Skocz do zawartości

Rozmawiałem z dealerem, póki co lepiej nie będzie


komor

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś rozmawiałem ze swoim dilerem.
 
I wcale nie będzie gorzej.
 
Powiedziałbym, że po spotkaniu z dilerem jest znacznie lepiej.
 
Zmieńcie dilera!
 
(to chyba na tyle uniwersalna porada, że zawsze aktualna)
Zaczynam rozumieć Twoje posty dzisiejsze na HP.
Ps. Nie tylko dzisiejsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artisan napisał:

A ja dziś rozmawiałem ze swoim dilerem.

 

I wcale nie będzie gorzej.

 

Powiedziałbym, że po spotkaniu z dilerem jest znacznie lepiej.

 

Zmieńcie dilera!

 

(to chyba na tyle uniwersalna porada, że zawsze aktualna)

czyżbyś jeździł Renault, a może ten "diler" dał coś w promocji? ;)

 

Edytowane przez prawoimotoryzacja
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wladmar napisał:

 

To nie takie proste. Trzeba by wiedzieć, jaki zysk mają koncerny ze sprzedaży nowych samochodów, a ile np. ze sprzedaży części zamiennych albo z działalności kredytowej czy tam innych machinacji finansowych (w tym dopłaty od rządów). I może się okazać, że lepiej produkować mniej. Co nie zmienia faktu, że ten cały kryzys z niedostępną elektorniką wydaje się być mocno naciągany - jakoś nie widać ogólnego problemu z półprzewodnikami, dotyczy to czemuś głównie samochodów. 

Dotyczy głównie samochodów, bo producenci w 2020 z uwagi na pandemię ograniczyli, czy wręcz zrezygnowali z zamówień na półprzewodniki i te sloty przypadły producentom szeroko pojętej elektroniki. W 2020 nie było jeszcze problemu bo sporo aut stało na stockach, ale produkować już nie mieli z czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sebaso napisał:

Dotyczy głównie samochodów, bo producenci w 2020 z uwagi na pandemię ograniczyli, czy wręcz zrezygnowali z zamówień na półprzewodniki i te sloty przypadły producentom szeroko pojętej elektroniki. W 2020 nie było jeszcze problemu bo sporo aut stało na stockach, ale produkować już nie mieli z czego. 

 

No to wyjątkowo niefortunny błąd w planowaniu, wręcz wyglądający na jakieś celowe działanie, dlaczego producenci samochodów (w odróżnieniu od producentów elektroniki) założyli, że pandemia jest na zawsze i produkować nie ma sensu? Siedzą tam idioci? No mimo wszystko nie wydaje mi się. Poza tym co to za absurdalna sytuacja, kiedy wszystkie półprzewodniki na tej planecie są produkowane przez parę fabryk i trzeba wybierać albo albo? Mamy niedobór półprzewodników na rynku i w ogóle nikt nie jest zainteresowany zwiększeniem produkcji? Dziwna sytuacja, naprawdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie tu jeszcze o problemach logistycznych. Ciekawe akcje się jeszcze dzieją gdzie są bitwy o kontenery na promach. Bitwy o wolny kontener a jak jest to ile dajesz.. Przez to wykładali się m.in. importerzy z terminami. 
Więc przerzucali się na jedwabny szlak kolejowy a tam w pewnym momencie w zeszłym roku doszło do gigantycznego zatoru(!) na kilkanaście km. Korek na torach…

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
dwie sztuki denona w mediamarkt i to stereo  
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe/amplitunery-i-wzmacniacze
A jak z popytem?
Sprzedaza za poprzednie lata?
Trend rosnacy czy wrecz przeciwnie?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wladmar napisał:

 

No to wyjątkowo niefortunny błąd w planowaniu, wręcz wyglądający na jakieś celowe działanie, dlaczego producenci samochodów (w odróżnieniu od producentów elektroniki) założyli, że pandemia jest na zawsze i produkować nie ma sensu? Siedzą tam idioci? No mimo wszystko nie wydaje mi się. Poza tym co to za absurdalna sytuacja, kiedy wszystkie półprzewodniki na tej planecie są produkowane przez parę fabryk i trzeba wybierać albo albo? Mamy niedobór półprzewodników na rynku i w ogóle nikt nie jest zainteresowany zwiększeniem produkcji? Dziwna sytuacja, naprawdę. 

 

Bardzo wiele produktów jest produkowanych jedynie przez 2,3,4 fabryki na cały świat i nawet jak masz do wyboru wiele marek to i tak jest wszystko z tych samych fabryk. 

 

Globalizacja. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stig napisał:

Zapominacie tu jeszcze o problemach logistycznych. Ciekawe akcje się jeszcze dzieją gdzie są bitwy o kontenery na promach. Bitwy o wolny kontener a jak jest to ile dajesz.. Przez to wykładali się m.in. importerzy z terminami. 
Więc przerzucali się na jedwabny szlak kolejowy a tam w pewnym momencie w zeszłym roku doszło do gigantycznego zatoru(!) na kilkanaście km. Korek na torach…

 

tak, słuchałem niedawno takiej prezentacji o globalnym transporcie i problemach z kontenerami. Trochę jednym uchem słuchałem, więc dokładnie nie pamiętam, ale zapamiętałem że ceny transportów kontenerami wzrosły kilkukrotnie, tak samo spadła ich dostępność i wydłużyły się terminy. Ale najbardziej mnie zszokowały ceny za przepłynięcie statkiem kanału sueskiego czy panamskiego. ;] Normalny człowiek, który nie jest w temacie sobie nie wyobraża jak to działa. Przyzwyczailiśmy się zamawiasz sobie coś przez internet, a potem odbierasz z paczkomatu i jeszcze wkurzasz się jak się spóźni jeden dzień. Tymczasem cała ta globalizacja i globalna gospodarka to stan wypracowywanej przez dekady równowagi składającej się z milionów czynników. Przyszło jakieś zawirowanie i ten stan został zaburzony. I nie ma jednej przyczyny czy prostej recepty dlaczego tak jest.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chojny napisał:

 

Bardzo wiele produktów jest produkowanych jedynie przez 2,3,4 fabryki na cały świat i nawet jak masz do wyboru wiele marek to i tak jest wszystko z tych samych fabryk. 

 

Globalizacja. 

 

Oczywiście. Ale ten model globalizacji ewidentnie szwankuje, bo miało być taniej i skuteczniej. Nie jest ani taniej ani skuteczniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Było taniej, reszta mniej istotna. 

 

Wiadomo, istotny jest wyłącznie zysk. A skoro producenci samochodów jakoś niespecjalnie się przejmują sytuacją, to chyba nie wiemy jak to naprawdę jest i czy to zaplanowana akcja czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sebaso napisał:

Dotyczy głównie samochodów, bo producenci w 2020 z uwagi na pandemię ograniczyli, czy wręcz zrezygnowali z zamówień na półprzewodniki i te sloty przypadły producentom szeroko pojętej elektroniki. W 2020 nie było jeszcze problemu bo sporo aut stało na stockach, ale produkować już nie mieli z czego. 

To nie tylko dotyczy branży moto i nie tylko chodzi o chipy. Regularnie zamawiam graty do klasyków w US i każda rzecz była dostępna do max 2tyg, gdy 90% wysyłane tego samego dnia. Jak dwa ostatnie razy zamawiałem w 2021/22 to nawet przy bezpiecznikach był opis "manufacter delay", na niektóre rzeczy jak np elementy tapicerki jest przewidywalna data dostępności za 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich znanych mi dużych sklepów.

W IT podobnie, mamy poopóźnianie projekty bo graty docierają z kilku miesięcznym opóźnieniem.

Fracht też co chwila drożej a niby jest takie ssanie, że brakuje kontenerów. W zeszłym roku przepełniły się place załadunkowe w US, statki albo nie wpływały do portów albo brakowało kontenerów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, wladmar said:

 

No to wyjątkowo niefortunny błąd w planowaniu, wręcz wyglądający na jakieś celowe działanie, dlaczego producenci samochodów (w odróżnieniu od producentów elektroniki) założyli, że pandemia jest na zawsze i produkować nie ma sensu? Siedzą tam idioci? No mimo wszystko nie wydaje mi się. Poza tym co to za absurdalna sytuacja, kiedy wszystkie półprzewodniki na tej planecie są produkowane przez parę fabryk i trzeba wybierać albo albo? Mamy niedobór półprzewodników na rynku i w ogóle nikt nie jest zainteresowany zwiększeniem produkcji? Dziwna sytuacja, naprawdę. 

 

Oczywiście, że jest. Ale problem jest dużo bardziej złożony...

 

Raz, że zwykle brakuje układów prytmitywnych, prostych, zrobionych w starych procesach. Takich, na których jest minimalny zarobek. Więc nikomu się nie śpieszy, żeby pakować kasę w biznes, który nie przyniesie dochodu.

 

Dwa, wybudowanie FABu to nie są małe środki czy krótki czas. Mimo tego Intel (za $40mld wybudują fab w Columbus, $20mld w Niemczech, $10mld we Włoszech), TMSC (planują inwestycje $44 mld w 2022) czy Bosch (rozbudowa fabów w Dresden, Reutlingen, and Penang) inwestują jak szaleni. Ale to wszystko trwa... 

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Ja wysłałem zapytanie do dwóch dealerów Renault dwa tygodnie temu i do tej pory nie dostałem odpowiedzi...

 

 

 

Zahibernowany byłeś?

 

Teraz flaszeczka, czekoladki, pończoszki, kwiatki, do tego uniżona postawa i błagasz o auto, proponując ile możesz dorzucić ekstra do ceny katalogowej za fatygę dla sprzedawcy. :] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chojny napisał:

Teraz flaszeczka, czekoladki, pończoszki, kwiatki, do tego uniżona postawa i błagasz o auto, proponując ile możesz dorzucić ekstra do ceny katalogowej za fatygę dla sprzedawcy. :] 

 

Ja wysłałem maila do dealera Kia z pytaniem, czy silnik benzynowy w nowym Sportage ma pasek rozrządu czy łańcuch i jak wygląda kwestia odsprzedaży obecnego w rozliczeniu, odpowiedzieli po tygodniu, że "przepraszamy, czas oczekiwania na samochód to co najmniej 9 miesiecy". To wszystko, co trzeba wiedzieć o podejściu tego dealera do klienta :hehe::facepalm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wladmar said:

 

Ja wysłałem maila do dealera Kia z pytaniem, czy silnik benzynowy w nowym Sportage ma pasek rozrządu czy łańcuch i jak wygląda kwestia odsprzedaży obecnego w rozliczeniu, odpowiedzieli po tygodniu, że "przepraszamy, czas oczekiwania na samochód to co najmniej 9 miesiecy". To wszystko, co trzeba wiedzieć o podejściu tego dealera do klienta :hehe::facepalm:

 

Moze juz sobie ustawili "out of office" w outlooku ;] 99% klientow pyta o czas dostawy, wiec nawet nie czytaja ;)

Zarowno 1,5T, jak i 1,6T ma lancuch.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WaWeR napisał:

A jak z popytem?
Sprzedaza za poprzednie lata?
Trend rosnacy czy wrecz przeciwnie?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Raczej spadający bo ludzie przestawiają się na soundbary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Moze juz sobie ustawili "out of office" w outlooku ;] 99% klientow pyta o czas dostawy, wiec nawet nie czytaja ;)

Zarowno 1,5T, jak i 1,6T ma lancuch.

 

 

Najśmieszniejsze, że jak nawet ktoś chce zamówić i nie przeszkadza mu rok czekania, mogą nawet nie przyjąć zamówienia, argumentując to tym, że nie mogą gwarantować ceny (czyli na pewno będzie drożej, więc przyjdź pan jak będzie nowy cennik). Parodia jakaś. No nie chcą sprzedawać, a cham się uprze i mu daj  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 12:39, KJO napisał:

 

Powiedz to producentom amplitunerów do kina domowego którzy całkowicie wstrzymali produkcję. 

 

Dokładnie a ceny tych co są wystrzeliły w kosmos. Podstawowy model Denona, który jakiś czas temu kosztował około 2 kzł, a teraz jeżeli uda się kupić to lekko 5 kzł 😕

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wladmar napisał:

 

Najśmieszniejsze, że jak nawet ktoś chce zamówić i nie przeszkadza mu rok czekania, mogą nawet nie przyjąć zamówienia, argumentując to tym, że nie mogą gwarantować ceny (czyli na pewno będzie drożej, więc przyjdź pan jak będzie nowy cennik). Parodia jakaś. No nie chcą sprzedawać, a cham się uprze i mu daj  ;l

No a Ty zgodzilbys sie teraz podpisac umowe sprzedazy Twojego obecnego auta za rok za  okreslona teraz cene?

Bedac i tak w lepszej sytuacji bo wiesz ze zaden kooperant nie zawyzy Ci nagle stawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 13:48, chojny napisał:

 

Czyli jednak wodór, w tym kierunku Chińczycy idą już od dawna. Toyota też. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 21:59, komor napisał:

Wczoraj miałem okazję zamienić parę zdań z kolegą, który jest dealarem pewnej niemieckiej marki.

Ogólnie, nic nowego nie dopowiem, świat oszalał, producenci powariowali.

 

Na nowe auto obecnie produkowane w DE czekamy ok. 10-12 i więcej miesięcy. Pod koniec okresu oczekiwania bardzo możliwe, że dowiemy się, że nr VIN, który został nadany, po kilku dniach znika i auto jednak nie będzie wyprodukowane. Klienci bywają nerwowi, zrywają umowy i idą do konkurencji po czym wracają bo jednak poczekają, gdyż u konkurencji wcale nie jest lepiej (chyba że marki azjatyckie) ale kolejka już przepadła, można zamówić, ale po nowej cenie z nowym czasem oczekiwania.

 

Rzadko kiedy jestem szczęśliwy że jeszcze 2 lata obecnym autem muszę jeździć ;] Zawsze czekałem na zmianę już kilka miesięcy po kupnie, ale obecnie jakoś mocniej cieszę się że mam auto ;l Do tego moje auto stojąc w garażu zwiększa swoją wartość. Co za czasy :facepalm:

Taka sytuacja jest na rękę producentom, IMO będą chcieli aby to trwało jak najdłużej - nawet jak łańcuch dostaw komponentów wróci do normy. Nagle okazało się, ze klient może płacić więcej, nie trzeba dawać rabatów, produkcje można ustawić na rok z góry i klient cały czas będzie się bił o produkt-można sobie wyobrazić lepsza perspektywę? Moim zdaniem, jesli klienci nie pokażą srodkowego palca producentom, będzie to trwało w nieskończoność.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/13/2022 at 6:10 PM, kondziu said:

Taka sytuacja jest na rękę producentom, IMO będą chcieli aby to trwało jak najdłużej - nawet jak łańcuch dostaw komponentów wróci do normy. Nagle okazało się, ze klient może płacić więcej, nie trzeba dawać rabatów, produkcje można ustawić na rok z góry i klient cały czas będzie się bił o produkt-można sobie wyobrazić lepsza perspektywę? Moim zdaniem, jesli klienci nie pokażą srodkowego palca producentom, będzie to trwało w nieskończoność.

W końcu któryś z producentów się wyłamie i zacznie produkować więcej, więcej sprzeda więcej zarobi, inni peoducenci pójdą za nim -> ceny spadną.

Tak działa wolny rynek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, seba_s said:

W końcu któryś z producentów się wyłamie i zacznie produkować więcej, więcej sprzeda więcej zarobi, inni peoducenci pójdą za nim -> ceny spadną.

Tak działa wolny rynek.

 

Dlatego to jest jakas bzdura...

Wymagaloby to zmowy w zasadzie wszystkich producentow i dodatkowo, ci producenci musieliby jeszcze czerpac podobne korzysci na takim sztucznym ograniczeniu podazy ;] Rozne firmy sa w roznej kondycji i o ile znajda sie jakies, ktore na tym beda korzystac to na pewno nie wszyscy po rowno.

Jak tylko bedzie sie dalo produkowac wiecej, to zdecydowana wiekszosc to uczyni.

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 16:19, wujek napisał:

Nie wszędzie elektryk się sprawdzi. Nie będzie tak jak nasi elektryczni kacikowicze mówią.

szkoda że diesle dla PH tak wylatują mocno z oferty, naprawdę część ludzi sporo śmiga i te auta im się sprawdzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bielaPL napisał:

ale to się w trasie nie sprawdza, po co ma wozić baterię jak mało to jest ładowane?

 

to nieważne. Diesle trują. Stop smog go hybrid 😄 albo EV na węgiel 😄 taka to rewolucja. A jak znikają dopłaty to ekowozów to się okazuje, ze ludzie ich nie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 10:16, czachabrava napisał:

 

Ja wysłałem zapytanie do dwóch dealerów Renault dwa tygodnie temu i do tej pory nie dostałem odpowiedzi...

 

 

Nie chcę robić sobie w tym momencie jaj z pogrzebu, ale to są właśnie przyczyny subiektywnie dla mnie, dlaczego auta pewnych marek ja osobiście kupię, a innych raczej nie kupię ;)

 

Pewnie już to kiedyś na AK pisałem, ale w jednej firmie szef mnie nauczył, że "najważniejsza jest komunikacja". Możesz udawać że pracujesz, opieprzać się na maksa, ale na zapytanie klienta, masz odpowiedzieć w ciągu 5 minut. Wtedy klient czuje się zadbany, nawet jeśli opóźnienie w projekcie jest juz pół roku. Wie że pracujesz.

 

Jak ja siedzę z kasą w kieszeni i chcę kupic auto, a dealer mi nawet nie odpowiada, to mi się pali światełko już w głowie, że jak już wydam tą kasę, to będzie jeszcze gorzej przy ewentualnych naprawach. Nawet jak mam świadomość że typ nie ma samochodów, bo fabryka nic nie produkuje albo ma lepszych klientów co zamawiają po 10-100 sztuk.

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 18:10, kondziu napisał:

Taka sytuacja jest na rękę producentom, IMO będą chcieli aby to trwało jak najdłużej - nawet jak łańcuch dostaw komponentów wróci do normy. Nagle okazało się, ze klient może płacić więcej, nie trzeba dawać rabatów, produkcje można ustawić na rok z góry i klient cały czas będzie się bił o produkt-można sobie wyobrazić lepsza perspektywę? Moim zdaniem, jesli klienci nie pokażą srodkowego palca producentom, będzie to trwało w nieskończoność.

 

To wymagałoby szczelnego oligopolu na rynku. A na bank sie ktos wyłamie, jak blokada bedzie na poziomie kooperantów, to znajdzie sie inny, ktory dostarczy albo beda producenci, ktorzy maja insourcing tych elementow albo jakis disruptor - mam wrazenie, ze Chinczycy troche olewaja Europe bo maja problem z zaspokojeniem popytu u siebie, ale EU moze ich skusic potencjalnie wyzszymi marżami, a już teraz produkują najwięcej na świecie xEV i doswiadczenia nabywaja ogromnie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

ale to się w trasie nie sprawdza, po co ma wozić baterię jak mało to jest ładowane?

Pewnie zmieni się charakterystyka ruchu zaraz będą blokady vmax jakieś brzęczyki. 90-110 hybryda jedzie bez problemu gorzej jak cisniesz. Jechałem wczoraj wawa Gdynia max 140 km/h wyprzedzily mnie może ze 4 auta a takto wszyscy jechali wolniej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie chcę robić sobie w tym momencie jaj z pogrzebu, ale to są właśnie przyczyny subiektywnie dla mnie, dlaczego auta pewnych marek ja osobiście kupię, a innych raczej nie kupię
 
Pewnie już to kiedyś na AK pisałem, ale w jednej firmie szef mnie nauczył, że "najważniejsza jest komunikacja". Możesz udawać że pracujesz, opieprzać się na maksa, ale na zapytanie klienta, masz odpowiedzieć w ciągu 5 minut. Wtedy klient czuje się zadbany, nawet jeśli opóźnienie w projekcie jest juz pół roku. Wie że pracujesz.
 
Jak ja siedzę z kasą w kieszeni i chcę kupic auto, a dealer mi nawet nie odpowiada, to mi się pali światełko już w głowie, że jak już wydam tą kasę, to będzie jeszcze gorzej przy ewentualnych naprawach. Nawet jak mam świadomość że typ nie ma samochodów, bo fabryka nic nie produkuje albo ma lepszych klientów co zamawiają po 10-100 sztuk.
A w Dacii po pół roku dzwonił bo sobie zanotował że się interesowałem dusterem i właśnie w czerwcu miałem realizować zakup

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bielaPL napisał:

A w Dacii po pół roku dzwonił bo sobie zanotował że się interesowałem dusterem i właśnie w czerwcu miałem realizować zakup

 

Do mnie dzwonili dzisiaj z VW, czy nadal jestem zainteresowany VW, bo się interesowałem, ale nie zamówiłem ;]

Tyle, że ja zamówiłem ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 16:19, wujek napisał:

Nie wszędzie elektryk się sprawdzi. Nie będzie tak jak nasi elektryczni kacikowicze mówią.

Jak na razie to elektryfikacja odbywa się dokładnie odwrotnie niż powinna, tzn najwięcej jest dużych ev za worek zlota. A tam gdzie ev sprawdziłby się najlepiej (do miasta i dookoła komina) nie ma czego kupić, bo producentom "nie opłaca się" produkować małych ev na niskich marżach.

No jak EU podatnik funduje producentowi dopłaty do audi etrona, to dlaczego ten miałby produkować zamiast niego 5 małych VW id1,zeby zarobić na nich mniej. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, iwik napisał:

Jak na razie to elektryfikacja odbywa się dokładnie odwrotnie niż powinna, tzn najwięcej jest dużych ev za worek zlota. A tam gdzie ev sprawdziłby się najlepiej (do miasta i dookoła komina) nie ma czego kupić, bo producentom "nie opłaca się" produkować małych ev na niskich marżach.

No jak EU podatnik funduje producentowi dopłaty do audi etrona, to dlaczego ten miałby produkować zamiast niego 5 małych VW id1,zeby zarobić na nich mniej. 

 

A jak mieli E-Up!a to wyceniali na 120 kPLN, a w przypadku e-Citigo gdy auto odniosło sukces bo cena bez dopłat była w okolicy 85 kPLN to je zorali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Jak na razie to elektryfikacja odbywa się dokładnie odwrotnie niż powinna, tzn najwięcej jest dużych ev za worek zlota. A tam gdzie ev sprawdziłby się najlepiej (do miasta i dookoła komina) nie ma czego kupić, bo producentom "nie opłaca się" produkować małych ev na niskich marżach.

No jak EU podatnik funduje producentowi dopłaty do audi etrona, to dlaczego ten miałby produkować zamiast niego 5 małych VW id1,zeby zarobić na nich mniej. 

UE ogóle promuje SUV kolejni producenci wycofują się z małych aut bo są za drogie i się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

UE ogóle promuje SUV kolejni producenci wycofują się z małych aut bo są za drogie i się nie opłaca.

małych mają jak psów... tylko elektryki po 100+

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.