Skocz do zawartości

Dacia Sandero Stepway


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

> Widziałem dzisiaj takiego i jestem w ciężkim szoku.

> Fajne auto. I co więcej - nieźle wyposażone. Kto by pomyślał że Dacia pójdzie tak do przodu...

Moja małżonka ciągnie mnie do salonu Sandero oglądać, cena w kredycie 50/50 podstawowej wersji 19750PLN wink.gif

Nigdy nie myślałem o zakupie nowego auta, ale na miasto dla żony byłoby idealne - gwarancja na 5 lat za 500 zł do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja małżonka ciągnie mnie do salonu Sandero oglądać, cena w kredycie 50/50 podstawowej wersji

> 19750PLN

> Nigdy nie myślałem o zakupie nowego auta, ale na miasto dla żony byłoby idealne - gwarancja na 5

> lat za 500 zł do tego.

Ja widziałem wersję full wypas: Nawigacja, Bluetooth, sterowanie radia przy kierownicy, tempomat... szok.

I to wszystko za mniej niż 50k. Z dieslem.

Gdyby jeszcze dali automatyczną klimatyzację i mocniejsze silniki to Dacia mogłaby mocno namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj takiego i jestem w ciężkim szoku.

> Fajne auto. I co więcej - nieźle wyposażone. Kto by pomyślał że Dacia pójdzie tak do przodu...

a jak się nazywa ten plastikowy pakiet , bo w konfiguratorze jakoś nie widzę confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj takiego i jestem w ciężkim szoku.

Ja też oglądałem i brałem ten samochód pod uwagę, ale jak zobaczyłem wnętrze to odwróciłem się na pięcie i wyszedłem z salonu facepalm%5B1%5D.gif. Nawet gdyby, to samochód nie nadaje się ani do miasta, ani w teren, ani na wakacje. Do niczego się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też oglądałem i brałem ten samochód pod uwagę, ale jak zobaczyłem wnętrze to odwróciłem się na

> pięcie i wyszedłem z salonu . Nawet gdyby, to samochód nie nadaje się ani do miasta, ani w

> teren, ani na wakacje. Do niczego się nie nadaje.

W środku widziałem tylko na zdjęciach. Ale wygląda to nieźle...

Wyposażenie jest, skóra na fotelach i kierownicy...

I teraz widzę też że mają silnik 0,9l turbo o mocy 90KM. yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też oglądałem i brałem ten samochód pod uwagę, ale jak zobaczyłem wnętrze to odwróciłem się na

> pięcie i wyszedłem z salonu . Nawet gdyby, to samochód nie nadaje się ani do miasta, ani w

> teren, ani na wakacje. Do niczego się nie nadaje.

Ale który widziałeś? Bo teraz jest już nowy model.

Dacia-Sandero_Stepway_2013_800x600_wallpaper_0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widziałem wersję full wypas: Nawigacja, Bluetooth, sterowanie radia przy kierownicy, tempomat...

> szok.

> I to wszystko za mniej niż 50k. Z dieslem.

> Gdyby jeszcze dali automatyczną klimatyzację i mocniejsze silniki to Dacia mogłaby mocno namieszać.

50kzł to żadna rewelacja, clio wyjdzie wiele drożej ?

pytanie po co tempomat i navi w miejskim aucie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj takiego i jestem w ciężkim szoku.

> Fajne auto. I co więcej - nieźle wyposażone. Kto by pomyślał że Dacia pójdzie tak do przodu...

Próbuję doszukać się minusów i jakoś nie daję rady zlosnik.gif

Kurde, fajne auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie po co tempomat i navi w miejskim aucie

Dziwne pytania zadajesz... Doprawdy dziwne.

Nawigacja - nie ma po co tłumaczyć chyba - zawsze wiesz jak dojechać w każde miejsce w krakowie? spineyes.gif

A tempomat - to proste - po to, żeby nie łamać przepisów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pierwszy rzut oka panel sterowania klimatyzacją wygląda jak z chińskiej wieży audio.

Na drugi rzut oka polska motoryzacja nie istnieje a Rumuni (z akcentem na RRRRRR - Rrrrrrrumuni - wyśmiewani, wyszydzani) - mają markę, pracę i $$$. I ich auta są (były) w TopGear wspominane - zwłaszcza Sandero.

A do tego wnętrza trudno się przyczepić. Wygląda jak tańsze Renault.

W wakacje siedziałem i w Renówkach i w Dacii - i np. jeśli chodzi o Dustera to jest to całkiem fajne wnętrze i całkiem zgrabne auto. A Sandero Stepway też całkiem całkiem. Szkoda, że w EURO-NCAP Dacie wypadają blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbuję doszukać się minusów i jakoś nie daję rady

Minusem jest cena (50k PLN to już cena auta kompaktowego), słabe silniki, kiepskie wyniki crash-testów, oraz potencjalnie słabe blachy (tak wieść gminna niesie).

Do tego wysoka utrata wartości ze względu na markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne, pytanie tylko czy poprawili jakość, bo póki co Dacia bardzo kiepsko wypada w rankingach

> awaryjności.

Nie jest tak źle, jak się powszechnie uważa. wink.gif Czasy Dacii 1300 / 1310 minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minusem jest cena (50k PLN to już cena auta kompaktowego), słabe silniki, kiepskie wyniki

> crash-testów, oraz potencjalnie słabe blachy (tak wieść gminna niesie).

> Do tego wysoka utrata wartości ze względu na markę.

Tylko, ze to cena za wersje max wyposazona, a takich sie pewnie za wiele u nas nie sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na drugi rzut oka polska motoryzacja nie istnieje a Rumuni (z akcentem na RRRRRR - Rrrrrrrumuni -

> wyśmiewani, wyszydzani) - mają markę, pracę i $$$. I ich auta są (były) w TopGear wspominane -

> zwłaszcza Sandero.

I to właśnie oznacza, że powinniśmy zacząć kult Dacii?

niewiem.gif

Jest brzydka, paskudna wręcz. W środku trąci tandetą. Elementy deski rozdzielczej i wskaźniki zupełnie się ze sobą nie zgrywają. Wygląda to jak poskładane z przypadkowych części bez pomysły na całość.

> A do tego wnętrza trudno się przyczepić. Wygląda jak tańsze Renault.

A to jakiś wzorzec z Sevres?

Co do przyczepiania się to patrz wyżej. Panel sterowania nawiewami ładniej wygląda choćby w Pandzie. A to nie jest jakaś wysoko postawiona poprzeczka.

> W wakacje siedziałem i w Renówkach i w Dacii - i np. jeśli chodzi o Dustera to jest to całkiem

> fajne wnętrze i całkiem zgrabne auto.

Całkiem fajne wnętrze to jest to:

obrazek

Środek w Dacii nie ociera się nawet o poziom "poprawny".

Jest tani. Koniec.

>A Sandero Stepway też całkiem całkiem. Szkoda, że w

> EURO-NCAP Dacie wypadają blado.

Na to klient kupujący produkty tej marki nie będzie zwracał aż tak mocno uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ladne i tanie auto. Ta droga powinien pojsc Chevrolet.

Jest na odwrót. To Dacia idzie drogą Chevroleta. Chevy byl taki jeszcze jako Daewoo. I na tym etapie jest Dacia. Te Sandero to taki dzisiejszy Lanos.

A za parę lat Dacia (wzorem Chevroleta) będzie miała w ofercie duże SUVy czy limuzyny klasy średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to właśnie oznacza, że powinniśmy zacząć kult Dacii?

Skąd taki "wniosek"?

> Jest brzydka, paskudna wręcz. W środku trąci tandetą. Elementy deski rozdzielczej i wskaźniki

> zupełnie się ze sobą nie zgrywają. Wygląda to jak poskładane z przypadkowych części bez

> pomysły na całość

Według Ciebie. Według tych, co to kupują, ma to wtórne znaczenie. Nie jest ładna, ale widać nie odstrasza ludzi, skoro to kupują, tym jeżdżą i z tego się cieszą.

.

> A to jakiś wzorzec z Sevres?

Nie.

> Co do przyczepiania się to patrz wyżej. Panel sterowania nawiewami ładniej wygląda choćby w

> Pandzie. A to nie jest jakaś wysoko postawiona poprzeczka.

> Całkiem fajne wnętrze to jest to:

> obrazek

Jest brzydkie, paskudne wręcz. W środku trąci tandetą. Elementy deski rozdzielczej i wskaźniki zupełnie się ze sobą nie zgrywają. Wygląda to jak poskładane z przypadkowych części bez pomysły na całość.

> Środek w Dacii nie ociera się nawet o poziom "poprawny".

Nie musi.

> Jest tani. Koniec.

Kropka.

> Na to klient kupujący produkty tej marki nie będzie zwracał aż tak mocno uwagi.

Jednak będą. Choć ENCAP jest tak samo relatywne, jak wszystko inne. Gniot globalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj takiego i jestem w ciężkim szoku.

> Fajne auto. I co więcej - nieźle wyposażone. Kto by pomyślał że Dacia pójdzie tak do przodu...

Chcę to zamiast Stilo. Piękny. Widać, że styliści chyba stają okoniem

do ogólnych wytycznych, że spółka-córka ma mieć brzydsze produkty

niż spółka-matka. Aktualnie jest tak, że Dacia jest ładniejsza niż

coś podobnego od Renault grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widziałem wersję full wypas: Nawigacja, Bluetooth, sterowanie radia przy kierownicy, tempomat...

> szok.

> I to wszystko za mniej niż 50k. Z dieslem.

> Gdyby jeszcze dali automatyczną klimatyzację i mocniejsze silniki to Dacia mogłaby mocno namieszać.

Silniki są jakie są celowo - jakby dawali do Dacii jakieś ciekawe motory, to Renault poszło by z torbami. Jam masz do wyboru albo dobre wykończenie i fajne silniki ale drożej albo średnie wykończenie i średnie silniki ale taniej, to się zastanawiasz. Jeśli jedyną różnicą będzie jakość plastiku i współczynnik skrzypienia deski, to już wybór nie będzie taki prosty nawet dla mającego kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Europie te modele są chyba niedostępne.

nie, ale np w Brazylii jezdzi tego mnostwo i powiem, ze calkiem fajnie to wygląda wink.gif. U nas myślę, że na takie "outbackowe" kombi znaleźli by się nabywcy, a tak to praktycznie ten segment aut nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, ze to cena za wersje max wyposazona, a takich sie pewnie za wiele u nas nie sprzedaje...

Nie wiem ile na prawdę kosztuje ten model, wiem za to, iż swego czasu interesowałem się Loganem w wersji kombi i za samochód ,,wyposażony'' w klimę , elektrykę i radio życzyli sobie dużo ponad 50 tys z najsłabszym dieslem. To nie była atrakcyjna cena jakbym na to nie patrzył. Jeśli dacia ma być tanią marką, to taniość widzę w przedziale 10-15 -20 tys minimum mniej niż za cokolwiek podobnego innego producenta, a i tak nie będzie to cena atrakcyjna za samochód tandetnie wykończony. Ta tandeta przenosi się na całość samochodu, stąd pewnie mizerne rankingi awaryjności w przypadku Daci.

Dodaj do tego niebotyczny spadek wartości i wszem i wobec ogłaszana taniość okaże się bardzo droga.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile na prawdę kosztuje ten model, wiem za to, iż swego czasu interesowałem się Loganem w

> wersji kombi i za samochód ,,wyposażony'' w klimę , elektrykę i radio życzyli sobie dużo ponad

> 50 tys z najsłabszym dieslem. To nie była atrakcyjna cena jakbym na to nie patrzył. Jeśli

> dacia ma być tanią marką, to taniość widzę w przedziale 10-15 -20 tys minimum mniej niż za

> cokolwiek podobnego innego producenta, a i tak nie będzie to cena atrakcyjna za samochód

> tandetnie wykończony. Ta tandeta przenosi się na całość samochodu, stąd pewnie mizerne

> rankingi awaryjności w przypadku Daci.

> Dodaj do tego niebotyczny spadek wartości i wszem i wobec ogłaszana taniość okaże się bardzo

> droga.......

Z tego co wiem, to w krajach Europy Zachodniej sprzedaje sie calkiem niezleok.gif

Wiec chyba nie jest tak zle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile na prawdę kosztuje ten model, wiem za to, iż swego czasu interesowałem się Loganem w

> wersji kombi i za samochód ,,wyposażony'' w klimę , elektrykę i radio życzyli sobie dużo ponad

> 50 tys z najsłabszym dieslem. To nie była atrakcyjna cena jakbym na to nie patrzył. Jeśli

> dacia ma być tanią marką, to taniość widzę w przedziale 10-15 -20 tys minimum mniej niż za

> cokolwiek podobnego innego producenta, a i tak nie będzie to cena atrakcyjna za samochód

> tandetnie wykończony. Ta tandeta przenosi się na całość samochodu, stąd pewnie mizerne

> rankingi awaryjności w przypadku Daci.

> Dodaj do tego niebotyczny spadek wartości i wszem i wobec ogłaszana taniość okaże się bardzo

> droga.......

A ja Dacie mam już prawie 5 lat i żadnych awarii jakoś nie doświadczyłem, podobnie zresztą jak inni użytkownicy Dacii.

Samochód mnie jeszcze nie zawiódł. W ostatnie mrozy fajnie było widać, które auto to tandeta - mój odpalał zawsze, sąsiadów sprowadzane za odry VW, Audi i inne wynalazki złożone z kilku aut już tak ładnie nie odpalały.

Nie mówiąc już o kosztach utrzymania Dacii - są bardzo małe, części tanie, konstrukcja prosta - każdy Mietek w szopie jest w stanie naprawić Dacię.

A co do spadku wartości to gó...no mnie to obchodzi, bo nie mam zamiaru go sprzedawać - nie sprzedaje się sprawnego auto, na którym mogę zawsze polegać.

A nawet gdybym chciał sprzedać, to kupców na Dacie Sandero z Polskiego salonu mogę przebierać i wybierać do koloru jak rękawiczki - tylu jest chętnych na kupno Dacii z polskiego salonu, z pewnym pochodzeniem auta itd.

Inną zaletą Dacii jest to, że nie kusi w ogóle złodziei, co o innych markach można zapomnieć.

Jeśli chodzi o słabe blachy, co ktoś tutaj wspomniał to jest już mit, od roku 2008 Dacie mają raczej porządną blachę - na moim nie ma żadnych oznak korozii.

A tandetne plastyki w Dacii po FL są tak samo tandetne jak w Skodach np. Octavii II -= także nie ma się czym podniecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta tandeta przenosi się na całość samochodu, stąd pewnie mizerne

> rankingi awaryjności w przypadku Daci.

> Dodaj do tego niebotyczny spadek wartości i wszem i wobec ogłaszana taniość okaże się bardzo

> droga.......

siedziałeś i jeździłeś takim autem?

rezudual ma bardzo dobry jak na taką markę, w sumie lepszy niż wiele innych marek

sprzedać to łatwo... nie panikowałbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale który widziałeś? Bo teraz jest już nowy model.

Ja mam tylko pytanie czy w wersji stepway także nie ma obudowy ręcznego. Jak byłem w salonie to wajha dzwigni wychodziła bezpośrednio z podłoża i tylko wykładzina to zakrywała. Generalnie poczułem się jak w trabancie w tym aspekcie.

Poza tym jako były użytkownik Lanosa nie mam żadnych obiekcji co do marki Dacia wręcz zalety eksploatacyjno-kosztowe. Mi bardziej podchodzi Loggy o ile kiedyś będę celował w Dacię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wakacje siedziałem i w Renówkach i w Dacii - i np. jeśli chodzi o Dustera to jest to całkiem

> fajne wnętrze i całkiem zgrabne auto.

W Dacii tak się składa, że w obrębie jednej generacji WSZYSTKIE samochody mają to samo wnętrze - tak, żeby właściciel dustera za ponad 70k nie myślał sobie, że jest lepszy od właściciela logana za 28 zlosnik.gif

Wnętrze dacii to absolutna porażka - taty miały lepsze no.gif

W nowej generacji powiększyli tylko miejsce na radio, żeby 2DIN weszło - reszta jest tak samo tandetna i odrażająca frown.gif

Dacie są świetne na wieś (sporo rodziny mieszkającej na wsi tym jeździ) - pojedzie się w pole a potem błoto wypłucze szlaufem i jest OK ok.gif

Ewentualnie do wożenia dziecka - nasyfi papkami, chrupkami, wymiocinami - ta sama akcja i można ruszać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to właśnie oznacza, że powinniśmy zacząć kult Dacii?

> Jest brzydka, paskudna wręcz. W środku trąci tandetą. Elementy deski rozdzielczej i wskaźniki

> zupełnie się ze sobą nie zgrywają. Wygląda to jak poskładane z przypadkowych części bez

> pomysły na całość.

To ma byc tanie auto, czego chciec wiecej?

> A to jakiś wzorzec z Sevres?

> Co do przyczepiania się to patrz wyżej. Panel sterowania nawiewami ładniej wygląda choćby w

> Pandzie. A to nie jest jakaś wysoko postawiona poprzeczka.

> Całkiem fajne wnętrze to jest to:

> obrazek

Zart chyba, czemu to porownujesz z Alfa? Porownaj z tania Panda, Punto, i30.

> Środek w Dacii nie ociera się nawet o poziom "poprawny".

> Jest tani. Koniec.

> Na to klient kupujący produkty tej marki nie będzie zwracał aż tak mocno uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.