Skocz do zawartości

Porsche królem!


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wyścig na ćwierć mili miedzy 10 fajnymi (lub mniej fajnymi) samochodami. Dla pokazania jak kiepskie sa hot hatche dolozono Golfa GTI i Fiestę ST. Jedyne co mnie w tym zadziwiło to dobra pozycja BMW M4 - pomimo małej mocy w stosunku do reszty zakończyło wyścig na przyzwoitej pozycji. Bijąc na głowę samochód specjalnie zaprojektowany do takich wyścigów - Camaro Z/28! A 911 Turbo S po prostu zwija beton i nic mu nie jest w stanie podskoczyć. Miłego oglądania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ale podoba mi się alfa kontra camaro, alfa 270 koni mniej a dopiero na sam koniec camaro

> wyprzedziło alfe

Bo ciężkie jak słoń, więc przyspieszenie ma słabsze ale prędkość wymaga mocy, więc Alfa w końcu wymiękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by się pozamieniali autami to wynik pewnie byłby inny

> Samochody powinny mieć automatyczne skrzynie, do takich porównań.

> Ale podoba mi się alfa kontra camaro, alfa 270 koni mniej a dopiero na sam koniec camaro

> wyprzedziło alfe

Alfa jest lekka jak piórko. I stosunek mocy do masy jest przyzwoity. Niestety przy dużych prędkościach liczy sie moc/opory powietrza a nie stosunek mocy do masy wiec Alfa wymięka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co porównywać 200 konną fieste do 600 konnego Gtr`a?

Tak samo mozna zapytać po co porównywać 400 KM M3 do 600 KM GTR wink.gif Właśnie po to zeby fajnie sie oglądało. A propos oglądania to ciekawe ze Fiesta prawie dogoniła golfa GTI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie by wyglądało wrzucenie tu teraz porównania cen. Bo ta Fiesta to wcale głupio w takim wypadku

> mogła by nie wypaść jako seryjna tania zabawka

Okaże się to co zawsze mówiłem - za każdy ułamek sekundy do setki mniej trzeba płacić coraz więcej. Jak się chce optymalnie wykorzystać pieniądze to najlepiej kupić M3 i popracować nad refleksem/techniką - wtedy można i 911 Turbo S przegonić. Założę się że w slalomie Fiesta z profesjonalnym, rajdowym kierowcą pokazała by wydech 911 Turbo S ze mną za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyścig na ćwierć mili miedzy 10 fajnymi (lub mniej fajnymi) samochodami. Dla pokazania jak

> kiepskie sa hot hatche dolozono Golfa GTI i Fiestę ST. Jedyne co mnie w tym zadziwiło to dobra

> pozycja BMW M4 - pomimo małej mocy w stosunku do reszty zakończyło wyścig na przyzwoitej

> pozycji. Bijąc na głowę samochód specjalnie zaprojektowany do takich wyścigów - Camaro Z/28! A

> 911 Turbo S po prostu zwija beton i nic mu nie jest w stanie podskoczyć. Miłego oglądania!

ale z d00py porownanie .... GTR i Golf ....... troche nie ta polka cenowa, troche nie ten target

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co porównywać 200 konną fieste do 600 konnego Gtr`a?

aby pokazac ze fiesta z 200K 5 x tansza wypada blado (4-5 sekund) przy aucie za kilkaset tys omocy 600KM:)

To jakby Pudzian walczyl z Ibiszem:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pokazania jak

> kiepskie sa hot hatche dolozono Golfa GTI i Fiestę ST. Jedyne co mnie w tym zadziwiło to dobra

no stary ale co ty porownujesz, wsadz do takiej fiesty silnik 450 koni i wtedy zrobic test a nie ferrarka z silnikiem ponad 400 koni i fiesta z niespelna 200 konnym silnikiem to co sie dziwisz....

mnie gtr troche zdziwil na minus oczywiscie, ze tak slabo poszedl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by się pozamieniali autami to wynik pewnie byłby inny

> Samochody powinny mieć automatyczne skrzynie, do takich porównań.

> Ale podoba mi się alfa kontra camaro, alfa 270 koni mniej a dopiero na sam koniec camaro

> wyprzedziło alfe

Camaro ogólnie jest ociężałe. Próbowałem się z wersją SS i do 200km/h było łeb w łeb, mimo że miałem tylko 180 koni wtedy i na starcie zostałem. Dogoniłem go na 3-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepskie Hot Hatche? Kosztują ułamek ceny Porsche czy Lamborghini więc o czym ma być ta dyskusja ?

> Jaki sens super wozów za milion kiedy golf za 120 tys jest równie szybki ???

Bo to nie chodzi o jechanie, a o pokazanie, że wydało się milion, a nie tylko 120 tysięcy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie chodzi o jechanie, a o pokazanie, że wydało się milion, a nie tylko 120 tysięcy

Właśnie. Te auta mają kosztować milion, bo często chodzi właśnie o to żeby milion wydać. Czy tam dowolną inną kwotę - im wyższą tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założę się że w slalomie Fiesta z

> profesjonalnym, rajdowym kierowcą pokazała by wydech 911 Turbo S ze mną za kierownicą.

myślę że pierwszy lepszy typ startujący z sukcesami w wyścigach choćby amatorskich ale regularnie pokazałby rury w takiej sytuacji 95% AK zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyścig na ćwierć mili miedzy 10 fajnymi (lub mniej fajnymi) samochodami. Dla pokazania jak

> kiepskie sa hot hatche dolozono Golfa GTI i Fiestę ST. Jedyne co mnie w tym zadziwiło to dobra

> pozycja BMW M4 - pomimo małej mocy w stosunku do reszty zakończyło wyścig na przyzwoitej

> pozycji. Bijąc na głowę samochód specjalnie zaprojektowany do takich wyścigów - Camaro Z/28! A

> 911 Turbo S po prostu zwija beton i nic mu nie jest w stanie podskoczyć. Miłego oglądania!

Ten amerykański "test" jest równie beznadziejny, jak twoje zawsze pełne siebie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o pokazanie ze jedzie sie autem za milion, a nie ze sie wydalo:)

Dziwna ta Wasza dyskusja niewiem.gif

Jak ktoś zarabia (lub po prostu ma) miliony to kiego grzyba ma jeździć fiestą? hmm.gif

Stać mnie na łososia to sobie kupuję łososia a jak nie to wpieprzam pasztetową i też jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby zobaczyć różnicę papierową do rzeczywistości

> widzialem kiedys porównanie F1 kontra rajdówki kontra zwyklego hot-hatcha z Top Gear moze

> fajnie to wygladalo

Mogę się podeprzeć klasyką zlosnik.gif

PS. Te R5 Fiata pięknie gra serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi też się właśnie wydaje że M3/M4 jest taką rozsądną alternatywą pomiędzy wydaniem za dużo

> pieniędzy a kupieniem powolnego kloca.

Zawsze tak było. Począwszy od M3 e30, które kosztowało jakieś 45k EUR, później za 53k EUR można było kupić M3 e36, które jechało ponad 280km/h. W zasadzie każda generacja ma fajną alternatywę, tym bardziej, gdy oprócz sprintu zestawimy M3 w slalomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyścig na ćwierć mili miedzy 10 fajnymi (lub mniej fajnymi) samochodami. Dla pokazania jak

> kiepskie sa hot hatche dolozono Golfa GTI i Fiestę ST. Jedyne co mnie w tym zadziwiło to dobra

> pozycja BMW M4 - pomimo małej mocy w stosunku do reszty zakończyło wyścig na przyzwoitej

> pozycji. Bijąc na głowę samochód specjalnie zaprojektowany do takich wyścigów - Camaro Z/28! A

> 911 Turbo S po prostu zwija beton i nic mu nie jest w stanie podskoczyć. Miłego oglądania!

Mnie bardzo brakuje tutaj auta z silnikiem elektrycznym, które prawdopodobnie złoiło by dupska najlepszym benzynowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak też myślałem. Silniki spalinowe są skazane na porażkę, mimo

> że tak wielu kocha ich dźwięk...

Tak naprawde, to ktory z popularnych aut z silnikiem spalinowym ma fajny dźwięk?

Trzeba wejsc w polke takich aut jak te tutaj zeby mozna bylo mowic o przyjemnych doznaniach sluchowych. Chyba ze ktos lubi np dzwiek wydobywajacy sie z TDI, Ecoboost czy innego Tce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyścig na ćwierć mili miedzy 10 fajnymi (lub mniej fajnymi) samochodami. Dla pokazania jak

> kiepskie sa hot hatche dolozono Golfa GTI i Fiestę ST.

Jaki jest sens porównywania czegoś co ma 217 km z czymś co ma 560 km? I stwierdzenie że to 2 jest lepsze? Zapomniałeś jeszcze o cenach tych 2 samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.