Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No to teraz moja kolej.

1. Wymiana tarcz i klocków przód

2. Wymiana uszczelek przepustnicy bo czasem zaciągała lewe powietrze a przy okazji poleciały uszczelki kolektora ssącego jak robić to po całości.

3. Wymiana sondy lambda (walnięta była odkąd kupiłem z tego wynika bo teraz spalanie spadło do 8,6l na 100km podczas szybkiej trasy pełnym samochodem a wcześniej była zawsze dycha praktycznie w trasie i 10/12l w mieście)

4. Poleciały koła zimowe jakoś się zrobiło kanapowato na 16" zamiast 17"

5. Wymiana dywaników na gumowe bo już jesień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały się dziś doczekał również zmiany kół :)

Za 200 k czeka go jeszcze serwis olejowo/filtrowy i znowu nie mam co przy samochodach robić...

 

A nie przepraszam, duży dostał w tygodniu oświetlenie kameralne, na razie z tyłu - bo było łatwiej na naukę montażu, teraz przód z oświetleniem kieszeni drzwiowych :)

W nocy wygląda zajebiście, taka bursztynowa lekka poświata i oświetlone klamki wewnętrzne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały się dziś doczekał również zmiany kół :)

Za 200 k czeka go jeszcze serwis olejowo/filtrowy i znowu nie mam co przy samochodach robić...

 

A nie przepraszam, duży dostał w tygodniu oświetlenie kameralne, na razie z tyłu - bo było łatwiej na naukę montażu, teraz przód z oświetleniem kieszeni drzwiowych :)

W nocy wygląda zajebiście, taka bursztynowa lekka poświata i oświetlone klamki wewnętrzne :)

bez foto się nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsty powiadasz :) ?

Przez 12 lat i 3 x C5 w żadnej nic mi się nie ułamało :)

 

U mnie jedna c5, przez 3 i pół roku i jakieś 100.000 jedna (pasażerki) się urwała (przy przebiegu wówczas jakieś 200,000 i w wieku auta 10-11 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

807-ma dostała nowy akumulator

 

Mały (C3) dostał świeży olej (TOTAL INEO ESC 5W30) i filtry PURFLUX :)

... i znowu nuda ... :)

 

 

edit:

aaaaa, znowu przepraszam :) C5II doczekała się na zimówki wreszcie i na następny sezon nowe letnie RainSport'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bez foto się nie liczy

 

Jak będzie komplet to będzie foto, półproduktów nie wstawiam :)

 

Jest komplet :)

No prawie, bo nie chciało mi się linii świetlnej wzdłuż deski montować, ale za to mam oświetloną lodówkę :) po zmroku i otwarciu :)

Fotki nie oddają klimatu :) musiałby być jakieś artystyczne... w rzeczywistości jest, hmmm, kameralnie :)

 

post-189431-0-77315000-1449264911_thumb.jpg

post-189431-0-51327400-1449264916_thumb.jpg

post-189431-0-80808800-1449264919_thumb.jpg

 

Zapomniałem zrobić fotki podświetlenia kieszeni drzwi przednich, które to uruchamia się po wsadzeniu tam ręki :)

 

Teraz chodzą mi po głowie dwie modyfikacje:

1. AFIL - prosta sprawa, jest instalacja, tylko graty drogie ....

2. DVD z monitorami w fotelach przednich, trochę dłubania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz chodzą mi po głowie dwie modyfikacje:

1. AFIL - prosta sprawa, jest instalacja, tylko graty drogie ....

2. DVD z monitorami w fotelach przednich, trochę dłubania ....

 

Jak montowałem DVD w salonce to przeklinałem moment podjęcia decyzji o montażu.

PS.Dopiero po zamontowaniu i podłączeniu zestawu usłyszałem jak brzmi zestaw nagłośnienia w 807 jak to powiedział koleżka lepiej jak w Multikinie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia Megane III z przebiegiem 42000km straciła osłonę prawego przegubu. NA wiosnę wymieniłem lewą teraz prawa.

Wygląda to na wadę materiałową opaski mocującej osłonę. Chyba się nie rozszerza termicznie tak jak cała piasta i przegub i nie wytrzymuje naprężenia.

No cóż pójdzie parę złotych. Dobrze że zobaczyłem bo jeszcze niedawno podczas wymiany kół było ok.

 

Warto sprawdzać, czy felga ie jest w smarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C3 dostała nowy tłumik końcowy. Stary poległ w starciu z krawężnikiem jak żonka cofała :)

A cóż to za krawężnik był ? Może betonowa szukana rozdzielająca pasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

308ka dostała nowy aku (320zł), bo po 2 dniach postoju przy -2 w ub. weekend musiałem  :piekna: odpalać z kabli z mojej epiki (gdzie siedzi notabene jeszcze fabryczny Delkor z 2006 - w Pugu aku "skończył się" równo po 5 latach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi dostała nowy czujnik świateł cofania - stary przestał łączyć, a jak odpiąłem kostkę to zaczął z niego wypływać olej - 44,99PLN (vernet)

oraz śrubę trzymającą amortyzator w zwrotnicy (38 PLN - ASO).

Wyczyściłem też przycisk otwierania tylnej klapy (już 2 raz) bo nie łączył. Konstrukcja przycisku jest taka, że w okresie jesienno zimowym w przełączniku gromadzi się woda i styk koroduje. Nie mam pojęcia jak się tam dostaje bo 3/4 to gumowa obudowa (szczelna) - 0 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pug 208:

 

 

Umowiony na przeglad coroczny, ostatni gwarancyjny...

Nowe mapy w nawigacji wraz z fotoradarami.

 

 

 

Cytryna C5:

 

No nic nie dostała ostatnimi czasy oprócz BOXa cyfrowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem zimowki a tak to zero napraw jak na razie :P wiem że mam do wymiany lewy sworzen wahacza i powolutku dobiega kres reduktora lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co? tuleje ze zlota ?

 

Dwie i pół stówy nie tysiaka. Cena na gotowo z wymianą: 150 wymiana, 100 zł tuleje. Tak wiem, na allegro są już od 8 zł za sztukę, ale też za 65 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.