Skocz do zawartości

Osram Nightbreaker Plus


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu miałem Osram NightBreaker H4 i z jakości oświetlenia byłem bardzo zadowolony, jednak szybko padły bo po ok. 6 miesiacach czyli jakiś 7 kkm.

Teraz widzę, że weszły Nightbreaker Plus z dłuższą żywotnością.

Czy ktoś testował ich żywotność i może się pochwalić czy faktycznie wytrzymują dłużej i ile to "dłużej" wynosi?

Ewentualnie co innego zamiast tych osramów można zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie co innego zamiast tych osramów można zastosować?

Można Narvy za 4,70 do nabycia na każdej stacji benzynowej, markecie i kiosku sieci "Ruch". Świecą tak samo jak każde inne żarówki H4, albo lepiej. Jak masz jakiś problem z jazdą w nocy, to z pewnością nie jest związany z marką, typem ani producentem żarówek. Miej to na uwadze old.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa lata temu miałem Osram NightBreaker H4 i z jakości oświetlenia byłem bardzo zadowolony, jednak

> szybko padły bo po ok. 6 miesiacach czyli jakiś 7 kkm.

> Teraz widzę, że weszły Nightbreaker Plus z dłuższą żywotnością.

> Czy ktoś testował ich żywotność i może się pochwalić czy faktycznie wytrzymują dłużej i ile to

> "dłużej" wynosi?

Zwykłe Nightbreaker'y miałem kiedyś w Lanosie... nie wytrzymały chyba nawet 2 miesięcy. Kumpel założył takie same do Mitsu Galanta i u niego padły po 2-3 tygodniach zlosnik.gif

> Ewentualnie co innego zamiast tych osramów można zastosować?

Przerabiałem Osramy, Philipsy, Narvy i Tungsramy. W różnych wersjach - Nightbreaker, Bluevision/Sportlight, Megalight, itp., itd. i zdecydowanie polecam Tungsram Megalight Ultra (+90%). Mają rewelacyjny stosunek jakości do ceny ok.gif A świecą u mnie bez przerwy chyba ze 2 lata. Niedawno kumpla namówiłem na takie do Fiata Idea, ale H7-ki. Stwierdził, że po wymianie żarówek na ww. Tungsramy w końcu widzi, że jego reflektory mogą dobrze świecić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +1

> Czasami w kartonikach GE siedzą i są nawet tańsze

W Kiance moich rodziców, siedzą Tungsramy H7 +50, świecą bardzo dobrze i co najciekawsze już od 6 lat!

EDIT

Mam też bardzo dobre doświadczenia z Bosch H7 plus life +50, świeca w mojej Cromie od półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można Narvy za 4,70 do nabycia na każdej stacji benzynowej, markecie i kiosku sieci "Ruch". Świecą

> tak samo jak każde inne żarówki H4, albo lepiej. Jak masz jakiś problem z jazdą w nocy, to z

> pewnością nie jest związany z marką, typem ani producentem żarówek. Miej to na uwadze .

Kolega zapewne ma na myśli stan odbłyśników i kloszy, które potrafią zniweczyć efekt świecenia nawet najlepszej żarówki. Proszę jednak zauważyć, że różnica w ilości i kierunku świecenia, między tanią chińszczyzną a produktami markowymi może być kolosalna. Także długowieczność poszczególnych żarówek o podwyższonej wydajnośći świetlnej może być kolosalnie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem kiedyś wersję +60% i juz z tego byłem zadowolony

> a z 90% to tym bardziej chyba powinienem być

Potwierdzam to co piszą poprzednicy - mam od paru miesięcy Tungsramy +90% (tyle że H7). Świecą nie gorzej niż najtbrejkery, są znacznie trwalsze (nie wiem ile jeszcze wytrzymają ale już przeżyły znacznie dłużej niż osramy) i tańsze. Osramy były wyjątkowo nietrwałe (2 razy dałem im szansę). Do tego dość szybko bańka pokrywała się nalotem z wolframu, co na pewno znacznie zmniejszało ilość światła. Może plusy teraz są lepsze (moje były bez plusa), ale zraziłem się.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można Narvy za 4,70 do nabycia na każdej stacji benzynowej, markecie i kiosku sieci "Ruch". Świecą

> tak samo jak każde inne żarówki H4, albo lepiej.

Jak zwykle jestes w mylnym bledzie, i jak zwykle zaraz udowodnisz samemu sobie ze to inni sie myla ;-)

Roznica w oswietlrniu drogi miedzy NB a byle najtansza zarowka halogenowa przy sprawnym reflektorze i elektryce jest bardzo latwa do zauwazenia. Na duza korzysc NB.

Jedyne co przemawia na ich niekorzysc to wysoka cena i nizsza trwalosc. Ale nizsza trwalosc bedzie oczywista jesli sie zna zasade dzialania zarowki.

Jak masz jakiś problem z jazdą w nocy, to z

> pewnością nie jest związany z marką, typem ani producentem żarówek. Miej to na uwadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz widzę, że weszły Nightbreaker Plus z dłuższą żywotnością.

> Czy ktoś testował ich żywotność i może się pochwalić czy faktycznie wytrzymują dłużej i ile to

> "dłużej" wynosi?

Nie wiem na ile ma wpływ profil opony, ale w Clio (195/50/15) "zwykłe" nightbreaki miałem ok. 15kkm, teraz mam z "+" i w sedici ok 45kkm (205/60/16). Nawet kupiłem dwa kpl. w necie na zapas i puki co leżą w garażu.

> Ewentualnie co innego zamiast tych osramów można zastosować?

Jakiś czas w Clio jeździłem na Philips bluevision. Jednak tam max to było ok 10kkm, chociaż świeciły nieźle. Jednak wolę NB ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa lata temu miałem Osram NightBreaker H4 i z jakości oświetlenia byłem bardzo zadowolony, jednak

> szybko padły bo po ok. 6 miesiacach czyli jakiś 7 kkm.

> Teraz widzę, że weszły Nightbreaker Plus z dłuższą żywotnością.

> Czy ktoś testował ich żywotność i może się pochwalić czy faktycznie wytrzymują dłużej i ile to

> "dłużej" wynosi?

Tutaj specyfikacja

min

286447403-Beznazwy2.jpg

to mało czy dużo ?

Według mnie mało hmm.gif

post-24274-14352517939607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można Narvy za 4,70 do nabycia na każdej stacji benzynowej, markecie i kiosku sieci "Ruch". Świecą

> tak samo jak każde inne żarówki H4, albo lepiej.

Zupełnie się nie zgodzę, NARVA świeci bez rewelacji (ale lepiej niż china). Dużo lepsze są droższe 1-2zł Philipsy +30%. Po zmianie z NARVY gołym okiem widać różnicę. Reszty +50% +70% +90% nie kupuję ze względu na trwałość. Marketowej chińszczyzny nie kupuję, bo szkoda lamp. Gdzieś na auto-świecie jest test żarówek H4 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roznica w oswietlrniu drogi miedzy NB a byle najtansza zarowka halogenowa przy sprawnym reflektorze

> i elektryce jest bardzo latwa do zauwazenia. Na duza korzysc NB.

Zgadza się.

> Jedyne co przemawia na ich niekorzysc to wysoka cena i nizsza trwalosc. Ale nizsza trwalosc bedzie

Z tą trwałością to różnie bywa. W Ladze miałem NB H7, które podobno bardzo szybko padają. Zrobiłem 30 kkm i jedna padła. Ale dlatego że wyciągałem lampę i mi się wyślizgnęła. W Forku mam drugi rok i świecą dalej. Fakt, że przebiegi mam w granicach 15 kkm/rok ale niektórym padają po kilku tysiącach. W Matizie jedna padła po dwóch latach używania. Może jednak warto sprawdzić instalację jeśli żarówka tak szybko pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam też bardzo dobre doświadczenia z Bosch H7 plus life +50, świeca w mojej Cromie od półtora

> roku.

u siebie od lutego br. mam założone H1 i H7 - Bosch XenonBlue - świecą bardzo ładnie, białe światło.

Czasem (w zależności od nawierzchni) i przy opadach deszczu jest tylko dziwny efekt "wsiąkania" światła - raz myślałem, że mam niewłączone światła hmm.gifhmm.gifpassed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u siebie od lutego br. mam założone H1 i H7 - Bosch XenonBlue - świecą bardzo ładnie, białe

> światło.

> Czasem (w zależności od nawierzchni) i przy opadach deszczu jest tylko dziwny efekt "wsiąkania"

> światła - raz myślałem, że mam niewłączone światła

Bo światło jest białe i się "rozmywa" w deszczu, dlatego niektórym nie pasuje ten typ oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz chociaż na czym polega +90%??

> No właśnie, więc biegiem wiedzę uzupełnić

Wiem tylko tyle że dalej są to 55w nie jakieś tam setki i święcą jaśniej i dalej ale skoro dalej to chyba tez i bardziej oślepiają?

po prostu denerwuje mnie taka niechęć do nie seryjnych xenonów skoro równie często oślepia mnie jakaś nowa terenówka na seryjnym xenonie lub złom bez odbłyśników na 100watowych żarówkach

ale nie o tym jest ten temat ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem tylko tyle że dalej są to 55w nie jakieś tam setki i święcą jaśniej i dalej ale skoro dalej to

> chyba tez i bardziej oślepiają?

Świecą "dalej" bo rozswietlają tzw strefę cienia, wcale bardziej nie oślepiają jeżeli są własciwie ustawione i oczywiście jesli sa to "markowe" żarówki, a nie zenon-xenon z carrefoura!

> po prostu denerwuje mnie taka niechęć do nie seryjnych xenonów skoro równie często oślepia mnie

> jakaś nowa terenówka na seryjnym xenonie

Ta "nowa" terenówka, to często wyklepany szrot po mega dzwonie tylko ładnie polakierowany sick.gif, bo cały czas (na AK też) panuje opinia: "tylko idioci kupują w salonie auta, zamiast sobie za tę samą kasę sprowadzić coś dwie klasy wyżej..."

> lub złom bez odbłyśników na 100watowych żarówkach

takie żarówki nie powinne być dopuszczone do sprzedaży, albo jak już to jako "specjalne" z innym mocowaniem!

> ale nie o tym jest ten temat ..

Poniekąd jest. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u siebie od lutego br. mam założone H1 i H7 - Bosch XenonBlue - świecą bardzo ładnie, białe

> światło.

> Czasem (w zależności od nawierzchni) i przy opadach deszczu jest tylko dziwny efekt "wsiąkania"

> światła - raz myślałem, że mam niewłączone światła

Efekt Blue jest powodem "braku" świateł w deszczu. Za to na śniegu lepiej było widać drogę. Miałem ten sam efekt, tylko żarówki H4 były zamontowane i dodatkowy komplet w zapasie dostałem przy zakupie auta.

Zakupiłem Lidlowskie H4 +50% i przejechałem na nich 15kkm do sprzedaży samochodu. Świeciły bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że większość na tym forum jest przeciwnikiem xenonu w lampach do tego nie przystosowanych "bo

> oślepiają" ale żarówki + 90% już są ok?

Zwyczajnie czepiasz się. Te 90% to taki chwyt reklamowy, chociaż świecą faktycznie lepiej od standardowych. A przy okazji spełniają wszelkie normy i mają odpowiednie certyfikaty.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nightbraker plus - duzo lepiej swieci, ale wytrzymuje jeden rok, padła żarówka, a po 4 dniach

> druga. To nie przypadek.

jak padają jednocześnie, to świadczy o dobrej jakości produktu. Ja się nauczyłem, że jak pada jedna , to wymieniam obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak padają jednocześnie, to świadczy o dobrej jakości produktu. Ja się nauczyłem, że jak pada jedna

> , to wymieniam obie.

Ostatnio padły mi jednocześnie obie żarówki H4 typu "Blue" ze sklepu na L.. Poświeciły dwa miesiące i 10.000 km (mam założone dzienne LEDy więc i tak nie świeciły przez cały ten czas.) . Czy to świadczy dobrze o ich jakości ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio padły mi jednocześnie obie żarówki H4 typu "Blue" ze sklepu na L.. Poświeciły dwa

> miesiące i 10.000 km (mam założone dzienne LEDy więc i tak nie świeciły przez cały ten czas.)

> . Czy to świadczy dobrze o ich jakości ?

powtarzalność żywotności świadczy, że wyrób nie jest przypadkowy, czyli że każdy egzemplarz jest robiony według takiego samego reżimu...

Długość świecenia nie zależy tylko od źródła światła, ale od Oprawy, warunków w jakich pracuje itp.

Czas jest nieistotny, bardziej przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że większość na tym forum jest przeciwnikiem xenonu w lampach do tego nie przystosowanych "bo

> oślepiają" ale żarówki + 90% już są ok?

dla mnie zenon w soczewce nie robi problemu, natomiast w ryflowanej potrafi oślepiać.

IMO większy problem to auta z lampami które świecą każda w inną stronę, a jest tego imo bardzo dużo....

Co do żarówek +90 to takowych uzywam, ale imo różnica w stosunku do normalnych to max. kilka % nie więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłych polecam H7 marki Carrefour - prawdopodobnie Bosh w tanszym opakowaniu. Wczoraj wymieniłem bo jedna się spaliła po 10 miesiącach (w tym samochodzie palą się często więc to bardzo dobry wynik). Świecą jasno, wytrzymują 2x dłużej. Cena 20-kilka zł i zawsze pod ręką - Tungsramy musiałem zawsze kupować przez Internet.

Jak ktos chce mocniej - Tungsram Megalight +60%, jeszcze mocniej +90% - ale te ostatnie w tym samochodzie krótko wytrzymują.

Przerabiałem róże drogie Philipsy i się z nich wyleczyłem. Za drogie w stosunku do siły światła (Tungsram 90% i tak lepszy...). Najgorsze wszelkie białe typu BlueVision - nic nie widać na deszczu.

Oh tych testów jeszcze nie czytałem:

http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/test-zarowek-h7-juz-wiemy-ktore-swieca-najlepiej/25#gallery

http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h4-sprawdzamy-ktore-swieca-najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość wymian żarówek co pół roku i kupiłem zapas Hella Long Life, bo dobre i tanie. Po 2 latach (około 35 000km jazdy) okazały się bardzo dobre... w sumie okazały się tak dobre, że ciągle mam włożone 2 pierwsze sztuki, a pozostałych 6 czeka w pudełkach hehe.gif

Świecą dobrze, nie mam co do jakości żadnych zastrzeżeń.

Mam typ H7, z tego co patrzyłem, to w typie H4 też występują.

testarwekh7a.jpg

testarwekh7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquatec Gold

- w sklepie piszą ze moc 55W, w teście że 74W z ostrzeżeniem yikes.gif

jakas nowa polityka marketingowa? piszemy że moc 55W (przepisowa), a tak naprawdę dajemy 74 i chwalimy się, że nasz produkt świeci jaśniej zlosnik.gif Klient nie musi przecież posiadac miernika...

Ale czy żółte światła w reflektorach są teraz legalne?

BTW "świecznik diodowy 100 lm" bije wszystkie facepalm%5B1%5D.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio padły mi jednocześnie obie żarówki H4 typu "Blue" ze sklepu na L.. Poświeciły dwa

> miesiące i 10.000 km (mam założone dzienne LEDy więc i tak nie świeciły przez cały ten czas.)

> . Czy to świadczy dobrze o ich jakości ?

To świadczy o ustabilizowaniu procesu produkcyjnego tych żarówek - baradzo powtarzalne produkty powstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.