Skocz do zawartości

Auto dla młodej kierowniczki.


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecilibyście dla nastolatki do miasta? Oczywiście używane około 2010r.

Z założeń to ma mieć klimatyzację, żeby go rdza nie za bardzo lubiła, benzyna Euro 5, żaden diesel, tani serwis i żeby to nie było najmniejsze auto bo ja do niego też czasami wsiądę a wysoki jestem. Euro 5 bo Kraków chce wprowadzić SCT więc na wszelki wypadek żeby już było to Euro 5.

Budżet? Im mniej tym lepiej.

 

Ewentualnie inne opcje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, r1sender napisał(a):

twingo 1.2:ok:

 

3 godziny temu, camel00 napisał(a):

Jazz?

 

3 godziny temu, Tre-Bor napisał(a):

Trojaczki

CityGo, Upp,Mii

 

Lub i10/Picanto

W tych maluchach z przodu będzie ok.

Po osunięciu fotela przez wielkoluda z tyłu tylko psa można wozić i to yorka tylko.

 

1 godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Jak najbardziej. Wygodne dla 2 osób, a małe na zewnątrz.

Albo Swift, model od 2010r. tylko warunek nt. rdzy może nie być spełniony.

 

To wszystko jest za małe, napisałem żeby nie było najmniejsze a to wszystko jest mikroskopijne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, electrofinger napisał(a):

Co polecilibyście dla nastolatki do miasta? Oczywiście używane około 2010r.

Z założeń to ma mieć klimatyzację, żeby go rdza nie za bardzo lubiła, benzyna Euro 5, żaden diesel, tani serwis i żeby to nie było najmniejsze auto bo ja do niego też czasami wsiądę a wysoki jestem. Euro 5 bo Kraków chce wprowadzić SCT więc na wszelki wypadek żeby już było to Euro 5.

Budżet? Im mniej tym lepiej.

 

Ewentualnie inne opcje???

 

Ostatnio córka innego Autokącikowicza wybrała C-Elysée. Wydaje się również spełniać Twoje założenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, electrofinger napisał(a):

 

 

 

To wszystko jest za małe, napisałem żeby nie było najmniejsze a to wszystko jest mikroskopijne...

Ja mam 185 cm i jeszcze trochę zapasu na regulację fotela w Twingo zostało :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, electrofinger napisał(a):

żeby to nie było najmniejsze auto bo ja do niego też czasami wsiądę a wysoki jestem.

 

Będziesz tam z tyłu jeździł?

Z przodu było spoko miejsca nawet w Seicento.

Ja mam 187cm, śfagier 194cm i na spokojnie się mieściliśmy z przodu.

 

A dla młodej to bym szukałm czegoś podwyższonego, kobiety to lubią.

Niestety nie doradzę, bo ja tych auto nie odróżniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Będziesz tam z tyłu jeździł?

Z przodu było spoko miejsca nawet w Seicento.

Ja mam 187cm, śfagier 194cm i na spokojnie się mieściliśmy z przodu.

 

A dla młodej to bym szukałm czegoś podwyższonego, kobiety to lubią.

Niestety nie doradzę, bo ja tych auto nie odróżniam.

Pewnie nie będę ale jak byśmy mieli gdzieś jechać w czwórkę to pupa...

SC miałem i wiem że miejsca było z przodu dużo a z tyłu praktycznie zero. Bagażnik praktycznie nie istniał. No OK, mam teraz chyba duże auto to wszystko co mniejsze to jest za małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jqr napisał(a):

znajoma kupiła PuntoEvo 1.4 z 2011roku za 13kzł z działającą klimą i bez usterek na "dzień dobry"

myślę że to może być dobry trop

No, to jest chyba dobry trop. Dawno temu mi chyba wysłała że się jej Punto podoba :hmm:

To było dawno temu więc nie brałem na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

To może Q8? ;]

To jest fantastyczny pomysł. Zaczyna studiować italianistykę a ojciec zamiast jej kupić auto to jej kupi włoską sieć stacji paliw o nazwie Q8. :swinka:

 

 

Zrzut ekranu 07-10-2023 21.48.01.png

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, delco napisał(a):

A to im mniej tym lepiej ma jakies granice? Czy to  np 5000zl czy raczej 25000 zl? 

A moze duster?

Jakby ktoś miał coś interesującego za 5kPLN to bym wziął od kopa. Wydać 25 kPLN mnie nie interesuje bo da się coś znaleźć za połowę tej kwoty.

Na razie jeździ TrafiCarem, niech jeździ i się wyrabia. Nie pali się z zakupem bo w Kraku sobie poradzi z czy bez auta.

Dacia... Jestem negatywnie nastawiony do tego tworu autopodobnego. No chyba że ktoś by oddał za pół darmo :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 17:27, electrofinger napisał(a):

Co polecilibyście dla nastolatki do miasta? Oczywiście używane około 2010r.

Z założeń to ma mieć klimatyzację, żeby go rdza nie za bardzo lubiła, benzyna Euro 5, żaden diesel, tani serwis i żeby to nie było najmniejsze auto bo ja do niego też czasami wsiądę a wysoki jestem. Euro 5 bo Kraków chce wprowadzić SCT więc na wszelki wypadek żeby już było to Euro 5.

Budżet? Im mniej tym lepiej.

 

Ewentualnie inne opcje???

Suzuki Swift.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, r1sender napisał(a):

Ja mam 185 cm i jeszcze trochę zapasu na regulację fotela w Twingo zostało :skromny:

No i git. A co jak na tylnym siedzeniu będzie musiała siąść młodsza córka i konkubina :cfaniak:

Ja do tyłu nie pójdę :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 07:38, r1sender napisał(a):

Ja mam 185 cm i jeszcze trochę zapasu na regulację fotela w Twingo zostało :skromny:

Bo Twingo jest wyjątkowo sprytne, a z odsuwanymi fotelami z tylu, to za kierowcą jest jeszcze dużo miejsca na nogi, tylko bagażnik wtedy na aktówkę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, electrofinger napisał(a):

No i git. A co jak na tylnym siedzeniu będzie musiała siąść młodsza córka i konkubina :cfaniak:

Ja do tyłu nie pójdę :foch:

To Captur od 2013 roku z 0.9tce lub 1.5dci. 1.2tce omiń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, electrofinger napisał(a):

Jakby ktoś miał coś interesującego za 5kPLN to bym wziął od kopa. Wydać 25 kPLN mnie nie interesuje bo da się coś znaleźć za połowę tej kwoty.

Życzę szczęścia  w dzisiejszych czasach w poszukiwaniu jakiegokolwiek auta spełniającego normę Euro 5 za 5-10 tyś PLN rokującego dalszą przewidywalną kosztowo eksploatację.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 21:59, electrofinger napisał(a):

 

 

 

To wszystko jest za małe, napisałem żeby nie było najmniejsze a to wszystko jest mikroskopijne...

 

 

Twoja córka ma 2 m i buta 50 ?

 

Ja córce chciałem kupić  kupić stare A6 [chyba B5?] 2.4 bena z gazem.

Nie żal, że porysuje, nauczy się jeździć dużym autem to potem każdym będzie jeździć i parkować.

Miałem taką sztukę w perfekt stanie po mechaniku.

 

Ale oczywiście rodzina musiała mieć swój pomysł na życie i teściowie kupili jej Aygo X w automacie.

 

 

A tak serio to wpisz w otomoto założenia daj max 10 km od Krakowa i kup te w którym córka będzie się czuć najlepiej.

To jest kobieta - ona nie myśli motoryzacyjnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Życzę szczęścia  w dzisiejszych czasach w poszukiwaniu jakiegokolwiek auta spełniającego normę Euro 5 za 5-10 tyś PLN rokującego dalszą przewidywalną kosztowo eksploatację.

:zgryz:

Albo Euro5 za minimum 15k albo

cokolwiek za max. 5k bo coś stuknie, przerysuje i szkoda będzie niszczyć drogie auto. A jak się nauczy to wtedy Euro5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TWENTIS napisał(a):

 

 

Twoja córka ma 2 m i buta 50 ?

 

Ja córce chciałem kupić  kupić stare A6 [chyba B5?] 2.4 bena z gazem.

Nie żal, że porysuje, nauczy się jeździć dużym autem to potem każdym będzie jeździć i parkować.

Miałem taką sztukę w perfekt stanie po mechaniku.

 

Ale oczywiście rodzina musiała mieć swój pomysł na życie i teściowie kupili jej Aygo X w automacie.

 

 

A tak serio to wpisz w otomoto założenia daj max 10 km od Krakowa i kup te w którym córka będzie się czuć najlepiej.

To jest kobieta - ona nie myśli motoryzacyjnie.

 

 

Nie o to chodzi że ma 2 m wzrostu tylko o to że to auto nie powinno być za małe by dało się nim także w 4 osoby jechać może niewygodnie ale nie w ścisku totalnym.

 

Chyba jaj się Punto II podoba :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 21:59, electrofinger napisał(a):
W dniu 6.10.2023 o 18:13, camel00 napisał(a):

Jazz?

 

To wszystko jest za małe, napisałem żeby nie było najmniejsze a to wszystko jest mikroskopijne...

 

Ja mam ponad 190 cm i nie czuje sie w srodku klaustrofobocznie. A samo auto jest niesamowicie przestrzenne i praktyczne (magic seats). Jest tez wersja z hybrydą. Ale tanio nie bedzie niezaleznie od wersji. 

edit. dojechałem do posta o budżecie. No to nie jazz 😄 

Edytowane przez Filipfm
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastoletnią córkę, która robi prawko. No i oczywiście jest mowa o pierwszym samochodzie.

Miałem podobny dylemat do tytułowego i na podstawie kilku rozmów z córą wiem dwie rzeczy:
- ja określam, jaki mam budżet
- ona mówi, co jej się podoba
I jeśli nie jest to jakiś kontrowersyjny model (awaryjność, dostęp części) to szukamy egz. spełniającego ww dwa kryteria.

 

Obecnie jestem na etapie poszukiwań Mazdy MX-5 NA (lub ew. NB). 🙂

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartłomiej napisał(a):

Obecnie jestem na etapie poszukiwań Mazdy MX-5 NA (lub ew. NB). 🙂

 

Jezdziles tym albo chociaz siedziales w srodku? 

Ja sie czulem mocno niekomfortowo siedzac praktycznie na asflacie w otoczeniu wszelkiem masci SUV-ow.

Naped na tyl tez moze byc klopotliwy na sliskim bo te stare chyba nie maja za wiele elektroniki.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

Jezdziles tym albo chociaz siedziales w srodku? 

Ja sie czulem mocno niekomfortowo siedzac praktycznie na asflacie w otoczeniu wszelkiem masci SUV-ow.

Naped na tyl tez moze byc klopotliwy na sliskim bo te stare chyba nie maja za wiele elektroniki.

 

Jeździłem raz, po lotnisku, niezły mały zapierd@#lacz, choć miał tylko 1.6 pod maską 🙂

Moja córka nie jeździła - przed zakupem zamierzam ją posadzić w tym aucie i przewieźć.

Również zwracałem jej uwagę na to, że reflektory wszystkich nowoczesnych crossoverów oraz SUVów będzie miała na wysokości oczu.

Mam 2 samochody z napędem na tył, jeden z nich z lat '80 i jeżdżę. Nie widzę problemu na śliskim - trzeba mieć wyobraźnię. Moja córka nie ma potrzeby popisywania się przed kolegami jak robi bokiem rondo. 😉

 

na razie szukamy MX-5........

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 21:34, electrofinger napisał(a):

Pewnie nie będę ale jak byśmy mieli gdzieś jechać w czwórkę to pupa...

SC miałem i wiem że miejsca było z przodu dużo a z tyłu praktycznie zero. Bagażnik praktycznie nie istniał. No OK, mam teraz chyba duże auto to wszystko co mniejsze to jest za małe...

Ja bym celował w popularnego kompakta kombi. Taka buda z lat 2010 jest wystarczająco obszerna i uniwersalna na najbliższe lata. Gabaryt daje względne bezpieczeństwo w razie W i strefa zgniotu nie kończy się z każdej strony na kierowcy, jak to jest w segmencie A. Można tym sensownie poruszać się po mieście jak i pojechać na wakacje. Rower czy jakieś mniejsze meble też do środka wejdą, jak będzie taka konieczność.

 

Wybór modeli stosunkowo duży, ale co konkretnie brać, to nie podpowiem. Może Golf, Astra, Megane, 307. Wszystko powyższe serwisowalne u przysłowiowego kowala, części tanie i dostępne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 17:27, electrofinger napisał(a):

Co polecilibyście dla nastolatki do miasta? Oczywiście używane około 2010r.

Z założeń to ma mieć klimatyzację, żeby go rdza nie za bardzo lubiła, benzyna Euro 5, żaden diesel, tani serwis i żeby to nie było najmniejsze auto bo ja do niego też czasami wsiądę a wysoki jestem. Euro 5 bo Kraków chce wprowadzić SCT więc na wszelki wypadek żeby już było to Euro 5.

Budżet? Im mniej tym lepiej.

 

Ewentualnie inne opcje???

golf VI ;], nie jest to ideał ale blacha trzyma się nieźle, łatwo znaleźć z grzanymi stołkami co kobity lubią..., są dwa wolnossaki 1.4 i 1.6 <- bezproblemowe, te z turbo trzeba się zorientować, są łańcuchy na rozrządzie, czasem się lubi rozciągnąć i trzeba robić, łatwo znaleźć po wymianie już lub końcówka jest jakaś niby poprawiona, spalanie też ma przyjemnie niskie

 

tańsza będzie też fabia ale jednak golf jest bardziej pełnoprawnym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 12:54, Maciej__ napisał(a):

 

Jezdziles tym albo chociaz siedziales w srodku? 

Ja sie czulem mocno niekomfortowo siedzac praktycznie na asflacie w otoczeniu wszelkiem masci SUV-ow.

Naped na tyl tez moze byc klopotliwy na sliskim bo te stare chyba nie maja za wiele elektroniki.

nie dramatyzujmy już z tym tylnym napędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

MX-5 to auto stworzone glownie do zabawy...

Naprawde latwo to postawic bokiem na sliskim.

nie przesadzajmy, trochę najeździłem się autami tylnonapędowymi bez systemów i trzeba trochę się postarać. Przednionapędówką też można zakręt wyprostować. Młoda już drugi rok autem z tylnym napędem jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 15:46, r1sender napisał(a):

nie przesadzajmy, trochę najeździłem się autami tylnonapędowymi bez systemów i trzeba trochę się postarać.


Kwestia auta i opon. W Jimny (napęd domyślny na tył, auto wysokie, krótkie i wąskie, umiarkowanej klasy i świeżości ogumienie, brak systemów wspomagania) każdy zakręt pokonany z prędkością większą niż 40 km/h, na czymkolwiek innym niż suchy asfalt, brałem bokiem ;) Demonizować nie ma co, ale trzeba mieć świadomość, że można zwiedzić pobocze lub przeciwny pas.

 

Ps. W e36 chyba jakieś trzyliterowe systemy są(?) :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, camel00 napisał(a):


Kwestia auta i opon. W Jimny (napęd domyślny na tył, auto wysokie, krótkie i wąskie, umiarkowanej klasy i świeżości ogumienie, brak systemów wspomagania) każdy zakręt pokonany z prędkością większą niż 40 km/h, na czymkolwiek innym niż suchy asfalt, brałem bokiem ;) Demonizować nie ma co, ale trzeba mieć świadomość, że można zwiedzić pobocze lub przeciwny pas.

 

Ps. W e36 chyba jakieś trzyliterowe systemy są(?) :hmm: 

Niestety akuratnie w tym egzemplarzu jest zwykle ASC. Jak normalnie ruszasz to system nie ma nic do roboty. Chyba, że ktoś jest głupi, pedał gazu w podłogę i strzał ze sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 16:59, electrofinger napisał(a):

Nie o to chodzi że ma 2 m wzrostu tylko o to że to auto nie powinno być za małe by dało się nim także w 4 osoby jechać może niewygodnie ale nie w ścisku totalnym.

 

Chyba jaj się Punto II podoba :hmm:

Kup jej coś taniego w AT. Auto, które nie przeszło przeglądu a kasztan chce się pozbyć. W PL tanio naprawisz i będzie śmigać.

Moja 👰 od 6 lat jeździ Daihatsu Sirion 1.3 87KM. Dużo miejsca w środku, części tanie i nie chce się psuć. Jak to Toyota. 

W AT sporo tego jeździ. Kupisz jej z silnikiem 1.5 106KM to będzie miejska rakieta. 

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/daihatsu-sirion-1-3-top-4wd-665766613/

 

Ten jest fajny

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Daihatsu-Daihatsu-sirion-1.5S/vhc:car/pg:vipcar/377626476.html

 

W sumie w Pl kupisz za te same pieniądze lub drożej 1.5 Sport

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/daihatsu-sirion-1-5-st-ID6FTsJG.html?fbclid=IwAR13Yv2yOJepbEhaRLMXzzVN2I0_WtefB_BTjYjl5I-onp-U0dsXq3NAmy0

 

https://www.facebook.com/marketplace/item/847756983346320/

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.