Skocz do zawartości

Gdybyście mieli taki dylemat?


maxartur

Rekomendowane odpowiedzi

Do wyboru:

1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

wyposażenie:

ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

wyposażenie:

ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

to wybór by padł na... i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

Wolałbym bramkę nr 1 doposażoną o klimę. Oczywiście kosztem dopłaty. To zaprocentuje przy odsprzedaży, to raz. Dwa - stary model będzie mocniej tracił na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

OT - podrożały? blush.gif

Jak szukałem "malucha", to wyprzedawali coś kole 27 tzł z lodówką. wink.gif

A w temacie - klima musi być. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

Klima = podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

Bramka numer dwa. Auto bez klimatyzacji jest w Polsce uciążliwe w użytkowaniu.

Paradoksalnie, ja autem bez klimy mógłbym jeździć tylko w... klimacie tropikalnym. Oczywiście tylko na krótkich dystansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

najlepiej opcja 1 i doplacic za klime, jesli warunki sa stale to opcja nr 2, auto bez klimy to kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

skąd takie oferty?

różnica w cenie jest jakaś dziwna, wziąłbym nr 1 i samemu zamontował klimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wybór by padł na... i dlaczego?

Ja bym wybrał samochód nowszy, wygodniejszy i lepszy, czyli opcja 1. Bez klimatyzacji można żyć! Jeszcze 10 lat temu nawet w europie zachodniej był to luksus w autach premium, a dzisiaj proszę - auto bez klimy to nie auto hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif. Poza tym akurat w przypadku Pandy klimę można dołożyć łatwo i tanio. Jak wybierzesz opcję 2, to za dwa lata będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III [...]

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC [...]

IMVHO, zalezy ile to chcesz trzymac. Nie zapominaj, ze stary model juz jest, dwa razy stary, kiedy nowy wejdziezlosnik.gif[...], ergo juz zostales uderzonymlot.gif strata wartosci [...] na dzien dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wybrał samochód nowszy, wygodniejszy i lepszy, czyli opcja 1. Bez klimatyzacji można żyć!

klimatyzacja=wygodniejszy.

Zwłaszcza, że Panda z założenia 90% życia spędza w korkach. Na trasie wystarczy szyberdach, w mieście pocisz się już na samą myśl o przejechaniu 5km w samochodzie bez klimy. Wiem co mówię, nie miałem klimy przez 2 lata.

> Jeszcze 10 lat temu nawet w europie zachodniej był to luksus w autach premium,

Czekaj czekaj... W autach klasy premium klimatyzacja to była rozsądna opcja 20 lat temu. Przykład BMW E39 czyli seria 5 produkowana od 1996r. Z 1500szt na Allegro tylko 200 nie ma klimy według wyszukiwarki (strzelam, że mają webasto bo są to wersje gdzieś na rynki północne).

> a dzisiaj

> proszę - auto bez klimy to nie auto . Poza tym akurat w przypadku Pandy klimę można dołożyć

> łatwo i tanio. Jak wybierzesz opcję 2, to za dwa lata będziesz żałował.

łatwo i tanio? w salonie czy u Zdzicha w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj czekaj... W autach klasy premium klimatyzacja to była rozsądna opcja 20 lat temu.

W 98 roku w zachodnich kompaktach średniej klasy była rzadkością, w Lanosie wręcz sensacją hehe.gifgrinser006.gif. Klima jest fajna,ale można bez niej żyć. Ja częściej włączam w celu odparowania szyb jesienią, niż w lecie w celu chłodzenia.

Poza tym autor nie pyta o to, czy brać to samo auto z klimą czy bez, tylko czy brać lepszy bez czy gorszy z grinser006.gif. Lepszy będzie fajny przez cały rok, gorszy tylko kilka tygodni zlosnik.gif, a między Pandą II i III jest przepaść zlosnik.gif.

> łatwo i tanio? w salonie czy u Zdzicha w garażu?

ASO Fiata oferowało mi dołożenie klimy do Pandy II za 2400 z manelami, nabiciem i gwarancją. Na używkach u Zdzicha pewnie będzie połowa. Dużo czy mało - nie wiem, prawie 10 % wartości samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak użytkujesz auto, jak długo planujesz je trzymac.

Jeśli auto ma być np na tylko 3 lata, to brałbym opcje numer 1 + klima.

Jeśli autem masz jeździć dłużej, to według mnie Panda II jest fajniejszym autem, bo jest sporo lżejsza i przez to mniej pali i jest dynamiczniejsza.

Osobiście na Twoim miejscu też bym się przejechał obydwiema Pandami, bo jeździ się zupełnie inaczej nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 98 roku w zachodnich kompaktach średniej klasy była rzadkością,

BMW serii 3 compact. 167 sztuk na allegro. 10 bez klimy. Produkcja od 1998r.

Golf 4 (wzorzec metra z Sevres) 3500 sztuk na allegro z czego 2700 z klimą. Produkcja od 1997r.

Czyli zaczynasz od argumentu 10-letnich aut klasy premium, potem schodzisz do 15-letnich kompaktów ze średniej półki podając jako przykład jedno z najtańszych i najgorzej wyposażonych aut segmentu B (tak, lanos to segment B) a tak czy inaczej, delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wybór by padł na... i dlaczego?

Wybór pada na auto z klimą. Już tłumaczę dlaczego. Chodzi tylko i wyłącznie o komfort jazdy. Mam 2 auta z czego 1 ma klimę. W gorące dni staram sie nie uzywać tego bez klimy.. Zamiast pocić sie w aucie wolę w tym celu udać sie do sauny albo na plażę.

Nie patrz na to czy to starszy czy młodszy model. Ładniejsza blacha w nowszym nie ochłodzi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko 2. - auto bez klimatyzacji jest ciężko sprzedać, a ponadto warto jednak mieć możliwość w

> miarę komfortowego podróżowania.

Popieram. Auta bez klimy ( choćby manulanej ) już bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram. Auta bez klimy ( choćby manulanej ) już bym nie kupił.

Przy odsprzedaży auto z klimą zejdzie szybciej, ale teraz należy zadać sobie pytania:

Jak długo będę użytkował auto?

Czy potrzebuję klimatyzacji?

Jeśli autor wątku zamierza użytkować auto 7-10 lat i klima nie jest mu potrzebna, to kupować bez klimy.

Jeśli zamierza sporo jeździć-kupić z klimą.

Kiedy klima jest potrzebna a kiedy nie?Jeśli jeździ np 3 km do pracy czy 5km, to klima na nic się zda, chyba jedynie tylko po to by się przeziębić, ale jak jeździ się odcinki po kilkanaście minut to już jak najbardziej ma to sens. Mi np nie przeszkadza czy to manual czy automatyczno-elektroniczna, bo manualną potrafię sobie ustawić i nie jest to dla mnie problemem, choć dla wielu polaków jest, bo chce się mieć fulla i jeszcze za psie pieniądze, ale nie zbaczając z tematu.

Jak sporo jeździsz bierz z klimą, jak blisko, krótkie odcinki-to zbędny gadżet się staje.

Co do osiągów-miałem kiedyś klimę w matizie smile.gif i w upalne dni stojąc w korku-lepiej ruszyć sobie wolniej i mieć przymulone lekko auto, niż ma się lać łokciami pot do auta grinser006.gif

Nowe auta co raz mniej zmulają na klimie, bo kompresory są lepszej jakości i lepiej dobierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1 i doplacic do klimy. A jezeli nei stac to 1. Dlaczego? Nikt nie pytak jak czesto jezdzisz autem.

> Jak rzadko to brac bez klimy.

Panda III z klimą to wydatek już 35 490 zł więc spora różnica i przy takiej kwocie zastanawiałbym się nad Citigo 5d z klimą wink.gif lub Punto 1.2 69 KM ESTIVA z klimą za 33 990 zł.

Jest jeszcze Logan/Sandero w cenie Pandy III z klimą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

jeżeli jako auto nr 1 w rodzinie to opcja 2

jeżeli auto nr 2 w rodzinie to pocja nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak powinna brzmieć odpowiedź.

Chojnacki - Makula to firma kredytowa i nie da się u nich kupić samochodu za wystawioną cenę płacąc gotówką. Musisz wziąć kredyt na minimum 15 tys. i na następny dzień go spłacić, ale przepada "ubezpieczenie" w wysokości 2 tys. i do każdej ich oferty należy dodać tą kwotę, a po tyle te wszystkie samochody są w "Biedronce". grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

panda II

chociazby ze wzgledu na klime

a i model znany ogolnie czesci na mase i w smiesznych cenach

stalem przed podobnym dylematem jakis czas temu wzialem II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chojnacki - Makula to firma kredytowa i nie da się u nich kupić samochodu za wystawioną cenę...

OK, podałem pierwsze z brzegu jako przykład. Mówiłem, że widziałem taniej taką skodę gdzieś u dilera. Niecałe 30k za golasa z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru:

> 1) Fiat Panda III 1.2 69 KM FRESH za 28 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer

> 2) Fiat Panda 1.2 69 KM CLASSIC za 29 990 PLN

> wyposażenie:

> ABS, poduszki powietrzne, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

> to wybór by padł na... i dlaczego?

te z lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jeździ np 3 km do pracy czy 5km, to klima na nic się

> zda, chyba jedynie tylko po to by się przeziębić, ale jak jeździ się odcinki po kilkanaście

> minut to już jak najbardziej ma to sens.

W wiekszości miast 3-5km pokonujesz w conajmniej kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LOL, a po co komu LPG w pandzie?

Ludzie to myślą, że jak samochód mało pali, to jest powód do tego, żeby nie zakładać LPG. Według mnie państwo popełnia zbrodnię karząc ludzi takimi podatkami od paliw, a zbrodnię trzeba karać. Jeśli silnik nie wykazuje ponadprzeciętnej awaryjności przy zasilaniu LPG i koszt założenia instalacji ma szansę się zwrócić podczas eksploatacji takiego auta, to dlaczego nie skorzystać z okazji zabrania paru "groszy" Rostowskiemu? Ciebie okradają - okradnij i ich. Proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LOL, a po co komu LPG w pandzie?

LOL, a po co komu panda bez LPG? smirk.gif

Panda pali w mieście 7-8l na setkę. Przeciętnemu przedstawicielowi handlowemu nawet więcej. A robi taka pandziocha po 200km i więcej w ciągu dnia. Opłaca się zostawić w kieszeni 40zł każdego dnia? W skali miesiąca to nam daje ponad 800zł, w rok niecałe 10 000zł czyli po 3 latach "zarabiamy" na tym LPG na kolejną pandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wiekszości miast 3-5km pokonujesz w conajmniej kilkanaście minut.

A przeczytałeś ze zrozumieniem to co napisałem?Bo to co wytworzyłeś chyba wynika z mojego wpisu, ale dzięki za rozłożenie na drobne, teraz już każdy imbecyl będzie wiedział o co kaman grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.