Skocz do zawartości

Identyczny numer rejestracyjny w innym samochodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne (nawet w tym samym mieście) czy właściciel przełożył sobie blachy do drugiego samochodu IThankYou.gif

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...dd8d5ed6302e27b

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...94f48bc5d17a2b7

spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne (nawet w tym samym mieście) czy

> właściciel przełożył sobie blachy do drugiego samochodu

> https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...dd8d5ed6302e27b

> https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...94f48bc5d17a2b7

Pewnie, że przełożone....ba, są ludzie, którzy w ten sposób sprowadzają auta "na kołach" z zagranicy spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne (nawet w tym samym mieście) czy

> właściciel przełożył sobie blachy do drugiego samochodu

> https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...dd8d5ed6302e27b

> https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...94f48bc5d17a2b7

Blachy są of ferrari ff niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne (nawet w tym samym mieście) czy

> właściciel przełożył sobie blachy do drugiego samochodu

> https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...dd8d5ed6302e27b

> https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...94f48bc5d17a2b7

pewnie przekładka tylko po to aby się przejechać i zobaczyć to jedzie grinser006.gif

A podczas kontroli?

jest dowód? jest

jest ferarri? jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że takie uprawnienia ma BOR i jeszcze jakaś formacja.

W tej sytuacji przekładka :/

Podobnie jest z pewnym Nissanem Sunny na żółtych w Zabrzu.

Kiedyś rozmawiałem z pewnym panem nt. tablic rej. Facet ma kolekcje motocykli, ale tylko jeden zarejestrowany. Na moje pytanie po co mu tyle bezużytecznego złomu stwierdził, że jeździ wszystkimi, bo żaden policjant w PL nie sprawdza numeru ramy, a na motocyklach z czasów IIWŚ żaden się nie zna i dla niego każdy może być Iżem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne (nawet w tym samym mieście) czy

> właściciel przełożył sobie blachy do drugiego samochodu

> https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...dd8d5ed6302e27b

> https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...94f48bc5d17a2b7

Kolega w szwajcarii ma dwa auta i jeden komplet tablic. W zaleznosci ktorym jedzi tam zaklada. Wszystko 100% legal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś czytałem, że takie uprawnienia ma BOR i jeszcze jakaś formacja.

>

A możliwe, że ta druga formacja to drogówka? Bo ostatnio nowy nieoznakowany się u mnie na wiosce pojawił a blachy mocno stare. I mnie to zastanowiło czy mogą tak przekładać czy taka gafa, że się przez kilka lat nie zorientowałem ani ja ani nikt ze znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możliwe, że ta druga formacja to drogówka? Bo ostatnio nowy nieoznakowany się u mnie na wiosce

> pojawił a blachy mocno stare. I mnie to zastanowiło czy mogą tak przekładać czy taka gafa, że

> się przez kilka lat nie zorientowałem ani ja ani nikt ze znajomych

Nie jak u Ciebie, ale w Zabrzu sporo radiowozów ma tablice SZ 07xyz

Pojawiają się kolejne (stare dalej w służbie) i tablic przybywa. Ewidentnie tablice zostały odłożone w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie, że przełożone....ba, są ludzie, którzy w ten sposób sprowadzają auta "na kołach" z

> zagranicy

"Są ludzie" hehe.gif Blizej niz myślisz zlosnik.gif Ciekawe ile osob z AK tak jechalo na przelozonych tablicach z innego auta, ale tu sie nie przyznają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Są ludzie" Blizej niz myślisz Ciekawe ile osob z AK tak jechalo na przelozonych tablicach z

> innego auta, ale tu sie nie przyznają

Raz jechałem. Kupowałem drugie, identyczne Dai.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega w szwajcarii ma dwa auta i jeden komplet tablic. W zaleznosci ktorym jedzi tam zaklada.

> Wszystko 100% legal

Podobnie jest w Niemczech:

Ramsauer-und-Wieland-re-304x202-363cc1269bc230f3.jpg

Mała tabliczka jest na stałe, przekłada się normalne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne (nawet w tym samym mieście) czy

> właściciel przełożył sobie blachy do drugiego samochodu

Kiedyś w PL bardzo dużo aut miało swoje sobowtóry, nawet po kilka, był to bardzo prosty wałek złodziei aut, wówczas do wykrycia wyłącznie przypadkiem.

Kiedyś w Warszawie sam widziałem na parkingu pod sklepem jak stały sobie dwie złotówy, nie dość że te same rejestracje, to jeszcze te same numery boczne.

Tak jak tu już napisano, ludzie z różnych powodów przekładają tablice z jednych aut na inne.

Na twoich zdjęciach może jakiś gość nabył drugiego F ale nie stać go już było na opłaty zlosnik.gif, albo jedno to po prostu lewe auto bez możliwości zarejestrowania.

A w dowodzie rej. jest F. a model? nie ma znaczenia, rzadkie auto, przy kontroli jaki policjant dojdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Są ludzie" Blizej niz myślisz Ciekawe ile osob z AK tak jechalo na przelozonych tablicach z

> innego auta, ale tu sie nie przyznają

Lat temu sporo jak jeszcze nie można było tak łatwo sprowadzać aut jechałem z kolegą golfem z D na tablicach golfa z PL spy.gif

Młody człowiek to i głupi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile osob z AK tak jechalo na przelozonych tablicach z

> innego auta, ale tu sie nie przyznają

Kolega kupował sprowadzoną z niemiec mazdę 3 taką jak jeździ moja żona (2 lata młodszą ale kolor się zgadzał) więc stwierdziliśmy że bezpieczniej będzie przełożyć blachy niż jechać na wyklejankach. Do przejechania było ok 130 km, po 15km zatrzymała nas drogówka do kontroli, sprawdzanie dokumentów i dmuchanko, wszystko wg. nich było ok i pojechaliśmy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega kupował sprowadzoną z niemiec mazdę 3 taką jak jeździ moja żona (2 lata młodszą ale kolor

> się zgadzał) więc stwierdziliśmy że bezpieczniej będzie przełożyć blachy niż jechać na

> wyklejankach. Do przejechania było ok 130 km, po 15km zatrzymała nas drogówka do kontroli,

> sprawdzanie dokumentów i dmuchanko, wszystko wg. nich było ok i pojechaliśmy dalej.

hehe.gifok.gif Dobrze ze to nie Józek, on by wiedział co jest grane spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to możliwe by samochody miały takie same numery rejestracyjne

W komisach wszystkie auta jazdę próbną z klientem robią na tych samych tablicach. Zazwyczaj legalnych, ściągniętych na przykład z auta właściciela. Żeby nie wyróżniać się z tłumu. zlosnik.gifzlosnik.gif Fotek do bólu można fajnych napstrykać. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu motocyklach jedynym miejscem jest tabliczka z nr ramy - na dwa nity wiec zmiana bezproblemowa. Co więcej, można sobie kupić oryginalne nie wypisane tabliczki znamionowe.

Sęt w tym, że to podobnie jak z tablicami - nie legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega kupował sprowadzoną z niemiec mazdę 3 taką jak jeździ moja żona (2 lata młodszą ale kolor

> się zgadzał) więc stwierdziliśmy że bezpieczniej będzie przełożyć blachy niż jechać na

> wyklejankach. Do przejechania było ok 130 km, po 15km zatrzymała nas drogówka do kontroli,

> sprawdzanie dokumentów i dmuchanko, wszystko wg. nich było ok i pojechaliśmy dalej.

Też tak jechałem, kumpel kupował Punto MK1 1,2 a ja miałem akurat Punto MK1 GT zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Są ludzie" Blizej niz myślisz Ciekawe ile osob z AK tak jechalo na przelozonych tablicach z

> innego auta, ale tu sie nie przyznają

Ja prawie. Jechaliśmy z kumplem po identyczne auto (model, rok, silnik, kolor, wyposażenie) jak jego i mieliśmy brać blachy z jego zarejestrowanego będącego już 3 lata w Polsce a pojechać moim. Ale jednak pojechaliśmy kumpla autem i to "bliźniacze"przyjechało na niemieckich blachach - oczywiście nielegalnie.

Zdziwienia były dwa:

1. handlarz zbladł jak zobaczył, że przyjechaliśmy identycznym samochodem.

2. już po powrocie gdy zamawialiśmy jakieś duperele na pakiet startowy i okazało się, że "bliźniak" ma VIN o jeden numer niższy od tego auta, którym pojechaliśmy - oba zjechały tego samego dnia z tej samej taśmy produkcyjnej gdzieś we Francji i spotkały się ponownie po 11 latach. Normalnie jak w totka trafić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść zapytania:

"Czy pojazd o numerze rejestracyjnym SK151CN posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 2015-03-04?"

Treść odpowiedzi:

Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:

polisa: TPP~32810170 dla pojazdu: FERRARI FF 11-

zakład odpowiedzialny: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.

adres: Al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Treść zapytania:

> "Czy pojazd o numerze rejestracyjnym SK151CN posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień

> 2015-03-04?"

> Treść odpowiedzi:

> Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w

> ruchu krajowym:

> polisa: TPP~32810170 dla pojazdu: FERRARI FF 11-

> zakład odpowiedzialny: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.

> adres: Al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa

I co z tego wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jednej tablicy chyba jezt znak nad PL ,a na drugiej tego znaku nie ma (chpdzi o "gwiazdki"),Ba

> nawet ma tą samą "wypraskie "pod tablice rej.

prawdopodobnie to jest 1 komplet tablic, bo z przodu ma jakąś mała samoróbkę

ferrari-ff-c694508102013175422_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Są ludzie" Blizej niz myślisz Ciekawe ile osob z AK tak jechalo na przelozonych tablicach z

> innego auta, ale tu sie nie przyznają

Ja się przyznam shhh.gif Za dawnych czaów kupowałem Calibry niezarejestrowane i rozbierałem je na części, tablice przekładałem z mojej prywatnej nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega w szwajcarii ma dwa auta i jeden komplet tablic. W zaleznosci ktorym jedzi tam zaklada.

> Wszystko 100% legal

tak samo w niemczech, piec aut, jeden wlasciciel i ubiezbieczenie najdrozszego.

Jedne tablice i zaklada sie do auta ktorym jedzie

WARUNEK!!! Tylko wlasciciel moze takie auta prowadzic.

W sumie nieglupie, ja osobiscie mam na siebie 3 pojazdy i od kazdego becaluje frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> A co w takim przypadku?? Jeszcze jest Boguś z M3

> https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphoto...amp;oe=55D909E5

> jakie są konsekwencje podczas jazdy na podrabianych tablicach?

Nic w takim przypadku. Przeczytaj sobie to ze strony Prokuratury Generalnej. Chyba sami nie wiedzą zlosnik.gif

Ni to dokument, ni to mienie, ni to znak identyfikacyjny...

Warto przeczytać zakończenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawdopodobnie to jest 1 komplet tablic, bo z przodu ma jakąś mała samoróbkę

szkoda ze w PL nie da sie mieć po prostu takiej małej tablicy jak np. we Włoszech

masakrycznie wyglada taka wielka tablica w małym sportowym aucie oslabiony.gif

co zrobi Policjant widzac ze masz w bagazniku taka sama pełna tablice, a z przodu mniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda ze w PL nie da sie mieć po prostu takiej małej tablicy jak np. we Włoszech

> masakrycznie wyglada taka wielka tablica w małym sportowym aucie

> co zrobi Policjant widzac ze masz w bagazniku taka sama pełna tablice, a z przodu mniejsza?

wygląd wyglądem, ale są samochody, które mają homologację i da się je u nas zarejestrować, ale nie mają przewidzianego z przodu miejsca na pełnowymiarową tablicę. Nie widziałem jeszcze w Polsce np. Aventadora z tablicą z przodu. Patrząc na przód tego samochodu, to tam nie da się sensownie zamontować tablicy. Co w takim przypadku?

W niektórych krajach widzę, że jeżdżą bez przedniej tablicy, gdzie indziej jest to rozwiązywane miniaturką tablicy lub naklejką stylizowaną na tablicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląd wyglądem, ale są samochody, które mają homologację i da się je u nas zarejestrować, ale nie

> mają przewidzianego z przodu miejsca na pełnowymiarową tablicę. Nie widziałem jeszcze w Polsce

> np. Aventadora z tablicą z przodu. Patrząc na przód tego samochodu, to tam nie da

> się sensownie zamontować tablicy. Co w takim przypadku?

> W niektórych krajach widzę, że jeżdżą bez przedniej tablicy, gdzie indziej jest to rozwiązywane

> miniaturką tablicy lub naklejką stylizowaną na tablicę.

Na każdym się da, kwestia chęci właściciela

lamborghini-aventador-lp-81297b4,630,0,0,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie pokazałeś auto z małą tablicą, a nie z normalną... I pytanie, czy to nie odfrunie przy

> większej prędkości.

ale te nowe włoskie są duże imho, z resztą jest tego sporo na googlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.