Skocz do zawartości

Serwisować w ASO czy nie?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Kia Ceed zakupioną w 2021 roku. Strzeliło jej teraz 2 lata i skończyłem leasing i na razie zostaje u mnie. Na jak długo to nie wiadomo - raczej do tego czasu aż nie zacznie przesadnie denerwować usterkami ;] . Także myślę że jeszcze z 8 lat może posłużyć jak nie więcej.

I teraz pytanie czy serwisować ją dalej w ASO? 

 

-jest ta 7 letnia gwarancja, oczywiście z biegiem lat coraz więcej coś wypada ale przy grubszej usterce zawsze można się tym podeprzeć trochę

-dokumentacja FV dla przyszłego nabywcy, patrząc na rynek i ceny nowych używki zadbane i udokumentowane nadal będą droższe

-nie mam jakościowo pewnego warsztatu na którym chociaż trochę się nie zawiodłem, są lepsi i gorsi ale na ideał nie trafiłem ;] 

-plus aso to że znają dosyć dobrze te auta bo po prostu dzień w dzień je tam trzepią, minus to oczywiście ceny, przy mnie skasowali emerytkę na 2,5 tys za wymianę tarcz i klocków na przodzie w kia rio ;] 

-serwisy co 15kkm - u mnie to wychodzi tak co 10 miesięcy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bielaPL napisał(a):

Mam Kia Ceed zakupioną w 2021 roku. Strzeliło jej teraz 2 lata i skończyłem leasing i na razie zostaje u mnie. Na jak długo to nie wiadomo - raczej do tego czasu aż nie zacznie przesadnie denerwować usterkami ;] . Także myślę że jeszcze z 8 lat może posłużyć jak nie więcej.

I teraz pytanie czy serwisować ją dalej w ASO?

 

Ostatnie sprzedawane auta przeze mnie miały częściową historię z ASO, od nowości powiedzmy do 100/120 kkm (4-5 lat), potem pieczątki były wbite przy wymianie oleju w niezależnym serwisie. Szczerze nikt na to nie zwracał uwagi, pokazywałem jak na spowiedzi a oglądający patrzyli tylko na stan auta.

Ja do mojego serwisu Forda mam awersję, zawsze był z czymś problem przez 3 auta. Do Renault lubię jeździć, pewnie dlatego że miałem pakiet serwisowy i przez 4 lata ani grosza tam nie zostawiłem ;l Ale sam serwis jest przyjemny. Kia podobno nie jest fajna ...

 

Jak chcesz utrzymywać gwarancję to raczej prosty wybór ;] Tylko nie spóźnij się 1 dzień jak ja z przeglądem :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Mam Kia Ceed zakupioną w 2021 roku. Strzeliło jej teraz 2 lata i skończyłem leasing i na razie zostaje u mnie. Na jak długo to nie wiadomo - raczej do tego czasu aż nie zacznie przesadnie denerwować usterkami ;] . Także myślę że jeszcze z 8 lat może posłużyć jak nie więcej.

I teraz pytanie czy serwisować ją dalej w ASO? 

 

-jest ta 7 letnia gwarancja, oczywiście z biegiem lat coraz więcej coś wypada ale przy grubszej usterce zawsze można się tym podeprzeć trochę

-dokumentacja FV dla przyszłego nabywcy, patrząc na rynek i ceny nowych używki zadbane i udokumentowane nadal będą droższe

-nie mam jakościowo pewnego warsztatu na którym chociaż trochę się nie zawiodłem, są lepsi i gorsi ale na ideał nie trafiłem ;] 

-plus aso to że znają dosyć dobrze te auta bo po prostu dzień w dzień je tam trzepią, minus to oczywiście ceny, przy mnie skasowali emerytkę na 2,5 tys za wymianę tarcz i klocków na przodzie w kia rio ;] 

-serwisy co 15kkm - u mnie to wychodzi tak co 10 miesięcy

 

 

Póki miałem na gwarancji robiłem w ASO ale ze swoimi materiałami (połowę tańsze niż w ASO).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Mam Kia Ceed zakupioną w 2021 roku. Strzeliło jej teraz 2 lata i skończyłem leasing i na razie zostaje u mnie. Na jak długo to nie wiadomo - raczej do tego czasu aż nie zacznie przesadnie denerwować usterkami ;] . Także myślę że jeszcze z 8 lat może posłużyć jak nie więcej.

I teraz pytanie czy serwisować ją dalej w ASO? 

 

-jest ta 7 letnia gwarancja, oczywiście z biegiem lat coraz więcej coś wypada ale przy grubszej usterce zawsze można się tym podeprzeć trochę

-dokumentacja FV dla przyszłego nabywcy, patrząc na rynek i ceny nowych używki zadbane i udokumentowane nadal będą droższe

-nie mam jakościowo pewnego warsztatu na którym chociaż trochę się nie zawiodłem, są lepsi i gorsi ale na ideał nie trafiłem ;] 

-plus aso to że znają dosyć dobrze te auta bo po prostu dzień w dzień je tam trzepią, minus to oczywiście ceny, przy mnie skasowali emerytkę na 2,5 tys za wymianę tarcz i klocków na przodzie w kia rio ;] 

-serwisy co 15kkm - u mnie to wychodzi tak co 10 miesięcy

 

 

 

Ja nawet po gwarancji serwisuje w ASO, ale kupuje swoje materialy :ok:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis kia raz w roku nie jest chyba jakoś przesadnie drogi. 

Imho jeśli kompetentne aso to ja bym wybrał tą drogę. W okolicy mam dobre aso citroena (polecam w środzie wielkopolskiej :))  i jakbym miał citroena to bym napewno serwisował w aso. A że auta którym obecnie jeżdżę aso zeszło na psy to dałem sobie z nimi spokój i w sumie przez nich raczej nie powrócę do marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam pomyśleć czy ryzykujesz oszczędności czy jednak chcesz zachować gwarancję.

Ja nie robiłem przeglądu w seacie w 4tym roku,bo cena 2300 wydała mi się przesadzona.

Tak samo przy kia rio - przegląd kosztował 1700zł. Podziękowałem.

 

dokumentacja FV dla przyszłego nabywcy, patrząc na rynek i ceny nowych używki zadbane i udokumentowane nadal będą droższe

przy 10-letnim samochodzie ktoś będzie na to patrzył?

 

nie mam jakościowo pewnego warsztatu na którym chociaż trochę się nie zawiodłem, są lepsi i gorsi ale na ideał nie trafiłem

no to chyba masz odpowiedź co robić.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, exor napisał(a):

przy 10-letnim samochodzie ktoś będzie na to patrzył?

To jest paradoks. Sam nikt nie seriwsuje w ASO, ale wielu kupujących, nie ważne 3,5 czy 10 latek pyta czy serwis w ASO, albo wystarczy popatrzeć jak się tym handlarze przy sprowadzonych chełpią że serwis ASO.
Tata serwisował 9 lat w ASO Merivę i w sumie jeździła jak złoto i nigdy z nią problemów nie było, ja Almerę 6 lat, i w 3 roku np. wymienili linkę ręcznego na gwarancji bo stanęła na dębowo.
A niezależny serwis - raz było dobrze, żeby następnym razem było przeciętnie, albo wręcz źle - i to tak jak w nowych tak i w starszych samochodach.
 

 

6 minut temu, exor napisał(a):

Musisz sam pomyśleć czy ryzykujesz oszczędności czy jednak chcesz zachować gwarancję.

Ja nie robiłem przeglądu w seacie w 4tym roku,bo cena 2300 wydała mi się przesadzona.

Tak samo przy kia rio - przegląd kosztował 1700zł. Podziękowałem.

Już nie jeden raz widziałem, że serwis w ASO przy poważniejszej awarii, która bez pomocy importera marki lub ASO i ich partycypacji w kosztach, mogła by zabić kieszeń Kowalskiego, albo wymianę np. obudowy skrzyni biegów na rozszerzonej gwarancji Forda, Ford Protect 12.
Wiem, nie jest tanio, ale jednak częściej ASO trzyma standardy jak warsztaty nie zależne - chociaż trafiłem i na takie całkiem przyzwoite, ale znów specjalizujące się w danej marce, a różnica cen nie waliła na kolana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał(a):

 

Wiem, nie jest tanio, ale jednak częściej ASO trzyma standardy jak warsztaty nie zależne - chociaż trafiłem i na takie całkiem przyzwoite, ale znów specjalizujące się w danej marce, a różnica cen nie waliła na kolana.

 

To ja mam odwrotne spostrzeżenia, serwis niezależny specjalizujący się w marce miał większe pojęcie i oferował usługi których ASO nie potrafiło bądź nie chciało. Co ciekawe zakład prowadzą byli pracownicy ASO...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja nie jestem w stanie stwierdzic czy jeden lub drugi filtr oleju/powietrza/kabinowy jest lepszy ;]

 

Kiedyś walczyłem z 

 zapalająca się sporadycznie kontrolka ciśnienia oleju w hondzie. Po sprawdzeniu wszystkiego ostatni pomysł to była wymiana filtru na oryginalny i się naprawiło. Kiedyś zresztą w internatach był test filtrów i w tych zamiennikach było sporo mniej tegi materiału filtrującego. Zresztą różnica to pewnie 10-20pln.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał(a):

Kiedyś walczyłem z 

 zapalająca się sporadycznie kontrolka ciśnienia oleju w hondzie. Po sprawdzeniu wszystkiego ostatni pomysł to była wymiana filtru na oryginalny i się naprawiło. Kiedyś zresztą w internatach był test filtrów i w tych zamiennikach było sporo mniej tegi materiału filtrującego. Zresztą różnica to pewnie 10-20pln.  

 

Dawno temu w Escorcie miałem problem z wyrzucaniem oleju górą na filtronie. Pomogło właśnie wymiana filtra na oryginalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał(a):

Ta gwarancja jest nic nie warta. I tak np

wymiany zawieszenia nie uznają a nie wywalisz np 3k w ASO za coś co można zrobić za 1,5k. Auto proste jak masz dobry warsztat to olać ASO. 

A ktoś zmusza do wymiany zawieszenia w ASO ? Z resztą do końca gwarancji to raczej wszystko wytrzyma.

 

7 minut temu, wujek napisał(a):

To samo można kupić poza ASO. W ASO filtr kabinowy 280 poza 67 :hehe: 

Dokładnie taki sam ? Kabinowych nie kupuję, wymieniają w ASO co 30kkm.

Za podstawowy przegląd co 30kkm w kia Sorento płace tysiąc z groszami więc nie kombinuję. Dodatków tylko wymieniam olej i filtr oleju. Filtr oleju w ASO poniżej 100 więc kupuję taki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, AstraC napisał(a):

To jest paradoks. Sam nikt nie seriwsuje w ASO, ale wielu kupujących, nie ważne 3,5 czy 10 latek pyta czy serwis w ASO, albo wystarczy popatrzeć jak się tym handlarze przy sprowadzonych chełpią że serwis ASO.

Handlarz może i patrzy, by pochwalić się w ogłoszeniu, szybciej klienta złapać.

Mnie przy 10-cio latkach nigdy nikt się nie pytał o serwisy w ASO.

Jak dotąd zawsze zakładałem LPG, tracąc gwarancję i przestając robić serwisy w ASO, a jedynie jakieś naprawy,  których mój mechanik nie ogarnia.

Serwisami w ASO przestałem się przejmować jak Opel kazał mi w rocznym aucie drzwi malować bo przegladu na lakier nie podbiją z powodu fabrycznego zacieku (po rozmowie z nimi wycofali się skreślając zalecenie w książce).

 

Kupujący już bardziej interesowali się tym ile lat ja nim jeździłem, czy przypadkiem nie przehandlowywuję tylko.

Do niektórych oddawałem książkę z wpisami mechanika, do innych zeszyt z moimi własnymi zapiskami.

Ostatnio dodałem też gościowi filtry i powiedziałem niech kupi olej na wymianę i wymieni.

 

To co piszę dotyczy popularnych, w miarę tanich aut, możliwe że przy furach klasy wyższej kosztujących sporo będzie inaczej, bo i klient na nie inny.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

To co pisze dotyczy popularnych, w miarę tanich aut, możliwe że przy furach klasy wyższej kosztujących sporo będzie inaczej, bo i klient na nie inny.

Zdziwiłbyś się.
Może przy Vectrze B V6 w stanie średnim gość sprawdził, czy skręca, jeździ i hamuje, ale już przy VC za 7-8kpln to wymagania Panie jak dla nowego. :facepalm:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 10:34, bielaPL napisał(a):

Mam Kia Ceed zakupioną w 2021 roku. Strzeliło jej teraz 2 lata i skończyłem leasing i na razie zostaje u mnie. Na jak długo to nie wiadomo - raczej do tego czasu aż nie zacznie przesadnie denerwować usterkami ;] . Także myślę że jeszcze z 8 lat może posłużyć jak nie więcej.

I teraz pytanie czy serwisować ją dalej w ASO? 

 

-jest ta 7 letnia gwarancja, oczywiście z biegiem lat coraz więcej coś wypada ale przy grubszej usterce zawsze można się tym podeprzeć trochę

-dokumentacja FV dla przyszłego nabywcy, patrząc na rynek i ceny nowych używki zadbane i udokumentowane nadal będą droższe

-nie mam jakościowo pewnego warsztatu na którym chociaż trochę się nie zawiodłem, są lepsi i gorsi ale na ideał nie trafiłem ;] 

-plus aso to że znają dosyć dobrze te auta bo po prostu dzień w dzień je tam trzepią, minus to oczywiście ceny, przy mnie skasowali emerytkę na 2,5 tys za wymianę tarcz i klocków na przodzie w kia rio ;] 

-serwisy co 15kkm - u mnie to wychodzi tak co 10 miesięcy

 

 

 

ja mam chyba wyjątkowy niefart do tak zwanych warsztatów niezależnych, nawet tych poleconych przez kogoś, więc przy tak młodym aucie bym został w ASO. Jedynie co to materiały jak olej czy filtry kupuję sam, nie mówiąc już o klockach i tarczach bo mnie też chcieli wcisnąć takie za ponad trzykrotność ceny. Patrz w instrukcję, czasami wymaga przedlągu co 2 lata/30 tys. a tylko wymiany oleju co rok. ASO często próbuje wciskać kit że przeglądy muszą być co rok. Nie muszą, wystarczy wymiana oleju. Przywoź własne części. Wytarguj jakiś rabat na robociznę za to że jesteś stałym klientem i ostateczne koszty będą znośne i nie musisz się bujać z garażowymi specjalistami co zawsze wiedzą lepiej, a ostatecznie się okazuje że niewiele wiedzą i trzeba samemu wszytkiego pilnować.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcindzieg napisał(a):

VC jeszcze spoko. Pełnoletni P206 za 4 kzł ma być nówka ;l

Spoko? To był sedan miał coś 160kkm, miał WSZYSTKO sprawne, klima, skrętne ksenony, navi, grzane fotele, spoko wyposażnie jak na '04 rocznik i przy cenie 7k gość się o jakąś pierdółę kłócił i mi da 5.5k. No kurde... A brakowało gumowych nakładek na przedni zderzak od spodu i coś tam podciekało i tylne klocki i tarcze do zrobienia.
IMAG1066.jpg.9e50c6c6f78086bbb5cc5f64ab13076a.jpgIMAG1062.jpg.2e9bef6212eb03fb29d079cc7ab564cb.jpg
Z tą VB miałem szczęście po prostu - przyszedł typ, ja mówię, że no wszystko ok, ale sprzęgło słabe i klima nie działa, ale to samochód za 2.7k. Gość mówi, Panie za tą kasę to i tak ładnie wygląda, wziął i pojechał. ;] Co prawda za 10 miesięcy stała w komisie "Tysiak" jako okazja, no ale to już nie mój problem. ;] 
IMAG0095_small.jpg.4d2ae2d2869307cababecce740395a12.jpgIMAG0098_small.jpg.d255a2099124220e775b37456227618c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał(a):

To był sedan miał coś 160kkm, miał WSZYSTKO sprawne, klima, skrętne ksenony, navi, grzane fotele, spoko wyposażnie jak na '04 rocznik i przy cenie 7k

 

Godzinę temu, AstraC napisał(a):

Coś tam podciekało i tylne klocki i tarcze do zrobienia.

Nie żebym się czepiał, ale chyba nie wszystko. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądy hyundaia robię w ASO (aby zachować gwarancję) z własnym olejem, bo 97zł/l oleju mnie denerwowało

 

pozostałem rzeczy poza ASO (czyli własnoręcznie)

Edytowane przez jqr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał(a):

Spoko? To był sedan miał coś 160kkm, miał WSZYSTKO sprawne, klima, skrętne ksenony, navi, grzane fotele, spoko wyposażnie jak na '04 rocznik i przy cenie 7k gość się o jakąś pierdółę kłócił i mi da 5.5k. No kurde... A brakowało gumowych nakładek na przedni zderzak od spodu i coś tam podciekało i tylne klocki i tarcze do zrobienia.
IMAG1066.jpg.9e50c6c6f78086bbb5cc5f64ab13076a.jpgIMAG1062.jpg.2e9bef6212eb03fb29d079cc7ab564cb.jpg
Z tą VB miałem szczęście po prostu - przyszedł typ, ja mówię, że no wszystko ok, ale sprzęgło słabe i klima nie działa, ale to samochód za 2.7k. Gość mówi, Panie za tą kasę to i tak ładnie wygląda, wziął i pojechał. ;] Co prawda za 10 miesięcy stała w komisie "Tysiak" jako okazja, no ale to już nie mój problem. ;] 
IMAG0095_small.jpg.4d2ae2d2869307cababecce740395a12.jpgIMAG0098_small.jpg.d255a2099124220e775b37456227618c.jpg

Jak hamulce do zrobienia to niech sobie zrobi,a może chciał zbić cene i jeżdzić dalej na starych ,ludzie sa rózni byle opuscic cenę..

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AstraC napisał(a):

Spoko? To był sedan miał coś 160kkm, miał WSZYSTKO sprawne, klima, skrętne ksenony, navi, grzane fotele, spoko wyposażnie jak na '04 rocznik i przy cenie 7k gość się o jakąś pierdółę kłócił i mi da 5.5k. No kurde... A brakowało gumowych nakładek na przedni zderzak od spodu i coś tam podciekało i tylne klocki i tarcze do zrobienia.
IMAG1066.jpg.9e50c6c6f78086bbb5cc5f64ab13076a.jpgIMAG1062.jpg.2e9bef6212eb03fb29d079cc7ab564cb.jpg
Z tą VB miałem szczęście po prostu - przyszedł typ, ja mówię, że no wszystko ok, ale sprzęgło słabe i klima nie działa, ale to samochód za 2.7k. Gość mówi, Panie za tą kasę to i tak ładnie wygląda, wziął i pojechał. ;] Co prawda za 10 miesięcy stała w komisie "Tysiak" jako okazja, no ale to już nie mój problem. ;] 
IMAG0095_small.jpg.4d2ae2d2869307cababecce740395a12.jpgIMAG0098_small.jpg.d255a2099124220e775b37456227618c.jpg

Jak mi jeden cmokal, ze jednak lakier trochę porysowany przy sprzedaży to mu powiedziałem, ze salon nowych aut jest niedaleko mogę podwieźć. Oczywiście nie kupił ani nowki ani mojego auta. 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wujek napisał(a):

Jak mi jeden cmokal, ze jednak lakier trochę porysowany przy sprzedaży to mu powiedziałem, ze salon nowych aut jest niedaleko mogę podwieźć. Oczywiście nie kupił ani nowki ani mojego auta. 

Najgorszy klient to taki, który kupując używkę oczekuje stanu salonowego mając na auto ułamek wartości nowego.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał(a):

Jak mi jeden cmokal, ze jednak lakier trochę porysowany przy sprzedaży to mu powiedziałem, ze salon nowych aut jest niedaleko mogę podwieźć. Oczywiście nie kupił ani nowki ani mojego auta. 

Kupi polerowany od handlarza ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pejus1982 napisał(a):

Najgorszy klient to taki, który kupując używkę oczekuje stanu salonowego mając na auto ułamek wartości nowego.

Czyli większość kupujących używki. Im niższa kasa, tym wyższe oczekiwania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wujek napisał(a):

Jak mi jeden cmokal, ze jednak lakier trochę porysowany przy sprzedaży to mu powiedziałem, ze salon nowych aut jest niedaleko mogę podwieźć. Oczywiście nie kupił ani nowki ani mojego auta. 

Ten typ też mojej VC nie kupił. Bo nawet jakby mi dał więcej, to bym mu nie sprzedał... Bo widziałem, że były by gigantyczne problemy z typem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

Czyli większość kupujących używki. Im niższa kasa, tym wyższe oczekiwania.


Sprzedawałem kilkanaście aut i najgorsi moi  klienci kupowali auto za 3kzł z lpg 🙂 Lanos w stanie przyzwoitym, klienci pytali czy im pożyczę klucze bo coś w silniku chcieli sprawdzić… 🙂

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 18:32, r1sender napisał(a):

 

To ja mam odwrotne spostrzeżenia, serwis niezależny specjalizujący się w marce miał większe pojęcie i oferował usługi których ASO nie potrafiło bądź nie chciało. Co ciekawe zakład prowadzą byli pracownicy ASO...

Staram się takich trzymać, nie jest najtaniej, ale wiedzą co w tra.... w aucie piszczy, a czesto potrafią typowe usterki wyeliminować a nie naprawiać. W ASO, często nie tyle nie chcą co nie mogą niektórych rzeczy robić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 10:34, bielaPL napisał(a):

Mam Kia Ceed zakupioną w 2021 roku. Strzeliło jej teraz 2 lata i skończyłem leasing i na razie zostaje u mnie. Na jak długo to nie wiadomo - raczej do tego czasu aż nie zacznie przesadnie denerwować usterkami ;] . Także myślę że jeszcze z 8 lat może posłużyć jak nie więcej.

I teraz pytanie czy serwisować ją dalej w ASO? 

 

-jest ta 7 letnia gwarancja, oczywiście z biegiem lat coraz więcej coś wypada ale przy grubszej usterce zawsze można się tym podeprzeć trochę

-dokumentacja FV dla przyszłego nabywcy, patrząc na rynek i ceny nowych używki zadbane i udokumentowane nadal będą droższe

-nie mam jakościowo pewnego warsztatu na którym chociaż trochę się nie zawiodłem, są lepsi i gorsi ale na ideał nie trafiłem ;] 

-plus aso to że znają dosyć dobrze te auta bo po prostu dzień w dzień je tam trzepią, minus to oczywiście ceny, przy mnie skasowali emerytkę na 2,5 tys za wymianę tarcz i klocków na przodzie w kia rio ;] 

-serwisy co 15kkm - u mnie to wychodzi tak co 10 miesięcy

 

 

Wszystko zakezy od tego, jak bardzo cenisz swój czas i spokoj głowy? W wypadku KIA często fa ich gwarancja jest fikcja. Warto zweryfikować temat.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pejus1982 napisał(a):


Sprzedawałem kilkanaście aut i najgorsi moi  klienci kupowali auto za 3kzł z lpg 🙂 Lanos w stanie przyzwoitym, klienci pytali czy im pożyczę klucze bo coś w silniku chcieli sprawdzić… 🙂

to w ogóle jest dobry darmowy patent na sprawdzenie stanu technicznego po zakupie starszego auta

wystawiasz na sprzedaż i zjawia się X kupujących, diagnozują Ci auto znajdując różne problemy i potem już wiesz co kupiłeś ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, r1sender napisał(a):

deklarowana gwarancja vs rzeczywistość

 

Kia uprawia swietny marketing w kwestii gwarancji. W praktyce jest tam tyle wylaczen, ze te 7 lat to jest na papierze.

Hitem jest ograniczenie do 20kkm na sprzegla w DCT, gdzie wymiana to chyba z 10 klockow w ASO :hehe:

Te same sprzegla w Hyundai nie maja juz chyba wylaczen :facepalm:

 

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

to w ogóle jest dobry darmowy patent na sprawdzenie stanu technicznego po zakupie starszego auta

wystawiasz na sprzedaż i zjawia się X kupujących, diagnozują Ci auto znajdując różne problemy i potem już wiesz co kupiłeś ;] 


Ja to jestem łatwowierny i dla mnie liczy się słowo. Pół roku temu kupowałem auto z giełdy AK, pojechałem pociągiem do stolicy i moje oględziny trwały 2 minuty. Wartość auta 17kzł. Czas pokazał że auto bardzo dobre jak na swój wiek. @tomek515 może potwierdzić 🙂

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pejus1982 napisał(a):


Ja to jestem łatwowierny i dla mnie liczy się słowo. Pół roku temu kupowałem auto z giełdy AK, pojechałem pociągiem do stolicy i moje oględziny trwały 2 minuty. Wartość auta 17kzł. Czas pokazał że auto bardzo dobre jak na swój wiek. @tomek515 może potwierdzić 🙂

 

Ciesze się, u mnie zakup auta z giełdy to na razie 2:1 z niekorzystnym wynikiem dla mnie 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 20:03, MarcG napisał(a):

Filtry jednak z ASO są lepsze niż zamienniki. Szczególnie filtry oleju kupuję oryginały.

Ot takie pytanie. Na pierwszy montaz idzie filtr oleju hengst, twn sam filtr mozesz kupic np allego za połowę ceny. Na filtrze jest made in austria. Czy nadal kupisz filtr w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, deszczowyRoman napisał(a):

Ot takie pytanie. Na pierwszy montaz idzie filtr oleju hengst, twn sam filtr mozesz kupic np allego za połowę ceny. Na filtrze jest made in austria. Czy nadal kupisz filtr w aso?

Dopóki mam samochód na gwarancji to przy dodatkowej wymianie oleju kupuję filtr w ASO. To czy kosztuje 40 na allegro czy 70 w ASO nie ma dla mnie znaczenia. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 15:18, deszczowyRoman napisał(a):

Ot takie pytanie. Na pierwszy montaz idzie filtr oleju hengst, twn sam filtr mozesz kupic np allego za połowę ceny. Na filtrze jest made in austria. Czy nadal kupisz filtr w aso?

 

A skąd wiesz, że to taki sam filtr? Po kraju pochodzenia?!

 

Współpracuje z wieloma fabrykami, niektóre produkują też dla motoryzacji. Na tej samej linii robi się produkty zamówione pod ostrą specyfikację, i te ze zwiększoną tolerancją na niedoskonałości. Pierwsze kosztują trzy razy tyle, mimo że wyglądają identycznie. Dotyczy to zarówno pomidorów w puszkach, jak i półprzewodników.

 

Jakość, a dokładniej pewność jakości, kosztuje. Tanio dobry produkt też się czasem trafi.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.