Skocz do zawartości

Spodziewam się fotki


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jadąc przez słynną Porębę prawdopodobnie ustrzelił mnie fotoradar straży miejskiej. Na liczniku miałem 70 / 50 więc szansa na fotkę jest spora.

Co się dokładnie stanie w sytuacji gdy zapuka listonosz z poleconym a ja powiem, ze nie ma mnie w domu i poproszę o awizo. Czy nieodbieranie listu może uchronić mnie przed zapłata 200zł do budżetu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał mandat w innym powiecie od straży miejskiej z fotopstryka, poczta nie dostarczyła mandatu - bo ten nie odbierał. Sprawa została przekazana straży miejskiej w naszej wiosce, a Ci nachodzą kumpla w domu i w pracy, tylko też jakoś go zastać nie mogą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj jadąc przez słynną Porębę prawdopodobnie ustrzelił mnie fotoradar straży miejskiej. Na

> liczniku miałem 70 / 50 więc szansa na fotkę jest spora.

> Co się dokładnie stanie w sytuacji gdy zapuka listonosz z poleconym a ja powiem, ze nie ma mnie w

> domu i poproszę o awizo. Czy nieodbieranie listu może uchronić mnie przed zapłata 200zł do

> budżetu ???

nie odebranie w terminie 14tu dni pomimo dwukrotnej proby doreczenia uznaje sie za doreczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli z awizowaniem nie ma co kombinować.

> Pozostaje jedynie wskazać kierującego z Ukrainy ??

Pozostaje przyjąć na klatę i zapłacić.

Dlaczego nie chcesz zapłacić? Czujesz się niewinny? Ktoś Ci kazał przekraczać prędkość?

Bo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to na klatę, a jak masz blisko to podjedź, negocjuj, powiedz że do chorej matki/żony/córki/kochanki jechałeś. Może dadzą 100 i bez punktów. Oni chcą kasy, a ty nie chcesz pewnie głównie punktów. A na przyszłość noga z gazu i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda że się nie da przyjąć 10 punktów bez płacenia kaski. Bo konto mam czyste (punktowe i

> bankowe)

Jeśli nie masz kasy na mandaty, to pozostaje Ci jeździć zgodnie z przepisami.

A najoszczędniej będzie nie jeździć w ogóle - dodatkowo zaoszczędzisz na aucie, ubezpieczeniu i paliwie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> True

> Działa.

żeby ktoś się kiedyś nie zdziwił jak ktoś powie sprawdzam ok.gif

Przecież każde foto jest poprzedzone znakiem, straże wystawiają również foto w miejscach oznaczonych. Ciężko mi zrozumieć jak za własne gapiostwo jeszcze można wątek na AK zakładać z żalami i oczekiwać na wątpliwe porady prawne.

Mam nadzieję, że kiedyś spotka kogoś taka przykrość tylko pewno tym już nikt się nie pochwali. Nie podałbym takiemu ręki, bo dzisiaj ma odwagi się przyznać do durnego przekroczenia prędkości, to ciekawe co jutro i czyim kosztem coś wymóżdży byle nie ponieść konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapłacisz dziś, ściągną ci z podatku (ze zwrotu). Nie będziesz miał zwrotu, w końcu podadzą cie do BIK, albo komornikiem ściągną.

Dojdzie do tych 200 koszt komornika i dopiero będzie lament..

A wystarczyło jechac przepisowo...no ale przecież....smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałeś czelność łamać przepisy to miej jaja i zapłac

jakie czelność? Jakie jaja?

Nie używaj takich patetycznych frazesów w stosunku do banalnego wykroczenia drogowego - 70/50.

Żeby nie było - również - pisałem to wcześniej - uważam, że powinien zapłacić te 200zł i sobie dać na luz.

Sprawa nie jest warta latania, ukrywania się, kombinowania i potem jeszcze zastanawiania się co z tego będzie.

Zapłacić i z bańki.

Ale nie używajmy sformułowań typu "miałeś czelność jechać 70/50 ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapłacisz dziś, ściągną ci z podatku (ze zwrotu). Nie będziesz miał zwrotu, w końcu podadzą cie

> do BIK, albo komornikiem ściągną.

> Dojdzie do tych 200 koszt komornika i dopiero będzie lament..

> A wystarczyło jechac przepisowo...no ale przecież....

tak to jest w przypadku mandatu na drodze, jak Ci policjant go da, a Ty go podpiszesz.

W tym przypadku sprawa trafi do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapłacisz dziś, ściągną ci z podatku (ze zwrotu). Nie będziesz miał zwrotu, w końcu podadzą cie

> do BIK, albo komornikiem ściągną.

Z pewnością. hehe.gif

> Dojdzie do tych 200 koszt komornika i dopiero będzie lament..

Zapewniam Cię, że koszt komornika nie dojdzie. Koszty egzekucyjne to będzie równowartość kilku piw.

> A wystarczyło jechac przepisowo...no ale przecież....

Wystarczyło nie pisać głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby ktoś się kiedyś nie zdziwił jak ktoś powie sprawdzam

> Przecież każde foto jest poprzedzone znakiem, straże wystawiają również foto w miejscach

> oznaczonych. Ciężko mi zrozumieć jak za własne gapiostwo jeszcze można wątek na AK zakładać z

> żalami i oczekiwać na wątpliwe porady prawne.

Przejedź się dk 78 to zrozumiesz....

> Mam nadzieję, że kiedyś spotka kogoś taka przykrość tylko pewno tym już nikt się nie pochwali. Nie

> podałbym takiemu ręki, bo dzisiaj ma odwagi się przyznać do durnego przekroczenia prędkości,

> to ciekawe co jutro i czyim kosztem coś wymóżdży byle nie ponieść konsekwencji.

Na kąciku jak zwykle sami Nauczyciele Moralności .... Strażnicy dobrego uczynku i krytycy cwaniactwa....

Jak straż miejska cwaniakuje to i ukarani powinni.

Nagminne jest to , że fotoradar w Porębie jest ustawiany pod złym kątem i zawyża prędkość .... I co ? to już nie jest cwaniactwo i trzeba to na klatę przyjąć? ....

Nie odbieraj listu .... niech kierują sprawę do sądu ... i tak tego nie zrobią , gdyż w Porębie jest 2 strażników . A mają tyle mandatów do wysłania ,że codzień w sądzie by musieli siedzieć....

OLEJ TO ! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj jadąc przez słynną Porębę prawdopodobnie ustrzelił mnie fotoradar straży miejskiej. Na

> liczniku miałem 70 / 50 więc szansa na fotkę jest spora.

Licznikowe 70 to 66 w rzeczywistości ... z reguły w porębie ustawiają na +20 ... Więc jeśli kąt fotoradaru był zachowany to nie dostaniesz foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdyż w Porębie jest 2 strażników . A mają tyle mandatów do wysłania ,że codzień w sądzie by musieli siedzieć....

Już jest ich więcej 4 albo 5nowych, aktualnie są na szkoleniu i lada dzień wyjdą na drogi. Do tego w referacie mandatowym pracuje kilka osób nie mundurowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już jest ich więcej 4 albo 5nowych, aktualnie są na szkoleniu i lada dzień wyjdą na drogi. Do tego

> w referacie mandatowym pracuje kilka osób nie mundurowych

to słyszałem ,że kogoś mają zatrudnić grinser006.gif ale nie wiedziałem ,że już..... mają rozmach skur****czybyki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się zatrzymałem przy fotoradarze obejrzeć go wink.gif .... był ustawiony tam przed światłami przy szkole w tym dole.....

Kąt miał ustawiony nie wiadomo na co , ale na pewno nie wzdłuż drogi grinser006.gif

w tle głowicy było z 5 tablic metalowych;p

Nic tylko nie przyjmować w takiej sytuacji

A ciekawostka ;D Skoda Felicia co miała fotoradar... jeździ teraz w gminie Kobylanka SM. Układziki jakieś , żeby ciągnąć złom taki kawał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledze ostatnio doszło 80zł do 200zł. mandatu tytułem kosztów komorniczych.

> To prawie 1/3 kwoty mandatu

Z sympatii nie będę się nad Tobą znęcał - to nie były koszty komornicze, a egzekucyjne. wink.gif

40% kosztów? W praktyce, w stosunku do tak niskiej grzywny, w zasadzie niemożliwe. Chyba, że poborca chodził za gościem 3 lata i podjął szereg czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszty egzekucyjne to będzie równowartość kilku piw.

Facet zastanawia się nad emigracją do jakiegoś zapomnianego przez Pocztę Polską syryjskiego bunkra żeby uniknąć płacenia mandatu wartego tyle co flaszka dobrej wódki, a Ty - jakby od niechcenia - kładziesz na szali dodatkowy wydatek 30-40zł icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pewnością.

Dajesz za to głowę?

> Zapewniam Cię, że koszt komornika nie dojdzie. Koszty egzekucyjne to będzie równowartość kilku piw.

I o te kilka piw będzie lament

> Wystarczyło nie pisać głupot.

Jak zaczniesz to stosować to i ja sie postaramok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje przyjąć na klatę i zapłacić.

> Dlaczego nie chcesz zapłacić? Czujesz się niewinny? Ktoś Ci kazał przekraczać prędkość?

> Bo nie rozumiem.

Bo to jest wyścig szczurów, oni tam stoją w starej nie oznakowanej skodzie felicja z numerami Siemianowic Śląskich (jakieś 40km od Poręby). Samochód całkowicie cywilny, w Warszawie jak stoją na Marsa to przynajmniej w oznakowanym samochodzie i wiadomo że to staszaki.

Oni nas to my ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oni tam stoją w starej nie oznakowanej skodzie felicja z numerami

>Siemianowic Śląskich (jakieś 40km od Poręby). Samochód całkowicie cywilny, .

Już dawno nie używają tej skody, fotka nie jest już chowana w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie ma być równolegle do drogi, tylko 22*.

Chłopie jak nie wiesz na co się fotoradar ustawia (szczerbinki) to nie zabieraj głosu grinser006.gif

Jest ustawiony pod kątem 22* , ale celownik jest ustawiony wzdłuż drogi wink.gif

> No tak, pewnie to wszystko widać na fotce, co?

pewnie widać wink.gif

tak wygląda źle ustawiony fotoradar

link_mINMYBWLbwAxdZutFNSR0DHRnQR8hDCZ,w300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no co ty.... to zbyt proste i takie malo kombinacyjne..... to... uczciwe!!! a fuuujjjjj

> przeciez byc uczciwym to takie...... obrzydliwe

Ale co się dziwisz jak widzisz, że służby kontrolne dopuszczają się oszustw i możemy czuć się wydymani:

Quote:

Bo to jest wyścig szczurów, oni tam stoją w starej nie oznakowanej skodzie felicja z numerami Siemianowic Śląskich (jakieś 40km od Poręby). Samochód całkowicie cywilny, w Warszawie jak stoją na Marsa to przynajmniej w oznakowanym samochodzie i wiadomo że to staszaki.


No nic tylko walczyć. Przecież jak to możliwe w cywilizowanym kraju, żeby rejestrować nasze wykroczenia bez żadnego ostrzeżenia, bez zapytania o zgodę sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co się dziwisz jak widzisz, że służby kontrolne dopuszczają się oszustw i możemy czuć się

> wydymani:

jacy wydymani?

nie chcesz nabijac kabzy budzetowi

nie chcesz byc wydymany przez sluzby - jezdzij zgodnie z obowiazujacymi zasadami

pare mandatow zaplacilem ale nigdy nie przyszlo mi do glowy by robic z siebie idiote i kombinowac by nie zaplacic - dobrze wiem co zrobilem i za co zostalem ukarany - biore na klate i nie robie z siebie biednego ciemiezonego niewinnego czlowieczka utyskujacego nad swym losem i zalacego sie wszystkim dookola jak to sluzby sie na mnie uwziely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapłacisz dziś, ściągną ci z podatku (ze zwrotu). Nie będziesz miał zwrotu, w końcu podadzą cie

> do BIK, albo komornikiem ściągną.

> Dojdzie do tych 200 koszt komornika i dopiero będzie lament..

> A wystarczyło jechac przepisowo...no ale przecież....

Kolego, nie wprowadzaj w błąd. BIK to Biuro Informacji Kredytowej, jakim cudem miałby się tam znaleźć?

Do BIK nie trafisz nawet jak masz zaległe opłaty za konto w banku, a co dopiero mandat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledze ostatnio doszło 80zł do 200zł. mandatu tytułem kosztów komorniczych.

> To prawie 1/3 kwoty mandatu

4 lata temu komornik raczył zapukać za 50 zł mandatu zapłaciłem 52,50.

Komornika herbatą poczestowalem to jeszcze 2 zł doliczam.

Czyli razem 54,50 za 50 zł mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.