Skocz do zawartości

Pierwsza jazda ARG czyli randka z Julką


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat dzisiaj przyjechałem sobie do domu Mito 2014 rok, 135 MultiAir, ksenon, otwierany dach, skóra, felgi 18 cali, nagłośnienie Bose - jak to jest pedalstwo to ja jestem 100% gejem. Świetnie jedzie, wygląda tak że się ludzie oglądają, już nie wspomnę o tym że płeć piękna się ogląda :ok::jem:

Trzeba mieć odwagę do coming outu - gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co więc iść w większe koszty produkcji ?

Wiele marek poprawia tym prowadzenie i trakcje kiepskich konstrukcji.

 

Pytanie czy taki rozmiar to seria? Bo wiesz, w Bravo można było mieć oponę 225 z silnikiem 1.4 90KM więc nie wiem w czym taka szerokość opony miała by pomóc przy takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co więc iść w większe koszty produkcji ?

Wiele marek poprawia tym prowadzenie i trakcje kiepskich konstrukcji.

Nie sądzę skoro w topowej wersji:

Alfa Romeo Giulia przejechała Północną Pętlę w 7 minut i 39 sekund. Tym czasem pobiła wręcz na głowę jednego z głównych konkurentów, BMW M4, które potrzebowało niemal 14 sekund więcej! Alfa Romeo sięgnęła dumnie po koronę najszybszego sedana na Ringu. Co więcej, to czas lepszy od Lamborghini Murcielago, porównywalny z Ferrari 430 Scuderia i tylko o sekundę gorszy od Lexusa LFA.

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,18842334,alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-rekord-na-nurburgringu.html Edytowane przez elgritone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra tylko opisywane demo i auto z linka to w sumie dwa różne auta ;)

 

Pytanie czy taki rozmiar to seria? Bo wiesz, w Bravo można było mieć oponę 225 z silnikiem 1.4 90KM więc nie wiem w czym taka szerokość opony miała by pomóc przy takiej mocy.

 

myslisz, że w demie ktoś to podmieniał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to co piszesz. W każdym teście jaki do tej pory przeczytałem to rozpływają się z zachwytu nad tym dieslem 180KM: jaki ma zapas mocy, niutonów itd. Trzeba będzie samemu spróbować i się przejechać

 

Przejechałem się tym... Jaki zapas mocy? Ot, jedzie poprawnie, żadnego szału, jak dla mnie aż za grzeczna. Przy normalnej jeździe (a jechałem po mokrym, po konkretnym deszczu) zupełnie nie czuć, że to RWD. Zastanawiam się ile to auto naprawdę waży i jakie ma rzeczywiste osiągi... Ogólnie auto naprawdę fajne, ale jakoś nie widzę tych tłumów, które zamieniałyby Bmw czy Mercedesa na Alfę. Największą szansę ma IMO wersja QV - ta wersja może zamieszać, jeśli rzeczywiście będzie tak dobra (i lekka) jak zapowiadają.

Edytowane przez mdyrka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przejechałem się tym... Jaki zapas mocy? Ot, jedzie poprawnie, żadnego szału, jak dla mnie aż za grzeczna.

 

Też się przejechałem. Wielkość - klasa D, niezbyt duże, taka typowa D typu Mondeo. E to na pewno nie jest. Generalnie bardzo nie lubię diesli i... nie spotkało mnie żadne zaskoczenie. Klekot słychać, wibracje minimalnie, ale czuć. Jedzie jak to diesel, jest lag, potem lekki kop w plecy, po chwili nic ciekawego. Napęd był RWD, czyli kalectwo, ale przy takiej małej mocy to nie przeszkadza. Auto w środku fajne, ma charyzmę, na pewno z normalnym silnikiem, czyli benzynowym, będzie też całkiem przyjemnie jeździć. Jako konkurencja dla Mondeo czy Passata ma sens, gdyby kosztowała w granicach 100 kzł. Więcej nikt za wyrób Fiata nie da. Czy kupiłbym? Nie. No chyba że za 100 kzł w "wypasionej" wersji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem z ciekawości na ceny. 150km diesel za 200 klocków? Ktoś w alfie na głowę upadł? Sukcesu to alfie nie wróżę.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Gdzie w tym cenniku, Giulia jak ta wspomniana wyżej kosztuje 200k? 

 

http://cenniki.alfaromeo.pl/katalogi/alfaromeo/Giulia/AR_PY2016_cennik%20og%C3%B3lny_Giulia%202016.05.19.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tym cenniku, Giulia jak ta wspomniana wyżej kosztuje 200k? 

 

cicho ,   trzeba psioczyć na alfę , jakby miała napęd na przód to źle , napęd na tył też źle  , cenę też trzeba podać z kosmosu , a nóż nikt tego nie sprawdzi i też będzie narzekał  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho ,   trzeba psioczyć na alfę , jakby miała napęd na przód to źle , napęd na tył też źle  , cenę też trzeba podać z kosmosu , a nóż nikt tego nie sprawdzi i też będzie narzekał  ;]

tak spojrzałem szybki i widziałem takie ceny.

o przykład : http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-super-carserwis-dealer-nr-1-ID6ywlDZ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tym cenniku, Giulia jak ta wspomniana wyżej kosztuje 200k? 

 

http://cenniki.alfaromeo.pl/katalogi/alfaromeo/Giulia/AR_PY2016_cennik%20og%C3%B3lny_Giulia%202016.05.19.pdf

 

O! Jest wersja benzynowa 2.0 TURBO 200KM :jem:

Ale tak typowo po włosku czyli tylko z automatem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nic nie szkodzi, ale jakbym miał kupić samochód za ~150 tys. pln to chciałbym jednak mieć jakiś wybór

Możliwość wyboru powoduje w dłuższej perspektywie niezadowolenie... Wiem jak absurdalnie to brzmi, ale często lepiej jest wyboru nie mieć... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4q1dgn_C0AU

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ciekaw jestem jak to się sprzedaje :phi: , może w I osiągnie pierwszą dziesiatkę, bo w EU to wątpię żeby się do top20 załapał

 

na razie pewnie nie sprzedaje się nijak, bo sprzedaż ruszyła ze dwa miesiące temu. A zamiast się zastanawiać, lepiej sprawdzić, np TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już mamy:

Dla Klientów prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość zamówienia samochodu Alfa Romeo Giulia z silnikiem benzynowym 2.0 200 KM z automatyczna 8-mio stopniową skrzynią biegów w cenie 124 900 zł brutto

Wyposażenie standardowe samochodu jest wzbogacone o dwa Pakiety:
- PAKIET LIGHTING (Reflektory bi-ksenonowe 35W z funkcją doświetlania zakrętów + spryskiwacze reflektorów)
- PAKIET FLOTA (Nawigacja UConnect Nav z wyświetlaczem 6,5', czujniki parkowania tylne, składane lusterka zewnętrzne boczne)

 

moim zdaniem patrząc na konkurencje naprawdę cena spoko!

 

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-specjalna-oferta-dla-firm-sprawdz-szczegoly-oferty-ID6yyZJr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już mamy:

Dla Klientów prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość zamówienia samochodu Alfa Romeo Giulia z silnikiem benzynowym 2.0 200 KM z automatyczna 8-mio stopniową skrzynią biegów w cenie 124 900 zł brutto

Wyposażenie standardowe samochodu jest wzbogacone o dwa Pakiety:

- PAKIET LIGHTING (Reflektory bi-ksenonowe 35W z funkcją doświetlania zakrętów + spryskiwacze reflektorów)

- PAKIET FLOTA (Nawigacja UConnect Nav z wyświetlaczem 6,5', czujniki parkowania tylne, składane lusterka zewnętrzne boczne)

 

moim zdaniem patrząc na konkurencje naprawdę cena spoko!

 

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-specjalna-oferta-dla-firm-sprawdz-szczegoly-oferty-ID6yyZJr.html

 

A dlaczego tylko dla klientow z DG?  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy taki rozmiar to seria? Bo wiesz, w Bravo można było mieć oponę 225 z silnikiem 1.4 90KM więc nie wiem w czym taka szerokość opony miała by pomóc przy takiej mocy.

 

GP na 225/45R17 jechało jak po szynach. Na seryjnych 205 nie było źle, ale różnica była spora... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego posta wynika, jakoby jedynie klienci z DG mogli zamawiac ta Alfe ;)

 

Zapewne chodziło o to, że mogą zamawiać wszyscy ale tylko klienci z DG za tę cenę.

 

 

 

EDIT: Inna rzecz, że diesel mający zaledwie 136KM i z manualem jest i tak o 10k droższy. Nieźle.  8]

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o to, że mogą zamawiać wszyscy ale tylko klienci z DG za tę cenę.

 

 

 

EDIT: Inna rzecz, że diesel mający zaledwie 136KM i z manualem jest i tak o 10k droższy. Nieźle.  8]

 

Zauważ, że nie jest to cennikowa pozycja tylko oferta danego dealera. Co prawda w treści tego nie ma, ale możliwe że wiąże się to z dodatkowymi usługami jak leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że nie jest to cennikowa pozycja tylko oferta danego dealera. Co prawda w treści tego nie ma, ale możliwe że wiąże się to z dodatkowymi usługami jak leasing.

 

Wielce prawdopodobne. Warto tylko zobaczyć warunki tego leasingu. Bo może być tak, że i tak się opłaci a może być tak, że oprocentowanie leasingu zjada cały rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce prawdopodobne. Warto tylko zobaczyć warunki tego leasingu. Bo może być tak, że i tak się opłaci a może być tak, że oprocentowanie leasingu zjada cały rabat.

Tylko nie zawsze można z takiego leasingu skorzystać. U nas w robocie możemy w sumie dowolne auta wybierać, targować rabaty ale firmę leasigową mamy globalnie jedną. Także, jak szukałem auta interesowało mnie samo auto i rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zawsze można z takiego leasingu skorzystać. U nas w robocie możemy w sumie dowolne auta wybierać, targować rabaty ale firmę leasigową mamy globalnie jedną. Także, jak szukałem auta interesowało mnie samo auto i rabaty.

 

Oni chyba raczej liczą na jednoosobowe DG. Bo floty niekoniecznie muszą chcieć akurat Alfy kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już mamy:

Dla Klientów prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość zamówienia samochodu Alfa Romeo Giulia z silnikiem benzynowym 2.0 200 KM z automatyczna 8-mio stopniową skrzynią biegów w cenie 124 900 zł brutto

Wyposażenie standardowe samochodu jest wzbogacone o dwa Pakiety:

- PAKIET LIGHTING (Reflektory bi-ksenonowe 35W z funkcją doświetlania zakrętów + spryskiwacze reflektorów)

- PAKIET FLOTA (Nawigacja UConnect Nav z wyświetlaczem 6,5', czujniki parkowania tylne, składane lusterka zewnętrzne boczne)

 

moim zdaniem patrząc na konkurencje naprawdę cena spoko!

 

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-specjalna-oferta-dla-firm-sprawdz-szczegoly-oferty-ID6yyZJr.html

Bardzo ciekawa oferta biorac pod uwage to, ze niemiecka trojca tak naprawde zaczyna sie od ~120k brutto z podstawowa benzyna i manualna skrzynia.

Ciekawe jak z jakoscia wykonczenia w tej Alfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 180 dieslem w manualu - jest oki w środku ale wolałbym materiałowe fotele bo jakość cerata do mnie nie przemawia. wkurzał mnie drgający na wolnych obrotach lewarek zmiany biegów ale sama jazda i nastawy zawieszenie naprawdę spoko!!

 

co do oferty -podobną ma BMW z tym, że trzeba kupić 2 szt na DG i trójka jest od 99,9 tys pln a 5-tka od 149 tyś. w tym 5 - letnie pakiety serwisowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 180 dieslem w manualu - jest oki w środku ale wolałbym materiałowe fotele bo jakość cerata do mnie nie przemawia. wkurzał mnie drgający na wolnych obrotach lewarek zmiany biegów ale sama jazda i nastawy zawieszenie naprawdę spoko!!

 

co do oferty -podobną ma BMW z tym, że trzeba kupić 2 szt na DG i trójka jest od 99,9 tys pln a 5-tka od 149 tyś. w tym 5 - letnie pakiety serwisowe.

 

Pokaż! Jest jakieś ogłoszenie, link czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne nowości w gamie. Alfa uzupełnia paletę Julki o wersje "ratuj się kto może". Nazywają się Veloce czyli "no chodź już" w wolnym tłumaczeniu. ;)

Posiadają dołączany napęd przedniej osi (Q4) i moce 280 (2-litrowa turbo benzyna) oraz 210 koni (diesel 2.2). Obie wersje same zmieniają biegi.

Na bogato z nisko rato. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 180 dieslem w manualu - jest oki w środku ale wolałbym materiałowe fotele bo jakość cerata do mnie nie przemawia. wkurzał mnie drgający na wolnych obrotach lewarek zmiany biegów ale sama jazda i nastawy zawieszenie naprawdę spoko!!

 

co do oferty -podobną ma BMW z tym, że trzeba kupić 2 szt na DG i trójka jest od 99,9 tys pln a 5-tka od 149 tyś. w tym 5 - letnie pakiety serwisowe.

 

Nie trzeba kupować dwóch, znam przynajmniej dwóch dealerów którzy obchodzą ten zapis. Byłem, rozmawiałem, nie ma problemu z zakupem od ręki za 99kpln serii 3.

Ale przy Giulii za 124 kpln, to BMW to szrot. Oglądałem oba, jechałem tylko BMW bo benzynowych Alf nie mają jeszcze na salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości w gamie. Alfa uzupełnia paletę Julki o wersje "ratuj się kto może". Nazywają się Veloce czyli "no chodź już" w wolnym tłumaczeniu. ;)

Posiadają dołączany napęd przedniej osi (Q4) i moce 280 (2-litrowa turbo benzyna) oraz 210 koni (diesel 2.2). Obie wersje same zmieniają biegi.

Na bogato z nisko rato. :phi:

A to ma sens. Tyle że powinny nazywać się Veloce (benzyna) i Lento (diesel). 210KM to trochę mało chyba na tak dumną nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A to ma sens. Tyle że powinny nazywać się Veloce (benzyna) i Lento (diesel). 210KM to trochę mało chyba na tak dumną nazwę.

Literka "Q" tak samo psuje Alfę jak literka "X" psuje BMW. Nie moja bajka. Jeśli ktoś chce mieć napęd na wszystko, powinien wybrać Quattro od Audi, ale Alfa wie, że nie da się robić biznesu bez takich wersji bo klient, który nic nie rozumie i nie rozumie jest ważnym klientem, majętnym i w niemałej liczebności. ;]

Wciąż Giulia nr 1 to 2.0 turbo 200 KM 8A/T RWD. :ok:  Nie mówiąc o tej z "kfiotkiem" na błotniku.

210 KM w dieslu ma moment 470 Nm. Z Camry przegra (startującą w NASCAR), ale wrażenie musi robić z odbicia...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa bardzo ladna. Cena 130 tys ok. Zwlaszcza ze nowy model i beda bardzooo dlugo ją klepac. Czerwona jest taka ladna ze az szkoda ubrudzic. Jak Q bedzie dobra to fajna oferta na 5 + lat jazdy.

3 za 99 to porazka. W przyszlym roku nowy model.

5 to tez juz stary model

Mazda 6 stary model

Mercedes w tej kasie nie ma nic fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.