Skocz do zawartości

Filtron opinie


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

czy produkty filtrona godne są uwagi ? Podjechałem do warsztatu na standardową wymianę olej, filtry. Wyposażyłem się w produkty Filtrona ponieważ we wczesniejszym aucie ich używałem i nie widziałem potrzeby zmiany na inne. Co się nasłuchałem mechanika, że badziewie, itp. to normalnie szok. Stąd moje pytanie - coś się zmieniło u filtrona z jakością ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy produkty filtrona godne są uwagi ? Podjechałem do warsztatu na standardową wymianę olej,

> filtry. Wyposażyłem się w produkty Filtrona ponieważ we wczesniejszym aucie ich używałem i nie

> widziałem potrzeby zmiany na inne. Co się nasłuchałem mechanika, że badziewie, itp. to

> normalnie szok. Stąd moje pytanie - coś się zmieniło u filtrona z jakością ?

> pozdrawiam

Ja problemu nie miałem nigdy z Filtronem, Ci, którym go sprzedawałem również nie, ale słyszałem nt rozwarstwiających się np filtrów paliwa etc, takie nowinki w sieci, nie naocznie i nie wiem czy przypadkiem nie były to wpisy od konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja problemu nie miałem nigdy z Filtronem, Ci, którym go sprzedawałem również nie, ale słyszałem nt

> rozwarstwiających się np filtrów paliwa etc, takie nowinki w sieci, nie naocznie i nie wiem

> czy przypadkiem nie były to wpisy od konkurencji...

pewnie coś na zasadzie narzekania na produkty Centry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie miałem nigdy z tymi filtrami, aczkolwiek porównywałem z innymi markami. Filtr powietrza Filtrona, był "rzadszy" (miał mniej lamelek) niż filtr Hengsta lub Manna. Filtr oleju miał też mniej "bibuły" niż filtr Purfluxa. Obecnie przerzuciłem się na Hengst i Purflux i sobie chwalę, aczkolwiek nie pogardziłbym nawet filtrem PZL-Sędziszów. Cena jest niska, więc nie szkodzi zmienić tego sobie częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie prowadzili jednocześnie sprzedaży innej marki ?

własnie nie i nawet na nic innego mnie nie namawiał, stąd moje zapytanie. wiadomo, że człowiek szuka produktów za w miarę rozsądne pieniądze. Kupowałem w inter carsie np. filtr oleju boscha 41 pl, Filtron 19 pln. Ja rozumiem, kilka pln róznicy, ale 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się zastanawiać, kup Mann-Filter i będziesz miał z bani. Te kilka złotych różnicy raz na rok to chyba nie jest powód warty zastanawiania.

Chociaż fakt, że ostatnio przycięli w kulki, bo filtr powietrza w moim aucie z 50zł w zeszłym roku skoczył do 90zł w tym spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast się zastanawiać, kup Mann-Filter i będziesz miał z bani. Te kilka złotych różnicy raz na

> rok to chyba nie jest powód warty zastanawiania.

> Chociaż fakt, że ostatnio przycięli w kulki, bo filtr powietrza w moim aucie z 50zł w zeszłym roku

> skoczył do 90zł w tym

nie zastanawiałem się, poprostu kupiłem to co kupiłem i tyle. natomiast zastanowiło mnie to co mówił mechanik. tak jak kolega wczesniej wspomniał przytykanie paliwa na filtronie. mi jeszcze wspominał, żebym się nie dziwił jak kontrolka oleju będzie później gasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zastanawiałem się, poprostu kupiłem to co kupiłem i tyle. natomiast zastanowiło mnie to co

> mówił mechanik. tak jak kolega wczesniej wspomniał przytykanie paliwa na filtronie. mi jeszcze

> wspominał, żebym się nie dziwił jak kontrolka oleju będzie później gasła.

A widzisz, umknęło mi, że już kupiłeś produkt wink.gifok.gif W takim razie nie ma się co zastanawiać - kupione, zamontowane, oby opinie się nie potwierdziły. Myślę, że ew. różnice -w najgorszym wypadku- ograniczą się do pogorszenia osiągów i raczej nie będą "wymiernie widoczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie ma na takie pytanie odpowiedzi. To firma zdaje się amerykańska produkująca w polsce. Czasem używałem ich filtrów bo tak naprawdę trudno jest kupić co innego. Jednak jak sie ma okazję to najlepiej ogranoleptycznie porównać i tyle.

Czasem trafi się Sędziszów albo Mann. Jak mam możliwość to kupuję Manna - jeżeli chodzi o cenę to on jest najtańszy z wyrobów zachodnich, zwykle made in germany albo czasem powietrza trafi się made in argentina. W dzisiejszych czasach firmy są globalne i trudno coś orzekać na podstawie marki. Najlepiej oglądnąć albo potestować. Policz ile sekund gaśnie ci kontrolka, potem jak dasz filtr oleju innej firmy to będziesz miał porównanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do mojej gwiazdy w203 kupiłem dwa filtry oleju - wkłady: Boscha i Filtrona i powiem tobie, ze zdziwiłem się jak świetnie jest wykonany wkład filtra Filtrona... shocked.gif nawet się nie zastanawiałem i jego wstawiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemów nie miałem nigdy z tymi filtrami, aczkolwiek porównywałem z innymi markami. Filtr

> powietrza Filtrona, był "rzadszy" (miał mniej lamelek) niż filtr Hengsta lub Manna. Filtr

> oleju miał też mniej "bibuły" niż filtr Purfluxa.

Ale nigdy się nie dowiesz jakie właściwości filtrujące miały te bibuły. Moim zdaniem produkty równie dobre jak inne.

Ja też się ostatnio nasłuchałem od mechanika przy napełnianiu klimy i co? miałem rację. Nie wszyscy mechanicy znają się na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy produkty filtrona godne są uwagi ? Podjechałem do warsztatu na standardową wymianę olej,

> filtry. Wyposażyłem się w produkty Filtrona ponieważ we wczesniejszym aucie ich używałem i nie

> widziałem potrzeby zmiany na inne. Co się nasłuchałem mechanika, że badziewie, itp. to

> normalnie szok. Stąd moje pytanie - coś się zmieniło u filtrona z jakością ?

> pozdrawiam

A powiedział coś więcej czy były to tylko jego odczucia.

Pierwsze trzy zmiany oleju robiłem w aso z filtrem toyotowym (nie wiem kto dla nich robi). Kolejna była w garażu, wkręciłem filtrona i jak go ostatnio wymieniałem to był skorodowany cały. Pięć lat temu jak jeszcze miałem astrę filtry nie korodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filtrach oleju zauważyłem że olej po zmianie dłużej pozostaje czysty. A filtry powietrza i p.p. w mojej subiektywnej ocenie są lepiej wykonane. Nikt się z tym nie musi zgadzać, nie namawiam i nie zaznaczam, że taki filtr daje +10KM więcej, bo tak się nie dzieje. Jak wspomniałem na początku-z Filtronem nie miałem żadnych problemów, ale mając na stole 3 filtry powietrza do tego samego auta zauważyłem różnicę w wykonaniu na plus dla Manna i Hengsta, bo te akurat miałem. Mechanikiem ani handlowcem nie jestem więc do niczego nie namawiam, dla mnie to ludzie mogą sobie i bez filtrów jeździć albo ich nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stąd moje pytanie - coś się zmieniło u filtrona z jakością ?

Sam kiedyś prywatnie używałem produktów Filtrona, ale niestety zeszli bardzo mocno z jakością a ceny w stosunku do lepszej konkurencji poszły w górę.

Zacznijmy od tego, że często ich filtry powietrza i kabinowe są źle dopasowane tzn. mają złe wymiary i albo trzeba przerabiać aby zamontować albo odstają i nie całe powietrze jest filtrowane. Znam też poważny przypadek kiedy wkrótce po montażu filtra paliwa w dieslu zapchaniu uległ przewód powrotny do zbiornika paliwa. Zapchał go kłaczek waty z filtra. Kolejny problem z filtrami paliwa to taki, że niektóre modele mają zabudowany regulator ciśnienia paliwa. Znam przypadek kiedy 3 nowe filtry paliwa były identycznie uszkodzone co spowodowało niesamowite problemy z diagnozą problemu.

Stosuję wyłącznie filtry Bosch albo Mann i nie mam żadnych problemów z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam kiedyś prywatnie używałem produktów Filtrona, ale niestety zeszli bardzo mocno z jakością a

> ceny w stosunku do lepszej konkurencji poszły w górę.

> Zacznijmy od tego, że często ich filtry powietrza i kabinowe są źle dopasowane tzn. mają złe

> wymiary i albo trzeba przerabiać aby zamontować albo odstają i nie całe powietrze jest

> filtrowane. Znam też poważny przypadek kiedy wkrótce po montażu filtra paliwa w dieslu

> zapchaniu uległ przewód powrotny do zbiornika paliwa. Zapchał go kłaczek waty z filtra.

> Kolejny problem z filtrami paliwa to taki, że niektóre modele mają zabudowany regulator

> ciśnienia paliwa. Znam przypadek kiedy 3 nowe filtry paliwa były identycznie uszkodzone co

> spowodowało niesamowite problemy z diagnozą problemu.

> Stosuję wyłącznie filtry Bosch albo Mann i nie mam żadnych problemów z nimi.

Potwierdzam, do niektorych samochodow filtry marki Filtron (powietrza, kabinowe) sa zle dopasowane (za male lub za duze). Kilka razy tez trafilem na krzywy gwint w olejowych, wkrecasz go, a on tylko czescia dolego do silnika i z drugiej strony jest szczelina pod uszczelka. Paliwa nie stosowalem, wiec w tej kwesti sie nie wypowiadam. Jak sa w sklepie innych firm to je wybieram, Filtron jako ostatecznosc przy braku wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy produkty filtrona godne są uwagi ?

Uwagi tak, ale w sensie że trzeba na nie uważać smile.gif Ja raz kupiłem olejowy filtrona. U mnie jest sam wkład. Przy wymianie zauważyłem, że z materiału filtra odchodzą całe duże płaty i można je sobie lekko oddzierać, poza tym w samej puszcze było kilka większych i mniejszych kawałków materiału. Wg mnie takie cuda grożą zatarciem silnika ... Filtr olejowy byle nie Filtron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedział coś więcej czy były to tylko jego odczucia.

> Pierwsze trzy zmiany oleju robiłem w aso z filtrem toyotowym (nie wiem kto dla nich robi). Kolejna

> była w garażu, wkręciłem filtrona i jak go ostatnio wymieniałem to był skorodowany cały. Pięć

> lat temu jak jeszcze miałem astrę filtry nie korodowały.

nie, zobaczył, że niepodejmuję tematu i poprzestał na stękaniu.

Tym bardziej się zdziwił całą sytuacją, jak zdemontować musiał poprzedni filtr boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na filtrach oleju zauważyłem że olej po zmianie dłużej pozostaje czysty.

Filtr oleju zatrzymuje raczej zanieczyszczenia stałe. Widywałeś wcześniej jakies paprochy lub coś innego w oleju? Bo jeśli masz na myśli jedynie kolor oleju to filtr na to raczej nie wpływa.

> A filtry powietrza i p.p. w mojej subiektywnej ocenie są lepiej wykonane. Nikt się z tym nie musi zgadzać, nie namawiam

> i nie zaznaczam, że taki filtr daje +10KM więcej, bo tak się nie dzieje. Jak wspomniałem na

> początku-z Filtronem nie miałem żadnych problemów, ale mając na stole 3 filtry powietrza do

> tego samego auta zauważyłem różnicę w wykonaniu na plus dla Manna i Hengsta, bo te akurat

> miałem.

Napisz coś więcej, w czym te równice w wykonaniu się objawiały. Pytam poważnie, bez złośliwości.

> Mechanikiem ani handlowcem nie jestem więc do niczego nie namawiam, dla mnie to ludzie

> mogą sobie i bez filtrów jeździć albo ich nie zmieniać.

Mnie jedynie chodzi o konkretne argumenty. O filtronie już pisałem, rdza na całej jego powierzchni była dla mnie niemałym zaskoczeniem.

I co ciekawe filtry filtrona, które wykręcałem z renówki nie były pordzewiałe.

Możliwe, że na stan filtra w toyocie miał wpływ czas wymiany przesunięty o rok. Najwidoczniej jedną zimę wytrzymuje, dwóch już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Paliwa nie stosowalem, wiec w tej kwesti sie nie wypowiadam


A ja właśnie stosowałem paliwa w jtd i po tygodniu się zaczęło z niego lać, dokręciłem i znowu po tygodniu mokro, wszystko poszło w rozrusznik, który trzeba było regenerować. Po wymianie na UFI zero problemów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze, że moja tego nie wie i odplala diesla przy -25 jak szalona

coś jednak z centrami jest nie tak. mam nowa z grudnia i ledwo poradziła sobie przy -19. obecnie coraz częściej/szybciej zapala się kontrolka economy... co by wskazywało na niedomagania aku. jak padnie to oczywiście zareklamuję ale następny to będzie varta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak padnie to oczywiście zareklamuję ale następny to będzie varta.

Moja Varta padla tydzien przez koncem gwarancji. Zgadnij jaka byla odpowiedz z reklamacji sick.gif

Generalnie Varta to Bosch, robione w jednej fabryce - nie polecam.

Jak bede kupowal aku to teraz wybieram Westa Forse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprochów nie widziałem ale jak wytłumaczyć to, że silnik zalewałem tym samym olejem i w przypadku Filtrona zaraz był czarny?

Co do różnic między filtrami to Hengst, Mann miały grubsze uszczelki, lepiej leżały w obudowie filtra powietrza niż Filtron. Miałem też sytuację odwrotną gdzie w Filtronie przesadzili z uszczelką przez co ciężko było dopiąć obudowę. To są szczegóły ale jednak zanotowałem to i kiedy mam wybór to biorę coś z Manna, Hengst czy Purfluxa. Nawet na obudowie filtra powietrza mam napisane Mann a na obudowie filtra oleju Hengst grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze, że moja tego nie wie i odplala diesla przy -25 jak szalona

No to widocznie moj felerny a caly rok w garazu murowanym stoi,i wystarczy ze kilka dni autem nie wyjade to ako trzeba ladowac.Nigdy wiecej Centry sobie powiedzialem bo normalne to nie jest zeby ako ladowac po roku od zakupu.Gdzie auto stoi w garazu. No ale nie bede zmienial tematu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry oleju tego producenta miały sporą wadę-nie wszyskie, ale mnie zdażyło się 2 razy-zawór w nich cały czas był otwarty i po rozruchu lampka gasła z opóźnieniem-czyli właściwe ciśnienie pojawiało się dopiero po kilku sekundach-po wymianie na bosch, mann, sędziszów nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem.-ale to było kilka lat temu.

Olej też szybciej stawał się ciemny-vs. ww.

Co do powietrza, to zmieniałem w nowej Pandzie i wymiarowo jest ok.gif, dolegał idealnie, lepiej niż no name który tam kiedyś chyba założyli na przeglądzie.

Centa, a szczególnie futura i centra plus-dno dla mnie-gęstość elektrolitu w celach szybko siada i ratujesz bezobsługowy teoretycznie wodą demiralizowaną i dobrym prostownikiem, ale to działanie na krótką metę, zaraz w drugie celi pojawia się ten sam problem.

Często też nastepują zwarcia cel i aku do kosza.-ale na gwarancji, która jest tylko formalnością te 2 lata jak samochód jeździ z reguły wytrzymują zlosnik.gif Szkoda na to kasy-często w tej samej cenie albo 30zł więcej jest wybór dużo lepszych baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paprochów nie widziałem ale jak wytłumaczyć to, że silnik zalewałem tym samym olejem i w przypadku

> Filtrona zaraz był czarny?

Nie mam pomysłu, nie mogę uwierzyć, że to wina filtra.

> Co do różnic między filtrami to Hengst, Mann miały grubsze uszczelki, lepiej leżały w obudowie

> filtra powietrza niż Filtron. Miałem też sytuację odwrotną gdzie w Filtronie przesadzili z

> uszczelką przez co ciężko było dopiąć obudowę. To są szczegóły ale jednak zanotowałem to i

> kiedy mam wybór to biorę coś z Manna, Hengst czy Purfluxa. Nawet na obudowie filtra powietrza

> mam napisane Mann a na obudowie filtra oleju Hengst

To nie są szczegóły, to właśnie argument, o które pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pomysłu, nie mogę uwierzyć, że to wina filtra.

Teraz będę musiał poczekać z wymianą oleju i filtra, ale przyjrzę się jak będzie drugi raz z Purfluxem i tym samym olejem ok.gif

A WIX'a ktoś używał? W końcu współpracują z Filtronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz będę musiał poczekać z wymianą oleju i filtra, ale przyjrzę się jak będzie drugi raz z

> Purfluxem i tym samym olejem

> A WIX'a ktoś używał? W końcu współpracują z Filtronem.

To to samo tylko wix idzie na eksport,a filtron sprzedaje się na naszym rodzimym rynku. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtry oleju tego producenta miały sporą wadę-nie wszyskie, ale mnie zdażyło się 2 razy-zawór w

> nich cały czas był otwarty i po rozruchu lampka gasła z opóźnieniem-czyli właściwe ciśnienie

> pojawiało się dopiero po kilku sekundach-po wymianie na bosch, mann, sędziszów nigdy takiego

> zjawiska nie zaobserwowałem.-ale to było kilka lat temu.

Niestety dalej tak jest, auto po kupnie dostało nowy olej i Filtrona OP 537, jakiś czas było ok, krótko przed wymianą oleju w siperniu zeszłego roku zaczęła sobie gasnąć później, jakoś 1s po rozruchu. Olej był zawsze w okolicach max i był to valvoline. W przypadku mojego silnika to akurat nie było jakies straszne ale mając Twin Sparka czy cokolwiek wrażliwego na obracanie panewek to już bym sie bał grinser006.gif Po zmianie filtra na MANN problem minął, kontrolka gaśnie już przy kręceniu rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A WIX'a ktoś używał? W końcu współpracują z Filtronem.

Przypadkiem trafiłem na porównanie filtrów do Honda. Może trochę rozjaśni to różnice między poszczególnymi producentami wink.gif

Ja osobiście nadal uważam, że te kilka złotych różnicy -raz na rok- między najtańszym zamiennikiem a częścią OEM, to zbędna oszczędność.

Dla przykładu, filtry Honda: Filtron 19zł / Mann 33zł / Honda OEM 50zł w ASO, ~40zł poza.

I jeszcze jedno porównanie:

page__module__images__section__img_ctrl__img__325940__file__med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem ostatnio i przedostatnio filtr kabinowy do fabii i okazał się minimalnie za duży, ale nie na tyle, żeby coś odstawało albo puszczało bokiem - po prostu musiałem lekko naciągnąć plastikową ramkę i wszedł. Co do filtrowania to ...po prostu robi swoją robotę.

Kiedyś (dawno temu) kupiłem filtr oleju do CC900 i niestety miał krzywy gwint, wymieniłem na Sędziszowski i chodziło...

Stosuję też filtr powietrza tej firmy w Lanosie i też robi swoją robotę, choć mój brat (też ma Lanka) twierdzi, że na filtronie bardziej mu "buczy" przy mocnym wciśnięciu gazu niż na innych...ja tam nie zwróciłem na to uwagi, sprawdzę następnym razem kupując coś innego...

Tak wiec wyznaję i stosuję zasadę, że filtr kabinowy może być obojętnie jaki (nawet mógłby być jakiś noname), a filtry "dookoła silnika" wolę z firm które uznawane są za lepsze niż filtron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz będę musiał poczekać z wymianą oleju i filtra, ale przyjrzę się jak będzie drugi raz z

> Purfluxem i tym samym olejem

> A WIX'a ktoś używał? W końcu współpracują z Filtronem.

Firma nazywa się WiX Filtron hehe.gif Niechęć niektórych mechaników wynika m.in z tego że w 2007 otworzyli fabrykę na Ukrainie a jak powszechnie wiadomo co ,,ruskie'' to gorsze smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Varta padla tydzien przez koncem gwarancji. Zgadnij jaka byla odpowiedz z reklamacji

> Generalnie Varta to Bosch, robione w jednej fabryce - nie polecam.

> Jak bede kupowal aku to teraz wybieram Westa Forse.

Odwrotnie Bosch jest robiony przez Vartę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to widocznie moj felerny a caly rok w garazu murowanym stoi,i wystarczy ze kilka dni autem nie

> wyjade to ako trzeba ladowac.Nigdy wiecej Centry sobie powiedzialem bo normalne to nie jest

> zeby ako ladowac po roku od zakupu.Gdzie auto stoi w garazu. No ale nie bede zmienial tematu

Nie ma znaczenia czy auto stoi w garażu czy też na powietrzu czy okładasz je na noc poduszkami.Jeśli nie jeździsz przez parę dni (a pisząc tak najcześciej ludzie maja na myśli 2-3 tygodnie) i jest pobór pradu przez alarm czy też inne urządzenia to nie ma możliwości aby akumulator się nie rozładował i to bez znaczenia czy będzie to Centra,Bosch,Varta,Topla czy Carrefurowski Budget.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwrotnie Bosch jest robiony przez Vartę

Udowodnij, bo jak na razie to mam odmienne wrazenie. Moja obecna Varta, ktora skonczyla 2-letnia gwarancje w styczniu ma identyczna obudowe jak 6 letni Bosch - rozroznia je kolor niektorych elementow i naklejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udowodnij, bo jak na razie to mam odmienne wrazenie. Moja obecna Varta, ktora skonczyla 2-letnia

> gwarancje w styczniu ma identyczna obudowe jak 6 letni Bosch - rozroznia je kolor niektorych

> elementow i naklejka.

Bo jada na jednej linii produkcyjnej ok.gifSą tylko inaczej oklejone.Niemniej jednak wszystko idzie w zakładach Varty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jada na jednej linii produkcyjnej Są tylko inaczej oklejone.Niemniej jednak wszystko idzie w

> zakładach Varty.

Tylko, ze Bosch od dawna jest klepany na Ukrainie, Varta dolaczyla tam pozniej. Z reszta jedno i drugie obecnie jest g.... warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.