Skocz do zawartości

Zamarzające LED-y


Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sprawdzone pomysły na zamarzające LED-Y podczas opadów śniegu z deszczem ? Sporo aut dziś takich widziałem jak i takie jak mam sam i przednie reflektory zalodzone ( bo śnieg chyba udało się zgarnąć ) . Czy są auta które mają podgrzewane reflektory LED jakąś grzałką. W starych lampach sam H7 wytwarza ok 50W jako grzałka i to do przodu , a LED-Y oddają ciepło do tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone pomysły na zamarzające LED-Y podczas opadów śniegu z deszczem ? Sporo aut dziś takich widziałem jak i takie jak mam sam i przednie reflektory zalodzone ( bo śnieg chyba udało się zgarnąć ) . Czy są auta które mają podgrzewane reflektory LED jakąś grzałką. W starych lampach sam H7 wytwarza ok 50W jako grzałka i to do przodu , a LED-Y oddają ciepło do tyłu 

Spryskiwacze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał(a):

ale nie zawsze są. To jest faktycznie minus LED-ów

Grzałek tym bardziej nie ma ;).

U siebie mam i nie widzę problemów ze śniegiem, ciśnienie usuwa razem z brudem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał(a):

Grzałek tym bardziej nie ma ;).

U siebie mam i nie widzę problemów ze śniegiem, ciśnienie usuwa razem z brudem.

 

bo masz spryskiwacz, mam drugie auto z ledem i bez spryskiwaczy. Niestety jest to problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, r1sender napisał(a):

bo masz spryskiwacz, mam drugie auto z ledem i bez spryskiwaczy. Niestety jest to problem.

Ale łatwiej dołożyć spryskiwacz jak występuje w danym modelu niż kombinować z grzałka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orochimaru napisał(a):

Lepiej ciepła woda z butelki. Przy okazji można sobie oczyścić szybę. Większość odmrażaczy jest na alkoholu, który powoduje mikropęknięcia poliwęglanu.

to dlatego miałem takie zmatowiałe reflektory w golfie vi... przez te spryski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone pomysły na zamarzające LED-Y podczas opadów śniegu z deszczem ? Sporo aut dziś takich widziałem jak i takie jak mam sam i przednie reflektory zalodzone ( bo śnieg chyba udało się zgarnąć ) . Czy są auta które mają podgrzewane reflektory LED jakąś grzałką. W starych lampach sam H7 wytwarza ok 50W jako grzałka i to do przodu , a LED-Y oddają ciepło do tyłu 

Ha! A niedawno wyśmiewano ten argument, gdy go przytoczyłem przy okazji dyskusji o wyższości tradycyjnych żarówek nad LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fred77 napisał(a):

Ha! A niedawno wyśmiewano ten argument, gdy go przytoczyłem przy okazji dyskusji o wyższości tradycyjnych żarówek nad LED.

To tylko tyle jeżeli chodzi o zalety tradycyjnych żarówek. Problem nie istnieje jeżeli ktoś tak jak @sherif ma spryskiwacze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! A niedawno wyśmiewano ten argument, gdy go przytoczyłem przy okazji dyskusji o wyższości tradycyjnych żarówek nad LED.
Taka i ten argument ma znaczenie raz na ruski rok. Poza tym żarówka nie ma podejścia do ledow.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fred77 napisał(a):

Ha! A niedawno wyśmiewano ten argument, gdy go przytoczyłem przy okazji dyskusji o wyższości tradycyjnych żarówek nad LED.

Argument podobny jak znikający śnieg na masce w ICE vs EV, czy samo otrzepujący się diesel ;).

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, BOGUS napisał(a):

Taka i ten argument ma znaczenie raz na ruski rok. Poza tym żarówka nie ma podejścia do ledow.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

LED nie ma podejścia do żarówek.

  • Haha 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sherif napisał(a):

Spryskiwacze.

Dzisiaj u nas pogoda taka, że spryskiwacz natychmiast zamarza (oczywiście w połączeniu z padającym marznącym deszczem), a xenon przez pół godziny jazdy po mieście ledwo okrągłą "plamkę" na kloszu lampy wygrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ledy w soczewce i jak w zeszłym roku jechałem podczas opadów marznących i śnieżycy to cała lampa była zalodzona oprócz kawałka przed soczewką

spryskiwacze w trasie nic nie dawały bo zamarzły ;) 

jechałem w nocy i nie było jakiegoś większego problemu z widocznością przed samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał(a):

Zero zalet. 

Czy ja wiem...

LEDy są lepsze od halogenów, ale te też mają swoje zalety:

 

- cena

- dostępność i łatwość wymiany w razie potrzeby

- możliwość regulacji barwy poprzez zastosowanie innej żarowki

- halogen daje poświatę, podczas gdy LED ma ostre odcięcie. To ma znaczenie bo jednak z halogenu potencjalnie widać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sowik85 napisał(a):

Czy ja wiem...

LEDy są lepsze od halogenów, ale te też mają swoje zalety:

 

- cena

- dostępność i łatwość wymiany w razie potrzeby

- możliwość regulacji barwy poprzez zastosowanie innej żarowki

- halogen daje poświatę, podczas gdy LED ma ostre odcięcie. To ma znaczenie bo jednak z halogenu potencjalnie widać dalej.

Czyli jednak brak zalet w porównaniu do LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sowik85 napisał(a):

Czy ja wiem...

LEDy są lepsze od halogenów, ale te też mają swoje zalety:

 

- cena

- dostępność i łatwość wymiany w razie potrzeby

- możliwość regulacji barwy poprzez zastosowanie innej żarowki

- halogen daje poświatę, podczas gdy LED ma ostre odcięcie. To ma znaczenie bo jednak z halogenu potencjalnie widać dalej.

Jak sie przesiadam z dobrych ledow metrycowych do auta nawet ostam h7 +120% to nic nie widzę na drodze i nie ma znaczenia jak daleko sie ustawi wiazke światla h7.

chyba jak ktos zaoszczędził na światłach led to teraz sobie wmawia ze led to strata kasy.

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trex11 napisał(a):

Jak sie przesiadam z dobrych ledow metrycowych do auta nawet ostam h7 +120% to nic nie widzę na drodze i nie ma znaczenia jak daleko sie ustawi wiazke światla h7.

chyba jak ktos zaoszczędził na światłach led to teraz sobie wmawia ze led to strata kasy.

 

Wiesz, zdarza mi się jeździć autem z LEDami i widzę niezaprzeczalne zalety w porównaniu do halogenu, jest lepiej :ok: Ale nie zgadzam się z tym, że halogen nie ma żadnych pozytywów i jest generalnie do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, trex11 napisał(a):

Jak sie przesiadam z dobrych ledow metrycowych do auta nawet ostam h7 +120% to nic nie widzę na drodze i nie ma znaczenia jak daleko sie ustawi wiazke światla h7.

chyba jak ktos zaoszczędził na światłach led to teraz sobie wmawia ze led to strata kasy.

Różnica jest nawet przy przesiadce na bixenon z LEDów, z żarówkami nie ma co porównywać.

Swego czasu miałem jeszcze w klasyku wkłady ala Syrenka, czy o zgrozo Żuk - w nocy bez różnicy było czy jechałem na światłach czy bez :). Nawet poświaty od odblasku znaków praktycznie nie było. Przy H4 jest o niebo lepiej, ale dalej przepaść do LEDów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sowik85 napisał(a):

Czy ja wiem...

LEDy są lepsze od halogenów, ale te też mają swoje zalety:

 

- cena

- dostępność i łatwość wymiany w razie potrzeby

- możliwość regulacji barwy poprzez zastosowanie innej żarowki

- halogen daje poświatę, podczas gdy LED ma ostre odcięcie. To ma znaczenie bo jednak z halogenu potencjalnie widać dalej.

 

Z łatwością wymiany w przypadku halogenów też potrafi być różnie, szczególnie jak się często palą np H7 a wymiana jest pracochlonna.

Regulować barwę to można sobie w kiblu, żeby nie wyglądać blado, w aucie powinna być stała, zbliżona do światła dziennego i tak to obecnie w autach wygląda.

Odcięcie dawały już soczewki, kazde refleksy i odbicia to potencjalna możliwość oślepienia. Dla osób które potrzebują lepiej doświetlić polecam aktywne/matrycowe LEDy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał(a):

Dla osób które potrzebują lepiej doświetlić polecam aktywne/matrycowe LEDy.

 

Oczywiście, jednak nie każdy model auta ma to choćby w opcji.

Jakieś auta klasy A/B... pewnie są nieliczne wyjątki z matrixami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone pomysły na zamarzające LED-Y podczas opadów śniegu z deszczem ? Sporo aut dziś takich widziałem jak i takie jak mam sam i przednie reflektory zalodzone ( bo śnieg chyba udało się zgarnąć ) . Czy są auta które mają podgrzewane reflektory LED jakąś grzałką. W starych lampach sam H7 wytwarza ok 50W jako grzałka i to do przodu , a LED-Y oddają ciepło do tyłu 

Miałem palniki D1S i też potrafiło zamarznąć, ale umówmy się -  rzadko to może wystąpić dlatego pewnie producent nic nie stosuje nawet sprysków przy ledach w obecnym CLA

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Ja wiem że to AK ale nie każdy ma pół bańki na auto :)

Opel, Skoda, mazda czy inne zwykle marki maja matrycowe ledy juz w aucie +/- 150 tys zl.

Zalezy za co  sie doplaca i jakie pakiety.

Matrycowe ledy mazda miala juz od 2016 roku , teraz to nawet kia ma AK i nie musi byc to drogie auto.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. wypalone odbłysniki:skromny:
Ale to naprawisz za powiedzmy 500.
Zlecajac.
Ile wymiana leda w razie zużycia?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WaWeR napisał(a):

Ale to naprawisz za powiedzmy 500.
Zlecajac.
Ile wymiana leda w razie zużycia?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Drożej. Tylko co? Jeździć starym autem na H4/H7 bo taniej będzie w naprawie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowik85 napisał(a):

 

Wiesz, zdarza mi się jeździć autem z LEDami i widzę niezaprzeczalne zalety w porównaniu do halogenu, jest lepiej :ok: Ale nie zgadzam się z tym, że halogen nie ma żadnych pozytywów i jest generalnie do kitu.

 

Jak ostatnio wsiadlem po kilku latach w moja byla Astre J z H7, to pierwsza mysl byla taka, ze nie wiem jak moglem tym jezdzic ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Ja wiem że to AK ale nie każdy ma pół bańki na auto :)

 

Matrycowe LEDy znajdziesz juz w autach duuuuzo tanszych niz pol banki.

Np Skoda Karoq czy Octavia, Mazda CX-30 w srednich wersjach.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuscon czy sportage od niedawna chyba tez maja, dziwne ze seat chyba nie ma, a raczej na pewno nie cupra, i wreszcze od niedawna alfa, niby premium a martyce wprowadzili dopiero 7 lat za innymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał(a):

Ale to naprawisz za powiedzmy 500.
Zlecajac.
Ile wymiana leda w razie zużycia?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

600 zł tyle sobie gość krzyknął, za 700 z groszem miałem nowe Valeo dokładnie takie jak siedziało w aucie tylko, że bez logo Renault.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał(a):

600 zł tyle sobie gość krzyknął, za 700 z groszem miałem nowe Valeo dokładnie takie jak siedziało w aucie tylko, że bez logo Renault.

 

W Reanult może tak, w subaraku było jakieś 1600, w pugu chyba 1300 gdzieś na Podkarpaciu. Ori koszt sporo wyższy. W 307 II robiło się samemu - po wymontowaniu reflektora wyjmowało się kompletny projektor przez zaślepkę i wysyłało do regeneracji (100 czy 150 za sztukę). I tak najlepsze jest to, że 30 letnia mazda  świeciła lepiej niż te "nowoczesne konstrukcje", ale tam był/jest projektor szkło/metal, a nie plastyk. Tam reflektor normalnie rozklejałem sam i tak naprawdę regeneracja nie była specjalnie potrzebna, ale jak samochód stoi do wiosny i "nudzi" się człowiek zimą to czemu nie? ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Ja wiem że to AK ale nie każdy ma pół bańki na auto :)

Ja też nie mam, auta z takimi LEDami można kupić znacznie taniej. Aczkolwiek odniosłem się do porównania, że żarówką lepsza bo ma refleksy ... LEDy też mogą mieć, ale sterowalne :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Matrycowe LEDy znajdziesz juz w autach duuuuzo tanszych niz pol banki.

Np Skoda Karoq czy Octavia, Mazda CX-30 w srednich wersjach.

Scala i Kamiq FL też już mają. Pewnie Fabia FL też dostanie.

 

Biedni będą posiadacze H4 i H7 będzie im wypalać oczka 😂
 

 

2 godziny temu, trex11 napisał(a):

Tuscon czy sportage od niedawna chyba tez maja, dziwne ze seat chyba nie ma, a raczej na pewno nie cupra, i wreszcze od niedawna alfa, niby premium a martyce wprowadzili dopiero 7 lat za innymi markami.

Cupra poza Ateca oferuje Matrixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 21:34, r1sender napisał(a):

ale nie zawsze są. To jest faktycznie minus LED-ów

 

Niektóre modele mają tak, że z w reflektorach przednich ciepło z tyłu diody jednak rozchodzi się po lampie i nie zamarzają*. Ale w przypadku lamp tylnych led to jest zawsze problem.

:oslabiony:

 

 

 

* Oczywiście nie działa to tak dobrze jak tradycyjne źródła światła, które grzały w przedniej części żarówki ale cośtam jednak daje.

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stig napisał(a):

Miałem palniki D1S i też potrafiło zamarznąć, ale umówmy się -  rzadko to może wystąpić dlatego pewnie producent nic nie stosuje nawet sprysków przy ledach w obecnym CLA

 

Nie stosuje spryskiwaczy bo mają jasność poniżej 2000lm. Gdyby miały większą to by musiał stosować. Oczywiście za dopłatą czasem można mieć spryskiwacze nawet przy jasności poniżej 2000lm ale najlepsze rozwiązanie to jasne ledy. Niestety niewiele aut je ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sdss napisał(a):

Biedni będą posiadacze H4 i H7 będzie im wypalać oczka 😂

 

Taki tekst pokazuje brak szacunku do innych. Wielokrotnie pisałem, że LED-y są z punktu widzenia kierowcy lepszym rozwiązaniem niż "tradycyjne" żarówki, ale z punktu widzenia innych już niekoniecznie i "matrixy" czy inne potrafią "ładnie" oślepiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Niektóre modele mają tak, że z w reflektorach przednich ciepło z tyłu diody jednak rozchodzi się po lampie i nie zamarzają*. Ale w przypadku lamp tylnych led to jest zawsze problem.

:oslabiony:

 

 

 

* Oczywiście nie działa to tak dobrze jak tradycyjne źródła światła, które grzały w przedniej części żarówki ale cośtam jednak daje.

 

Niektóre mają też tak , że LED świeci w odbłyśnik do dołu i grzanie jest na górze poza reflektorem ( u mnie tak jest ) i niestety ciepełka nie daje co w sumie jest dobre bo sam LED nie lubi ciepła , ale przydał by się jakiś patent do podgrzania lampy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.