Skocz do zawartości

Jesteście za czy przeciw?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale, jak mi tu kiedyś w innym wątku kącikowicze udowadniali, Ty (no i ja ofkors ) nie masz

> obserwować drogi, analizować i wyciągać wnioski dot. oznakowania takiego a nie innego, Ty masz

> ślepo i bezmyślnie stosować się do znaków, bo nie wiesz, z jakiego powodu jest tam akurat "30"

> i dlaczego nie jest odwołana...

Wiem swiat pełen jest idiotów...

A co do slepego stosowania sie do znaków to jak mam zielone i ktoś mi wyjedzie to moge jednak zahamować? czy tez walić twardo na wprost? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem swiat pełen jest idiotów...

> A co do slepego stosowania sie do znaków to jak mam zielone i ktoś mi wyjedzie to moge jednak

> zahamować? czy tez walić twardo na wprost?

Idiota pewnie waliłby na wprost? Na szczęście są jeszcze ludzie rozumni, którzy potrafią objąć umysłem więcej niż jeden sygnał świetlny.

Dlatego warto idiotów wyeliminować wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale znam miejsce gdzie stoi znak 10 km/h - normalna uliczka osiedlowa iwele samochodów na biegu

> jałowym na jedynce przekracza tą predkość...

i co zgłosiłeś to gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chory pomysł chorych umysłów.

Najgorsze jest to, że te chore umysły dorwały się do rządzenia...

> I może od razu odbierać wszystkie kategorie, uprawnienia instruktorskie, egzaminatorskie itp?

Czemu tylko takie: są jeszcze uprawnienia budowlane, gazowe, elektryczne, patenty sternika jachtowego i licencja pilota - odebrać wszystko, pozbawić majątku, obywatelstwa i zrzucić na spadochronie na pas ziemi niczyjej... grinser006.gifhehe.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez uprawnień będę jeździł wolniej bo będę się bał kontroli. Efekt osiągnięty

Pytanie jaka kara? 500zl?

Ja bym po prostu zabieral dokument np na rok czy dwa. Bez zdawania egzaminu. Bo i po co? Parkowac kazdy umie a egzamin do tego sie sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 100% PRZECIW

> Chory pomysł chorych umysłów.

> Na tydzień, miesiąc ... jeszcze by uszło. Ale odbierać kompletnie uprawnienia? Bezsens

> I może od razu odbierać wszystkie kategorie, uprawnienia instruktorskie, egzaminatorskie itp?

> PRZECIW

a ja bym to zrobił tak

1 raz zawieszenie prawka na miesiąc i 1000zł kary

2 raz zawieszenie prawka na 2 lata i 5000zł kary

3 raz zawieszenie prawka na 5 lat i 15000zł kary

4 raz dożywotnio odebranie uprawnień

a jak się złapie gościa w między czasie jak jeździ bez uprawnień to dożywotnio odebranie uprawnień (jeśli miał jeszcze szanse odzyskać) + kara więzienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja bym to zrobił tak

> 1 raz zawieszenie prawka na miesiąc i 1000zł kary

> 2 raz zawieszenie prawka na 2 lata i 5000zł kary

....

Czegoś takiego nigdy nie wprowadzą. Naszemu państwu nie chodzi o bezpieczeństwo. Państwu chodzi o to, żeby ludzie popełniali jak najwięcej wykroczeń i płacili za nie mandaty. Długotrwałe usunięcie człowieka z "systemu" skutkuje tym, że ten przestaje płacić..... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja bym to zrobił tak

> 1 raz zawieszenie prawka na miesiąc i 1000zł kary

> 2 raz zawieszenie prawka na 2 lata i 5000zł kary

> 3 raz zawieszenie prawka na 5 lat i 15000zł kary

> 4 raz dożywotnio odebranie uprawnień

> a jak się złapie gościa w między czasie jak jeździ bez uprawnień to dożywotnio odebranie uprawnień

> (jeśli miał jeszcze szanse odzyskać) + kara więzienia

Ja bym dawał po 50.000zł kary. Albo ze 150.000.

I jednocześnie do więzienia od razu. A co.

Ludzie ... nie wysokość kary boli, a jej NIEUCHRONNOŚĆ.

Ja jestem za tym, żeby za KAŻDE, KKAAŻŻDDEE, wykroczenie była 100zł mandatu. Ale KAŻDE. I jak dziennie dostanę 5 mandatów to mi rura zmięknie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Idiotyzm. Wiecznie tylko predkosc i predkosc. Czyli co, pojade 80 tam gdzie ograniczenie 40 to zabiora mi prawko ale po czerwonym juz moge sobie smigac i dostane zwykly mandat i ledwo 6pkt. Albo przejezdzac stop bez zatrzymania. A te 2 rzeczy sa dalece bardziej niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość

Absolutny sprzeciw, bo codziennie musieliby mi prawko zabierać.

> rażąco złamią przepisy ruchu."

Jestem za. Osobiście poza prędkością jeżdżę tak, że egzaminator z Ośrodka Ruchu Drogowego mógłby siedzieć na prawym fotelu, ale jestem uczulony na wybryki w stylu "późne żółte", nieustąpienie pierwszeństwa, wyprzedzanie na przejściach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Ja jestem przeciw,niech najpierw sie wezma za pijanych kierowcow ktorzy jezdza po pijaku bo nie wylapuja nawet 1/3 z tych co jezdza na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Tak, tylko dobrze by było określić to "rażąco", żeby miejsca na nadużycia nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tylko dobrze by było określić to "rażąco", żeby miejsca na nadużycia nie było.

No właśnie! "Pan władza" z zemsty za ewentualną dyskusję może stwierdzić autorytatywnie, że: "obywatel, rażąco naruszył... " i np. urlop ci spieprzy bo dalej nie pojedziesz. sick.gif

Jestem ZA, pod warunkiem opracowania jakiegoś rozwiązania zapewniającego obiektywność policjanta. Co w polskich realiach jest mało prawdopodobne. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem przeciw,niech najpierw sie wezma za pijanych kierowcow ktorzy jezdza po pijaku bo nie

> wylapuja nawet 1/3 z tych co jezdza na gazie

Najpierw potrzeba uświadomić samych trzeźwych kierowców. O czym piszę?

cyt.

-"...kolego , jak ścieżka na Toruń?...",

-"...ogólnie czysto tylko na obwodnicy Grudziądza dmuchają wszyscy...",

-"...a da się to jakoś objechać?...",

-"...spokojnie, kolego, skręcisz... bla bla bla..."

Wiele razy słyszałem rozmowy w tym stylu. I tylko raz, na zwróconą kierowca ciężarówki przyznał się do bezmyślności, kiedy przez CB głośno ostrzegł przed "dmuchaniem". Reszta albo puszcza mi "wiązankę" albo ignoruje. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw potrzeba uświadomić samych trzeźwych kierowców. O czym piszę?

> cyt.

> -"...kolego , jak ścieżka na Toruń?...",

> -"...ogólnie czysto tylko na obwodnicy Grudziądza dmuchają wszyscy...",

> -"...a da się to jakoś objechać?...",

> -"...spokojnie, kolego, skręcisz... bla bla bla..."

> Wiele razy słyszałem rozmowy w tym stylu. I tylko raz, na zwróconą kierowca ciężarówki przyznał się

> do bezmyślności, kiedy przez CB głośno ostrzegł przed "dmuchaniem". Reszta albo puszcza mi

> "wiązankę" albo ignoruje.

Niestety, bo jest przyzwolenie ze policja jest bee, a pozniej wjezdza taki w kogos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem przeciw,

A ja za, choć nie bezkrytycznie i tak od razu bez zmiany przepisów itd.

> niech najpierw sie wezma za pijanych kierowcow ktorzy jezdza po pijaku bo nie

> wylapuja nawet 1/3 z tych co jezdza na gazie

Jesteś ofiarą medialnego populizmu - zerknij sobie na statystyki wypadkowe, zobaczysz za co (czy za kogo) policja powinna się wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Zycze abys zostal zasuszony na predkosc auta ktore jechalo przed Toba a do ktorego man wladza nie zdazyl sie wygramolic z auta.

Policja to sobie moze, od tego sa sady.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja za, choć nie bezkrytycznie i tak od razu bez zmiany przepisów itd.

> Jesteś ofiarą medialnego populizmu - zerknij sobie na statystyki wypadkowe, zobaczysz za co (czy za

> kogo) policja powinna się wziąć.

No wlasnie chyba odwrotnie bo pijanych na naszych drogach jezdzi tylu ze glowa mala.Nawet sobie nie zdajesz sprawy. W miescie tego nie widac tak bo ludzie sie nie znaja,ja mieszkam na wsi i widze co sie dzieje dookola ,ech szkoda gadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Przeciw ... ale i tak to nie przejdzie wink.gif. PJ powinno się zabierać za "rażące" naruszenie przepisów w tym prędkość, ale na czas określony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie chyba odwrotnie

Nie, dokładnie jak napisałem alien.gif

> bo pijanych na naszych drogach jezdzi tylu ze glowa mala.Nawet sobie nie

> zdajesz sprawy.

No, a ile wypadków powodują - sprawdzisz?

> W miescie tego nie widac tak bo ludzie sie nie znaja,

No skąd, samochodów gęsto, a jak ktoś pijany to widać. Sugerujesz, że pijanego się rozpoznaje w zależności od tego, czy się go zna? Ciekawe, ale jakoś tak średnio sensowne...

> ja mieszkam na wsi i

> widze co sie dzieje dookola ,ech szkoda gadac.

A co się dzieje dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Zdecydowanie jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Też jestem ZA. Jak najbardziej.

Jednak najlepsze jest to, że Policja już to może robić, tylko tego nie robi. Może bez problemu zatrzymać uprawnienia, za tego typu wykroczenia jakie podałeś. nie trzeba nic dodatkowo zmieniać. Wystarczy egzekwować już istniejące przepisy, które na to pozwalają.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym, art. 135, pkt 2.

"Może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów."

Swobodnie mogą zatrzymać prawo jazdy i sprawę przekazać do sądu. Sąd może dowalić już sporą karę. Jednak patrząc na to jak Policja działa i jak sądy karzą to mamy to co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak patrząc na to jak Policja działa i jak sądy karzą to mamy to co mamy.

Troche mnie rozsmieszasz.

Ile ludzi odwoluje sie od mandatow czy nawet od wyrokow sadowych, dajac policji swobode karania wedlug tego co im sie zywnie podoba.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Quote:

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę, który w niecałe 5 minut popełnił 12 wykroczeń - przekraczał dopuszczalną prędkość, poruszał się lewą stroną drogi i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym.
36-latek nie posiadał dokumentów upoważniających do prowadzenia pojazdu, dowodu rejestracyjnego, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Gdyby miał prawo jazdy, dostałby 60 punktów karnych.
Sprawa pirata drogowego została skierowana do sądu.


jakiś tekst

faktycznie... zabieranie prawa jazdy cokolwiek zmieni grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źródło

> "Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby policja natychmiast odbierała prawo jazdy tym, którzy

> dwukrotnie przekroczą dozwoloną prędkość i rażąco złamią przepisy ruchu."

> Ja jestem za

Przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.