Skocz do zawartości

Octavia z otomoto do oceny...warto oglądać?


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

> w tym roczniku juz miały taki mały napis w środku ?

> te pierwsze modele miały chyba taki cmentarny OCTAVIA ?

Immo to chyba taki 50% lift bo tylne lampy ma poliftowe,zegary chyba też natomiast przód jeszcze stary,ale może się mylę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niemiecki właściciel pozbywa się dość dobrego samochodu z przebiegiem niecałych 170000km?

Jak czytam, że "nic nie stuka i nie puka" i widzę te książki serwisowe to już widać, że trzeba mocno uważać.

Ze zdjęć i tak nic nie wyniknie. Jedźcie, obejrzyjcie, a potem będziecie mieli sporo tematów do obgadania przy piwie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego niemiecki właściciel pozbywa się dość dobrego samochodu z przebiegiem niecałych 170000km?

> Jak czytam, że "nic nie stuka i nie puka" i widzę te książki serwisowe to już widać, że trzeba

> mocno uważać.

Mnie bardziej rozbraja jak jest cudownie niski przebieg a sprzedawca ma komplet instrukcji itp a dziwnym trafem książki serwisowej brak

> Ze zdjęć i tak nic nie wyniknie. Jedźcie, obejrzyjcie, a potem będziecie mieli sporo tematów do

> obgadania przy piwie.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego niemiecki właściciel pozbywa się dość dobrego samochodu z przebiegiem niecałych 170000km?

> Jak czytam, że "nic nie stuka i nie puka" i widzę te książki serwisowe to już widać, że trzeba

> mocno uważać.

> Ze zdjęć i tak nic nie wyniknie. Jedźcie, obejrzyjcie, a potem będziecie mieli sporo tematów do

> obgadania przy piwie.

Wiesz,to w końcu handlarz więc trzeba wzmorzyć uwagę i schować w kieszeń ufność. grinser006.gifObejrze z bliska książkę serwisową czy stemple nie są z kartofla,ocenię stopień zużycia wnętrza,skonfrontuję ze stanem licznika,oblecę miernikiem grubości i tyle moge zrobić dla niego w warunkach polowych. ok.gifOstatni wpis z końca zeszłego roku niby o ile książka jest prawdziwa. ok.gifW sumie to auto za nieduże pieniądze więc nie spodziewam się cudów. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Immo to chyba taki 50% lift bo tylne lampy ma poliftowe,zegary chyba też natomiast przód jeszcze

> stary,ale może się mylę.

Mam wrazenie, ze przednie lampy sa poliftowe czyli przynajmniej chyba 2004r, tylne tez. Ale zderzak przedni jest od wersji przed liftem jak i zegary.

EDIT:

Jak poczytalem, to delikatny lift byl w 2000r, wiec moze dlatego ma takie reflektory wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego niemiecki właściciel pozbywa się dość dobrego samochodu z przebiegiem niecałych 170000km?

Moja Brave 1.2 z 1999 roku z przebiegiem cos kolo 120k km oddalem na zlom. Auto sprawne, tyle, ze padl aku ( auto jezdzi do tej pory ). A mnie sie nie chcialo bawic w sprzedaz, szukac az ktos laskawie przyjedzie. Zreszta kolega z AK sie obrazil chyba o to, bo sie decydowal, decydowal, a auto stalo I mnie wkurzalo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrazenie, ze przednie lampy sa poliftowe czyli przynajmniej chyba 2004r, tylne tez. Ale zderzak

> przedni jest od wersji przed liftem jak i zegary.

> EDIT:

> Jak poczytalem, to delikatny lift byl w 2000r, wiec moze dlatego ma takie reflektory

Całe auto jest przed liftem. Lampy przód i zderzak przedlifotwe - takie jak mają być więc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrazenie, ze przednie lampy sa poliftowe czyli przynajmniej chyba 2004r, tylne tez. Ale zderzak

> przedni jest od wersji przed liftem jak i zegary.

> EDIT:

> Jak poczytalem, to delikatny lift byl w 2000r, wiec moze dlatego ma takie reflektory

lampy po lifcie nie pasują do zderzaka z przed liftu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całe auto jest przed liftem. Lampy przód i zderzak przedlifotwe - takie jak mają być więc

Nie całe, bo deskę ma już poliftową, która była montowana w wersjach GLX i SLX przed liftem. Biedniejsze wersje miały starą deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego niemiecki właściciel pozbywa się dość dobrego samochodu z przebiegiem niecałych 170000km?

ja pozbywam sie zwykle auta po przejechaniu 15-20kkm.i to diesla panie co to ponizej 40kkm rocznie nie robia zlosnik.gif

nie wyobrazam sobie 170kkm jednym autem-chyba ze bylby to citroen DS ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie całe, bo deskę ma już poliftową, która była montowana w wersjach GLX i SLX przed liftem.

> Biedniejsze wersje miały starą deskę.

Zgadza się, ta ma licznik też adekwatny do tego rocznika. Wcześniej szare z pomarańczowym podświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrze z bliska

> książkę serwisową czy stemple nie są z kartofla,ocenię stopień zużycia wnętrza,skonfrontuję ze

> stanem licznika,oblecę miernikiem grubości i tyle moge zrobić dla niego w warunkach polowych.

> Ostatni wpis z końca zeszłego roku niby o ile książka jest prawdziwa. W sumie to auto za

> nieduże pieniądze więc nie spodziewam się cudów.

Nie ma się co spodziewać cudu po paździerzu 14letnim. tak samo tego

Quote:

**100% ORYGINALNY LAKIER 100% ORYGINALNY PRZEBIEG*


nie ma co brać na poważnie. A poważnie to auto proste w naprawach, za nieduże pieniądze. Jak kupującemu nie będzie przeszkadzać ciasnota w środku i nie było ono odwijane z drzewa to trochę pojeździ, żeby co się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pozbywam sie zwykle auta po przejechaniu 15-20kkm.i to diesla panie co to ponizej 40kkm rocznie

> nie robia

> nie wyobrazam sobie 170kkm jednym autem-chyba ze bylby to citroen DS

Oczywiście każde z tych kupujesz jako nowe smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Audi A3 z takim silnikiem. Bardzo fajny i elastyczny motor, ale w trasie nigdy przenigdy nie udało mi się zjeść poniżej 7l/100km, a w mieście 9,5l/100km to był wyczyn godny niejednego kapelusznika (w zimę to i 11-12l/100km było niczym dla tego silnika). Co do gazu mogę powiedzieć że teścia brat ma A4 ale 1,8T i 150kkm na samym gazie nie zrobiło na tym silniku wrażenia (a w sumie ma już nalotu ok. 300kkm). Co do nadwozia, to jest skoda, tu szału nie ma, a przednie fotele to taborety, po 100km bolały mnie plecy. Ten sam problem w golfie 4, dramat czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Skoda świeżo sprowadzona z Niemiec od pierwszego właściciela, który przejechał tym autem zaledwie 165.Tys.

Zawieszenie igła nic nie stuknie nic nie puknie,pamiętajmy,że to nie vw i zawieszenie nie jest aluminiowe czyli o wiele tańsze w utrzymaniu i nie tak awaryjne

Klimatyzacja w aucie oraz filtry były również wymieniane, czyli mamy wymianę z głowy i w lecie nie musimy się martwić o chłodzenie.

Skoda stoi na bardzo ładnych alusach, nie porysowanych, pokrzywionych i oponach 90% przód 70%tył.

Jeśli szukasz pewnego bezwypadkowego i ekonomicznego auta na dodatek z ponadczasowym wyglądem to jest to samochód dla Ciebie!!!


Typowe wypociny handlarza (po gimnazjum?) adresowane chyba do kompletnych laików facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taa-czy ja nazywam sie marek f.?

> chodzilo mi o to ze 170kkm to juz jest masa kilosow i nic dziwnego ze gosciu sprzedaje

170000km to według mnie dużo ale w Żuku. Zwróć uwagę jak ktoś kto kupił "igłę" lub szuka "igły" sprawdza ile faktycznie taki wóz ma przebiegu to wychodzi, że najniższy stan licznika średnio oscyluje w przedziale około 300000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pozbywam sie zwykle auta po przejechaniu 15-20kkm.i to diesla panie co to ponizej 40kkm rocznie

> nie robia

> nie wyobrazam sobie 170kkm jednym autem-chyba ze bylby to citroen DS

Mały OT, ale uwierz mi, że nawet tym DS byś tyle nie wytrzymał smile.gif

Wiem bo też tak mam, choć DS to miodzio, pogoń za czymś ......innym to sprawa nie do pokonania.

A Skoda jak skoda, trzeba jechać zobaczyć, zabrac kogoś w miarę bezstronnego kogoś kto popatrzy oczami, nie napalonym umysłem ...... Za takie pieniądze nie ma się co spodziewać nówki, też nie powinniśmy przesadzać, że samochód z przebiegiem 170 tys czy ile tam ma będzie igła, chyba, że lubimy sami siebie oszukiwać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta deska była tylko w SLX

Nie tylko, GLX tez mialy i to od 99 roku,

Kolego Prozaqu nie pozostaje nic inszego jak tylko pojechac i obadac strucla bo tu za chwile dowiesz sie, ze auto jest oo powodzi w 1997r. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały OT, ale uwierz mi, że nawet tym DS byś tyle nie wytrzymał

> Wiem bo też tak mam, choć DS to miodzio, pogoń za czymś ......innym to sprawa nie do pokonania.

> A Skoda jak skoda, trzeba jechać zobaczyć, zabrac kogoś w miarę bezstronnego kogoś kto popatrzy

> oczami, nie napalonym umysłem ...... Za takie pieniądze nie ma się co spodziewać nówki, też

> nie powinniśmy przesadzać, że samochód z przebiegiem 170 tys czy ile tam ma będzie igła,

> chyba, że lubimy sami siebie oszukiwać

A czy 170 kkm to tak duzo, mialem mondka, sprzedalem z oryginalnym przebiegiem 245 kkm i slowem nic go nie bolalo, po 6 miesiacach postosju w garazu podlaczylem aku i sprzet odpalil od tzw. kopa. Zuzycie wnetrza nie wskazywalo na wiecej niz 100 kkm a s komory silnika moznabylo jesc. Mankamentem byla ruda wychodzaca na tylnych nadkolach ale coz ford mial 12 lat.

Obecnya przebieg w granicach 150 kkm a po wypraniu tapicerki wyglada jakby byl max 3 letni. Ma 10 shocked.gif Moge wstawic fotki np.kiery czy mieszka i se powrozymy.

Tak wiec przebieg 170 kkm to nie przebieg pod warunkiem, ze sie dba o auto.

Silnik w tamtej O1 to bardzo populaena jednoatka, jesli blacha jest ok to bralbym to auto bo reszte mozna ogarnac za rozsadne pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 170 kkm to tak duzo, mialem mondka, sprzedalem z oryginalnym przebiegiem 245 kkm i slowem nic

> go nie bolalo, po 6 miesiacach postosju w garazu podlaczylem aku i sprzet odpalil od tzw.

> kopa. Zuzycie wnetrza nie wskazywalo na wiecej niz 100 kkm a s komory silnika moznabylo jesc.

> Mankamentem byla ruda wychodzaca na tylnych nadkolach ale coz ford mial 12 lat.

> Obecnya przebieg w granicach 150 kkm a po wypraniu tapicerki wyglada jakby byl max 3 letni. Ma 10

> Moge wstawic fotki np.kiery czy mieszka i se powrozymy.

> Tak wiec przebieg 170 kkm to nie przebieg pod warunkiem, ze sie dba o auto.

> Silnik w tamtej O1 to bardzo populaena jednoatka, jesli blacha jest ok to bralbym to auto bo reszte

> mozna ogarnac za rozsadne pieniadze.

Źle chyba mnie zrozumiałeś, nie pisałem o przebiegu w kontekście wytrzymałości samochodu, lecz użytkownika. Przeciętny Kowalski jak ma jeździć czymś 10 lat to po 2 latach już mu się fura nudzi zwyczajnie, i o to mi chodziło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle chyba mnie zrozumiałeś, nie pisałem o przebiegu w kontekście wytrzymałości samochodu, lecz

> użytkownika. Przeciętny Kowalski jak ma jeździć czymś 10 lat to po 2 latach już mu się fura

> nudzi zwyczajnie, i o to mi chodziło

Ja mam tak samo najdłużej jeżdze obecnym autem 2 lata .

Każde inne sprzedawałem mniej więcej po roku .

Teraz rotuje autem żony smile.gif tak żeby nie było nudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam tak samo najdłużej jeżdze obecnym autem 2 lata .

> Każde inne sprzedawałem mniej więcej po roku .

> Teraz rotuje autem żony tak żeby nie było nudno

Ja po wielu rotacjach doszedłem do ,,setupu'' dwóch prawie nowych samochodów i zapowiada się, że za szybko nie zmienię grinser006.gif , nuda jak ........ czas chyba zacząć zmieniać żonę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciętny Kowalski jak ma jeździć czymś 10 lat to po 2 latach już mu się fura nudzi zwyczajnie

wierz mi, ze chciałbym sobie kupić auto nowe i zeby mi służyło 10 lat

siene mam 5 lat i żal mi jej strasznie, ze juz niedługo pójdzie na złom. a wiesz czemu? bo nienawidze szukać auta. spośród tych wszystkich złomów na rynku, tej loterii co sie kupi- dlatego. wole miec długo auto i święty spokój

ps. żona Ci sie też znudziła? co 2 lata wymieniasz? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 170kkm to juz jest masa kilosow i nic dziwnego ze gosciu sprzedaje

a jak kogoś nie stać na lepszy?

albo inaczej... załóżmy, że mnie stać, ale jak widze co ludzie wyrabiają na drogach, ile jest wypadków, stłuczek, kradzieży... to wole jezdzić sztruclem i sie nie przejmować, czy rano jak wyjde z bloku, to go jeszcze zobacze, albo, czy jak wyjde z marketu, to nie bedzie porysowany

taki przebieg o niczym nie świadczy, tym bardziej na niekorzyść auta. moja siena jest z 99r, ma prawie 190 tys i wierz mi, ze na przeglądzie nie mają sie czego doczepić, bo jak coś wymaga wymiany- to od razu wymieniam i auto jest sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak kogoś nie stać na lepszy?

> albo inaczej... załóżmy, że mnie stać, ale jak widze co ludzie wyrabiają na drogach, ile jest

> wypadków, stłuczek, kradzieży... to wole jezdzić sztruclem i sie nie przejmować, czy rano jak

> wyjde z bloku, to go jeszcze zobacze, albo, czy jak wyjde z marketu, to nie bedzie porysowany

> taki przebieg o niczym nie świadczy, tym bardziej na niekorzyść auta. moja siena jest z 99r, ma

> prawie 190 tys i wierz mi, ze na przeglądzie nie mają sie czego doczepić, bo jak coś wymaga

> wymiany- to od razu wymieniam i auto jest sprawne

Zgadza się. Mam to samo i obecnego auta szkoda mi sprzedawać za grosze (bo tyle jest to warte na rynku) ale gdyby tak każdy myślał, to by nikt nigdy nie zmienił auta, tylko jeździł jednym aż do 100% zużycia.

Dlatego też, jeśli chodzi o moje zdanie to proponuję jechać i obejrzeć. Zdjęcia jak to zdjęcia - zawsze wszystko super wygląda, a na miejscu okazuje się że to trup.

Najlepiej szukać nowego nabytku jak najbliżej miejsca zamieszkania, wtedy nawet jeśli okaże się, że nie wart zakupu, to stracimy mniej pieniędzy na sam dojazd, a do tego swój czas smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle chyba mnie zrozumiałeś, nie pisałem o przebiegu w kontekście wytrzymałości samochodu, lecz

> użytkownika. Przeciętny Kowalski jak ma jeździć czymś 10 lat to po 2 latach już mu się fura

> nudzi zwyczajnie, i o to mi chodziło

Zakładasz że te 170kkm będzie ktoś robił 10 lat. Ja każdym autem jeżdżę ok. 4 lata i robię w tym czasie ponad 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 170 kkm to tak duzo, mialem mondka, sprzedalem z oryginalnym przebiegiem 245 kkm i slowem nic

> go nie bolalo, po 6 miesiacach postosju w garazu podlaczylem aku i sprzet odpalil od tzw.

> kopa. Zuzycie wnetrza nie wskazywalo na wiecej niz 100 kkm a s komory silnika moznabylo jesc.

Skoro po 245 tys zużycie nie wskazywało na więcej niż 100 tys to znaczy, że po 100 tys przestało się zużywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, tutaj ogłoszenie. Znajomy chce jutro jechać oglądać,a ja nie wiem czy zawracać

> sobie tym głowę czy robić jakieś 0,5 przy sobocie. Opis auta immo wręcz cukierkowy,coś na

> zdjęciach niepokojącego widzicie szpenie?

mmmm ten umyty i naplakowany silnik, polerka tez zacna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione,za wszelkie sugestie b.dziękuję odpowiadającym kolegom. cool.gifok.gifAuto rzeczywiście bezwypadkowe albo po prostu dobrze poskładane na gratach w kolorze choć jeździ prosto. grinser006.gifok.gifZawieszenie ok,wszystkie rzeczy,które były na wyposażeniu działają,auto jeździ,odpala,hamuje,stan techniczny adekwatny do roku i przebiegu,wszystkie papiery ok. ok.gifSilnik jedynie nieco ulany i trzeba go uszczelnić pod deklem. ok.gif

Teraz trzeba ją nieco dopieścić i wstawić na montaż LPG. clown.gif

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem doładowaną benzynkę,nie siej fermentu proszę.

miałem pasata z tym silnikem i palił mi gazu 10-12L przy mojej jeździe

dla porównania podam spalania innymi w tym samych moich warunkach

pasata b3 1,6td - ok6l

punto 2fl 1,4 lpg - 7-8l

a4b5 1.9tdi 110KM- 6L

wiec w porównaniu z innymi niczym szczególnym sie nie wyróżniał tan pasat grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.