Skocz do zawartości

Wózek dla dziecka + bagażnik


nunu7

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

gondolę? W Omedze kombi mieścił mi się wózek BabyActive Braker oraz skrzynia basowa i komplet czterech zimówek od Cinquecento, wszystko zasłonięte roletą. Spacerówek bym mógł włożyć ze cztery zlosnik.gif

W MB W 202 kombi ledwo wchodzi skrzynka i rowerek 12", rolety już nie zasunę

Bardziej zależy to od kształtu bagażnika niż wymiaru w litrach, tj wysokości, niewystających do bagażnika nadkolach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Nie jest niezbędne, ale ułatwia temat. ok.gif

Sama wielkosc nie zawsze wszystko powie - chodzi jeszcze o kształt. Przymierz wózek do auta, ew. odwrotnie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

to zależy jaki wózek, jeśli z gondolą to do bravo II do bagażnika nie wchodzi całość.

Jeśli spacerówka to mi do Yarisa się mieści bez problemu, ale są rożne wielkości spacerówek, najlepiej podjechać samochodem i sprawdzić czy się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Jeśli chodzi o wózek gondolowy to chyba każdy bagażik jest za mały. Ale taki wózek używa się tylko 1 rok. Jesli chodzi o spacerówkę to najlepiej kombi, w ostateczności liftback. Chodzi o to że po złożeniu taki wózek stawiasz w bagażniku pionowo i dzieki temu masz jeszcze miejsce w bagażniku. Pionowo postawiony wózek jest dość wysoki i o ile w kombi nie jest to problem (zwijasz rolete) w liftabacku też ujdzie (zdejmujesz tylną półkę) to w sedanie sie po prostu tak nie zmieści. Hatchbacki mają za to za male bagażniki (oprocz wózka niewiele sie już zmieści). Oczywiście nie rozpatrujemy tutaj boxu na dach i do niego wózek (bo nie takie było pytanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przymierz wózek do auta, ew.

> odwrotnie.

pytanie wzięlo się stąd, ze muszę zmienić auto (no i wkrótce spodziewam się dziecka), więc musze to juz brac pod uwagę.

A kombi nie lubie.

Zawsze jeździłem hatchbackiem i takie auto bym najchętniej kupił.

PS

nawet jeszcze nie wiem jakie rodzaje wózków istnieją i kiedy sie ich używa wink.gif To jeszcze przede mną wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Wózek z gondolą czyli większy zestaw mieści mi się bez problemu do Astry F kombi, Megane ph1 Classic (sedan) i Space Stara - w tym ostatnim jest już wtedy mocno ciasno, ale daje radę.

Bezkonkurencyjna jest Meganka, tam wchodzi wózek, gondola, deska snowboardowa, kupa bagaży i zawsze jeszcze jest trochę luzu wink.gif nie wiem ile to ma litrów, ale znajomi się zawsze dziwują wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Taki wozek miescil mi sie do bagaznik fiata bravo (statego - 2001).

Wprawdzie pulka musiala byc zdjeta i juz nic innego nie wchodzilo, ale sie miescil.

1314794194_241687276_1-Zdjecia--Wozek-Graco.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie wzięlo się stąd, ze muszę zmienić auto (no i wkrótce spodziewam się dziecka), więc musze to

> juz brac pod uwagę.

> A kombi nie lubie.

> Zawsze jeździłem hatchbackiem i takie auto byn najchętniej kupił.

> PS

> nawet jeszcze nie wiem jakie rodzaje wózków istnieją i kiedy sieich używa To jeszcze przede mną

zakup hatchbacka w takim momencie bedzie nieprzemyslana decyzja

mialem focusa kombi i teraz mam avensisa kombi i w te auta z biedą wchodzi wozek z gondola

o dziwo do focusa bez wyciagania gondoli a do ave trzeba bylo gondole wyciagac( kwestia kształtu bagaznika)

jak kuisz hat bylo.gifchbacka to po prostu przestaniaesz tak czesto wyjezdzac z rodzina:) mysle ze priorytety w momencie narodzin dziecka sie zmieniaja

a jak kupisz pierwszekombi to juz do hatchbcka nie wrocisz- wiem co mowie- tez sie kiedys zarzekalem

jak dziecko zacznie rosnac to kombi przyda sie na budowe:)

moje dzisiaj przetransportowalo rower i prety na budowe

sprobuj to upakowac w hathbacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od typu wózka, wielkości, sposobu składania, itd...

Pamiętaj że na co dzień to zapakujesz się może i do hatchbecka ale jak będziesz potrzebował gdzieś wyjechać to się okaże że miejsca masz za mało, bo dojdzie wanienka, siedzisko, zabawki, itd... czyli multum gratów które dziś Ci są niepotrzebne zlosnik.gif

Więc czasami warto przemyśleć sprawę i zastanowić się nad kombi lub jakimś vanowatym autem żeby bagażnika nogą nie upychać.

A jak dziecko odchowasz czyli 2-3 lata i ilość gratów zminimalizujesz to zawsze możesz wrócić do hatchbecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie wzięlo się stąd, ze muszę zmienić auto (no i wkrótce spodziewam się dziecka), więc musze to

> juz brac pod uwagę.

> A kombi nie lubie.

> Zawsze jeździłem hatchbackiem i takie auto bym najchętniej kupił.

> PS

> nawet jeszcze nie wiem jakie rodzaje wózków istnieją i kiedy sie ich używa To jeszcze przede mną

do bagażnika kompakta powinien się już zmieścić wózek bez większych kombinacji

w%25C3%25B3zek.jpg

bagażnik c-max'a który wielki nie jest, w astrze F kombi było luźniej

jak będziesz kupował wózek to przymierz po prostu

kombi to łatwiejsze ładowanie, niski próg załadunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie wzięlo się stąd, ze muszę zmienić auto (no i wkrótce spodziewam się dziecka), więc musze to

> juz brac pod uwagę.

> A kombi nie lubie.

> Zawsze jeździłem hatchbackiem i takie auto bym najchętniej kupił.

> PS

> nawet jeszcze nie wiem jakie rodzaje wózków istnieją i kiedy sie ich używa To jeszcze przede mną

Wszystko zależy też od tego czy często będziesz podróżował z dzieckiem?

Jeśli chociażby 2x w tygodniu gdzieś będziesz jechał to wybrałbym kombi.

A jak pojedziesz na pierwsze wakacje z pociechą to będziesz się wkurzał że nie kupiłeś kombi. Wyjściem jest też Box na dach, sporo się tam zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TOMALA i SAMIR, chyba mnie przekonaliście do kombi

A ja to nie?

> Trzeba będzie nieco zmienić priorytety.

Dokładnie, jak przyjdzie dziecko to juz nic nie bedzie jak dawniej.

> W przypadku kombi (auto typu astra H lub podobne) już nie powio być problemów ze zmieszczeniem

> wózka?

Bedzie OK. Zwijasz rolete, wózek pionowo i ciagle masz miejsce na inne graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Zależy od wózka. Mam taki, w przypadku którego gondola wchodzi w złożony stelaż i zapakujesz go chyba do każdego hatchbacka.

Problem nie jest w zapakowaniu wózka, a reszty klamotów. Na wyjazd często zabierasz sporo bagaży dla dziecka, wanienkę, łóżeczko turystyczne, przewijak i całą resztę.

Ergo - kombi czy choćby sedan będą zdecydowanie praktyczniejsze niż hatchbacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TOMALA i SAMIR, chyba mnie przekonaliście do kombi

> Trzeba będzie nieco zmienić priorytety.

> W przypadku kombi (auto typu astra H lub podobne) już nie powio być problemów ze zmieszczeniem

> wózka?

hehe- siła argumentów co:)? dodam że mój wózek to x lander który zresztą teraz jest na sprzedaż. dodam że rok temu nasza 3 osobowa rodzinka nie mogla zabrac sie w kombi (powaznie)teraz jest duzo lepiej bo odszedl wozek i wanienka a doszedl jedynie nocnik i rowerek, no i kask oczywiscie:)

focus I był naprawde pojemny wiec mysle ze focus II nie bedzie gorszy, pewnie podobnie bedzie z astrą III, ewentualnie spojrzal bm na c max touran itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Im większy bagażnik tym lepiej.

Jakikolwiek wyjazd oznacza pakowanie do auta WSZYSTKIEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TOMALA i SAMIR, chyba mnie przekonaliście do kombi

> Trzeba będzie nieco zmienić priorytety.

Prawda jak to się priorytety zmieniają jak się szarańcza rodzi grinser006.gif

> W przypadku kombi (auto typu astra H lub podobne) już nie powio być problemów ze zmieszczeniem

> wózka?

Myślę że nie.

Na swoim przykładzie, poruszaliśmy się autem żony (A klasa) wózki (przerobiliśmy 3 szt.) po złożeniu mieściły się w bagażniku.

Jak mieliśmy 1 dziecko to i pies z nami jeździł na wyjazdy krótsze i dłuższe, jak się pojawiło drugie to w A klasie miejsca dla Reksia na dłuższe wypady zabrakło więc zawoziłem go do rodziców.

Na wyjazdy dalsze ale krótkie czyli na weekend upychaliśmy się do Meśka ale z naciskiem na upychaliśmy zlosnik.gif

Na dłuższe wyjazdy przesiadaliśmy się w kombi i było lepiej ale w dalszym ciągu miejsca mało i Reksio do rodziców.

Aż w końcu kupiłem Vana no i końcu mam spokój grinser006.gif

Aha, jak będziesz kupował to zastanów się nad dieslem bo jak benzyna z gazem to gdzieś zapasówkę trzeba upchać. Nie wiem czy w Astrze H jest jeszcze silnik Isusu 1.7 td ale jeżeli jest to polecam albo 1.9 CDTI Fiata lepsze jak jednostki napędowe Opla ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im większy bagażnik tym lepiej.

> Jakikolwiek wyjazd oznacza pakowanie do auta WSZYSTKIEGO.

Ja bym powiedział że więcej niż wszystkiego zlosnik.gif

To po prostu maskara jest, i najlepsze jest to że nie ma znaczenia czy weekend czy dłuższy, gratów zawsze tyle samo "bo wszystko może się przydać"

W tym roku byłem na wczasach z sąsiadami, oni po raz pierwszy z dwójką my że tak powiem "zawodowcy" i tylko co chwilę było: kurczę nie wzięliśmy tego czy siamtego na co ja "zawodowiec" mówiłem do sąsiada "mówisz-masz" a on boje_sie.gif

i tylko pytał co ja tam jeszcze mam w aucie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

kolegoczy wiekszy tym lepieji nie ma ty gornej granicy 270751858-jezyk.gif

1 dziecko fiat brava wysmiecie sie sprawdzil, pozniej mazda 6 , rewelacja to byly HB , teraz jest outlader i jest 2 ,jak narazie wszystko i wszyscy wchodza:P , ale juz mysle o czyms podobnym wiekszym z 7 siedzeniami , chcialbym kombi ale bialce sie nie widza , wiec cos z suvovatych wchodzi w gre ,

nie patrz tylko na bagaznik ale tez na drzwi tylnie i miejsce w 2 gim rzedzie co z tego jak masz obszerny bagaznik jak ogranicza cie wkladanie i wyjmowanie bachorow , z tej przyczyny odpadla Octavia 1 i ostatni model Accorda ,fajny bagaznik ale wkladanie fotelikow i dzieci na tyl bylo mocno utrudnione w tej klasie Mazda 6 wypada wzorowo smile.gif

teraz rozwazam nowa 6 , ew qashgai +2, moze s-max, freemot smile.gif , santa fe ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział że więcej niż wszystkiego

> To po prostu maskara jest, i najlepsze jest to że nie ma znaczenia czy weekend czy dłuższy, gratów

> zawsze tyle samo "bo wszystko może się przydać"

> W tym roku byłem na wczasach z sąsiadami, oni po raz pierwszy z dwójką my że tak powiem "zawodowcy"

> i tylko co chwilę było: kurczę nie wzięliśmy tego czy siamtego na co ja "zawodowiec" mówiłem

> do sąsiada "mówisz-masz" a on

> i tylko pytał co ja tam jeszcze mam w aucie

Nuaczyłem się wkładać wszystko do bagażnika, gdy jeździliśmy jeszcze we dwójkę pod namiot do Chorwacji :d

A z dzieckiem to van by sie przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Jeśli chcesz wozić gondolę to wszystko będzie za małe :-)

My mieliśmy wózek składany w parasolkę i dodatkowo można było wpiąć do kółek nosidełko-fotelik zamiast gondoli (o coś takiego). Jak mała była na etapie gondoli to używaliśmy jej tylko w domu a na wszystkie wyjścia jeździła w nosidełku. Jak wyrosła z nosidełka to i do gondoli była za duża a spacerówka zajmowała tyle samo miejsca co same kółka.

Oczywiście na wakacje tak nie pojedziesz ale my gondoli przez jakieś trzy miesiące używaliśmy więc nie mieliśmy takiego problemu.

Dla naszej trójki Corolla liftback była wystarczającym samochodem a wózek mieści się nawet do bagażnika w Smarcie i nawet miejsce na zakupy zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mała była na etapie gondoli to używaliśmy jej tylko w

> domu a na wszystkie wyjścia jeździła w nosidełku.

Jak można tak krzywdzić dziecko !

Mieliśmy wózek Jedo ma on jedną z największych (najdłuższych) gondol na rynku.

Wózek mieścił się do laguny 2 jak i do astry J. W astrze trzeba było kołka ściągać.

A to dlatego że jest tam bagażnik zabudowany równo z nadkolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak można tak krzywdzić dziecko !

Ale jak to krzywdzić? Młoda nie siedziała cały dzień w nosidełku :-) Najwyżej tyle co pojechać gdzieś i przewieźć ją z samochodu na miejsce. Ewentualnie jakieś szybkie zakupy.

Na spacery jej tak nie woziliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czy umiesz dobrze pakować. Najgorsze jest pierwsze pół roku, bo nie oszukujmy się, po tym okresie gondola idzie w odstawkę i kupujemy spacerówkę. Ja używając jeszcze gondoli pakowałem się do Marei sedan kilka razy na wyjazd dwutygodniowy. Do auta oprócz trzyosobowej rodziny wkładaliśmy:

- wózek z gondolą

- koło zapasowe do bagażnika (lpg w miejscu zapasu)

- dwie bardzo duże torby turystyczne

- łóżeczko turystyczne

- leżaczek ze stelażem (rozłożony)

- laptop, torebka żony, mały plecak

- dwa kartony o wymiarach 30x30x40cm z papierami do nauki

Nikt nie siedział z przekrzywioną głową, jechało się normalnie. Teraz, jak mała ma ponad 2,5 roku i nie potrzeba wózka, to wystarczyłby nam kompakt 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Do bravy wózek xlander x3 (dół + gondola) wchodził jak nie było półki.

Do focusa kombi wchodzi bez problemu pod zasłoniętą roletę.

IMO kombi jest dużo bardziej praktyczne, ale nie obowiązkowe.

Wszystko i tak zależy od gabarytów wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

lepsze kombi do jak to HB zapakujesz wózek to wiele miejsca nie zostanie, aczkolwiek kiedyś miałem fabię kombi i przez krótki okres musiałem pakować 2 wózki i miejsca ciągle było mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

mam hatch'a - nowe Bravo. Do bagaznika miesci sie X-lander spacerowka (gondole uzywalem pare pierwszych miesiecy tylko i wtedy raczej nigdzie daleko nie pojechalismy bo braklo odwagi). Jak jechalismy na wakacje to mam 70l walizke ktora dokladnie pasuje do dna bagaznika, na nia kladlem zlozony wozek i obkladalem go drobnica (pieluszki, ubranka dziecka - awaryjne, etc) - zamykalo sie z polka bez problemu. Do przodu szla 'torba' podreczna - glownie rzeczy dziecka i jedzonko

Pierwszy wyjazd - dziecko 5m-cy na probe do Wiednia na dlugi weekend, potem jak mial 9m-cy na 2tygodnie do czarnogory, a potem juz poszlo wink.gif

Z drugiej strony mam kolege ktory ma Octavie II Kombi i nie jezdzi na dalekie wakacje z dzieckiem, bo nie daje rady sie spakowac... nawet na weekendowy wyjazd do tesciow (ma do nich jakies 80km)

Kup auto jakie ci sie podoba i ci pasuje, wozek dokup do auta wink.gif a potem sie i tak przesiadziesz na spacerowke (parasolke) itp wink.gif

no chyba ze zmieniasz auta co rok/2lata to bierz najwieksze kombi na jakie cie stac, jak znudzi ci sie wozenie powietrza to zmienisz na mniejsze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie normalnej wielkosci auto to wozek bedziesz mogl do srodka wkladac...i to nie zlozony

fcuk, tak patrze i sam niewiem.gif jak oni sie mieszczaconfused.gif. Styl zycia jest jednak inny.

BMW kupilismy normalny standardowy wozek w Target, $200 cos tam, mulher.gif przyszla do domu i zlosnik.gif nawet sie klapy nie dalo zamknachahaha.gif, a zlozony miescil sie wpomzlozeniu tylnych siedzenpad.gif.

Lazilismy po chyba 10 sklepow, w koncu poszlismy do specjalistycznych EU sklepow, wozek ponad $600 spineyes.gifpad.gif i to g..o sie ledwo miesci zlozone w BMWhahaha.gif, zakupy jeszcze wejda, ale jak mulher.gif ma jechac gdzies dalej to czeka na mnie dopoki sie FJ nie dotocze....

A tu ludzie pisza, ze do hatch wozkimladujahahaha.gif - inny swiatspineyes.gif.

w sumie rozwiazanie pick up/ ute najlepsze, parkujesz i tyle. Zakupy tez do tylu i jedzisz, chcesz wyciagnac wozek to wyciagasz, nie to stoiwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Uno było problematyczne, ale po zmianie na Bravo II (hatchback), mieściłem wózek bez problemu. Niestety z czasem miejsca też zaczęło brakować zlosnik.gif Kombi nie jest niezbędne, ale na pewno wygodne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Jest i nie. Moja rodzina zabierze się i Puntem i A4 Avant. Z tym, że w Puncie wszystko idzie do środka, bo bagażnik, zwłaszcza z kołem zapasowym w środku nie istnieje rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest i nie. Moja rodzina zabierze się i Puntem i A4 Avant. Z tym, że w Puncie wszystko idzie do

> środka, bo bagażnik, zwłaszcza z kołem zapasowym w środku nie istnieje

Miałem tak samo z Clio. Zmieściłem się co prawda z córka w foteliku i żoną. Tyle że żona tak narzekała że wyjazd z przyjemności zamienił sie w udrękę. Ustaliliśmy wtedy, że warunkiem dalszych wypadów bedzie większe auto. Tak kupiliśmy Lagunę i kolejny wyjazd odbył się we wspólnej radości z podróżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

jak syn sie rodzil to mielismy stara brave, jak corka to vectre b hatch.

bylo ok, w kazdym razie nie pamietam o problemach. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Przede wszystkim nie kierować się literami pojemności bagażnika. Przykład: do toledo sedan 550 litrów bagażnik nie wejdzie gondola nawet bez kółek trzeba rozbierać w drobny mak, a do forestera 450 litrów bagażnik gondola wchodzi w całości bez składania. Przy dziecku liftback to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od wózka. Mam taki, w przypadku którego gondola wchodzi w złożony stelaż i zapakujesz go

> chyba do każdego hatchbacka.

> Problem nie jest w zapakowaniu wózka, a reszty klamotów. Na wyjazd często zabierasz sporo bagaży

> dla dziecka, wanienkę, łóżeczko turystyczne, przewijak i całą resztę.

> Ergo - kombi czy choćby sedan będą zdecydowanie praktyczniejsze niż hatchbacki.

zawsze mozna zamontowac hak skromny.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Liwek dobrze napisal.

Problemem nie jest wozek tylko reszta gratow.

Mi do Lanosa (4d) taki wozek jak w zalaczniku wchodzi z gondola bez zdejmowania kol (gondola osobno) ale wlozenie torby z zakupami to juz trzeba poupychac mocno po bokach.

Najlepiej podjechac do sklepu z wozkami i popatrzec jak sie skladaja i (co wg mnie wazniejsze) czy lekko sie Wam dany wozek sklada. Nie patrzcie czy wozek zlozy sie do malych gabarytow jezeli bedziecie musieli sie mocno przy tym natrudzic.

My z wozkiem jezdzimy rzadko ale musze (a w zasadzie moja zona) codziennie go skladac i rozkladac po spacerze zeby schowac go do schowka na klatce. U nas priorytetem przy zakupie byla wlasnie latwosc skladania.

post-29814-14352517996357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają/ mieli małe dzieci.

> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka?

> czy kombi jest niezbędne?

Moim rekordem było zapakowanie do Toyoty Yaris wózka..... bliźniaczego. cool.gif Oczywiście, musiałem go rozłożyc na podstawowe części składowe i nieco się nagłówkować, ale dało radę. Do tego były bagaże z rzeczami moich bliźniaczek. Same pasażerki oczywiście w fotelikach w środku, bagaże od podlogi aż po dolną krawędź fotelika. Choć "dało radę", to nikomu nie polecam Yarisa jako samochodu rodzinnego - to typowy mieszczuch i niech tak zostanie.

Do dwójki dzieci polecałbym albo hatchbacka, albo liftbacka. Zazwyczaj "klasa Golfa" spokojnie daje radę. Im większy samochód, tym wygodniej, ale bez przesady. Jak chcesz mieć luksus przewożenia wózka bez składania, to zainwestuj w minivana, np. Mazdę 5, Tourana, S-maxa.

Z przeciwnego końca masz bardzo sprytne samochody miejsko-rodzinne, jak np. Jazz, Note czy Modus. Ponoć wyśmienite pod względem ilości miejsca w środku i na bagaże.

Ja, mimo że jeżdżę sporym minivanem (Mazda MPV) mam raczej pragmatyczne podejscie do samochodow rodzinnych: powinny być na tyle duże, aby pomieścić rodzinkę a jednoczesnie na tyle nieduże, aby pozwalały swobodnie poruszać się w miejskiej dżungli i nie spalały nastu litrów paliwa (np. ze wzgledu na swój duzy silnik).

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.