Skocz do zawartości

VW + FIAT


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> VW ma już kilka marek

> Po co mu kolejna?

A czemu jeden właściciel ma media markt i saturna? Bo obojętnie gdzie pójdziesz to i tak kasa trafi zawsze do jego kieszeni, tak samo z autami. Obojętnie czy kupisz skodę, vw, audi, fiata - i tak kasa zostanie u Hansa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec świata już blisko

> Volkswagen chce przejac Fiata

> Dla mnie jest to niezrozumiałe

I już oczami wyobraźni widzę obecnych fanów "tańszego passata" (octavi) którzy wyznają teorie Fiat g wart jak zmieniają swoje poglądy na "Fiat to takie tańsze das auto" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec świata już blisko

> Volkswagen chce przejac Fiata

Czyli jest szansa, że będę jeżdził autem "premium".

W takim układzie Punto zostaje hehe.gif

A na poważnie, mam wrażenie, że w przeszłości już kilka razy taki temat był poruszany z wynikiem jaki widzimy.

Może Fiat pozbędzie się tylko "linii 500" + prawa do nazewnictwa.

Całego koncernu Fiat-a VW nie przejmie, za dużo marek, a sam Fiat w Ameryce południowej całkiem nieźle się sprzedaje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jest szansa, że będę jeżdził autem "premium".

> W takim układzie Punto zostaje

> A na poważnie, mam wrażenie, że w przeszłości już kilka razy taki temat był poruszany z wynikiem

> jaki widzimy.

> Może Fiat pozbędzie się tylko "linii 500" + prawa do nazewnictwa.

> Całego koncernu Fiat-a VW nie przejmie, za dużo marek, a sam Fiat w Ameryce południowej całkiem

> nieźle się sprzedaje

tak samo pewnie mówili jak VW się do Audi przymierzal (przecia to 4 marki były!) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec świata już blisko

> Volkswagen chce przejac Fiata

> Dla mnie jest to niezrozumiałe

Teraz tylko czekać jak dokupią jeszcze jakiegoś japońca i znowu powstanie oś zła smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec świata już blisko

> Volkswagen chce przejac Fiata

> Dla mnie jest to niezrozumiałe

VW chodzi zapewne o fabrykę w PL. Próbowali z FSO ale się nie udało, to z miłości do polskiej siły roboczej podstępnie kupią Fiata i wreszcie osiągną co chcieli zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie, jako hejtera pancerwagenów i miłośnika aut włoskich, jest to zła wiadomość sick.gif

teraz tylko się spodziewać, że alfay, 500-tka będą wyglądały tak porywająco jak to sick.gifsick.gifsick.gif:

nowy-seat-toledomiedzy-leonem-i-exeo-304-1362_v1.jpg

i to

taka-jest-nowa-skoda-rapid-506-3245_v1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie, jako hejtera pancerwagenów i miłośnika aut włoskich, jest to zła wiadomość

> teraz tylko się spodziewać, że alfay, 500-tka będą wyglądały tak porywająco jak to :

> i to

do Rapida przykleją "Linea" a do Octavii "Marea Weekend" - pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu nie . To dość poprawne tylkowozy. No i lista części eksploatacyjnych ulegnie dużej redukcji.

Chociaż moim zdaniem ideałem byłoby auto zaprojektowane przez włochów na japońskich częściach wyprodukowane w germanii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobili by konkurencje dla BMW, czyli coś co się od dawna nie udaje fiatowi

tak , i obaj producenci byliby zadowoleni , fiat nie wie co zrobić z alfą (choć ta ma olbrzymi potencjał) , a vw nie wie co zrobić z seatem ( 0 potencjału w tej marce) , a tak mógłby spokojnie dobić seata i zająć się alfą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie, jako hejtera pancerwagenów i miłośnika aut włoskich, jest to zła wiadomość

> teraz tylko się spodziewać, że alfay, 500-tka będą wyglądały tak porywająco jak to :

> i to

Fiaty za to prezentują mistrzostwo stylistyczne oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

VW jakoś nie radzi sobie ze swoją marką w NA, a tutaj będzie miał rynek na talerzu (o ile mówimy o przejęciu całego FCA).

Ponadto od kilku lat mówi się o tym, że VW chce mieć "swoją Dacię", a marka Fiat jak najbardziej się do tego nadaje chociażby z historycznego punktu widzenia.

No i zapewne Fiat się nieco "spłukał" ratowaniem Chryslera, nie ma pomysłu na linię modelową w EU, zaś VW chce być w 2018 No 1.

Dla mnie realny scenariusz ale jak na razie za mało faktów za tym przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A stać ich na taki zakup ?

> Jakoś w to wątpię ale może się mylę

Raczej się mylisz, tu nie zawsze chodzi o kasę którą widzisz w tabelce, wystarczy wspomnieć historię przejęcia VW przez Porsche, podczas której role się odwróciły ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiaty za to prezentują mistrzostwo stylistyczne

gusta są różne, jednak o niemieckich domach mody to nie słyszałem, o włoskich to i owszem. qmasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gusta są różne, jednak o niemieckich domach mody to nie słyszałem, o włoskich to i owszem. qmasz?

Nie, nie kumam jak można wbrew rzeczywistości wmawiać sobie, że włoskie auta mają lepszą stylistykę od niemieckich tylko dlatego, że włoskie domy mody są słynniejsze od niemieckich.

Mam nadzieję, że nigdy podobnie "logicznym" wnioskiem się nie skompromituję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie kumam jak można wbrew rzeczywistości wmawiać sobie, że włoskie auta mają lepszą stylistykę

> od niemieckich tylko dlatego, że włoskie domy mody są słynniejsze od niemieckich.

> Mam nadzieję, że nigdy podobnie "logicznym" wnioskiem się nie skompromituję.

Może lepiej pasowałoby porównanie włoskich i niemieckich biur projektowych? Bertone, Pinifarina, Giugiaro... a co tam z niemieckich można porównać?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.