Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Featured Replies

Napisano

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

Napisano

:hmm:Spirytus to przecież przyjemny zapach

Edytowane przez Waldek40

Napisano
24 minutes ago, angrius said:

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

 

Ja ostatnio leje Plak i wg mnie nie smierdzi denaturatem ;]

http://plak.pl/linie-produktow/zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-plak-premium-20c-5l/

Napisano

Z biedronki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Napisano
  • Autor
Godzinę temu, Waldek40 napisał:

:hmm:Spirytus to przecież przyjemny zapach

Niekoniecznie w trakcie jazdy samochodem 😉 

Napisano
47 minut temu, BOGUS napisał:

Z biedronki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Też kupuję z Biedry, ale preferuję te wykonanie przez Organikę lub też czasem kupuję oficjalny z Organiki.

Napisano

Od kilku lat staram się kupować koncentrat Sonaxa.

Wcześniej stosowałem Psika, ale zaczął zostawiać zacieki przy dyszach.

Obecnie mają promocję w Profi Auto i można dostać ich płyn za darmo (tzn. za wpisanie danych auta do aplikacji). Wziąłem do drugiego auta na próbę, pachnie całkiem znośnie ;)

Napisano
4 godziny temu, angrius napisał:

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

"Nielegalny" kupiony z pod lady, na metanolu :hehe:

Napisano

Zupełnie tym się nie przejmuję, jak zajdzie potrzeba to kupuję i leję co popadnie w rękę.

Jedne pachną lepiej inne gorzej, ale ja chyba gruboskórny jestem na takie sprawy jak zapach płynu.

Napisano
3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Psik psik albo Sonax

Od jakiegoś czasu używam tych dwóch i może więcej kosztują, ale mniej na szyby idzie a czyszczą lepiej jak hektolitry taniochy.

Napisano
3 godziny temu, BOGUS napisał:

Z biedronki

 

3 godziny temu, lukaszek1207 napisał:

Też kupuję z Biedry,

Kupiłem raz i mało się nie porzygałem od zapachu. Żona też stwierdziła, że śmierdzi.

Napisano
1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Z Lidla też nie nadaje się

Nie wiem jak teraz, bo dawno nie używałem, ale kiedyś był całkiem ok. :hmm:

Napisano
4 godziny temu, BOGUS napisał:

Z biedronki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

W zeszłym roku wydałem majątek na Shella. Śmierdział potężnie.

 

Teraz też kupiłem w Biedronce. 13,59zł za 4 litry. Prawie nie czuć smrodu, super płyn. Kupię jeszcze baniak na zapas.

 

Napisano

Plak Ice Fresh super zapach do -20

Napisano
8 minut temu, dzikipzs napisał:

Plak Ice Fresh super zapach do -20

10 pln za 5 L ?

 

Napisano
6 godzin temu, angrius napisał:

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

K2 Claren ostatnio kupiłem, i jest naprawdę ok. Na alledrogo 14 zł za 5l. 

Napisano
12 minut temu, BOGUSS napisał:

10 pln za 5 L ?

 

W auchan cos ok. 15zl za 4l

Napisano
  • Autor
3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Zupełnie tym się nie przejmuję, jak zajdzie potrzeba to kupuję i leję co popadnie w rękę.

Jedne pachną lepiej inne gorzej, ale ja chyba gruboskórny jestem na takie sprawy jak zapach płynu.

Jeżeli w czasie jazdy po użyciu spryskiwacza trzeba otwierać okna bo się oddychać nie da to chyba jednak coś nie tak. Czasem mam wrażenie że w niektórych to 100% alkoholu. 

Napisano

Kupuje KDT, 5 litrów po 12 z groszami, i uważam że ma miły i nienatarczywy zapach.

Napisano
8 godzin temu, angrius napisał:

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

Dobrze, że przypomniałeś, bo sam miałem sprawdzić co wlałem. Zajebisty zapach, mi przypomina zapach gumy do żucia Turbo (taka z czasów komuny).

Napisano

Sąsiad ma aparaturę, dolewam czasem do letniego który pachnie normalnie takie coś z" pierwszego tłoczenia" ;)

Napisano
  • Autor
1 godzinę temu, Fisherman napisał:

zapach gumy do żucia Turbo (taka z czasów komuny)

Po komunie też jeszcze była - jeszcze ją pamiętam 😊

Napisano
11 godzin temu, angrius napisał:

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

 

Z Biedronki - nie kupuj w Lidlu, bo ten wali tak, że można skisnąć ze smrodu :facepalm:

Napisano
6 godzin temu, rwIcIk napisał:

Z Lidla też nie nadaje się :no:

 

To co ostatnio w Lidlu sprzedają to jakaś masakra. Kupiłem, ponieważ myślałem że będzie ok - :piekna: mało mnie nie zabiła za pomysł i realizację. Po kółku różnych dziwnych znowu trafił ten z Biedronki. 

Napisano

a jakby do zbiorniczka wlać jakiś zapach spożywczy do ciast?

Napisano
7 godzin temu, angrius napisał:

Po komunie też jeszcze była - jeszcze ją pamiętam 😊

W biedronce jest nadal

Napisano
8 godzin temu, futrzak napisał:

 

Z Biedronki - nie kupuj w Lidlu, bo ten wali tak, że można skisnąć ze smrodu :facepalm:

Też kupuję w biedrze ale zostawia matowe plamy na masce przy spryskiwaczach (przynajmniej tak było w poprzednim samochodzie) 

Napisano

Bo w Biedronce są dwa.oryginal z organiki jest ok ale ten drugi z chemicoz tam jest paskudny.

Trzeba dobrze czytać z nalepki na płynie co się kupuje.

U mnie ostatnio to tylko ten zly jest.

Napisano
Po komunie też jeszcze była - jeszcze ją pamiętam [emoji4]
Są do kupienia w Biedronce jak coś [emoji6]
Napisano

Tylko Sonax Xtreme 👍

Napisano

Co wy macie z tym zapachem jak baby 😄 facet powinien lubic zapach alkoholu a jak nie to przynajmniej nie plakac.

Po pierwsze to tylko 10 sek a po drugie wlaczcie sobie obieg wewnetrzny to nie poczujecie wcale.

Napisano
4 minutes ago, patgaw said:

Co wy macie z tym zapachem jak baby 😄 facet powinien lubic zapach alkoholu a jak nie to przynajmniej nie plakac.

Po pierwsze to tylko 10 sek a po drugie wlaczcie sobie obieg wewnetrzny to nie poczujecie wcale.

Wytrzymać można... tylko po co się samemu nad sobą znęcać, a jeszcze gorzej jak z :piekna: jadę i narzeka że strasznie śmierdzi płynem i otwiera szybę na autostradzie. Pamiętać, żeby przed spryskaniem włączać obieg zamknięty? Po co się męczyć, jeśli można kupić coś co nie śmierdzi :hmm:

Napisano
3 godziny temu, Oscar_ napisał:

Też kupuję w biedrze ale zostawia matowe plamy na masce przy spryskiwaczach (przynajmniej tak było w poprzednim samochodzie) 

 

Te płyny z Biedry zawsze tak miały. Bardzo ciężko to było potem domyć. Ale myją dobrze i nie śmierdzą bardzo, to fakt.

A wczoraj zostałem burżujem i wziąłem za punkty na Orlenie ich płyn. Normalnie to kosztuje tyle, że spodziewam się bardzo wyrafinowanego bukietu zapachowego ;]

 

 

Napisano
W dniu 10.12.2020 o 12:33, angrius napisał:

Jaki używacie zimowy płyn, który ordynarnie nie wali spirytusem? Staram się omijać najtańsze - wiadomo. Ale z tych markowych to jaki w miarę pachnie lub jest neutralny 

Ja kiedys wodką bols rozczenczona z woda torche:P

Stala w lodowce wódka   napoczeta przez prawie  rok..to wzialem:P Zajmowala miejsce tylko

Edytowane przez norbert123

Napisano
12 godzin temu, Waldek40 napisał:

a jakby do zbiorniczka wlać jakiś zapach spożywczy do ciast?

Olejek, do psikania po szybie?? Próbuj, nie zapomnij potem napisać jak wrażenia ;] 

Napisano

Leję albo z BP, Orlen. Jeśli zakup w markecie to Sonax, Psik psik.

Nie ma problemu z zapachem i zmywaniem szyby.

 

Kiedyś pamiętam kupiłem Trakera. Było to jak miałem Astrę F. Zbiorniczek na widoku. Po zalaniu i zużyciu płynu, zbiornik zabarwiło na niebiesko, a tam gdzie z dysz wylatywał płyn na szybę i częściowo mgiełka szła na maskę, miałem super odbarwienia na lakierze. Dało się usunąć pastą polerską.

Podobnie było z Biedronkową "Aurą". Swego czasu nawet Biedronka miała akcję przyjmowania zwrotów zakupionego płynu i zwrot kasy ze względu na powodowanie odbarwień na lakierze.

 

Od tamtego czasu goowna nie kupuję.

Edytowane przez adam_W

Napisano

Do pojemnika 5l po starym płynie leję ok 330-500ml izopropanolu, dopełniam wodą demineralizowaną i wlewam jedną dawkę koncentratu letniego płynu z Lidla smaku dowolnego.

Napisano
13 godzin temu, Waldek40 napisał:

a jakby do zbiorniczka wlać jakiś zapach spożywczy do ciast?

 

Te zapachy są na bazie tłuszczu. Poważnie chciałbyś tłustym olejem psikać szyby 🙃

Napisano
  • Autor
6 godzin temu, patgaw napisał:

Co wy macie z tym zapachem jak baby 😄 facet powinien lubic zapach alkoholu a jak nie to przynajmniej nie plakac.

Po pierwsze to tylko 10 sek a po drugie wlaczcie sobie obieg wewnetrzny to nie poczujecie wcale.

Nie zawsze jadę sam. Bardzo często z małymi dziećmi. I skoro mnie drażni w gardle to co dopiero im. 

Napisano
Co wy macie z tym zapachem jak baby [emoji1] facet powinien lubic zapach alkoholu a jak nie to przynajmniej nie plakac.
Po pierwsze to tylko 10 sek a po drugie wlaczcie sobie obieg wewnetrzny to nie poczujecie wcale.
Za każdym psiknieciem pamiętać o zamknięciu? Co prawda mi w pedziu obieg zamyka się automatycznie przy spryskiwaniu, ale tylko jak działa sprężarka klimy, czyli gdzieś do 4st na plusie.
Napisano
W dniu 11.12.2020 o 00:19, futrzak napisał:

 

To co ostatnio w Lidlu sprzedają to jakaś masakra. Kupiłem, ponieważ myślałem że będzie ok - :piekna: mało mnie nie zabiła za pomysł i realizację. Po kółku różnych dziwnych znowu trafił ten z Biedronki. 

tegoroczny wybitnie wali. W piwnicy miałem resztki zeszłorocznego i ten do mojego dolałem, do żony z racji tego, że miała echo wlałem całą bańkę tegorocznego. Dostałem zakaz kupowania płynu w Lidlu. Imo najprzyjemniej dla nosa sprawuje się zimowy płyn z Lotosa jednak jak ktoś dużo jeździ to i dużo płynu zużywa, a cena do najniższych nie należy.

Napisano
27 minut temu, r1sender napisał:

tegoroczny wybitnie wali. W piwnicy miałem resztki zeszłorocznego i ten do mojego dolałem, do żony z racji tego, że miała echo wlałem całą bańkę tegorocznego. Dostałem zakaz kupowania płynu w Lidlu.

 

U nas dużo schodzi to i skończył się w "jej", akurat ja prowadziłem - jak zwykle co złego to mi się trafiło :) Jako, że jechaliśmy do Lidla, wcześniej było jako tako, to kupiliśmy bańkę i wlałem po zakupach prawie cały. O doznaniach zapachowym pisać nie będę, słów którymi moja :piekna: oceniła te walory i efekty mojej troski raczej też przytaczać nie będę rotfl Obecnie jesteśmy na etapie wypryskiwania tego syfu, ale jak na złość chyba się przypchał tylny spryskiwacz i smród leci do kabiny :facepalm: 

 

27 minut temu, r1sender napisał:

Imo najprzyjemniej dla nosa sprawuje się zimowy płyn z Lotosa jednak jak ktoś dużo jeździ to i dużo płynu zużywa, a cena do najniższych nie należy.

 

Ja nie narzekam na ten biedronkowy, a że sporo jeździmy to i sporo się płynów kupuje w tym okresie. Tak, znam teorie o dwóch producentach i plamach na lakierze, ale szczerze powiem, że nie patrzę na producenta, plam nie zauważyłem. Zostaliśmy przy nim po różnych eksperymentach. Ciężko mi ocenić ten z Lotosa - nie tankujemy tam.

Napisano
W dniu 11.12.2020 o 12:07, Manx napisał:

Wytrzymać można... tylko po co się samemu nad sobą znęcać, a jeszcze gorzej jak z :piekna: jadę i narzeka że strasznie śmierdzi płynem i otwiera szybę na autostradzie. Pamiętać, żeby przed spryskaniem włączać obieg zamknięty? Po co się męczyć, jeśli można kupić coś co nie śmierdzi :hmm:

 

Mi się udało to g* wlać mojej :piekna: do pustego zbiornika - zupełnie nie wiem czemu, ale roboczy tydzień opędzała moim. No, ale od piątku musiała wrócić do swoich luksusów ;l  

Napisano

Tak sie sklada ze kupilem w biedronce i faktycznie ladnie pachnie. W internecie jest post sprzed 6 lat ze zostawia tluste plamy. Mam nadzieje ze nieakualne juz.

Edytowane przez patgaw

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.