Skocz do zawartości

Sens mocnego auta w panstwie policyjnym


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> U mnie 1.4 przy 100 km/h ma ok. 2200 obrotów,

> 230 km/h pojedzie, z górki 250 km/h

Na marginesie, widziałeś mojego nowego makarona? Chyba wreszcie jest coś czym mógłbym dogonić Twoją Skodę wink.gif

A wracając do tematu ciszy w aucie - to moim zdaniem problemem jest klasa auta. Dość logiczne jest że auto z małym silnikiem jest głośne bo najczęściej to niska klasa auta a co za tym idzie inna klasa wygłuszenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na marginesie, widziałeś mojego nowego makarona? Chyba wreszcie jest coś czym mógłbym dogonić Twoją

> Skodę

Widziałem, widziałem, dobra rzecz ok.gif

Krótki miałeś przestuj w stajni grinser006.gif

> A wracając do tematu ciszy w aucie - to moim zdaniem problemem jest klasa auta. Dość logiczne jest

> że auto z małym silnikiem jest głośne bo najczęściej to niska klasa auta a co za tym idzie

> inna klasa wygłuszenia itd.

Oczywiście, że tak.

Ostatnio jechałem Fabią 1.4 16V 85 KM i trzeba przyznać, że bardzo mało pali ale też nie ma czym jechać.

Natomiast była bardzo krótka skrzynia, przy 120 km/h było już chyba ponad 3000 obrotów i było w środku głośno.

U mnie jest sporo ciszej ale to dalej Fabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawiam tempomat na tyle ile wolno i jadę sobie tak jak wszyscy.

Problem w tym, że wszyscy nie jadą równo. Jadą o 5 km/h wolniej lub 5 km/h szybciej w sposób iście denerwujący, a mam na myśli głównie lewy pas. Mam wrażenie, że tam się zwraca uwagę tylko na znaki i przepisy, a na inny samochód już nie. Często jest tak, że raz jest szybszy lewy pas, a za chwilę prawy. Zero płynności, zero komfortu. Dużo fajniej jeździ się w Polsce. Zarówno wlekąc się 90 km/h na tempomacie czy jadąc trochę szybciej niż inni.

> Mając ten komfort psychiczny, że nie muszę obawiać się żadnych wariatów, którzy za chwilę wyjadą

> skądś z prędkością kilka razy większą niż dozwolona i mnie zabiją.

Nie mam nic do jeżdżenia 50 km/h przez wioski, ale autostradowe 120 km/h i oba pasy jadące od 115-125 km/h to koszmar. A jadące 125 km/h non stop lewym pasem Clio to się ma ochotę zepchnąć w zielone, a w głowie takiego kierowcy pewnie tkwi przekonanie, że jak ja jadę ponad limit (5 km/h) to nikt mnie nie wyprzedza. I tu się można kłócić, ale są jeszcze kierowcy PRZED Clio, jadący prawym pasem 124 km/h i też chcą wyprzedzać tych, którzy jadą 119 km/h. I teraz gap się non stop w lusterko czy mu zajedziesz drogę czy nie. screwy.gif

W takich sytuacjach przypominały mi się wypowiedzi kolegów, że nie mają dostatecznie mocnej psychiki, aby przejechać przepisowo odcinek 100 km. Ja się z tego śmiałem. Ale w takiej jeździe też nie byłem w stanie wytrzymać dłużej. Wtedy but, 150 km/h na chwilę i trzeba sobie znaleźć inne towarzystwo do jazdy.

Nie ma jak w Polsce. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że wszyscy nie jadą równo. Jadą o 5 km/h wolniej lub 5 km/h szybciej w sposób iście

> denerwujący, a mam na myśli głównie lewy pas.

Współczuję. Ja często jadę do Orlando włączając temptomat przy wjeździe na 528 i wyłączając go 70 km dalej. Marzy mi się automatyczny kierowca, żebym mógł np. zająć się spamowaniem na HP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczuję. Ja często jadę do Orlando włączając temptomat przy wjeździe na 528 i wyłączając go 70

> km dalej. Marzy mi się automatyczny kierowca, żebym mógł np. zająć się spamowaniem na HP....

A ja parę dni temu włączyłem tempomat na 160km/h, wyłączyłem po ponad 200km dalej... zlosnik.gif

Ale tak serio, to zaczyna mi się odechciewać długich tras...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja parę dni temu włączyłem tempomat na 160km/h, wyłączyłem po ponad 200km dalej...

> Ale tak serio, to zaczyna mi się odechciewać długich tras...

bo to nuda jest, ja zawsze z łezką w oku wspominam trasę z wawy na gdańsk sprzed 10 lat i jazdę na 3go zlosnik.gif Wiem że niebezpiecznie i w ogóle źle, ale się nie nudziło palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasymuluj jazde pod górę. wez do samochodu kilku statystycznych amerykanów - 3 osoby, wyjdzie

> jakies 450 kg. 900 lb na Wasze

Idąc twoim tokiem myślenia jakby wziął trzech Polaków to by go okradli spineyes.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem, widziałem, dobra rzecz

> Krótki miałeś przestuj w stajni

Czymś trzeba jeździć wink.gif

> Oczywiście, że tak.

> Ostatnio jechałem Fabią 1.4 16V 85 KM i trzeba przyznać, że bardzo mało pali ale też nie ma czym

> jechać.

> Natomiast była bardzo krótka skrzynia, przy 120 km/h było już chyba ponad 3000 obrotów i było w

> środku głośno.

> U mnie jest sporo ciszej ale to dalej Fabia.

Kolega w C280 '94 też ma 2500 przy 100kmh - ale auto jest lepiej wyciszone niż moje i jest ciszej. Niewiele, ale zawsze. A np w Hondzie bardziej niż silnik daje się we znaki szum powietrza niż opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są od dawna.

Aktywny tempomat + system utrzymania toru jazdy (niektóre potrafią lekko "naprostować" auto, np. BMW) i na prostej drodze kierowca niepotrzebny. Do USA jak znalazł.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktywny tempomat + system utrzymania toru jazdy (niektóre potrafią lekko "naprostować" auto, np.

> BMW) i na prostej drodze kierowca niepotrzebny. Do USA jak znalazł.

Pytanie, czy to by zadziałało np. na A4 Katowice-Wrocław?

Przyznam że byłoby to całkiem miłe, bo mógłbym zjeść sobie spokojnie śniadanie.

Szkoda, że wyprzedzać TIRów to jeszcze nie potrafi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie, czy to by zadziałało np. na A4 Katowice-Wrocław?

> Przyznam że byłoby to całkiem miłe, bo mógłbym zjeść sobie spokojnie śniadanie.

> Szkoda, że wyprzedzać TIRów to jeszcze nie potrafi

Zadziałałoby. Muszą być linie dobrze namalowane, a tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo to nuda jest, ja zawsze z łezką w oku wspominam trasę z wawy na gdańsk sprzed 10 lat i jazdę na

> 3go Wiem że niebezpiecznie i w ogóle źle, ale się nie nudziło

Nuda, ale bezpieczeństwo o wiele wyższe zlosnik.gif

Choć ja trafisz na tureckie baby pod Berlinem to i nie trudno o wypadek, one pewnie mają prawo by Turkey grinser006.gif

Ja zawsze wolę zwykła drogę, najlepiej jakąś nieuczęszczana, przez lasy itp. Fajnie się jedzie za dnia i nie potrzebujesz mocnego auta do dynamicznej jazdy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzadko jeżdżę foką w dłuższe trasy ale czasami jak jestem na A4 to brakuje mi w niej tempomatu.

> Fajna rzecz

Ja już sobie życia nie wyobrażam bez tego wynalazku. Z niezrozumiałych dla mnie względów Ford w wersjach RS i ST Focusa nie oferował tempomatu.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już sobie życia nie wyobrażam bez tego wynalazku. Z niezrozumiałych dla mnie względów Ford w

> wersjach RS i ST Focusa nie oferował tempomatu.

Tu w Szwajcarii nie wyobrażam sobie jazdy bez tempomatu. inaczej nic innego bym nie ribil tylko wpatrywal w licznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już sobie życia nie wyobrażam bez tego wynalazku. Z niezrozumiałych dla mnie względów Ford w

> wersjach RS i ST Focusa nie oferował tempomatu.

Bo kierownica sportowa ....

Mam to samo w zwykłej wersji Gold - kierownica ta sama, bo 3-ramienna, dyskwalifikuje tempomat, występuje tylko z 4-ramienną kierownicą. Czyli mam prawie ST albo prawie RS hehe.gif

Tak samo jak denerwujące jest to że w focusie kombi nie da się zamówić szyberdachu ... w 4 i 5d można, ale w kombi już nie sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu w Szwajcarii nie wyobrażam sobie jazdy bez tempomatu. inaczej nic innego bym nie ribil tylko

> wpatrywal w licznik...

Właśnie. Większość kierowców w Polsce myśli, że tempomat im niepotrzebny bo przydaje się na autostradach.

A tak naprawdę tempomat jeszcze bardziej przydaje się poza nimi. Właśnie po to, żeby nie pilnować non stop licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo kierownica sportowa ....

> Mam to samo w zwykłej wersji Gold - kierownica ta sama, bo 3-ramienna, dyskwalifikuje tempomat,

> występuje tylko z 4-ramienną kierownicą. Czyli mam prawie ST albo prawie RS

> Tak samo jak denerwujące jest to że w focusie kombi nie da się zamówić szyberdachu ... w 4 i 5d

> można, ale w kombi już nie

Ford w ogóle miał do niedawna jakąś dziwną fobię dotyczącą tempomatu. Znaleźć Focusa czy Mondeo z polskiego rynku wyposażone w tempomat nie jest łatwo. Był za dopłatą chyba nawet w najdroższych wersjach. Tymczasem konkurencja dawała w lepszych wersjach seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ford w ogóle miał do niedawna jakąś dziwną fobię dotyczącą tempomatu. Znaleźć Focusa czy Mondeo z

> polskiego rynku wyposażone w tempomat nie jest łatwo. Był za dopłatą chyba nawet w

> najdroższych wersjach. Tymczasem konkurencja dawała w lepszych wersjach seryjnie.

Teraz poszli po rozum do głowy i nawet średnie wersje mają już tempomat. Ale inne problemy dalej irytują zlosnik.gif

Spryskiwacze dalej ciekną we wszystkich fordach jak ciekły hehe.gif

Raz mi już maskę musieli malować przez te zacieki biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. Większość kierowców w Polsce myśli, że tempomat im niepotrzebny bo przydaje się na

> autostradach.

> A tak naprawdę tempomat jeszcze bardziej przydaje się poza nimi. Właśnie po to, żeby nie pilnować

> non stop licznika.

Dokładnie.

Ja po cichu licze na aktywny tempomat w następnym aucie.

Jadąc w sznurku aut gdzie nie ma sensu wyprzedzać itd., a auta jadą nierównym tempem, zwalniają przyspieszają itd., nbędzie jak znalazł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.

> Ja po cichu licze na aktywny tempomat w następnym aucie.

> Jadąc w sznurku aut gdzie nie ma sensu wyprzedzać itd., a auta jadą nierównym tempem, zwalniają

> przyspieszają itd., nbędzie jak znalazł

Mi też się to podoba, ale trochę się boję tych wynalazków. Coraz łatwiej zasnąć za kółkiem.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.

> Ja po cichu licze na aktywny tempomat w następnym aucie.

> Jadąc w sznurku aut gdzie nie ma sensu wyprzedzać itd., a auta jadą nierównym tempem, zwalniają

> przyspieszają itd., nbędzie jak znalazł

Miałem okazje jeździć z taka zabawka w nowej 6 i v60 i o ile w volvo dziala bardzo intuicyjnie to w mazdzie więcej przeszkadza niż pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. Większość kierowców w Polsce myśli, że tempomat im niepotrzebny bo przydaje się na

> autostradach.

> A tak naprawdę tempomat jeszcze bardziej przydaje się poza nimi. Właśnie po to, żeby nie pilnować

> non stop licznika.

Bardziej od aktywnego tempomatu wolalbym mozliwisc ustawienia pamieci kilku poziomow predkisci np 30 50 80 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nuda, ale bezpieczeństwo o wiele wyższe

rzygam już tym "bezpieczeństwem" na każdym kroku zlosnik.gif

lubię autostrady ale przy dłuższych podróżach żeby nie było nudno to trzeba trzymać te 170-180 zlosnik.gif

> Ja zawsze wolę zwykła drogę, najlepiej jakąś nieuczęszczana, przez lasy itp. Fajnie się jedzie za

> dnia i nie potrzebujesz mocnego auta do dynamicznej jazdy

o to to, szczególnie na Mazurach, kwintesencja jazdy samochodem cool.gifzlosnik.gif

albo droga Skała -> Pieskowa Skała, tylko na 2oo trzeba uważać bo też tam lubią dawać w palnik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idąc twoim tokiem myślenia jakby wziął trzech Polaków to by go okradli

yyyyy czyli rozumiem że stereotypy to Amerykan - Gruby. Polak - złodziej? chyba nie.

Polak pewnie w bidonie miałby wódkę smile.gif

> HanYs

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej od aktywnego tempomatu wolalbym mozliwisc ustawienia pamieci kilku poziomow predkisci np

> 30 50 80 120

O, też by było dobre. Chociaż ja w mieście dość często operuję guzikiem "set" i nie zastanawiam się co było wcześniej ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to to, szczególnie na Mazurach, kwintesencja jazdy samochodem

odcinek Olsztynek - Szczytno. biglaugh.giffood.gif jechałem ostatnio, specjalnie okrężną drogą, coby zrobić tą trasę na 2oo.

> albo droga Skała -> Pieskowa Skała, tylko na 2oo trzeba uważać bo też tam lubią dawać w palnik

aa to do zaliczenia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktywny tempomat + system utrzymania toru jazdy (niektóre potrafią lekko "naprostować" auto, np.

> BMW) i na prostej drodze kierowca niepotrzebny. Do USA jak znalazł.

Bawilem sie tym... hmm.gif, widze zalety, ale w moich monotonnych warunkach to proszenie sie o bummpanic.gif[...] Zasniesz....

no-bumps-on-the-stuart-highway.jpg

W 2007 zdaylo mi sie... wracalem po ok 26h pracy non stop, HiLux wyladowal w bush... Cruse on... mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bawilem sie tym... , widze zalety, ale w moich monotonnych warunkach to proszenie sie o bumm[...]

> Zasniesz....

> W 2007 zdaylo mi sie... wracalem po ok 26h pracy non stop, HiLux wyladowal w bush... Cruse on...

> mialem.

Myślisz że jakbyś nie miał to byłoby lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW też ma mocne silniki, kto kazał najsłabszy kupować

hahaha.gifzlosnik.gif Touchewaytogo.gif[...]

Nikt, to mialo byc taczki dla mulher.gif, sama sobie kupila. Ciekawostka, byla, ze poszla kupowac 130izlosnik.gif, sprzedawca stwierdzil, ze sie czacha.gif[...]hahaha.gifpanic.gif, i przekonal ja do 118zlosnik.gif[...]

Nie zartuje...hahaha.gifhahaha.gif, do dzis z tego zartujemy.

120l sama przyjechala, jak BMW wymienilo 118i001.gif[...]

Wiec "ich bin Unschuldig"wink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz że jakbyś nie miał to byłoby lepiej?

Nie mysle, tylko wiem. ... Bylem mlodszy, teraz juz od dawna tak nie robie, bo glupota... ale w 2007 mialem tyle roboty, ze to bylo w zasadzie normalne... 001.gifpad.gifscrewy.gif

Potem juz jezdzilem po takich maratonach bez Cruse i koncetrujesz sie wiecej.... chociaz nie wiele.

Wyleczylem sie z bycia idiota001.gif, potem piaskownica.gif przyszla, wiec spowolnilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bawilem sie tym... , widze zalety, ale w moich monotonnych warunkach to proszenie sie o bumm[...]

> Zasniesz....

> W 2007 zdaylo mi sie... wracalem po ok 26h pracy non stop, HiLux wyladowal w bush... Cruse on...

> mialem.

Ozi powidz Ty mi jedną rzecz...

Czy w tum bushu całym jak na zdjęciu, stoją jakieś patrole Policji itd. ?

Czy nie można sobie spokojnie lecieć 180-200 km/h ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasniesz....

> W 2007 zdaylo mi sie... wracalem po ok 26h pracy non stop, HiLux wyladowal w bush... Cruse on...

> mialem.

Może kojarzysz, może nie - Gierkówka czyli obecnie już S8. Po ponad 26 h pracy, jeżdżenia itp. zasnąłem na dwupasmówce na prawym pasie jadąc, no nie będę kłamać 120-140 km/h i obudziłem się na lewym pasie dzięki Bogu a nie na barierce.

Nie miałem Cruze ctrl. i do tego dużo operowałem pedałem gazu. Nie zawsze wystarczy się skupić grinser006.gif

Wychodzi na to że lepiej mieć słabsze auto bo jak naciśniesz zbyt mocno gaz jak zaśniesz to wolniej przyspieszy ideia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi powidz Ty mi jedną rzecz...

> Czy w tum bushu całym jak na zdjęciu, stoją jakieś patrole Policji itd. ?

> Czy nie można sobie spokojnie lecieć 180-200 km/h ?

Też nie rozumiem dlaczego policja broni ludziom jechania szybko w miejscach gdzie nie ma nikogo innego. K3 się o tym przekonał w Newadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kojarzysz, może nie - Gierkówka [...] Nie zawsze wystarczy się skupić

Oczywiscie, zgadzam siewaytogo.gif, ale jak mowie, czym czlowiek robi sie starszy, tym robi wiecej bledow, zlosnik.gif, wiec i robi sie madrzejszy...

Dzis po prostu z takich idotyzmow wyroslem.001.gif[...]

> Wychodzi na to że lepiej mieć słabsze auto bo jak naciśniesz zbyt mocno gaz jak zaśniesz to wolniej

> przyspieszy

zlosnik.gif - dobra teoria, tylko jak ja udowodnimywink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.