Skocz do zawartości

elektryczny samochód spalinowy


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, maro_t napisał(a):

zrobiło się cieplej, silnik się dociera i zaczynają się pojawiać fajne wskazania spalania:

Spokojna jazda po wioskach i DK79

Przeczuwam dużo podróżowania w wakacje ;] 

Kilka pytań

-czy baterię możesz doładowywać z gniazdka?

-ile i czy można przejechać na samym prądzie w jeździe podmiejskiej?

-jak będzie wyglądać sytuacja gdy bateria zrobi kaput?

-silnik jest na pasku czy na łańcuchu? Co ile wymiany olejów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

Przeczuwam dużo podróżowania w wakacje ;] 

Kilka pytań

-czy baterię możesz doładowywać z gniazdka?

-ile i czy można przejechać na samym prądzie w jeździe podmiejskiej?

-jak będzie wyglądać sytuacja gdy bateria zrobi kaput?

-silnik jest na pasku czy na łańcuchu? Co ile wymiany olejów?

 

- to nie jest plugin, zwykły HEV, nie ma ładowania z gniazdka

- ile potrafi przejechać na samej baterii to bardzo zależy. Od tego czy już się nagrzał, jaka jest temp. na zewnątrz, jakie prędkości, ukształtowanie terenu

- zakładając płynną jazdę przez tereny zabudowane z prędkością 50-60km/h on działa tak, że odpala spalinowca, przez jakiś czas (nie wiem, ze 2km) silnik pracuje i ładuje baterię, a potem następne 2-3km jedzie na prądzie. Chyba że mocniej przyspieszę, to odpala spalinowca. Wczoraj udało mi się przejechać jakieś 4-5km bez uruchomienia spalinowca, ale trochę z górki było ;]

- jak bateria zrobi kaput, to jak w każdej hybrydzie/elektryku - będą koszty ;]

- w sumie nie wiem czy silnik jest na pasku czy łańcuchu, obstawiam łańcuch, bo w harmonogramie czynności serwisowych nie widziałem wymiany rozrządu. Olej wg. instrukcji co 15 tys/rok

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał(a):

- jak bateria zrobi kaput, to jak w każdej hybrydzie/elektryku - będą koszty ;]

 

bardziej mi chodzi o to czy po prostu będzie jazda tylko na spalinowcu? Można np ustawić jakąś opcje nie używaj baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

bardziej mi chodzi o to czy po prostu będzie jazda tylko na spalinowcu? Można np ustawić jakąś opcje nie używaj baterii?

 

Nie bedzie, silnik spalinowy sluzy tylko za generator pradu.

Do napedu kol sluzy tylko i wylacznie silnik EV w tym rodzaju hybrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maro_t napisał(a):

zrobiło się cieplej, silnik się dociera i zaczynają się pojawiać fajne wskazania spalania:

 

spalanie.jpg.36c38b73b63b39cf9ecd9dc27b8122e1.jpg

Spokojna jazda po wioskach i DK79

Wyniki spalania z pierwszego miesiąca można pominąć ;] Prawie każdy właściciel nowego samochodu na początku próbuje pobić rekordy małego spalania. Po jakimś czasie się męczy taką jazdą i zaczyna jeździć normalnie bez cudowania ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 09:12, maro_t napisał(a):

no to tak na szybko. Wczoraj trasa autostradą. Na A4 ruch średni, ale wiadomo, na bramkach trzeba stanąć, w Katowicach ograniczenie do 100km/h po drodze kilka jeszcze mniejszych remontów. Starałem się trzymać 130km/h no ale te kilka razy trzeba było zwolnić, ze 3 razy też przyspieszyłem w okolice 140km/h i średnia wyszła 111. Ogólnie starałem się go nie cisnąć na max póki nie dotarty. Poniżej spalanie zresetowane gdzieś koło Chrzanowa i przejechane do węzła Strzelce Opolskie

 

Wysoka buda jednak robi swoje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nie bedzie, silnik spalinowy sluzy tylko za generator pradu.

Do napedu kol sluzy tylko i wylacznie silnik EV w tym rodzaju hybrydy.

ale coś maro pisał że spalinówka prąd też bezpośrednio do silnika elektrycznego przekazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

ale coś maro pisał że spalinówka prąd też bezpośrednio do silnika elektrycznego przekazuje

 

Nawet jesli, to dzieje sie to automatycznie i nie masz zadnego wplywu...

Z reszta skad w ogole pomysl, zeby probowac jezdzic z pominieciem baterii? :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nawet jesli, to dzieje sie to automatycznie i nie masz zadnego wplywu...

Z reszta skad w ogole pomysl, zeby probowac jezdzic z pominieciem baterii? :hehe:

 

 

Żeby się nie psuła nie potrzebnie :] nie wyciągał nigdy baterii z laptopa? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nawet jesli, to dzieje sie to automatycznie i nie masz zadnego wplywu...

Z reszta skad w ogole pomysl, zeby probowac jezdzic z pominieciem baterii? :hehe:

 

bateria jak to bateria, jest fajnie póki działa, pytanie czy np jej awaria blokuje całkowicie auto jak np awaria akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

bateria jak to bateria, jest fajnie póki działa, pytanie czy np jej awaria blokuje całkowicie auto jak np awaria akumulatora

 

Ale to nie jest jedna bateria, tylko caly zespol ogniw wiec raczej nie pada z dnia na dzien jak akumulator 12V ;)

Ogolnie to szukasz problemow, tam gdzie ich nie ma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to nie jest jedna bateria, tylko caly zespol ogniw wiec raczej nie pada z dnia na dzien jak akumulator 12V
Ogolnie to szukasz problemow, tam gdzie ich nie ma ;]
No niestety w takiej bakterii jest co się psuć, oprócz zespołów ogniw są tam moduły nadzorujące, moduł zarządzający, skrzynka bezpieczeństwa z przekaźnikami itp. i o ile akumulator 12V może dawać jakieś objawy, to elektronika w takiej baterii może właśnie paść z dnia na dzień

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ale to nie jest jedna bateria, tylko caly zespol ogniw wiec raczej nie pada z dnia na dzien jak akumulator 12V ;)

Ogolnie to szukasz problemow, tam gdzie ich nie ma ;]

po prostu próbuję zrozumieć jak to działa ;] ja wiem że @maro_t nie będzie się z tym borykał ale w sumie warto by wiedzieć jak się zachowa samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał(a):

po prostu próbuję zrozumieć jak to działa ;] ja wiem że @maro_t nie będzie się z tym borykał ale w sumie warto by wiedzieć jak się zachowa samochód

 

Jak padnie bateria, to na 99,99% auto nie pojedzie, to integralna czesc napedu.

Ale patrzac ile maja nalatane stare Priusy to raczej nie ma co sobie tym glowy zawracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu próbuję zrozumieć jak to działa ;] ja wiem że @maro_t nie będzie się z tym borykał ale w sumie warto by wiedzieć jak się zachowa samochód
Myślę że przy jakiejkolwiek awarii baterii wysokonapięciowej auto będzie uziemione, nawet jeśli silnik spalinowy byłby zdolny generować prąd do napędu auta, to ze względu chociażby na bezpieczeństwo - wysokie napięcie, system każe udać się na lawecie do najbliższego serwisu autoryzowanego

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Ale patrzac ile maja nalatane stare Priusy to raczej nie ma co sobie tym glowy zawracac.

 

Wiesz, jednak japońska sprawdzona już technologia przemawia do mnie bardziej, niż francuska. Może i niesłusznie, ale nie należy na podstawie niezawodności Priusa zakładać niezawodność Renault. Czas pokaże. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Wiesz, jednak japońska sprawdzona już technologia przemawia do mnie bardziej, niż francuska. Może i niesłusznie, ale nie należy na podstawie niezawodności Priusa zakładać niezawodność Renault. Czas pokaże. 

 

Tylko, ze ten naped hybrydowy w Qashqai-u nie ma nic wspolnego z Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Za to Nissan ma wiele wspólnego z Renault i podejście producenta do samochodów mocno się zmieniło od czasów przejęcia. 

 

Oni część rozwiązań mają wspólne, inne osobne. Np. silniki 1.3 w QQ są produkcji Renault, podobnie np. hybryda 1.6 w Juke. Z drugiej strony ten e-power to konstrukcja Nissana i nie ma być dostępna w Renault. Czyli np. Juke ma francuską hybrydę, a QQ japońską. Chociaż oczywiście nie musi to nic oznaczać. Ja bym osobiście omijał hybrydy Renault na razie szerokim łukiem zważywszy na skomplikowanie tych konstrukcji. 

Wszystko to jest i tak klepane w GB, a ilość tej elektroniki, kabli pod maską, baterii i obiegów różnych płynów jest taka, że raczej nie będę tym jeździł dłużej niż gwarancja, nieważne czy mam znaczek Nissana czy Toyoty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał(a):

Zatyzykuje stwierdzenie ze renault sprzedal więcej EV niż toyota
 

 

możliwe, że EV mają dobre, ale te ich HEVy to na serio są jakieś przeukrutne wynalazki pod względem technicznym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maro_t napisał(a):

 

możliwe, że EV mają dobre, ale te ich HEVy to na serio są jakieś przeukrutne wynalazki pod względem technicznym ;]

 

To fakt, poziom skomplikowania naprawde imponujacy, a jednoczesnie parametry bez szalu...

Nie rokuje to raczej bezproblemowej eksploatacji na lata.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maro_t napisał(a):

 

Oni część rozwiązań mają wspólne, inne osobne. Np. silniki 1.3 w QQ są produkcji Renault, podobnie np. hybryda 1.6 w Juke. Z drugiej strony ten e-power to konstrukcja Nissana i nie ma być dostępna w Renault. Czyli np. Juke ma francuską hybrydę, a QQ japońską. Chociaż oczywiście nie musi to nic oznaczać. Ja bym osobiście omijał hybrydy Renault na razie szerokim łukiem zważywszy na skomplikowanie tych konstrukcji. 

Wszystko to jest i tak klepane w GB, a ilość tej elektroniki, kabli pod maską, baterii i obiegów różnych płynów jest taka, że raczej nie będę tym jeździł dłużej niż gwarancja, nieważne czy mam znaczek Nissana czy Toyoty.

Ten 1.3 to mam nawet w Mercedesie 🤣 Swoją drogą bardzo udany silnik. Jest wystarczający do sprawnego poruszania się i przy tym na letnich oponach spala bez problemu okolice 5.5l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał(a):

Ten 1.3 to mam nawet w Mercedesie 🤣 Swoją drogą bardzo udany silnik. Jest wystarczający do sprawnego poruszania się i przy tym na letnich oponach spala bez problemu okolice 5.5l.

 

sąsiad ma go w X-Trailu (poprzedni model) i też żadnych problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A nie jest to za słabe do takiej wielkiej budy?

 

 

160KM to imho takie minimum które jakoś daje radę w tym aucie. Zresztą to jest rodzinny kanapowóz ten X-Trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

160KM to imho takie minimum które jakoś daje radę w tym aucie. Zresztą to jest rodzinny kanapowóz ten X-Trail.

 

Konie na papierze to nie wszystko IMO. Zauważyłem, że 150KM z dwóch litrów i 150KM z 1.5 litra zupełnie inaczej radzi sobie z obciążonym autem (bo na pusto to raczej nie ma różnicy). A to jest duże auto, które da się mocno obciążyć.

Ale racja, to nie jest auto do wyścigów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maro_t napisał(a):

 

możliwe, że EV mają dobre, ale te ich HEVy to na serio są jakieś przeukrutne wynalazki pod względem technicznym ;]

EV Reno nie jeździłem, ale po jeździe E-Techem 1.6 śmiem twierdzić że to trochę dziwny twór, tak jak zresztą prasa pisze.

Tam było odczuwalne przyspieszanie na samym EV, silnik odpalał się w całkowicie innych momentach niż np. toyota.

 

Za to przyspieszenie od 0 było znacznie lepsze niż w klasykach, spora moc szła z baterii.

 

  

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Konie na papierze to nie wszystko IMO. Zauważyłem, że 150KM z dwóch litrów i 150KM z 1.5 litra zupełnie inaczej radzi sobie z obciążonym autem (bo na pusto to raczej nie ma różnicy). A to jest duże auto, które da się mocno obciążyć.

Ale racja, to nie jest auto do wyścigów.

 

 

Zgodnie z założeniem: Dużą pojemność może zastąpić jedynie większa pojemność.

Edytowane przez komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro_t napisał(a):

 

160KM to imho takie minimum które jakoś daje radę w tym aucie. Zresztą to jest rodzinny kanapowóz ten X-Trail.

Silniczek ma 250Nm z tego co pamietam. Dlatego jak się jedzie normalnie a nawet trochę bardziej dynamicznie to sprawia wrażenie mocnego. Czar jednak pryska powyżej 3krpm. Pewnie niuty lecą już na łeb na szyje 😁 Dlatego super się jeździ tak na 60-70% jego możliwości. Wtedy nic więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stig napisał(a):

Silniczek ma 250Nm z tego co pamietam. Dlatego jak się jedzie normalnie a nawet trochę bardziej dynamicznie to sprawia wrażenie mocnego. Czar jednak pryska powyżej 3krpm.

 

Czyli calkowite przeciwienstwo tego co masz w Type-R ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, komor napisał(a):

Zgodnie z założeniem: Dużą pojemność może zastąpić jedynie większa pojemność.

 

Dobrze mieć i pojemność i turbosprężarkę. A jeszcze lepiej dwie.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciewostek typu "is it a bug or a feature". Przez ten pierwszy 1 tys. km zauważyłem dziwne działanie nawiewu. Mam ustawioną temp. na 18, czasami 19 stopni, na auto (albo tylko na 1 bieg wentylatora) i czasami nagle samochód sam przełącza na 23 stopnie, rozpędza wiatrak i zaczyna mnie raczyć gorącym powietrzem. Zdarza się to podczas jazdy, tak raz na kilka dni. Może ze 4 razy do tej pory wystąpiło. Wystarczy przekręcić gałkę spowrotem na 18 i już.

Dzisiaj trochę poszperałem i oczywiście temat dotyczy nie tylko mnie:

https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?p=98564&hilit=23 degrees&fbclid=IwAR3cQwcSdQo-QKy4AHiqstVlg6HK99uixGlQDQZ6XhbBTKRSs7WqvsKmPPg#p98564

 

zobaczymy co powie ASO. Trochę to jest wkurzające, ale oby tylko takie tematy były ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maro_t napisał(a):

z ciewostek typu "is it a bug or a feature". Przez ten pierwszy 1 tys. km zauważyłem dziwne działanie nawiewu. Mam ustawioną temp. na 18, czasami 19 stopni, na auto (albo tylko na 1 bieg wentylatora) i czasami nagle samochód sam przełącza na 23 stopnie, rozpędza wiatrak i zaczyna mnie raczyć gorącym powietrzem. Zdarza się to podczas jazdy, tak raz na kilka dni. Może ze 4 razy do tej pory wystąpiło. Wystarczy przekręcić gałkę spowrotem na 18 i już.

Dzisiaj trochę poszperałem i oczywiście temat dotyczy nie tylko mnie:

https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?p=98564&hilit=23 degrees&fbclid=IwAR3cQwcSdQo-QKy4AHiqstVlg6HK99uixGlQDQZ6XhbBTKRSs7WqvsKmPPg#p98564

 

zobaczymy co powie ASO. Trochę to jest wkurzające, ale oby tylko takie tematy były ;]

 

 

Dba, żebyś się nie przeziębił. Spróbuj w czapce jeździć 😉

To jest inny silnik niż w Juke'u i Capturze? Kiedyś Pertyn twierdził, że w Capturze jest hybryda Nissana.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maro_t napisał(a):

z ciewostek typu "is it a bug or a feature". Przez ten pierwszy 1 tys. km zauważyłem dziwne działanie nawiewu. Mam ustawioną temp. na 18, czasami 19 stopni, na auto (albo tylko na 1 bieg wentylatora) i czasami nagle samochód sam przełącza na 23 stopnie, rozpędza wiatrak i zaczyna mnie raczyć gorącym powietrzem. Zdarza się to podczas jazdy, tak raz na kilka dni. Może ze 4 razy do tej pory wystąpiło. Wystarczy przekręcić gałkę spowrotem na 18 i już.

Dzisiaj trochę poszperałem i oczywiście temat dotyczy nie tylko mnie:

https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?p=98564&hilit=23 degrees&fbclid=IwAR3cQwcSdQo-QKy4AHiqstVlg6HK99uixGlQDQZ6XhbBTKRSs7WqvsKmPPg#p98564

 

zobaczymy co powie ASO. Trochę to jest wkurzające, ale oby tylko takie tematy były ;]

 

 

a samo się wyłącza z powrotem na 18 czy już wali tym 23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OPAL napisał(a):

To jest inny silnik niż w Juke'u i Capturze? Kiedyś Pertyn twierdził, że w Capturze jest hybryda Nissana.

 

W Juke'u jest hybryda Renault oparta na wolnossącym silniku 1.6. Ta sama co w Capturze. W Quashqai'u wspólne z Austral'em są silniki benzynowe mild hybrid 1.3, hybryda e-power podobno ma być tylko w Nissanie, a Francuzi mają lada moment wprowadzić do Australa własną hybrydę.

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OPAL napisał(a):

To jest inny silnik niż w Juke'u i Capturze? Kiedyś Pertyn twierdził, że w Capturze jest hybryda Nissana.

 

Silnik spalinowy 1,6 wykorzystywany w hybrydzie Renault to konstrukcja Nissana.

W QQ masz hybryde oparta na 3cyl silniku 1,5T konstrukcji Nissana/Infiniti.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 17:06, maro_t napisał(a):

czyli Nissan Qashqai e-power. Co myślicie? Pewnie jeszcze nikt takiego nie użytkuje ale co grono myśli o tej konstrukcji?

Koła (niestety tylko przednie) napędzane silnikiem elektrycznym. Albo prąd z baterii albo przy większym obciązeniu wkracza silnik spalinowy, którego obroty są jeszcze mniej związane z prędkością jazdy niż w skrzyni cvt ;]. Sam silnik spalinowy to 1.5 R3 z turbosprężarką i o zmiennym stopniu sprężania (regulowana objętość komory spalania). Brzmi drogo w ewentualnych naprawach ;]. Podobno silnik sprawdzony w Infiniti tylko obcięty o jeden cylinder. Gwarancja na 5 lat. Jest szansa że to pojeździ dłużej? ;]

nowy test X-trail i spalanie takie sobie ( owszem większe auto ale .... ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, donpedro napisał(a):

W tygodniku Motor nr 5 z tego roku jest test Nissana X-Traila 1.5 e-Power (czyli też hybryda szeregowa).
Zużycie paliwa przy stałej prędkości 140km/h wyniosło 14,1 litra/100km.

Trochę dziwne to rozwiązanie jest . Auto ma 190km przy czym silnik spalinowy ma 158km. Jadąc na "pełnej mocy" silnik spalinowy musi pracować na maxa a i tak nie jest w stanie doładować tym aku , perpetum mobile toto nie jest . Bardzo jestem ciekaw jak na AB w DE długo jechał by z Vmax , chyba , że jadąc jednostajnie 180km/h ( nie wiem czy tyle pojedzie ) potrzebuje 3/4 mocy silnika spalinowego by on był w stanie doładowywać baterię i mieć jeszcze delikatny zapas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

Trochę dziwne to rozwiązanie jest . Auto ma 190km przy czym silnik spalinowy ma 158km. Jadąc na "pełnej mocy" silnik spalinowy musi pracować na maxa a i tak nie jest w stanie doładować tym aku , perpetum mobile toto nie jest . Bardzo jestem ciekaw jak na AB w DE długo jechał by z Vmax , chyba , że jadąc jednostajnie 180km/h ( nie wiem czy tyle pojedzie ) potrzebuje 3/4 mocy silnika spalinowego by on był w stanie doładowywać baterię i mieć jeszcze delikatny zapas 

 

Przede wszystkim to nie sa auta do jazdy z Vmax przez dluzszy czas...

Po drugie predkosc max jest ograniczona, wlasnie pewnie miedzy innymi z tego powodu.

160KM spokojnie wystarczy, zeby auto rozpedzic do 180km/h.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, donpedro napisał(a):

W tygodniku Motor nr 5 z tego roku jest test Nissana X-Traila 1.5 e-Power (czyli też hybryda szeregowa).
Zużycie paliwa przy stałej prędkości 140km/h wyniosło 14,1 litra/100km.

To jest auto do miasta i na wypady drogami lokalnymi. Nikt nie będzie tym 140 non stop leciał na drugi koniec kraju. A nawet jak pojedzie te dwa razy w roku to nic się nie stanie. Jak zobaczy spalanie zwolni do 120  i tez dojedzie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wujek napisał(a):

To jest auto do miasta i na wypady drogami lokalnymi. Nikt nie będzie tym 140 non stop leciał na drugi koniec kraju. A nawet jak pojedzie te dwa razy w roku to nic się nie stanie. Jak zobaczy spalanie zwolni do 120  i tez dojedzie.

I będzie 10 na 100🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Przede wszystkim to nie sa auta do jazdy z Vmax przez dluzszy czas...

Po drugie predkosc max jest ograniczona, wlasnie pewnie miedzy innymi z tego powodu.

160KM spokojnie wystarczy, zeby auto rozpedzic do 180km/h.

170 to jeździła moja cordoba 1.6 75KM.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wujek napisał(a):

To jest auto do miasta i na wypady drogami lokalnymi. Nikt nie będzie tym 140 non stop leciał na drugi koniec kraju. A nawet jak pojedzie te dwa razy w roku to nic się nie stanie. Jak zobaczy spalanie zwolni do 120  i tez dojedzie.

a po co się kupuje w miarę większego Suva ? do miasta czy na rodzinne wypady latem czy też zimą na narty w Alpy ? i turlać się 100-120km/h by spaliło do 10l ? Do miasta to małe auto klasy A/B/C lub Crossover zależy kto co woli , bo i łatwiej zaparkować  mniejszym , a duże wygodne kupuje się poza miasto ale nie palące 14l na autostradzie ( rozumiem 7-8-9 ale nie więcej niż 10l przy 140km/h ) . Autostrad mamy coraz więcej i nie po to płacę by jechać 100-120km/h by auto spaliło mniej .Równie dobrze można by tak napisać o każdym elektryku , że jest do miasta , po poza miastem przy przepisowych prędkościach autostradowych zasięg kolosalnie spada dlatego nadają się tylko do miasta 

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.