Skocz do zawartości

Najoszczędniejszy silnik benzynowy Skoda Octavia III 1.2 TSI


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszelkiej maści pieniaczy i doradzaczy kącikowych w kwestii Benzyna czy Diesel, macie coś do przemyśleń, zapraszam do merytorycznej dyskusji grinser006.gif (już to widzę, ale co mi tam grinser006.gif )

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Skoda-Octavia-najlepsza-w-Supertescie-Ekonomii,wid,15739579,wiadomosc.html

Cytat za portalem WP.PL

,,Skoda Octavia zwyciężyła wśród pojazdów z napędem benzynowym w Superteście Ekonomii, który miał wyłonić samochody z najniższym zużyciem paliwa.

Test, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich, odbył się już po raz dziesiąty. Podczas zmagań 15 czerwca Skodę reprezentowali Radosław Jaskulski (Octavia III 1,2 TSI/105 KM) oraz Piotr Kwapiszewski (Rapid 1,6 TDI/105 KM).

Uczestnicy pokonali ok. 350 km, w tym 20 km autostradą, 40 km trasami ekspresowymi zaś resztę - drogami krajowymi i wojewódzkimi. W takich warunkach wśród pojazdów benzynowych zwyciężyła Skoda Octavia z wynikiem 3,26 l/100 km, natomiast w rywalizacji aut z silnikami wysokoprężnymi III lokatę zajęła Skoda Rapid (3,06 l/100 km).

Założeniem Supertestu Ekonomii jest sprawdzenie kosztów zużycia paliwa w warunkach normalnej, drogowej eksploatacji. W 2011 r. Piotr Kwapiszewski za kierownicy Skody Octavia GreenLine osiągnął rekordowo niskie zużycie paliwa na poziomie 1,89 l/100 km. Warto zaznaczyć, że obaj panowie są instruktorami Szkoły Auto Skoda, która posiada uprawnienia w zakresie przeprowadzania szkoleń w zakresie ecodrivingu.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego Tobie takie wyniki nie wychodzą?

Nie chodzi o to co komu wychodzi, tylko o to, że 1.2 TSi to bardzo oszczędny silnik w przeciwieństwie do tego co niektórzy tu piszą.

U mnie póki co najniżej 4,7 l, ale ja ciężki jestem 113 KG żywego mięcha grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wszelkiej maści pieniaczy i doradzaczy kącikowych w kwestii Benzyna czy Diesel, macie coś do

> przemyśleń,

No i co w tym wielkiego... mały doładowany silnik o dużej sprawności i małej masie do tego wąskie opony pro ekologiczne i lekka noga.... czy jest lepszy od diesla 1,6 od VW ... Nie bo ten ciągle mniej pali hehe.gif ja się pytam jak można spalić 1,89 litra/100 yikes.gif to jest wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się udało zejść poniżej 4 na trasie Stargard szcz - Poznań. Zona ma średnie spalanie poniżej 5,

> latem bliżej 4,5.

Mi moim zwykłym 1,8 140KM udaje się zejść do 5,5 zlosnik.gif

Ale co to za jazda admin.gif

Normalnie średnio wychodzi 8l/100km - to uważam za bardzo przyzwoicie oszczędny wynik dla auta, które waży prawie 1,5t ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co w tym wielkiego... mały doładowany silnik o dużej sprawności i małej masie do tego wąskie

> opony pro ekologiczne i lekka noga.... czy jest lepszy od diesla 1,6 od VW ... Nie bo ten

> ciągle mniej pali ja się pytam jak można spalić 1,89 litra/100 to jest wynik...

można. O ile wczesniej przygotujesz auto do takiego testu. Cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co w tym wielkiego... mały doładowany silnik o dużej sprawności i małej masie do tego wąskie

> opony pro ekologiczne i lekka noga.... czy jest lepszy od diesla 1,6 od VW ... Nie bo ten

> ciągle mniej pali ja się pytam jak można spalić 1,89 litra/100 to jest wynik...

ECO gumki pierdniete w okolice 3 barów i ciagłe rozpedzanie auta w optymalny sposób do optymalnej prędkości, natychmiastowe gaszenie silnika/luz i zwalnianie do optymalnej prędkości. Z normalna jazda nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skody Octavia GreenLine

> osiągnął rekordowo niskie zużycie paliwa na poziomie 1,89 l/100 km.

Ciekawe na jakim dystansie i z jaka srednia.

Hmmm..coś mi tu pachnie tunelem za tirem na tempomacie...

Maznas w TVN turno taki test robil, wszelkie szczeliny pozaklejanie, kola zaklejone, nie pamietam czy wycieraczki i relingi zdjal:))

zabawne takie testy

A w zyciu juz mniej rozowo jest i te 1,89pewnie na 25 km spali smile.gif

Croma wychodzi mi chwilowe ok 4l przy 70 kmh ale moge tak wytrzymac ok 40 sekund a potem, trojka i ogien i mysle, a w pi..erony z taka eko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skody Octavia GreenLine

> Ciekawe na jakim dystansie i z jaka srednia.

> Hmmm..coś mi tu pachnie tunelem za tirem na tempomacie...

> Maznas w TVN turno taki test robil, wszelkie szczeliny pozaklejanie, kola zaklejone, nie pamietam

> czy wycieraczki i relingi zdjal:))

> zabawne takie testy

> A w zyciu juz mniej rozowo jest i te 1,89pewnie na 25 km spali

> Croma wychodzi mi chwilowe ok 4l przy 70 kmh ale moge tak wytrzymac ok 40 sekund a potem, trojka i

> ogien i mysle, a w pi..erony z taka eko:)

Tempomat nie jest wcale przyjacelem eko jazdy, jak juz pisałem, rozpedzją się, gaszą silnik i po odpowiednim wybiegu znowu sie rozpedzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak kogoś nie stać na przyjemność, to co ma zrobić? Mnie sprawia przyjemność

> toczenie się 50 km/h po mieście, a 90 poza nim.

Taaa..to wez wykrec w miescie 3,26:)) toczas sie 50kmh

Jak 7 zlapiesz to dobry wynik wg mnie

Zapraszam do wroclawia na testy,mamy tez obwodnice:) ze hej

Ja tez niecisne po 120kmh w miescie ale 50-80 ale zeby na trasie 70kmh sie ciagnac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak kogoś nie stać na przyjemność, to co ma zrobić? Mnie sprawia przyjemność

> toczenie się 50 km/h po mieście, a 90 poza nim.

Powiem tak,to po co pcha sie w duze autoi drogie z wysokim AC?

Jakbym mogl to jezdzilbym do pracy rowerem 13km....co bardzo lubie, a tak to syna do szkoly...

No ale we wtorek mam egzamin na A, i juz zeby sobie ostrze na cos 750ccm a najlepiej 1100ccm.....ahhh ten dzwiek wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ECO gumki pierdniete w okolice 3 barów i ciagłe rozpedzanie auta w optymalny sposób do optymalnej

> prędkości, natychmiastowe gaszenie silnika/luz i zwalnianie do optymalnej prędkości. Z

> normalna jazda nie ma to nic wspólnego.

Świetna metoda (pulse & glide), szczególnie jak wspomaganie hamulców siądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciagłe rozpedzanie auta w optymalny sposób do optymalnej

> prędkości, natychmiastowe gaszenie silnika/luz i zwalnianie do optymalnej prędkości.

Taką metodę to kojarzę, jak w latach 80-tych duże fiaty brały udział w "rajdach o kropelkę"... Nadal się to stosuje? Przecież jest cut-off...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką metodę to kojarzę, jak w latach 80-tych duże fiaty brały udział w "rajdach o kropelkę"...

> Nadal się to stosuje? Przecież jest cut-off...

Jeśli puścisz nogę z gazu przy załączonym biegu, to silnik i napęd stawia opór i tracisz energie, bo wytracasz prędkość. To ma sens tylko przy dojeżdżaniu do skrzyżowania zamiast hamowania hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wszelkiej maści pieniaczy i doradzaczy kącikowych w kwestii Benzyna czy Diesel

Robisz się lekko uciążliwy z tym skodowo-tsiowym dżihadem...

I mówię to jako użytkownik skody z 1.2tsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekamy na porównywalne zużycie u przeciętnych użytkowników. Może być nawet nieco ponad 4 l.

> dranio

no tak. 4 litry to przeciez TSI pali przy przelotowej 160 km/h. czyli 3,2 przy normalnej jezdzie to norma powinna byc grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można. O ile wczesniej przygotujesz auto do takiego testu. Cudów nie ma.

Ale sprężynki nie mam i nie nakręcę hehe.gif mogę rozgrzać auto, wyłączyć wszystko co zżera prąd, nie kręcić gwałtownie kierownica bo wspomaganie elektryczne podpompować koła nawet do 3,5 Bar ale dalej to wszystko nie pozwoli na trasie ponad 300 km tam i z powrotem w tym 1/4 w mieście stołecznym zejść do 1,89 litra/100 wink.gif

Sposób z wyłączaniem silnika ciekawy ale czy skuteczny? przecież ten alternator musi naładować ten akumulator który rozrusznik wydoi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wrocław - Skierniewice 300km z czego 100km to A8+A2 reszta to zwykłe drogi. Raz mi się zachciało eko i przejechałem ta trasę ze średnim 3,8l. Średnia prędkość coś koło 70km/h. Na całej trasie nie przekraczałem 100km/h. O3 kombi 2,0TDI 140hp. Być może da się zejść niżej ale moja psychika już by mogła tego nie wytrzymać zlosnik.gif.

Z mojego widzi mi się jazda na tempomacie nie daje oszczędności w stosunku do operowania gazem nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robisz się lekko uciążliwy z tym skodowo-tsiowym dżihadem...

> I mówię to jako użytkownik skody z 1.2tsi

Ty od dawna jesteś uciążliwy ze swoimi ,,rewelacjami'' i tonem wypowiedzi więc racz zejść z mła i zająć się swoimi sprawami.

Użytkowniku skody z 1.2 TSi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku woli wyjaśnienia, po co napisałem ten post bo jak widać niektórzy mają problem z czytaniem ,,między wierszami'' mianowicie - męczy mnie okrutnie biadolenie części użytkowników forum którzy wykazują chorobliwą wręcz zaciętość w wypowiadaniu się w tematach dotyczących koncernu VW i silników TSi. W sumie nie było by w tym nic dziwnego, bo to ,,wolny'' kraj i kto komu zabroni? Jednak osoby te piszą brednie o wielu aspektach TSi między innymi o mega wysokim spalaniu itp. W jednym z wątków o porównaniu TSi do 1.6 TDi pieniacze Ci wymyślali setki teorii jakoby TSi w codziennym użytkowaniu odbiegało wręcz drastycznie od wyników spalania TDi przekonując wszystkich do opłacalności dokładania 8-9 tys pln do zakupu diesla nie zwracając praktycznie na nic więcej uwagi. Wkleiłem tam zdjęcia z mojej ,,traski'' 1.2 TSi gdzie średnia spalania wyszła 4,9 i to bez większej ,,spinki'' , ale sensowny komentarz do tego postu przytrafiło się napisać tyko garstce forumowiczów, inni ,,pieniacze'' nie byli w stanie odnieść się sensownie i merytorycznie do tego co napisałem, więc gadka się ucięła.

Patrzę ja sobie wczoraj na pewien portal internetowy i odziwo widzę, że ten mój zjeb..ny na maksa silnik wykręcił najlepszy wynik z samochodów z silnikiem benzynowym, to pomyślałem, że trochę ,,niezależnej'' lektury się przyda, jednak chyba się myliłem.

Oczywiście, że taka jazda o ,,kropelce'' to extremum, na co dzień nie da się tak jeździć, lecz powtórzę po raz setny - silnik 1.2 TSi właściwie użytkowany spala na prawdę bardzo przyzwoite ilości paliwa nawet w dość ciężkich samochodach pokroju Octavi.

Wczoraj tankowałem jak zwykle pod korek, wyniki:

- Dystans przejechany 751 Km

- Średnia prędkość 41 km/h

- Średnie spalanie z kompa 6,3

- Wynik z dystrybutora 6,4 l

Jazda mieszana, częściowo z klimatyzacją, czasami ponad 140 km/h , ale zawsze - z głową!

Tyle ode mnie, zapraszam do dalszego ,,ujadania''

Ps. nie zapomnijcie napisać, że niedługo pierdyknie rozrząd i że pół przejechanego dystansu pewnie pchałem pudło by zaoszczędzić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ku woli wyjaśnienia, po co napisałem ten post bo jak widać niektórzy mają problem z czytaniem

> ,,między wierszami'' mianowicie - męczy mnie okrutnie biadolenie części użytkowników forum

> którzy wykazują chorobliwą wręcz zaciętość w wypowiadaniu się w tematach dotyczących koncernu

> VW i silników TSi. W sumie nie było by w tym nic dziwnego, bo to ,,wolny'' kraj i kto komu

> zabroni? Jednak osoby te piszą brednie o wielu aspektach TSi między innymi o mega wysokim

> spalaniu itp. W jednym z wątków o porównaniu TSi do 1.6 TDi pieniacze Ci wymyślali setki

> teorii jakoby TSi w codziennym użytkowaniu odbiegało wręcz drastycznie od wyników spalania TDi

> przekonując wszystkich do opłacalności dokładania 8-9 tys pln do zakupu diesla nie zwracając

> praktycznie na nic więcej uwagi. Wkleiłem tam zdjęcia z mojej ,,traski'' 1.2 TSi gdzie średnia

> spalania wyszła 4,9 i to bez większej ,,spinki'' , ale sensowny komentarz do tego postu

> przytrafiło się napisać tyko garstce forumowiczów, inni ,,pieniacze'' nie byli w stanie

> odnieść się sensownie i merytorycznie do tego co napisałem, więc gadka się ucięła.

czytałeś ten sam wątek?

Bo ja tam widziałem ogólną polewkę z jednego osobnika, który pomieszał pojęcie chwilowej prędkości ze średnią i chwalił się na tej podstawie absurdalnymi wynikami spalania.

> Oczywiście, że taka jazda o ,,kropelce'' to extremum, na co dzień nie da się tak jeździć, lecz

> powtórzę po raz setny - silnik 1.2 TSi właściwie użytkowany spala na prawdę bardzo przyzwoite

> ilości paliwa nawet w dość ciężkich samochodach pokroju Octavii

> Wczoraj tankowałem jak zwykle pod korek, wyniki:

> - Dystans przejechany 751 Km

> - Średnia prędkość 41 km/h

> - Średnie spalanie z kompa 6,3

> - Wynik z dystrybutora 6,4 l

gratulacje smile.gif medal chcesz, czy uśmiech moderatora wystarczy?

> Jazda mieszana, częściowo z klimatyzacją, czasami ponad 140 km/h , ale zawsze - z głową!

niemozliwe. 1.2 tsi nie poleci 140 grinser006.gif

> Tyle ode mnie, zapraszam do dalszego ,,ujadania''

> Ps. nie zapomnijcie napisać, że niedługo pierdyknie rozrząd i że pół przejechanego dystansu pewnie

> pchałem pudło by zaoszczędzić

rozrząd poleci... zaraz po wtryskach wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale sprężynki nie mam i nie nakręcę mogę rozgrzać auto, wyłączyć wszystko co zżera prąd, nie

> kręcić gwałtownie kierownica bo wspomaganie elektryczne podpompować koła nawet do 3,5 Bar ale

> dalej to wszystko nie pozwoli na trasie ponad 300 km tam i z powrotem w tym 1/4 w mieście

> stołecznym zejść do 1,89 litra/100

> Sposób z wyłączaniem silnika ciekawy ale czy skuteczny? przecież ten alternator musi naładować ten

> akumulator który rozrusznik wydoi ..

eee...jezdzic nie potrafisz i tyle:)

Spuszczanie nad tym TSI, a niech zrobia real sonde uzyszkodnikow, bo 85% pewnie jezdzi normalnie, 10 % wolniej a 5% eko testuje blokujac ruch:) ale oto 5,2 w miescie:) moje spala hehe

Mi maluch przez 100km meki w miescie predkosc max 40kmh spalil 4,2

A potem palil 6,5 bo zaczalem jezdzic , a nie przemieszczac sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o to co komu wychodzi, tylko o to, że 1.2 TSi to bardzo oszczędny silnik w

> przeciwieństwie do tego co niektórzy tu piszą.

> U mnie póki co najniżej 4,7 l, ale ja ciężki jestem 113 KG żywego mięcha

A mi ostatnio samochod spalił ok. 30l paliwa ... na dystansie 40km grinser006.gif Wierze ze gdyby za kierownica siedzial ktos kto nie wazy tyle co ja (114KG) to autko zamknelo by sie w 28.5l paliwa na tym samym dystansie hmm.gif I wiesz co? Zatankowalem go znowu i jezdzilem dalej majac z tego frajde, bo do tego zostal stworzony - do jezdzenia, a nie przeliczania groszy na kilometry... a ze pali, no pali .. pali dokladnie tyle ile zdąży skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj tankowałem jak zwykle pod korek, wyniki:

> - Dystans przejechany 751 Km

> - Średnia prędkość 41 km/h

> - Średnie spalanie z kompa 6,3

> - Wynik z dystrybutora 6,4 l

> Jazda mieszana, częściowo z klimatyzacją, czasami ponad 140 km/h , ale zawsze - z głową!

Super wynik, ale spójrzmy na to trochę inaczej.

Octavia waży około 1200kg czyli tyle samo co np. Honda Civic VII 5D. Jak rozumiem jazda mieszana czyli bez ekstremalnego wykorzystywania mocy czyli moje 1.4 90KM również dotrzymało by kroku. Jeżdżąc normalnie uzyskuję zużycie paliwa na trasie poniżej 6.5 a w mieście 6.9. Czyli ten motor TSI jest oszczędniejszy. Tylko pytanie jakim kosztem? W HC silnik jest zupełnie bezproblemowy i bezawaryjny. Nie psuje się po prostu nic a pasek rozrządu wymienia się co 120kkm. Czy warto wybrać taki silnik TSI dla oszczędności poniżej 0.5L paliwa? Nie wspomnę już o tym że silnik Hondy jak ktoś chce to może normalnie zagazować.

Moim zdaniem na silnikach TSI najwięcej skorzysta nie użytkownik tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skody Octavia GreenLine

> Ciekawe na jakim dystansie i z jaka srednia.

> Hmmm..coś mi tu pachnie tunelem za tirem na tempomacie...

> Maznas w TVN turno taki test robil, wszelkie szczeliny pozaklejanie, kola zaklejone, nie pamietam

> czy wycieraczki i relingi zdjal:))

> zabawne takie testy

> A w zyciu juz mniej rozowo jest i te 1,89pewnie na 25 km spali

Tak wyglądało podczas tego testu auto, które spaliło te 2 litry. Widzisz tu jakieś zaklejone otwory, ściągnięte wycieraczki i inne cuda wianki?

dsc01341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wyglądało podczas tego testu auto, które spaliło te 2 litry. Widzisz tu jakieś zaklejone

> otwory, ściągnięte wycieraczki i inne cuda wianki?

Aaaa...ze kilka naklejek na drzwiach to dowod?

Waze 87kg, dokladam tym kosztem +0,15 litra/100km i chetnie przejade sie z PanemECO przez pol polski dotrzymujac tempa tym wolniejszym (z wylaczeniem ciagnikow)

Naprawde poswiecilbym dwa dni na caly bak i 1500km:)

Wowczas przyklasne z radoscia takiemu wynikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie twierdzę, ze nie jest oszczędny.Tylko tak się nie da jeździć.

da się.

Okres nauki jest ciężki. Potem jest łatwiej. Nie każdy i nie każdym autem jest w stanie zrobić mega wyniki. Ale przy rozsądnym operowaniu pedałem gazu (nie znaczy muskanie piórkiem w każdych warunkach) można się zdziwić.

Ekodriving to przede wszystkim planowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ekodriving to przede wszystkim planowanie.

I dlatego tarcze i klocki mam od 2008 roku niezmieniane. Bo hamuję

głównie silnkiem. Jak widzę na autostradzie gościa, któremu ustępuję

bo pocina 200 i przed nami 500 metrów ciężarówka zaczyna wyprzedzać

drugą, to jestem w stanie założyć się o każde pieniądze, że gość

dojedzie do tych cieżarówek 200 i rozpocznie straszne hamowanie,

przy okazji mrugając biednym TIRowcom długimi grinser006.gif Ja w takiej

sytuacji puszczam nogę z gazu i zwykle jak dojeżdżam do tyłu

ciężarówki wyprzedzającej, mam już te jego 90 i jak zjedzie, to

szybko powracam do prędkości podróżnej. Ale hamowania silnikiem

to trzeba się nauczyć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się.

> Okres nauki jest ciężki. Potem jest łatwiej. Nie każdy i nie każdym autem jest w stanie zrobić mega

> wyniki. Ale przy rozsądnym operowaniu pedałem gazu (nie znaczy muskanie piórkiem w każdych

> warunkach) można się zdziwić.

> Ekodriving to przede wszystkim planowanie.

Nie zrozumiałeś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na krotkim dystansie robimy nastepujaco: napełniamy bak az bedzie wyciekało, troche ostrych zakretów,ponownie .. o i tak kilka razy na koncu dolewamy z butelki z weżykiem..przejedziemy krótki dystans,napelnimy normalnie w dystrybutorze i mamy eco wynik..;)

z życia wziete z pewnego eco rajdu ,moj pierwszy i ostatni bo zażenowany byłem dzialaniami fabrycznego zespołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pelna zgoda poza jednym. Przyjemnosc uzytkowania silnika z t.

> Pomijam ze tam zdaje sie jest 105 KM vs Twoje 90. To jednak roznica nie wspominajac o momencie.

Do wspomnianych wyżej 0.5L dołożyłem już 0.3L bo o tyle średnio więcej pali 1.6 16V o mocy 110KM. A przyjemność użytkowania rzecz względna i nie zależy wyłącznie od silnika. Nie widzę sensu stosowania silnika o pojemności tylko 1.2 z turbo w samochodzie w którym pod maską spokojnie zmieściłoby się 1.4-1.6 podobnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu

> stosowania silnika o pojemności tylko 1.2 z turbo w samochodzie w którym pod maską spokojnie

> zmieściłoby się 1.4-1.6 podobnej mocy.

Bo ma byc lzejszy 5 deko:)

Ja jakosplanowanie jezdze i za cholere 1,9 nawet zaokraglajac nie chce mitoto spalic

Dobraniech bedzie 3 bo mam 1,9:)

Aaa..mam tez 1,5 100KM i 32 litry LPG powroclawiu z klimka polowa i 245 km najechane ino.

Niechaj Pan Eco wlaczy klime,radyjko,jakiesladowanie NAVI, DVD dla dzieciakow i wio nakropelce

Albo nie...wtaki upal,powylaczac nawiew, okna zamknac i wio przezpol polski:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.