Skocz do zawartości

Pakiet startowy do 3,2FSI VW/Audi po 2005r...


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak jak napisałem:

> http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=288399855&page=&vc=1

> Jak ktoś się nie zna to przepłaca - dotyczy to chyba każdej branzy

No nie zna sie grinser006.gif

Zapalila sie kontrolka, pojechala do ASO i tak wyszlo.

Powiedzialem jej, zeby nastepnym razem dala znac wczesniej niz po fakcie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I za regeneracje zaplacil 15 tys ?

Nie, po regeneracji okazało się, że dobra firma jest dobra tylko z nazwy. Kolega, jako że jest doktorem nauk technicznych, i jest w stanie pomierzyć parametry takiej turbosprężarki, po zwrocie pieniędzy z dobrej firmy regeneracyjnej, wybrał ASO. skromny.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, po regeneracji okazało się, że dobra firma jest dobra tylko z nazwy. Kolega, jako że jest

> doktorem nauk technicznych, i jest w stanie pomierzyć parametry takiej turbosprężarki, po

> zwrocie pieniędzy z dobrej firmy regeneracyjnej, wybrał ASO.

> dranio

Czyli taka jego fanaberia. Jak go stać - to jego pieniądze, nie mam nic przeciwko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli taka jego fanaberia. Jak go stać - to jego pieniądze, nie mam nic przeciwko

Nie fanaberia, tylko fakty. 270751858-jezyk.gif

Inne były ustalenia, inne wykonanie. Firma nie spodziewała się, że ktoś "z ulicy" jest w stanie zweryfikować ich robotę.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie fanaberia, tylko fakty.

> Inne były ustalenia, inne wykonanie. Firma nie spodziewała się, że ktoś "z ulicy" jest w stanie

> zweryfikować ich robotę.

> dranio

No tak- ale zauważ ze tysiące ludzi regenerują i jezdza zadowoleni. A jak on ma taka faneberie ze oczekuje ideału to faktycznie zostało mu ASO wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwidoczniej chce tym autem jeszcze pojeździć, a nie od razu wystawić na komis i wmawiać ze

> perełka.

Na regenerowanej wszyscy jezdza i mało kto narzeka. A jeśli się wstawia od razu na komis to się nie regeneruje a wkłada używkę z anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak- ale zauważ ze tysiące ludzi regenerują i jezdza zadowoleni. A jak on ma taka faneberie ze

> oczekuje ideału to faktycznie zostało mu ASO

Nie oczekuje ideału, tylko roboty zgodnej ze sztuką. A, że ma odpowiednią wiedzę oraz potrafi wyniki tej roboty zweryfikować, to z tego korzysta.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli zmieniamy rozrząd po zakupie!

Ładnie shocked.gif Takiego wyniku spodziewałbym się prędzej po jakimś 4.2 V8 z Audi S../RS.., ale nie po pospolitym 3.2 V6 (Tak - pospolitym, bo jednak trochę tego jeździ - w A6, Q5, Q7, Touaregach to dość popularny silnik)

Czyli sprawdza się zasada, że kupując paroletni samochód który jako nowy był drogi w zakupie i eksploatacji, nie kupujesz taniego samochodu. Kupujesz drogi samochód, którego cena zakupu została obniżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozrząd na łańcuchu, drogie graty i dużo więcej roboty niż w przypadku paska. Wiesz ile tam jest

> nalatane że rozrząd trzeba było robić?

znajomy ma a A6 4.2 ( tylko nie FSi,ten poprzedni) nalatane 280kkm i rozrząd wymienić musiał...razem z kapitalką silnika.,Wyszło 13500 z robotą.( ma auto od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładnie Takiego wyniku spodziewałbym się prędzej po jakimś 4.2 V8 z Audi S../RS.., ale nie po

> pospolitym 3.2 V6

Ten pospolity V6 ma wadę napinacza łańcucha nierządu. Przy odrobinie peszka silnik do remontu.

Kuzynowi w A6 3.2 FSI prawie tak sie stało. Łańcuch przy odpalaniu przeskoczył o 2 zęby. Auto bodajże z 2006 roku z polskiego salonu doinwestowane wypieszczone, coś koło 120 tyś km przebiegu.

Napinacz i pare gratów żeby go wymienic kosztowało w ASO ponad 2 tysie.

I do tego kupa roboty bo rozrząd jest z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na regenerowanej wszyscy jezdza i mało kto narzeka. A jeśli się wstawia od razu na komis to się nie

> regeneruje a wkłada używkę z anglika.

Ja mam oryginalną, od nowości, obecnie 214 tys. i działa sprawnie. Jak się wysypie, to tylko nowa. Po co kopać się z koniem? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam oryginalną, od nowości, obecnie 214 tys. i działa sprawnie. Jak się wysypie, to tylko nowa.

> Po co kopać się z koniem?

Tylko wiesz-jak jeszcze wytrzyma z 50 tys. to nowa turbina może byś droższa niż samochód i co wtedy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko wiesz-jak jeszcze wytrzyma z 50 tys. to nowa turbina może byś droższa niż samochód i co wtedy

Nic, eksploatacja do 80% pojazdów w PL zakup 4xopon na lato i 4x opon na zimę to wydatek większy niż wartość pojazdu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo i dłużej...u nas w stilo wytrzymała conajmniej 300k km...z nami do ok. 260k...później u następnego właściciela do 300...dalszych losów nie znam wink.gif

jak poprawnie użytkowana to będzie jeździć... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle co lepsza lodówka, a tez wymieniasz raz na kilkanaście lat.

Bo każdy chciałby mieć auto >200KM a koszty utrzymania na poziomie Fiata Punto/Pandy co za kraj....

Dlatego ja z tego powodu nie kupiłem nowego diesla bo mnie nie stać na włożenie w auto 2-4kzł za jakieś turbawki, wtryski, kola dwumasowe ale jak ktoś się decyduje na takie auto to nie powinien skamleć, że to kosztuje 2kzł a tamto 4kzł... nie wiedziałeś przed zakupem po ile części są czy z sufitu się użytkowniku urwałeś icon_rolleyes.gif

Polska zastaw się a postaw się hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo każdy chciałby mieć auto Dlatego ja z tego powodu nie kupiłem nowego diesla bo mnie nie stać na

> włożenie w auto 2-4kzł za jakieś turbawki, wtryski, kola dwumasowe ale jak ktoś się decyduje

> na takie auto to nie powinien skamleć, że to kosztuje 2kzł a tamto 4kzł... nie wiedziałeś

> przed zakupem po ile części są czy z sufitu się użytkowniku urwałeś

> Polska zastaw się a postaw się

Cytat jednego kolegi z wątku o 3.0 TDI:

Quote:

prawda jest taka, że jak ktoś chce fajne auto to najlepiej nie czytać forum tylko kupić co się podoba i już, jak zaczniesz czytać skończysz z pandą lpg


hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś zarabia 8-10kzł to może się pokusić o rozrząd za 15kzł

Pomyśl jak Jay kupuje A8 4.2, którym tak się jara i wymienia rozrząd.

Łańcuch i koła łańcuchowe od Wigry3, w napinaczu wymienia sprężynę na taką z długopisu, ślizgi kolega dorabia mu z drewna - z belki dachu od stodoły, w którym odbywa się cała operacja. Oczywiście bierze za to 200 zł bo kolega ma zawsze tanio. Wyjeżdża tym na ulicę i wszyscy z zazdrości kłaniają mu się w pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyśl jak Jay kupuje A8 4.2, którym tak się jara i wymienia rozrząd.

> Łańcuch i koła łańcuchowe od Wigry3, w napinaczu wymienia sprężynę na taką z długopisu, ślizgi

> kolega dorabia mu z drewna - z belki dachu od stodoły, w którym odbywa się cała operacja.

Albo nie wymienia, bo całą motorynę w razie czego kupi sobie z jakiegoś anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytat jednego kolegi z wątku o 3.0 TDI:

> Quote:

> prawda jest taka, że jak ktoś chce fajne auto to najlepiej nie czytać forum tylko kupić co się

> podoba i już, jak zaczniesz czytać skończysz z pandą lpg

to mój cytat! Jestem sławny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyśl jak Jay kupuje A8 4.2, którym tak się jara i wymienia rozrząd.

> Łańcuch i koła łańcuchowe od Wigry3, w napinaczu wymienia sprężynę na taką z długopisu, ślizgi

> kolega dorabia mu z drewna - z belki dachu od stodoły, w którym odbywa się cała operacja.

> Oczywiście bierze za to 200 zł bo kolega ma zawsze tanio. Wyjeżdża tym na ulicę i wszyscy z

> zazdrości kłaniają mu się w pas.

No cóż dlatego szukałem auta pół roku a nie kilka dni bo same perełki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.