Skocz do zawartości

Downsizing jest be...


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> Teraz proszę wskazać silnik N/A o zbliżonych osiągach i zbliżonym spalaniu w jednym aucie ?

> Aha. Elastyczność IMHO też jest rewelacyjna.

to jest imho właśnie zaleta takich silników. Masz wybór, jedziesz normalnie, spokojnie, palisz mało, potrzebujesz pojechać szybciej, masz czym. Po prostu masz wybór. Większy silnik nawet na luzie będzie palił jak... większy silnik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest imho właśnie zaleta takich silników. Masz wybór, jedziesz normalnie, spokojnie, palisz

> mało, potrzebujesz pojechać szybciej, masz czym. Po prostu masz wybór. Większy silnik nawet na

> luzie będzie palił jak... większy silnik

Lex Marka przeczy tej tezę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No teraz to samo ma 180 koni, a różnic konstrukcyjnych niewiele.

To nie jest to samo.

Od początku w Golfie, Scirocco itp. były 1.4 160 KM,

a Fabia RS, Polo GTI i Seat Ibiza Cupra 1.4 180 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam t-jeta i jest to najfajniejszy silnik jaki miałem, pali to mniej od lanosa 1.5 i o to mi chodziło, ważne po 8v było to żeby silnik ciągnął z dołu i tjet robi to super, lag jest ale niewielki i nie wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W cyklu mieszanym cykliczne spalanie tego 1,2 16 v to 6-7 litrów, poniżej 5 to na trasie, uwierz

> mi, że 1,4 TSi jak się postarać też zejdzie w okolice 5.

> Trochę obiektywizmu

Trochę obiektywizmu. 1.4 turbo w najlepszym (!) wypadku spali tyle co zwykłe 1.4. Ale gdzie mu do 1.2?

TSI są fajne ale cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę obiektywizmu. 1.4 turbo w najlepszym (!) wypadku spali tyle co zwykłe 1.4. Ale gdzie mu do

> 1.2?

> TSI są fajne ale cudów nie ma.

wiesz - różnie to jest...

koledze w polonezie po przeswapowaniu z 1,6spi na 2,0 DOHC spalanie minimalne spadło o ponad litr... (na LPG)

Maksymalne nie wzrosło - ciekawe zjawisko ...

Nie wspomnę że z przyczepą gdzie 1,6 domagał się 3biegu 2,0 ciągneło jak wściekłe na 5...

a oba silniki bynajmniej cudami techniki nie są (konstrukcja oby dwóch wywodzi się z lat 60tych...)

U mnie nowsza wersja tego 2,0 tyle że z turbodoładowaniem zadowala się średnio 11 - 12,5 litrami LPG przy masie podróżnej około półtorej tony.

Maksimum to 14 w korkach przy ponad 30st upałach z klimą....

jak na 21 letniego hebla tragedii chyba nie ma...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę obiektywizmu. 1.4 turbo w najlepszym (!) wypadku spali tyle co zwykłe 1.4. Ale gdzie mu do

> 1.2?

> TSI są fajne ale cudów nie ma.

Kwestia konstrukcji wtrysku i zaawansowanego nim sterowania i już można osiągnąć różnice na korzyść 1.4. Na tym polu nawet taki zagorzały fan staroci jak ja przyznam że tutaj postęp jest zasadniczy zlosnik.gif Widać go zresztą wyraźnie pomiędzy poszczególnymi generacjami silników a zmniejszanie spalania uzyskuje się min. przez maksymalne zubożanie mieszanki kiedy tylko się da w nowoczesnych silnikach 'w miarę bezpiecznie". Choć są i ofiary - te słynne TSi gdzie tłoki spływały zlosnik.gif Co nie znaczy że mi się te silniki podobają, a wręcz przeciwnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wysokoobrotowy silnik 16V.

Kręcić żeby jechał? ok, fajnie, ale jeżdżę głównie po mieście więc nawet nie zdąży się zagrzać żeby móc zacząć wykorzystywać te wysokie obroty.

Z uturbionego silnika byłby pożytek również na zimnym przy niższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> p.s. niedobry wolnossacy Lancer 1.6 pali w miescie 8-8.5, a w trasie 120-140 jakies 6.8 (testowane Lodz-Chorwacja-Lodz)

Napisz jeszcze z jaką prędkością i na którym biegu pokonałeś ten odciek jadąd od morza. zlosnik.gif

Wyświetl większą mapę

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisales o tym ,ze trzeba mocniej wcisnac zeby ruszyl a u Ciebie odrazu jedzie.

w dalszym ciagu nie czaje zwiazku ze sprzeglem - z ktorym nie ma absolutnie zadnego problemu.

zeby nie bylo ze tylko 12.TSI uwazam za beeeeee to np. nowy Civic 1.8 cierpi na te sama przypadlosc - reakcja na gaz jest leniwa na maksa. I to w trybie normalnym, w EKO jest jeszcze gorzej facepalm%5B1%5D.gif

Moze jak ktos sie przyzwyczai do takiego leniwego auta to mu sie ono wydaje normalne a potem proboje wypierac fakty ze moze byc inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wysokoobrotowy silnik 16V.

> Kręcić żeby jechał? ok, fajnie, ale jeżdżę głównie po mieście więc nawet nie zdąży się zagrzać żeby

> móc zacząć wykorzystywać te wysokie obroty.

> Z uturbionego silnika byłby pożytek również na zimnym przy niższych obrotach.

Mhm, czyli uwazasz, ze wykorzystywanie doladowania na zimnym silniku jest dobre grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chetnie natomiast bym pojezdzil twinchargerem ...

Niestety, z przykrością donoszę, że w Polsce Fabii RS przeznaczonych na jazdy testowe jest równe zero. Dzwoniłem po salonach, pytałem, w końcu przekręciłem do SAP, gdzie pani z rozbrajającą szczerością poinformowała mnie, że sorry - chcesz kupić rsa, kupuj w ciemno, w całym kraju nie mamy niczego na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport hamerykanow w odniesieniu do Europy sciana.gif

Nalezalo by zwrocic uwage jakie dystanse / przebiegi robi sie w Europie, a jakie za wielka sadzawka. To co sprawdza sie tu, niekoniecznie musi sie sprawdzac tam.

Od siebie dodam, ze moc jaka oferuje obacnie rynek jestt zupelnie niepotrzebna, jest to tylko prestiz firm i tyle.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jakie są te różnice? Konstrukcyjne.

Wszystko będzie PONOĆ, bo nie jestem onanistą sprzętowym.

Różnią się oczywiście osprzętem, bo dziwne żeby blok był inny.

Ponoć wtryski, turbo i komp są inne.

Różnic jest więcej podejrzewam, ale to trzeba by jakąś etkę odpalić i analizować.

A 1.4 TSI swoje początki ma już w Golfie V i Touranie w wersjach 140 i 170 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiesz o tym, że nie ma nic lepszego dla uturbionego silnika z dwumasą niż deptać mu na zimnym

> na niskich obrotach i jeździć tylko na niskich obrotach ?

No to na zimnym silniku obroty niskie złe bo silnik obciążony, na średnich się odpala turbo - też źle, a na wysokich jeszcze gorzej.

Chyba zacznę rozpalać ognisko pod samochodem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko będzie PONOĆ, bo nie jestem onanistą sprzętowym.

> Różnią się oczywiście osprzętem, bo dziwne żeby blok był inny.

> Ponoć wtryski, turbo i komp są inne.

Tak, ale to konstrukcyjnie ten sam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak już od jakichś 8 lat

Niech będzie. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Podnoszę sprawę wyłącznie "wycofania silnika". 1.4TSI nie zostało wycofane, został zmieniony osprzęt i sprzedaje się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to na zimnym silniku obroty niskie złe bo silnik obciążony, na średnich się odpala turbo - też

> źle, a na wysokich jeszcze gorzej.

> Chyba zacznę rozpalać ognisko pod samochodem

Wystarczy wbić sobie do głowy, że się pedału gazu ledwie dotyka na zimnym i przy niskich obrotach. Z góry uprzedzę - tak, da się w ten sposób sprawnie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz jeszcze z jaką prędkością i na którym biegu pokonałeś ten odciek jadąd od morza.

zadna tajemnica: Lodz - Czestochowa - Ostrava - Brno - Wieden - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Porec. Ile sie dalo autostradami i drogami ekspresowymi wiec glownie 5bieg do tego dosc krotki (przy 140 jest jakies 3800 rpm czy cos takiego). Z powrotem ta sama droga, srednia jest podana dla calej trasy w te i we w te. Spalanie rzeczywiste, nie z komputera bo takowego Lancer nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To będzie drugi wątek hicior.

> Ale będzie zaraz krew się lała... ciekawe czy na końcu wątek nie skończy się kłótnią ON vs LPG

> No więc czas na gwóźdź programu:

> Kliku cpyku

Jako użytkownik Ecoboosta 1.6 miałem do wyboru jego, lub wolnossące 2.0. Producent nie oferuje żadnego V6 w benzynie, więc trudno odnieść się do artykułu. Faktem jest, że kilka lat temu jeźdizłem służbowym mondeo 2,5 V6 i w mieście palił 12-15l. Mój Ecoboost w Galaxy pali w mieście 10l. Między silnikami jest 10 lat różnicy technologicznej, ale faktem jest że V6 paliło więcej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadna tajemnica: Lodz - Czestochowa - Ostrava - Brno - Wieden - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper

> - Porec. Ile sie dalo autostradami i drogami ekspresowymi wiec glownie 5bieg do tego dosc

> krotki (przy 140 jest jakies 3800 rpm czy cos takiego). Z powrotem ta sama droga, srednia jest

> podana dla calej trasy w te i we w te. Spalanie rzeczywiste, nie z komputera bo takowego

> Lancer nie posiada.

Nie udała mi się prowokacja. Odcinek, który zaznaczyłem, charakteryzuje się długotrwałym podjazdem pod górę. Nawet niezbyt stromym, bo to w końcu autostrada, ale długim. Wiele aut tam mocno puchnie. Przykładowo - kiedyś podjeżdżałem tam Felicią 1.3: było mocne piłowanie na 3 i ledwie 80 km/h. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech będzie. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Podnoszę sprawę wyłącznie "wycofania silnika". 1.4TSI

> nie zostało wycofane, został zmieniony osprzęt i sprzedaje się dalej.

Z grubsza 1.4 TSI 160 KM jest od 2008 r., jest jeszcze nadal wkładany do np. Scirocco.

1.4 TSI 180 KM jest od 2010 r. i dopóki będzie Polo GTI, Fabia RS i Ibiza Cupra to będzie w sprzedaży podejrzewam.

Ale wieść internetowa niesie, że najprawdopodobniej twincharged będzie wycofany.

I w sumie ciekawe jak to będzie, bo o ile w nowym Golfie go nie oferują, to np. nowy Passat ma w ofercie 1.4 160 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a 1.4 TSI 160KM oferowany obecnie w Passacie to jest ten twincharged co ma być wycofany, czy jakiś

> inny?

Patrząc na parametry to wychodzi, że to ten sam silnik co był w G VI.

Oczywiście pewnie jakieś drobiazgi są pozmieniane jak to w VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i właśnie wszystko by się zgadzało, tylko ten silnik w Passacie nowym burzy koncepcję

> Może zrobią z niego silnik dla elyt

szefu sobie taki kupił w zeszłym tygodniu. Zobaczymy jak się będzie sprawował zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Quote:

Napisz jeszcze z jaką prędkością i na którym biegu pokonałeś ten odciek jadąd od morza.

obrazek1qz.jpg

Nie udała mi się prowokacja. Odcinek, który zaznaczyłem,

charakteryzuje się długotrwałym podjazdem pod górę. Nawet niezbyt stromym, bo to w końcu autostrada, ale długim. Wiele aut tam mocno puchnie. Przykładowo - kiedyś podjeżdżałem tam Felicią 1.3: było mocne piłowanie na 3 i ledwie 80 km/h.


pozwole sobie odkopac watek sprzed 4 miesiecy. Tak sie sklada ze wczoraj pokonalem podany odcinek zaladowanym Lancerem 1.6, we wskazanym kierunku. Dal rade na V biegu, predkosc wg. GPS 100-105kmh (nie, nie rozpedzalem sie wczesniej do 180 270751858-jezyk.gif), fakt ze gaz prawie w desce i przyspieszac nie mial zamiaru ale predkosc utrzymywala sie. Uwazam wiec ze nie ma tragedii i dalej jestem za silnikami wolnossacymi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam lubię te nowe turbosilniczki. Niestety są to motorki, którymi trzeba się nauczyć jeździć.

> Szybko przesiadają się na nie ci co turbodieslami pojeździli i przyzwyczajają momentalnie

> (jedyne co muszą sobie przyswoić, to tyle że można je kręcić dużo wyżej). Z kolei ci co

> jeździli wolnossakami narzekają na nie co niemiara - po prostu nie potrafią tym się poruszać,

> a nawet jak sie starają to jest to dla nich nienaturalne. przez co niewygodne.

Sugerujesz, że jak już mi się znudzi/umrze mój traktor, to mam kupować

jakieś 1.2 TSI 250KM i będzie mi się dobrze jeździło? Gdyby nie ten

smród beny sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz, że jak już mi się znudzi/umrze mój traktor, to mam kupować

> jakieś 1.2 TSI 250KM i będzie mi się dobrze jeździło? Gdyby nie ten

> smród beny

Sprawdź i będziesz wiedział czy dobrze czy źle.

A co samochód z Dieslem nie śmierdzi?

Osobiście miałem kilka diesli w tym i mocnych, nie mam dyskomfortu jeżdżąc 1.2 Tsi wręcz przeciwnie jest dużo ciszej, mniej wibracji, osiągi zadowalające. Owszem nie jedzie to jak 190 KM i 390 Nm w MJTD, ale daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz, że jak już mi się znudzi/umrze mój traktor, to mam kupować

> jakieś 1.2 TSI 250KM i będzie mi się dobrze jeździło? Gdyby nie ten

> smród beny

ja nic nie sugeruje. Weź sobie z wypożyczalni na weekend jakąś turbobenzynę i sam sobie wyrób zdanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój, nie będę płacić za takie rzeczy, najwyżej przejdę się

> do dealera VW na jazdę testową

ino bierz benzynę takiej pojemności jak masz teraz diesla smile.gif zweryfikujesz pogląd o "momęcie" diesla...

chociaż jakoś w to nie wierzę... fanatyzm to ciężki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz, że jak już mi się znudzi/umrze mój traktor, to mam kupować

> jakieś 1.2 TSI 250KM i będzie mi się dobrze jeździło? Gdyby nie ten

> smród beny

250 Nm w benzynie:

Co prawda elastyczności tu nie widać, ale zapewniam cię (a przejechałem tym silnikiem ponad 400 km), że od 2000 obrotów naprawdę wciska - i to na IV biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ino bierz benzynę takiej pojemności jak masz teraz diesla zweryfikujesz pogląd o "momęcie"

> diesla...

> chociaż jakoś w to nie wierzę... fanatyzm to ciężki temat.

Raczej nie chodzi o te sama pojemnosc. Gdybym mial do wyboru bene 220km (jak mam teraz) i klekota o tej samej mocy, wybor bylby jeden - diesel. Chociaz, nie powiem, dobrze mi sie jezdzi uturbiona benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.