiałem temat, wyglądało to mniej więcej tak:

Dzwonek do drzwi - dzień dobry, straż miejska - czy Polonez nr rej. XX XXXX to pana samochód?

Tak, mój. W czym problem?

Czy ma pan dowód rejestracyjny i opłaconą polisę OC na ten samochód?

Tak mam, proszę - o to te dokumenty, momencik...

Wszystko w porządku, dziękujemy, życzymy miłego popołudnia. Nawzajem zlosnik.gif.

Potem okazało się, że sąsiedzi podkablowali, że nieużytek stoi i blokuje miejsce na parkingu hehe.gifzlosnik.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście przerabiałem temat, wyglądało to mniej więcej tak:

> Dzwonek do drzwi - dzień dobry, straż miejska - czy Polonez nr rej. XX XXXX to pana samochód?

> Tak, mój. W czym problem?

> Czy ma pan dowód rejestracyjny i opłaconą polisę OC na ten samochód?

> Tak mam, proszę - o to te dokumenty, momencik...

> Wszystko w porządku, dziękujemy, życzymy miłego popołudnia. Nawzajem .

> Potem okazało się, że sąsiedzi podkablowali, że nieużytek stoi i blokuje miejsce na parkingu

no to tak jak koledzy mówili: wylać olej pod auto, albo zaciągnąć na trawnik, pod pretekstem parkowania na zielonym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WItam,

> mam takie pytanie - od 2-3 lat na parkingu pod blokiem stoi złom - polonez.

> Nie jeżdżony/nie ruszany od 2 lat, stoi i rdzewieje, w oponach nie ma już prawie powietrza,

> zajmuje miejsce na parkingu (a miejsca są deficytowe i mocno pożądane przez innych mieszkańców).

> Ma założone blachy (znaczy - zarejestrowany. Czy ma OC opłacone - nie wiadomo?).

> Na zebraniu wspólnoty był poruszany ten temat, podobno rozmowy z sąsiadem nic nie dały, nie ma

> chęci zlikwidować złoma,

> straż miejska też podobno rozkłada ręce że nie ma na to przepisu i nic nie mogą zrobić.

> Czy da się jakoś ugryżć ten temat? Chodzi o to żeby pozbyć się tego złoma z parkingu i odblokować

> jedno miejsce parkingowe.

Przerabiałem dokładnie taki sam temat i też z polonezem zlosnik.gif

Pisałem do spółdzielni, bo do nich należy parking, oni odesłali list do policji. Odpisali mi, że jeśli auto nie posiada znamion wraku (czyli ma wszystkie szyby całe, posiada tablice itd.) to oni nic nie mogą zrobić i będzie stał aż zgnije. Tematem zainteresowała się lokalna gazeta i po ich artykule gość zabrał poldka. Dodam, że polonez był w dodatku na radomskich blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo nie umiem albo nie działa ta stronka za bardzo: 3 nr wpisałem i tylko na jednym zadziałało:

> reszta:

> Treść odpowiedzi:

> BRAK DANYCH

moje fury (cztery sztuki) pokazało prawidłowo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to tak jak koledzy mówili: wylać olej pod auto, albo zaciągnąć na trawnik, pod pretekstem

> parkowania na zielonym

restrykcyjny czyn, ale słyszałem, że skuteczny wink.gif

wyciekający olej oczywiście stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego wink.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie pod blokiem wystarczyło rozlać trochę oleju pod samochodem i zdzwonić po SM. Tego samego

> dnia auto usunęli.

rozumiem że namawiasz ludzi do oszukiwania SM i wylewania oleju na chodnik screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie pod blokiem wystarczyło rozlać trochę oleju pod samochodem i zdzwonić po SM. Tego samego

> dnia auto usunęli.

Bardzo mądrze. Polecam lekturę kodeksu wykroczeń:

Art. 66. § 1. Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem że namawiasz ludzi do oszukiwania SM i wylewania oleju na chodnik

Ale w czym widzisz wielki problem, właściciel zachowuje się jak zwykły cham, co złego w wylaniu kapki oleju na chodnik żeby pozbyć się durnia, ewentualnie przenieść w kilku chłopa auto na drogę i wtedy też go ścigną. Alternatywa to pisanie pism przez 2 , 3 lata do wszelkich instytucji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w czym widzisz wielki problem, właściciel zachowuje się jak zwykły cham, co złego w wylaniu

> kapki oleju na chodnik żeby pozbyć się durnia, ewentualnie przenieść w kilku chłopa auto na

> drogę i wtedy też go ścigną. Alternatywa to pisanie pism przez 2 , 3 lata do wszelkich

> instytucji

ależ widzę problem w tym że wylewasz olej na chodnik - naginasz rzeczywistość i robisz w konia służby żeby osiągnąć wymierną korzyść czyimś kosztem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem że namawiasz ludzi do oszukiwania SM i wylewania oleju na chodnik

A SM to nie kantuje? Wczoraj w TVN było o strażnikach z Sulechowa, którzy wyciągali kase od kierowców na korzyśc budżetu gminy. Komendanta i kilku innych już nie ma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w czym widzisz wielki problem, właściciel zachowuje się jak zwykły cham, co złego w wylaniu

> kapki oleju na chodnik żeby pozbyć się durnia, ewentualnie przenieść w kilku chłopa auto na

> drogę i wtedy też go ścigną. Alternatywa to pisanie pism przez 2 , 3 lata do wszelkich

> instytucji

Załatw to formalnie nie narażając siebie.

Niech np. straż miejska sprawdzi papiery, czy ma OC.

Jeśli ma, to Tobie nic do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WItam,

> mam takie pytanie - od 2-3 lat na parkingu pod blokiem stoi złom - polonez.

> Nie jeżdżony/nie ruszany od 2 lat, stoi i rdzewieje, w oponach nie ma już prawie powietrza,

> zajmuje miejsce na parkingu (a miejsca są deficytowe i mocno pożądane przez innych mieszkańców).

> Ma założone blachy (znaczy - zarejestrowany. Czy ma OC opłacone - nie wiadomo?).

> Na zebraniu wspólnoty był poruszany ten temat, podobno rozmowy z sąsiadem nic nie dały, nie ma

> chęci zlikwidować złoma,

> straż miejska też podobno rozkłada ręce że nie ma na to przepisu i nic nie mogą zrobić.

> Czy da się jakoś ugryżć ten temat? Chodzi o to żeby pozbyć się tego złoma z parkingu i odblokować

> jedno miejsce parkingowe.

Jak mu zginą tablice to go przeniosą na parking policyjny gdzieś pod miasto i tam sobie spokojnie zgnije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo nie umiem albo nie działa ta stronka za bardzo: 3 nr wpisałem i tylko na jednym zadziałało:

> reszta:

> Treść odpowiedzi:

> BRAK DANYCH

Podawałeś numery samochodów, które na pewno mają ubezpieczenie?

Jeśli cudzych aut, co do których nie masz pewności, to interpretowałbym jako BRAK OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podawałeś numery samochodów, które na pewno mają ubezpieczenie?

> Jeśli cudzych aut, co do których nie masz pewności, to interpretowałbym jako BRAK OC

bzdura, ja wpisywałem swoje i wyskoczył mi BD a OC jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie trzeba wpisać także VIN i wszystko gra.

To też nieprawdą jest. Ja wpisałem tylko Tablice swoje, i wyskoczyło natychmiast. że to moje auto i gdzie je mam ubezpieczone.

@down

U mnie nawet ze spacją wyczaiło moje auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura, ja wpisywałem swoje i wyskoczył mi BD a OC jest

A może wpisałeś nr rejestracyjny ze spacją. Ja tak zrobiłem za pierwszym razem i wyskoczyło mi brak danych. A jak wpisałem ciągiem, bez odstępów to wyskoczyły wszystkie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może wpisałeś nr rejestracyjny ze spacją. Ja tak zrobiłem za pierwszym razem i wyskoczyło mi brak

> danych. A jak wpisałem ciągiem, bez odstępów to wyskoczyły wszystkie dane.

wpisywałem auto zabytkowe, żółte blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mu zginą tablice to go przeniosą na parking policyjny gdzieś pod miasto i tam sobie spokojnie

> zgnije

Na jakiej podstawie policja miałaby kraść czyjś złom leżący na prywatnym terenie? Nie jest to droga. Mogę, na swojej posesji, mieć ile chcę wraków i nikomu nic do tego.

Jak to teren wspólnoty mieszkaniowej czy spółdzielni - mogą oni coś powalczyć. Ale też niewiele i na drodze cywilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakiej podstawie policja miałaby kraść czyjś złom leżący na prywatnym terenie? Nie jest to

> droga. Mogę, na swojej posesji, mieć ile chcę wraków i nikomu nic do tego.

> Jak to teren wspólnoty mieszkaniowej czy spółdzielni - mogą oni coś powalczyć. Ale też niewiele i

> na drodze cywilnej.

Ale nikt tego nie będzie kradł. Przy braku tablic spółdzielnia lub SM (faktycznie w zależności od terenu) przykleja na szybie kartkę z wezwaniem do usunięcia i zapowiedzą usunięcia po wyznaczonym terminie. Jak właściciel nie usunie lub nie przykręci nowych tablic to wrak ląduje na parkingu pod miastem.

Właściciel aby dostać nowe tablice będzie musiał zrobić badanie techniczne i opłacić OC, a że to będzie droższe od złomowania to miejsce się zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mu zginą tablice to go przeniosą na parking policyjny gdzieś pod miasto i tam sobie spokojnie

> zgnije

jeden namawia do lania oleju pod auto i robienia w konia SM, drugi do kradzieży tablic rejestracyjnych - luuudzie spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeden namawia do lania oleju pod auto i robienia w konia SM, drugi do kradzieży tablic

> rejestracyjnych - luuudzie

Taki laif. Poza tym nie wydaje mi się, żebym namawiał do jakiejś kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to?

> Quote:

> KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM

> DZIAŁ II RUCH DROGOWY

> Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach

> Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na

> to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt

> właściciela lub posiadacza.

> 2. Pojazd usunięty w trybie określonym w ust. 1, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną

> osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia

> się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy.

Dzięki za cyctat.

Pytanie tylko czy parking pod blokiem mieści się w definicji drogi (chociaż nie znalazłem w KRD definicji parkingu):

Quote:

droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za cyctat.

> Pytanie tylko czy parking pod blokiem mieści się w definicji drogi (chociaż nie znalazłem w KRD

> definicji parkingu):

Jeżeli jest to droga publiczna to mieści się. Tak samo jak strefa ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zebraniu wspólnoty był poruszany ten temat, podobno rozmowy z sąsiadem nic nie dały, nie ma

> chęci zlikwidować złoma,

> straż miejska też podobno rozkłada ręce że nie ma na to przepisu i nic nie mogą zrobić.

> Czy da się jakoś ugryżć ten temat? Chodzi o to żeby pozbyć się tego złoma z parkingu i odblokować

> jedno miejsce parkingowe.

Droga pod budynkiem jest drogą publiczną albo strefą ruchu? Czyją własnością jest parking?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> straż miejska też podobno rozkłada ręce że nie ma na to przepisu i nic nie mogą zrobić.

> Czy da się jakoś ugryżć ten temat? Chodzi o to żeby pozbyć się tego złoma z parkingu i odblokować

> jedno miejsce parkingowe.

U mnie na osiedlu stał maluszek w podobnym stanie. Zeszłej wiosny małolaty go otworzyły i urządziły sobie z niego zabawkę (powyrywali przełączniki, ktoś przeszedł się po dachu). Zadzwoniłem na policję, podałem gdzie i w jakim stanie to stoi. Po kilku dniach złomek zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jest to droga publiczna to mieści się. Tak samo jak strefa ruchu.

Niekoniecznie.

Mój parking leży przy drodze publicznej, ale sam parking należy do Zarządu Mienia Komunalnego i to w ich gestii było szarpanie się z właścicielem wraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie.

> Mój parking leży przy drodze publicznej, ale sam parking należy do Zarządu Mienia Komunalnego i to

> w ich gestii było szarpanie się z właścicielem wraka.

U mnie SM wjeżdża nie pytając czyj teren. IMO to nadinterpretacja przepisów albo spychologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie SM wjeżdża nie pytając czyj teren. IMO to nadinterpretacja przepisów albo spychologia.

Dlaczego spychologia? Jeśli ja jestem właścicielem parkingu to ja decyduje kto może stać a kto nie.. co ma do tego SM czy policja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego spychologia? Jeśli ja jestem właścicielem parkingu to ja decyduje kto może stać a kto

> nie.. co ma do tego SM czy policja?

Jest takie coś jak ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. SM może skierować sprawę do sądu albo wystawić mandat za trzymanie złomu na prywatnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest takie coś jak ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. SM może skierować sprawę do

> sądu albo wystawić mandat za trzymanie złomu na prywatnym terenie.

A co w przypadku gdy "złom" stoi na napompowanych kołach, ma blachy i wszystkie szyby całe? Tylko że od 6 lat wrasta w trelinkę i zdążył już porosnąć mchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacytuj fragmencik

Quote:

Art. 1. 1.Ustawa określa zadania gminy oraz obowiązki właścicieli nieruchomości dotyczące utrzymania czystości i porządku, a także warunki udzielania zezwoleń podmiotom świadczącym usługi w zakresie objętym regulacją ustawy.

2.Zasady wykorzystywania lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych regulują odrębne przepisy.

Art. 2. 1.Ilekroć w ustawie jest mowa o:

(...)

2) odpadach komunalnych - należy przez to rozumieć stałe i ciekłe odpady powstające w gospodarstwach domowych, w obiektach użyteczności publicznej i obsługi ludności, w tym nieczystości gromadzone w zbiornikach bezodpływowych, porzucone wraki pojazdów mechanicznych oraz odpady uliczne, z wyjątkiem odpadów niebezpiecznych z zakładów opieki zdrowotnej i zakładów weterynaryjnych.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeden namawia do lania oleju pod auto i robienia w konia SM, drugi do kradzieży tablic rejestracyjnych - luuudzie

A tam od razu kradzieży, można pożyczyć na tydzień, a następnie oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2) odpadach komunalnych - należy przez to rozumieć stałe i ciekłe odpady powstające w

> gospodarstwach domowych, w obiektach użyteczności publicznej i obsługi ludności, w tym

> nieczystości gromadzone w zbiornikach bezodpływowych, porzucone wraki pojazdów mechanicznych

> oraz odpady uliczne, z wyjątkiem odpadów niebezpiecznych z zakładów opieki zdrowotnej i

> zakładów weterynaryjnych.

No i wraca pytanie: co jeśli "złom" nie wyczerpuje znamion "porzuconego wraku pojazdu mechanicznego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie te uprawnienia straży wiejskiej?

To przeczytaj resztę tej ustawy i dowiesz się, że jest tam też mowa o obowiązku odśnieżania chodników. O SM też tam nie ma słowa, ale jak nie odśnieżysz to otrzymasz od nich mandat... Dziwne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przeczytaj resztę tej ustawy i dowiesz się, że jest tam też mowa o obowiązku odśnieżania

> chodników. O SM też tam nie ma słowa, ale jak nie odśnieżysz to otrzymasz od nich mandat...

> Dziwne nie?

Kolego nie mieszaj problemów. Co innego odśnieżanie chodnika a co innego panie instalacja artystyczna w ogródku wink.gif

Czytamy i staramy się zrozumieć.

Nie ma to jak magia munduru wink.gif Przyjdzie taki omc policjant niespełniony i strach ogarnia wszystkich w okolicy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego nie mieszaj problemów. Co innego odśnieżanie chodnika a co innego panie instalacja

> artystyczna w ogródku

> Czytamy i staramy się zrozumieć.

Ja rozumiem doskonale, bo to już przerabiałem, ale nie jestem pewien czy Ty rozumiesz, czy udajesz Greka. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.