Skocz do zawartości

Wszystkie automaty się psują i to na potęgę


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami. Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

bez sensu - pierwsza skrzynia i już nieścisłość - typ nie pasuje do samochodów i typowa usterka jest całkiem inna

ale pismaki mają wierszówkę

wzruszające jest że wszystkie naprawy kosztują 6000 zł hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

a ja zaryzykuję stwierdzenie , zę praktycznie w każdym samochodzie rozlecą się łożyska od przednich kół i zdechnie silnik - i oczywiście mam 200% racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lexus. Wiem, wiem, powtarzam jak zdarta płyta, ale w Lexusach skrzynie sie nie sypią.

Ile najwięcej przejechałeś jednym Lexusem? 100kkm się udało, czy już było to za dużo wg. Ciebie i już wtedy kupiłeś nowego?

Jak przejedziesz JEDNYM Lexusem te min. 250kkm to możesz się odezwać, bo po 100kkm to mi nawet w Tico i Seicento skrzynki śmigały aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

Fachowy artykuł. zlosnik.gif

Szczególnie ilustracja skrzyni biegów w Volvo w latach 2001-2005. swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miales tico z automatem? Wow

nie, z manualem. Ale wcześniej Twister74 zahaczył o temat manuali, więc się tylko odniosłem.

Bardziej chodziło mi o wypowiedź MarkaF, o bezawaryjności Lexusa. Czytając inne jego wypowiedzi nie sądzę, by jednym samochodem dojeżdżał do jego śmierci technicznej, więc wypowiedzi typu Lex się nie psuje jest jakby mało wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, z manualem. Ale wcześniej Twister74 zahaczył o temat manuali, więc się tylko odniosłem.

> Bardziej chodziło mi o wypowiedź MarkaF, o bezawaryjności Lexusa. Czytając inne jego wypowiedzi nie

> sądzę, by jednym samochodem dojeżdżał do jego śmierci technicznej, więc wypowiedzi typu Lex

> się nie psuje jest jakby mało wiarygodna.

to pisz w odnodze dotyczacej manuali. To forum ma strukture drzewiasta a nie plaska.

Co do Marka wypowiedzi to jest tak samo dobra jak kazda inna. Nie ma znaczenia czy porownujesz do 50, 100, 200 czy 500 tys. Jedne auta w tych przedzialach sie psuja czesciej a inne nie. Widocznie ma porownanie do innych z podobnymi przebiegami.

Czytales artukul do ktorego sie odnosimy? Sa tam wzmianki o skrzyniach psujacych sie nawet nie dojezdzajac do 100 tys wiec nie wiem czemu sie czepiasz akurat jego. Mnie tez interesuja auta z rozsadnymi przeiegami bo nie mam zamiaru jezdzic jednym w nieskonczonosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pisz w odnodze dotyczacej manuali. To forum ma strukture drzewiasta a nie plaska.

Pardon, czytam na blacie

> Co do Marka wypowiedzi to jest tak samo dobra jak kazda inna. Nie ma znaczenia czy porownujesz do

> 50, 100, 200 czy 500 tys. Jedne auta w tych przedzialach sie psuja czesciej a inne nie.

> Widocznie ma porownanie do innych z podobnymi przebiegami.

> Czytales artukul do ktorego sie odnosimy? Sa tam wzmianki o skrzyniach psujacych sie nawet nie

> dojezdzajac do 100 tys wiec nie wiem czemu sie czepiasz akurat jego. Mnie tez interesuja auta

> z rozsadnymi przeiegami bo nie mam zamiaru jezdzic jednym w nieskonczonosc.

Nie ma pojęcia ujednoliconego "rozsądny przebieg".

W Mercedesie, Audi, BMW będzie to np. 250kkm, a w Dacii Logan 100-150kkm.

Podobnie z silnikami Diesla i N/A benzyny i NIESTETY nie na korzyść diesla, a benzyny z uwagi na brak elementów drogich w naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pardon, czytam na blacie

> Nie ma pojęcia ujednoliconego "rozsądny przebieg".

> W Mercedesie, Audi, BMW będzie to np. 250kkm, a w Dacii Logan 100-150kkm.

tak, na pewno z multitronicem w audi pojezdzisz sobie do 250 tys hehe.gif

zejdz na ziemie. W tej chwili marka nie gwarantuje nic. Konkretne wersje silnikowe z konkretnymi skrzyniami potrafia byc albo awaryjne albo nie. Opinie, ze np BMW jest malo awaryjne do 250 tys powoduja tylko usmiech na twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

Sorry, taki mamy klimat. Dotyczy to calego auta, nie tylko automatow.

Wlasciwie dotyczy to prawie wszystkiego, co nas otacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie ma skrzyni ?

> Jest bezstopniowa skrzynia biegów a dokładnie z przekładnią automatyczną

> E -CVT

E-CVT to jest wirtualna skrzynia.

Fizycznej skrzyni nie ma.

Sa trzy silniki (jeden spalinowy i dwa elektyczne), ktore sa polaczone na stałe zazębionymi kołami zębatymi. IMO to nie jest skrzynia biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile najwięcej przejechałeś jednym Lexusem? 100kkm się udało, czy już było to za dużo wg. Ciebie i

> już wtedy kupiłeś nowego?

> Jak przejedziesz JEDNYM Lexusem te min. 250kkm to możesz się odezwać, bo po 100kkm to mi nawet w

> Tico i Seicento skrzynki śmigały aż miło.

Warto zauważyć ze nawet jakbym przejechał bezawaryjnie milion kilometrow to by to nic nie znaczyło. Statystyki sa zbierane z całej populacji samochodow a nie jednego egzemplarza. Własne doświadczenia z eksploatacji samochodu sa nic nie warte w sensie generalizowania co sie psuje a co nie.

P.S. W łącznie trzech Lexusach ktore miałem/mam zrobione na dzis jest około 300 KKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

Akurat moto.pl to jeden z największych internetowych szmatławców grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skąd ten pogląd, że automaty się psują?

jaki poglad ? Przez jeden smieszny art i to w ktorym glownie wystepuja auta niemieckie grinser006.gif. Za tydzien pewnie wyjdzie art zeby nie kupowac manuali, bo przeciez sprzeglo sie konczy i jeszcze dwumasa pada panic.gif.

Dobry i prosty automat to recepta na dluga bezawaryjna jazde.

> Całe USA, Australia, pewnie jeszcze kilka krajów od tego - od lat

> używa automatów i jakoś żyją, nikt nie narzeka, tylko w Europie,

> gdzie takich aut jest ryzykuję 3%, narzekają?

IMHO to jest wiecej tych aut niz 30%, w EU pozatym jest inaczej poniewaz u nas stosuje sie male silniki i kombinuje jak tu zrobic nowoczesny automat, zeby wspolpracowal z silnikiem od kosiarki a przy tym jeszcze malo palil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skąd ten pogląd, że automaty się psują?

> Całe USA, Australia, pewnie jeszcze kilka krajów od tego - od lat

> używa automatów i jakoś żyją, nikt nie narzeka, tylko w Europie,

> gdzie takich aut jest ryzykuję 3%, narzekają?

bo wiekszosc aut u nas to odpady z calej UE odpicowane do sprzedazy w kiepskim stanie i z niewiadoma przeszloscia.

Nie bez znaczenia jest fakt, ze w stanach wiekszosc aut ma automat rowniez w nizszych klasach. U nas raczej te wyzsze. A ze Kowalski ma 20 tys na auto i chce z automatem to kupuje zajechanego trupa z segmentu D albo E bo w nizszych automatow nie bylo albo sa pojedyncze sztuki jakis zautomatyzowanych wynalazkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo wiekszosc aut u nas to odpady z calej UE odpicowane do sprzedazy w kiepskim stanie i z

> niewiadoma przeszloscia.

> Nie bez znaczenia jest fakt, ze w stanach wiekszosc aut ma automat rowniez w nizszych klasach. U

> nas raczej te wyzsze. A ze Kowalski ma 20 tys na auto i chce z automatem to kupuje zajechanego

> trupa z segmentu D albo E bo w nizszych automatow nie bylo albo sa pojedyncze sztuki jakis

> zautomatyzowanych wynalazkow

o automacie Polak sobie przypomina jak mu coś się wysra zlosnik.gif, bo przecież położyć 100 złoty x 8 za litr oleju to przecież rozbój w biały dzień. A i filtr jeszcze czy jakies uszczelnienie- przecież to tylko głupki wymieniają zlosnik.gif

Podawałem przykład wujasa i jego mercedesa W210, gdzie auto ma ponad 700 tyś. km i skrzynia pracuje tak jak powinna- tylko, że w tym przypadku olej jest regularnie wymieniany wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo wiekszosc aut u nas to odpady z calej UE odpicowane do sprzedazy w kiepskim stanie i z

> niewiadoma przeszloscia.

> Nie bez znaczenia jest fakt, ze w stanach wiekszosc aut ma automat rowniez w nizszych klasach. U

> nas raczej te wyzsze. A ze Kowalski ma 20 tys na auto i chce z automatem to kupuje zajechanego

> trupa z segmentu D albo E bo w nizszych automatow nie bylo albo sa pojedyncze sztuki jakis

> zautomatyzowanych wynalazkow

Z tymi klasami to jest trochę inaczej, tam klasa miejska, czy aut małych to kompakty, u nas to znacznie mniejsze auta (A-B). W tychże kompaktach zazwyczaj są motory od 1.8l w górę, co nie stanowi problemu na dołożenie automatu klasycznego. U nas w klasie B zazwyczaj są to motory 1.0-1.4 i tutaj jest znacznie gorzej z automatami. Sam ostatnio szukałem małego auta z automatem i większość tychże aut posiada zautomatyzowane manuale. Im większe auto tym większa szansa na klasyczne automaty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tymi klasami to jest trochę inaczej, tam klasa miejska, czy aut małych to kompakty, u nas to

> znacznie mniejsze auta (A-B). W tychże kompaktach zazwyczaj są motory od 1.8l w górę, co nie

> stanowi problemu na dołożenie automatu klasycznego. U nas w klasie B zazwyczaj są to motory

> 1.0-1.4 i tutaj jest znacznie gorzej z automatami. Sam ostatnio szukałem małego auta z

> automatem i większość tychże aut posiada zautomatyzowane manuale. Im większe auto tym większa

> szansa na klasyczne automaty

dla mnie male auto to kompakt zlosnik.gif

i aut z automatami jest bardzo malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój z '69 działa, kumplowi działa jego z '66. Bzdury

Każdą skrzynię można zajeździć. W artykule autor wymienił niby te skrzynie które najbardziej się psują, ale trzeba zauważyć że sporo z nich to CVT a nie klasyczne automaty. Zautomatyzowane manuale też się psują, ale najczęściej są problemy ze sterowaniem czyli poza samą skrzynią. Wiele współczesnych klasycznych automatów jest dość trwała i niezawodna, ale najczęściej najpierw pada sprzęgło lock-up które jest poza samą skrzynią wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tymi klasami to jest trochę inaczej, tam klasa miejska, czy aut małych to kompakty, u nas to

> znacznie mniejsze auta (A-B). W tychże kompaktach zazwyczaj są motory od 1.8l w górę, co nie

> stanowi problemu na dołożenie automatu klasycznego. U nas w klasie B zazwyczaj są to motory

> 1.0-1.4 i tutaj jest znacznie gorzej z automatami. Sam ostatnio szukałem małego auta z

> automatem i większość tychże aut posiada zautomatyzowane manuale. Im większe auto tym większa

> szansa na klasyczne automaty

bez przesady automaty to nie żubry pod ochroną, trzeba nimi normalnie jeździć, regularnie wymieniać olej i jeździć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

Nie dalej jak wczoraj czytałem sobie temat na forum Mitsumaniaki o skrzyni CVT która mam w swoim Lancerze.

Był tylko jeden przypadek na forum padniętej skrzyni.

Ktoś tez opisywał, że sie mu przegrzała raz na autostradzie, ale i tak do dzisiaj chodzi dobrze.

Nie ma co siac paniki. Ja np dopiero niedawno przesiadłem się na "automata", bo u nas w kraju od zawsze straszono nieziemskimi kosztami samochodu z automatem. Śmieszne jest to właśnie z perspektywy czasu, bo dzisiaj się mówi że to właśnie "kiedyś" automaty były bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dalej jak wczoraj czytałem sobie temat na forum Mitsumaniaki o skrzyni CVT która mam w swoim

> Lancerze.

> Był tylko jeden przypadek na forum padniętej skrzyni.

> Ktoś tez opisywał, że sie mu przegrzała raz na autostradzie, ale i tak do dzisiaj chodzi dobrze.

> Nie ma co siac paniki. Ja np dopiero niedawno przesiadłem się na "automata", bo u nas w kraju od

> zawsze straszono nieziemskimi kosztami samochodu z automatem. Śmieszne jest to właśnie z

> perspektywy czasu, bo dzisiaj się mówi że to właśnie "kiedyś" automaty były bezawaryjne.

Kiedyś to była prawdziwa muzyka (M. Fogg RULEZ)... Kiedyś to były filmy... Kiedyś to była kultura...

No i oczywiście, że: Kiedyś to robiło się prawdziwe samochody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skąd ten pogląd, że automaty się psują?

> Całe USA, Australia, pewnie jeszcze kilka krajów od tego - od lat

> używa automatów i jakoś żyją, nikt nie narzeka, tylko w Europie,

> gdzie takich aut jest ryzykuję 3%, narzekają?

3% to może jest we Fiatach zlosnik.gif

Dane z allegro:

Samochody z ręczną skrzynią 209tyś

Samochody z automatem: 53tyś

25% rynku, a w tym jest zawarty i Fiat (gdzie właściwie automaty nie występują) zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

A ja przymierzam się do automatu w nastepnym aucie.

Miałem wcześniej dwa auta z klasycznymi automatami i bardzo sobie chwaliłem.

Ale jeśli wrócę do też do klasycznego, żadne DSG PowerShifty czy inne tego dwusprzęgłówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś to była prawdziwa muzyka (M. Fogg RULEZ)... Kiedyś to były filmy... Kiedyś to była

> kultura...

> No i oczywiście, że: Kiedyś to robiło się prawdziwe samochody...

Prawdziwy samochod to dopiero przyszlosc, gdy kierowca bedzie pasazerem.

Nie zmienia to faktu, ze nascie lat temu byly auta solidne i trwale, a dzis ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tego artykułu z moto.pl wynika, ze chyba nie ma auta z automatem, któremu nie zepsuje się

> skrzynia. No chyba, ze są jakieś VW czy japończyki, albo francuzy z niezawodnymi skrzyniami.

> Bo dla mnie w zasadzie to wg tego artykułu to wszystkim autom się psują dzisiejsze automaty.

> Są jakieś marki na świecie tak niezawodne jak kiedyś?

Taaaaaaaaaaaaa, srali muchi....

Amerykańskie się nie psują.

Wiem, bo mam drugiego i święty spokoj.... 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.