Skocz do zawartości

Niezły kamuflaż Policji


michbaran

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zostałem ustrzelony na rozmowie przez telefon w czasie jazdy, jechał za mną ok 2 km stary peugeot partner a w nim 2 gości w czerwonych polarach. Widziałem ich odbierając telefon ale do głowy by mi nawet nie przyszło że to policja. Spokojnie odebrałem telefon, przejechałem przez 2 małe ronda i ok 500m za nie, zakończyłem rozmowę a panowie kogucik na dach i lizaczek przez okno, jak się zatrzymali za mną to widziałem jak ściągali czerwone polarki a pod spodem mundury, później polary leżały na tylnym siedzeniu jak do nich wsiadłem. 200PLN i 5pkt przyjąłem na klatę po męsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie na Wilanowskiej widziałem podobną akcję. Nie pamiętam już jakie to było autko ale też coś w rodzaju Berlingo/Partnera. Bez szyb z tyłu, tylko z paką. Biały, brudny. Bamba na dach i schaltowali jakaś osobówkę, że środka dwóch policmajstrów wyszło. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zostałem ustrzelony na rozmowie przez telefon w czasie jazdy, jechał za mną ok 2 km stary

> peugeot partner a w nim 2 gości w czerwonych polarach. Widziałem ich odbierając telefon ale do

> głowy by mi nawet nie przyszło że to policja. Spokojnie odebrałem telefon, przejechałem przez

> 2 małe ronda i ok 500m za nie, zakończyłem rozmowę a panowie kogucik na dach i lizaczek przez

> okno, jak się zatrzymali za mną to widziałem jak ściągali czerwone polarki a pod spodem

> mundury, później polary leżały na tylnym siedzeniu jak do nich wsiadłem. 200PLN i 5pkt

> przyjąłem na klatę po męsku

SQRczybyków widziałem 2 tygodnie temu na Nowohuckiej w Krakowie, właśnie zdziwiła mnie rejestracja na zwykłym białym Partnerze blaszaku jadącym przedemną - HPG....... Z tego co pamiętam to właśnie te rejestracje pewnej grupy społecznej. Na skrzyżowaniu stanęli dokładnie obok mnie na sąsiednim pasie i ...... nie myliłem się.

Tyle że nie mieli jakichś polarków dla ściemy a normalne czarno-żółto odblaskowe wdzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się czy wogóle się zatrzymywać np. w nocy na nieoświetlonej drodze widząc takich przebierańców.

Pamiętam jak kiedyś ktoś na AK pisał jak go dosyć pijanego, drzemającego na kanapie odwoziła żona czy dziewczyna z imprezy. I zatrzymało ich auto w cywilu z kogutem na magnes. Okazało się, że to byli zabawni kolesie, ktorzy zwątpili widząc podnoszącego się z kanapy kolegę z forum. Nie wiadomo czego chcieli od dziewczyny.

Zachowują się gorzej niż straż miejska z fotoradarami.

Wstyd. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zostałem ustrzelony na rozmowie przez telefon w czasie jazdy, jechał za mną ok 2 km stary

> peugeot partner a w nim 2 gości w czerwonych polarach. Widziałem ich odbierając telefon ale do

> głowy by mi nawet nie przyszło że to policja. Spokojnie odebrałem telefon, przejechałem przez

> 2 małe ronda i ok 500m za nie, zakończyłem rozmowę a panowie kogucik na dach i lizaczek przez

> okno, jak się zatrzymali za mną to widziałem jak ściągali czerwone polarki a pod spodem

> mundury, później polary leżały na tylnym siedzeniu jak do nich wsiadłem. 200PLN i 5pkt

> przyjąłem na klatę po męsku

Podobno są z Chrzanowa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był oklejony jakimiś reklamami ale rejestracja HPG więc zarejestrowany na Policję

A czy tej reklamie było napisane "POLICJA" ? Tylko taka reklama na radiowozach jest dopuszczalna, nawet cywilnych. Ewentualnie naklejka sponsora radiowozu czyli najczęściej miasto/gmina lub jakiś program sponsorowania z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko takim działaniom, szczególnie w zakresie gadania przez telefon bez zestawu.

Podobnie ja nie ma nic przeciwko maskowaniu FR (i podobnych), a co oznakowania o możliwości pomiaru jestem bardzo sceptyczny. Żeby nie było - jestem przeciwny pozaprawnym zachowaniom nielicznych SM (czy pojedynczych osób) i to należy ścigać dość konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy tej reklamie było napisane "POLICJA" ? Tylko taka reklama na radiowozach jest dopuszczalna,

> nawet cywilnych. Ewentualnie naklejka sponsora radiowozu czyli najczęściej miasto/gmina lub

> jakiś program sponsorowania z UE.

Ten biały co go widziałem był w coś oklejony ale bynajmniej NIC ZWIĄZANEGO z Policją. Z tego co opamiętam to nawet nie było nic w stylu "pojazd dofinansowany przez....." nic takiego. Po prostu jakieś niewielkie naklejki z reklamą czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W telewizji pokazywali kiedyś jak w Niemczech Policja jeździła samochodem kempingowym i kamerą

> uwieczniała kierowców rozmawiających przez telefon lub jadących bez zapiętych pasów.

> Podoba mi się taki rodzaj kontroli.

kusisz mnie do spędzenia kreatywnie tygodnia wolnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie przynajmniej w Warszawie policja dostała jakiejś wścieklizny. Jak przez miesiące widywałem kontrolujący radiowóz raz na miesiąc tak teraz widzę co najmniej kilka kontroli na kogutach dziennie. Może zbierają na remont mostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zostałem ustrzelony na rozmowie przez telefon w czasie jazdy, jechał za mną ok 2 km stary

> peugeot partner a w nim 2 gości w czerwonych polarach. Widziałem ich odbierając telefon ale do

> głowy by mi nawet nie przyszło że to policja. Spokojnie odebrałem telefon, przejechałem przez

> 2 małe ronda i ok 500m za nie, zakończyłem rozmowę a panowie kogucik na dach i lizaczek przez

> okno, jak się zatrzymali za mną to widziałem jak ściągali czerwone polarki a pod spodem

> mundury, później polary leżały na tylnym siedzeniu jak do nich wsiadłem. 200PLN i 5pkt

> przyjąłem na klatę po męsku

Sprawny zestaw głośnomówiący to ok.150 PLN.

Wygląda na to , że zasłużenie przepłaciłeś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Wawie na Wilanowskiej widziałem podobną akcję. Nie pamiętam już jakie to było autko ale też coś w

> rodzaju Berlingo/Partnera. Bez szyb z tyłu, tylko z paką. Biały, brudny. Bamba na dach i

> schaltowali jakaś osobówkę, że środka dwóch policmajstrów wyszło.

I czarną Fabią jeżdżą po okolicy old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zostałem ustrzelony na rozmowie przez telefon w czasie jazdy, jechał za mną ok 2 km stary

> peugeot partner a w nim 2 gości w czerwonych polarach. Widziałem ich odbierając telefon ale do

> głowy by mi nawet nie przyszło że to policja. Spokojnie odebrałem telefon, przejechałem przez

> 2 małe ronda i ok 500m za nie, zakończyłem rozmowę a panowie kogucik na dach i lizaczek przez

> okno, jak się zatrzymali za mną to widziałem jak ściągali czerwone polarki a pod spodem

> mundury, później polary leżały na tylnym siedzeniu jak do nich wsiadłem. 200PLN i 5pkt

> przyjąłem na klatę po męsku

HPG A8A18, Peugeot Partner, biały

widnieje taki w tym spisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HPG A8A18, Peugeot Partner, biały

> widnieje taki w tym spisie

Zawsze mnie dziwiły takie spisy, kto je robi i po co zlosnik.gif

Czy jest ktoś kto pamięta choćby 3 numery rej. ze swojej okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akcja pod przykrywką Do takich rzeczy się zniżają aby zarobić te 200 zł mandatu. ŻENADA.

Faktycznie żenada że zamiast kupić dziecku cukierki a sobie zestaw to odebrał telefon i 200 pójdzie na odbudowę Łazienkowskiego

wracali z obserwacji a tu się trafiło to czemu mieli tego nie odnotować w statystykach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy tej reklamie było napisane "POLICJA" ? Tylko taka reklama na radiowozach jest dopuszczalna,

> nawet cywilnych. Ewentualnie naklejka sponsora radiowozu czyli najczęściej miasto/gmina lub

> jakiś program sponsorowania z UE.

A kto, gdzie i kiedy stwierdził/napisał coś o "radiowozie"? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Wawie na Wilanowskiej widziałem podobną akcję. Nie pamiętam już jakie to było autko ale też coś w

> rodzaju Berlingo/Partnera. Bez szyb z tyłu, tylko z paką. Biały, brudny. Bamba na dach i

> schaltowali jakaś osobówkę, że środka dwóch policmajstrów wyszło.

Zdziwilibyście się jakie auta jeżdżą w Policji... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio też wlepili za komóreczkę. ok.gif

Bardzo się pan policjant zdziwił jak bez szemrania podpisałem mandat, przyznałem się do wykroczenia i...

...zapytałem czy tak uważnie sie przyglądał na mnie jadącego z telefonem przy uchu że nie zauważył zupełnie że przed samym zatrzymaniem inny kierowca tak pięknie wymusił na mnie pierwszeństwo że o mało radiowóz mi się w tyłek nie wpakował przy hamowaniu.

Oczywiście pan szanowny policjant nie zauważył tego jakże niegroźnego (w porównaniu z moim) zachowania. claps.gif

A przynajmniej tak mi odpowiedział, bo zmieszany był nieźle. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle dziwię się, że oni są tak mało kreatywni.

- znam miejsca gdzie ich nigdy nie było, a ludzie przekraczają tam prędkość non stop.

- dlaczego nie kupią więcej normalnych samochodów - zawsze te ich cywilne pojazdy sa łatwe do rozpoznania. czemu np. nie kupią Fiata Stilo cywilnego, albo VW Golfa, albo powiedzmy - Mercedesa okulara? smile.gif Swap silnika na coś bardzo mocnego i mają idealny tajniacki wóz smile.gif

- za mało podpuszczają. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie żenada że zamiast kupić dziecku cukierki a sobie zestaw to odebrał telefon i 200 pójdzie

> na odbudowę Łazienkowskiego

Ludzie, ale czy wy wiecie, że zagrożenie nie wynika z zajętej reki, tylko z dekoncentracji dzwoniącego? Z głupim prawem trzeba walczyć, a nie niewolniczo przestrzegać, bo tak kazali. W kwestii bezpieczeństwa na drodze zestaw głośnomówiący praktycznie nic nie zmienia.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie, ale czy wy wiecie, że zagrożenie nie wynika z zajętej reki, tylko z dekoncentracji

> dzwoniącego?

Mylisz się - badania już wielokrotnie wykonano i jak najbardziej taki gadający z łapki jest parę razy bardziej zdekoncentrowany od gadającego przez zestaw. O zajętości łapki to nawet nie wspominam zlosnik.gif

> Z głupim prawem trzeba walczyć, a nie niewolniczo przestrzegać, bo tak kazali.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> W kwestii bezpieczeństwa na drodze zestaw głośnomówiący praktycznie nic nie zmienia.

No, ale masz jakieś wsparcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - dlaczego nie kupią więcej normalnych samochodów - zawsze te ich cywilne pojazdy sa łatwe do

> rozpoznania. czemu np. nie kupią Fiata Stilo cywilnego, albo VW Golfa,

U mnie na wsi jeżdżą srebrnym stilo, nowym bravo i astra g kombi w cywilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zostałem ustrzelony na rozmowie przez telefon w czasie jazdy, jechał za mną ok 2 km stary

> peugeot partner a w nim 2 gości w czerwonych polarach. Widziałem ich odbierając telefon ale do

> głowy by mi nawet nie przyszło że to policja. Spokojnie odebrałem telefon, przejechałem przez

> 2 małe ronda i ok 500m za nie, zakończyłem rozmowę a panowie kogucik na dach i lizaczek przez

> okno, jak się zatrzymali za mną to widziałem jak ściągali czerwone polarki a pod spodem

> mundury, później polary leżały na tylnym siedzeniu jak do nich wsiadłem. 200PLN i 5pkt

> przyjąłem na klatę po męsku

Rozwiązanie jest bardzo proste. Zamiast płacić mandat kupujesz Bluetooth jeśli nie masz wbudowanego w radio i masz głęboko w poważaniu czy ktoś Ci się przygląda 893goodvibes.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest ktoś kto pamięta choćby 3 numery rej. ze swojej okolicy ?

Pamięta n-ry i markę oraz kolor auta i tak:

wiśniowa vectra SL 39501, szara kiła ceed SL 39615, niebieska corsa c SRS R005... te najczęściej stoją przed lokalnym komisariatem grinser006.gifbiglaugh.gif

Dodam, że ostatnio miałem odwiedziny panów z SG (wywiad środowiskowy dot. sąsiadki Kolumbijki) i ci przyjechali niebieską... Pandą SZY ..... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to jest mądre. Ludzie kozaczą jak nie widzą cech charakterystycznych, a tu nagle

> niespodzianka. I o to chodzi

To jest głupie strasznie. Powinni jeździć tylko i wyłącznie oznakowanymi tak by byli widoczni i rozpoznawalni z daleka to ludzie by jeździli zgodnie z przepisami, a o to chyba chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest głupie strasznie. Powinni jeździć tylko i wyłącznie oznakowanymi tak by byli widoczni i

> rozpoznawalni z daleka to ludzie by jeździli zgodnie z przepisami, a o to chyba chodzi

A nie do końca. Prowokacja policyjna to bardzo skuteczne narzędzie... Powinno IMO być i tak jak piszesz i tak jak ja piszę. Hybryda taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest głupie strasznie. Powinni jeździć tylko i wyłącznie oznakowanymi tak by byli widoczni i

> rozpoznawalni z daleka to ludzie by jeździli zgodnie z przepisami, a o to chyba chodzi

Mylisz się - nie tylko i wyłącznie, a również, co też czynią. Ludzie powinni przestrzegać przepisów "sami z siebie", a nie tylko na widok oznakowanego radiowozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja z podobnej beczki.

niedziela rano widzę samochodzik w specyficznym policyjnym malowaniu na poboczu. Jadę dalej, prędkość w normie, pasy na miejscu. Na wysokości wspomnianego pojazdu coś mnie w uchu zaswędziło, więc sie podrapałem - Panowie dostali rozwolnienia - koguty zawrotka gonią przestępcę- zajechali mi drogę.

Powodem zatrzymania jest rozmowa przez telefon - a ja że w tym aucie mam telefon wbudowany i od wczoraj go nikt nie używał bo przecież niedziela rano. Oni ,że mandat, że gadałem. Tłumacze jak krowie na granicy że sie w uchu drapałem, a nie mam potrzeby gadać z telefonem przy uchu jak mam wbudowany. W dodatku im chciałem pokazać historię rozmów. Oni, że nie. No to poprosiłem o numery służbowe i numer telefonu do ich zwiercznika.

Pomlaskali podali numery (zapisałem wraz z numerem samochodu) Oddali dokumenty zasalutowali i poszli spać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.