Skocz do zawartości

Szybkość sprzedawania używek


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Oto ranking najszybciej sprzedających się marek aut używanych w styczniu (w nawiasie podano przeciętny czas sprzedaży w dniach):

1. Daewoo/FSO (27)

2. Chevrolet (30)

3. Skoda (34)

3. Dacia (34)

5. Honda (39)

6. Fiat (40)

7. Kia (41)

8. Toyota (42)

9. Hyundai (43)

9. Opel (43)

Ranking najszybciej sprzedających się modeli aut używanych w styczniu (w nawiasie przeciętny czas sprzedaży w dniach):

1. Fiat Seicento (13)

2. Kia Sportage (26)

3. Daewoo/FSO Matiz (27)

3. Volvo XC90 (27)

5. Skoda Octavia (29)

6. Hyundai Tucson (31)

6. Suzuki Vitara (31)

8. Fiat Doblo (34)

9. Honda CR-V (35)

10. Skoda Fabia (36)

SAMAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oto ranking najszybciej sprzedających się marek aut używanych w styczniu (w nawiasie podano

> przeciętny czas sprzedaży w dniach):

> 1. Daewoo/FSO (27)

> 2. Chevrolet (30)

> 3. Skoda (34)

> 3. Dacia (34)

> 5. Honda (39)

> 6. Fiat (40)

> 7. Kia (41)

> 8. Toyota (42)

> 9. Hyundai (43)

> 9. Opel (43)

> SAMAR

ja swojego opla sprzedałem w 10 dni :>

Zawyżam średnią grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oto ranking najszybciej sprzedających się marek aut używanych w styczniu (w nawiasie podano

> przeciętny czas sprzedaży w dniach):

> 1. Daewoo/FSO (27)

> 2. Chevrolet (30)

> 3. Skoda (34)

> 3. Dacia (34)

> 5. Honda (39)

> 6. Fiat (40)

> 7. Kia (41)

> 8. Toyota (42)

> 9. Hyundai (43)

> 9. Opel (43)

> Ranking najszybciej sprzedających się modeli aut używanych w styczniu (w nawiasie przeciętny czas

> sprzedaży w dniach):

> 1. Fiat Seicento (13)

> 2. Kia Sportage (26)

> 3. Daewoo/FSO Matiz (27)

> 3. Volvo XC90 (27)

> 5. Skoda Octavia (29)

> 6. Hyundai Tucson (31)

> 6. Suzuki Vitara (31)

> 8. Fiat Doblo (34)

> 9. Honda CR-V (35)

> 10. Skoda Fabia (36)

> SAMAR

Imho ranking bez sensu-wszystko zależy od ceny samochodu, a nie jego marki. Im bardziej okazyjną dasz cenę tym szybciej sprzedasz, bez względu na markę.

No i oczywiście przebieg, im niższy tym szybciej się sprzedaje. Idealnie jak cena niska i przebieg niski=schodzi na pniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imho ranking bez sensu-wszystko zależy od ceny samochodu, a nie jego marki...

Zgadza się. Bicie piany nic więcej.

Daihatsu YRV sprzedawałem 30 dni. A gdzie jest Daihatsu w rankingu?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój to 1 minuta

> Dałem ogłoszenie na Allegro, chciałem jeszcze coś wyedytować, a już ktoś kliknął kup teraz.

A ja sie pozbylem zanim jeszcze pomyslalem o sprzedazy....

A z tego co widze na pniu sprzedaja sie saaby 9-5 te ostatnie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde auto szybko sprzedasz, jeśli jest idealne i za śmieszne pieniądze.

Nie zawsze.

W zeszlym roku sprzedawalem Mazde 6, 2.0 benzyna z 2004 roku.

Auto bylo w idalnym stanie a cena mimo ze zaczalem od dosc sporej, to po 2 miesiacach juz obnizylem ze byla to jedna z najtanszych takich mazd na rynku.

Mimo tego i tak zeszlo 5 miesiecy zanim auto sie sprzedalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> długo ja jak narazie żadnego nie sprzedałem przez ogłoszenie zawsze klient sam sie prosił i

> czekał .

Moja siostra w zeszłym roku tak sprzedała Kię Ceed kombi 1,6i pięcioletnią. Od dwóch lat pewien gościu chodził za nią i pytał kiedy sprzedaje... yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Clio w październiku czekało na klienta 16 dni, z czego pierwsi oglądający pojawili się po 14

> dniach. Cena oscylowała wokół średniej z otomoto

Ja sprzedawałem jeżdżący "wrak" po szkodzie całkowitej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, absolutnie każdy samochód który sprzedawałem okazywał się wrakiem, złomem i bezwartościowym gratem.

.....i każdy sprzedawał się od rękizlosnik.gif.

Najlepiej i najszybciej sprzedał się Opel, który był najgorszym syfemzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho, o kant D... można rozbić takie dane, bo za dużo zmiennych.

- "ilość" właścicieli

- historia wypadkowa

- stan utrzymania

- cena (można piorunem sprzedać każdego strucla, jeżeli cena będzie niska)

- miejsce serwisowania (te z ASO łatwiej opylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imho, o kant D... można rozbić takie dane, bo za dużo zmiennych.

> - "ilość" właścicieli

> - historia wypadkowa

> - stan utrzymania

> - cena (można piorunem sprzedać każdego strucla, jeżeli cena będzie niska)

> - miejsce serwisowania (te z ASO łatwiej opylić)

Jakich zmiennych?

W tym rankingu była tylko jedna - czas do ogłoszenia, do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy, absolutnie każdy samochód który sprzedawałem okazywał się wrakiem, złomem i bezwartościowym

> gratem.

> .....i każdy sprzedawał się od ręki.

> Najlepiej i najszybciej sprzedał się Opel, który był najgorszym syfem.

Też oba ople zostawiłem w rozliczeniu, niestety ok 2 tyś poniżej ceny rynkowej (jakieś 10%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Brava -sprzedałem koledze bez wystawiania

Fiat Marea - sprzedałem koledze bez wystawiania

Fiat Seicento - sprzedałem bratu

Fiat Ulysse - 10 min od wystawienia zadzwonił klient, następnego dnia odebrał

Fiat Stilo (na handel) - w piątek wystawiłem, w poniedziałek o 15 odjechał

Póki co nie miałem problemu ze sprzedażą aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsze.

> W zeszlym roku sprzedawalem Mazde 6, 2.0 benzyna z 2004 roku.

> Auto bylo w idalnym stanie a cena mimo ze zaczalem od dosc sporej, to po 2 miesiacach juz obnizylem

> ze byla to jedna z najtanszych takich mazd na rynku.

Jedna z najtańszych mazd 6 na rynku wcale nie znaczy tyle samo, co mazda 6 za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna z najtańszych mazd 6 na rynku wcale nie znaczy tyle samo, co mazda 6 za śmieszne pieniądze.

Poszla za 1900 euro. Wystawiina byla za 2000. To bylo rok temu wiec 9 letnie auto. Moim zdaniem to sa smieszne pieniadze. Chetnych nie bylo praktycznie wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakich zmiennych?

> W tym rankingu była tylko jedna - czas do ogłoszenia, do sprzedaży.

No dobra! Przykład:

1) Renault Clio 2009r. 1wł. polski salon 1,5dci, 150kkm udokumentowane cena 10kpln

2) To samo auto ale; przyciągnięte z Fr. po poczcie przebieg skręcony na 150kkm bez kwitów cena też 10kpln

które wg ciebie sprzeda się szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra! Przykład:

> 1) Renault Clio 2009r. 1wł. polski salon 1,5dci, 150kkm udokumentowane cena 10kpln

> 2) To samo auto ale; przyciągnięte z Fr. po poczcie przebieg skręcony na 150kkm bez kwitów cena też

> 10kpln

> które wg ciebie sprzeda się szybciej?

Miedzy autami z przykladu nie ma zadnej roznicy, niezaleznie od pochodzenia musza byc przystankami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miedzy autami z przykladu nie ma zadnej roznicy, niezaleznie od pochodzenia musza byc przystankami

No fakt, w Pl samochody z uczciwej eksploatacji nie trafiają na rynek wtórny. Samochodem się jeździ az do rozbicia, a potem to już wszystkie "jeden czort"! rotfl.gifbananaevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze, myślałem, że najszybciej sprzedającymi samochodami będą VW i Audi ale domyślam się, że nie

> są bo jak już ktoś taki kupił to nie chce sprzedać

I prawidłowo kombinujesz! Kumpel kupił Golfa IV z kultowym silnikiem wink.gif za 20kpln, wpakował w niego 8kpln i teraz doszedł do wniosku, że chyba da się w nim pochować, bo za skarby go nie sprzeda po takich inwestycjach. rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I prawidłowo kombinujesz! Kumpel kupił Golfa IV z kultowym silnikiem za 20kpln, wpakował w niego

> 8kpln i teraz doszedł do wniosku, że chyba da się w nim pochować, bo za skarby go nie sprzeda

> po takich inwestycjach.

To nawet nie wiedziałem że można dać jeszcze 20k za Golfa IV. Co w nim jest tyle warte? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze, myślałem, że najszybciej sprzedającymi samochodami będą VW i Audi ale domyślam się, że nie

> są bo jak już ktoś taki kupił to nie chce sprzedać

Zle interpretujesz ten ranking. To jest ranking czasu sprzedazy auta a nie ilosci uzywek na rynku. Czyli mierzony jest czas jak dlugo wisi ogloszenie od chwili zamieszczenia a nie inne czynniki. Tak wiec geupa vag po prostu dluzej czeka na nabywce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zle interpretujesz ten ranking. To jest ranking czasu sprzedazy auta a nie ilosci uzywek na rynku.

> Czyli mierzony jest czas jak dlugo wisi ogloszenie od chwili zamieszczenia a nie inne

> czynniki. Tak wiec geupa vag po prostu dluzej czeka na nabywce.

Wiem lepiej jak interpretuję smile.gif Jako, że VW są u nas w kraju uwielbiane więc takie ogłoszenia siłą rzeczy nie powinny długo wisieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem lepiej jak interpretuję Jako, że VW są u nas w kraju uwielbiane więc takie ogłoszenia siłą

> rzeczy nie powinny długo wisieć.

Uwielbienie swoje, ale cena cena i przeplaca sie za znaczek vw. Bo wg mnie chore jest ze polo potrafi byc drozsze od c5 i do tego bedzie jeszcze kilka lat starsze. No ale kazdy kupuje co che smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co sie dzieje z tymi autami panic.gif, swojego Outbacka sprzedalem w dwa dni i mialem 3 chetnych.

Od przeszlo miesiaca szukam dla znajomego Subaru (Forek lub lepiej Outback). Jeden po dniu wystawienia byl juz zaliczkowany, inny, nowszy Forek sprzedal sie w 3 dni, wiec nawet nie zdazylismy pojechac do Czestochowy.

Dzisiaj obejrzelismy Outbacka, znajomy sie napalil i juz jest nieaktualne tongue.gif.

Myslem tez o H6, byla ladna w Gdansku, wlasnie czytam ze sprzedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszla za 1900 euro. Wystawiina byla za 2000. To bylo rok temu wiec 9 letnie auto. Moim zdaniem to

> sa smieszne pieniadze. Chetnych nie bylo praktycznie wogole.

Faktycznie tanio (choć nie wiem, czy faktycznie śmiesznie, bo nie znam zachodnioeuropejskich realiów; dla mnie to nadal nie są pieniądze, które nazwałbym śmiesznymi). Mój szwagier w tamtym roku opchnął dokładnie taką, jak opisałeś (tyle że 2003 r., kombi) za 16 tys. zł. Dawali mu 13, to nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nawet nie wiedziałem że można dać jeszcze 20k za Golfa IV. Co w nim jest tyle warte?

Tyle dał dwa lata temu. Sorka, zapomniałem dodać. Ale istotniejsze było ile w niego musiał zapakować na "dzień dobry". Jak mu mówiłem, że skoro uparł sie na golfa, to niech kupi jakiś 1,4Pb (jeździ tylko wokół komina), to może znaleźć jakiś nie kręcony z rozsądnym przebiegiem, a spalanie będzie podobne. No to kupił szpachlowanego strucla z odkreconym na moje oko licznikiem ok200kkm. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.