Skocz do zawartości

Wątek nr 1024 - pytanie o REALNE spalanie benzyniaków.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja lubię dynamiczną jazdę (co niekoniecznie wiąże się z przekraczaniem prędkości), lubię mocno

> przyspieszać i mocno hamowac, bawi mnie to. Niestety, taki styl jazdy sporo kosztuje, trudno

Ale chyba nie ciężkim Lanceremw automacie 143 KM ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten sam samochód - wyłacznie miasto - krótkie odcinki 8,2 litra/100 - z tym że Lublin nie jest

> przyjazny komunikacyjnie - różnice wysokości + dużo świateł zsynchronizowanych w "czerwoną

> falę" do tego jest wiele miejsc gdzie przejeżdza sie np na 3-4 zielonym...

Suzuki Splash 1.0 tak od 6.3 w lecie do 8 w zimie. Poza miastem ze spora dawka autostrady 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że spalanie mam takie w sumie normalne, jak na stary silnik i ciężką budę.

Dzięki raz jeszcze. ok.gif

....pozwolę sobie żonie przedstawić wybrane cytaty. zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda Fabia 1.4 16V 75 KM - miasto 8-10, poza miastem 7-9, autostrada 11

o ile miasto sie zgadza bo tyle pali w Ibizie

ale autostrada 11 to ile jedziesz? 180 nonstop?

> BMW 515i R6 xdrive - miasto ok. 14, poza miastem ok. 10, autostrada ok. 15

515i R6? confused.gif

525 czy 535? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ibiza przy 140 pali 8

Nie patrz na chwilowe, utrzymuj taką prędkość przez 100 km (średnia wyjdzie ok. 110).

> chociaz Ibiza ma cx=0.3 a fabia 0.33

To też ma wpływ, oczywiście. Poza tym opór powietrza gwałtownie rośnie przy zwiększaniu prędkości (prędkość do kwadratu), więc różnica między 140 a 150 moze wynięść 1-2 litry, a różnica między 120 a 180 może wynieść nawet 5 litrów, to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie patrz na chwilowe, utrzymuj taką prędkość przez 100 km (średnia wyjdzie ok. 110).

Szczecin -> Łódź 3 lata temu via A2 bez Ski chyba

470km predkosc srednia 90km/h spalanie 6.4

a jechałem 140 po autostradzie i srednio 100 dosc dynamicznie do autostrady potem korek w Strykowie i zaparkoawlem w pod domem zlosnik.gif

jadac z Łodzi do Szczecina to zjeżdzajac z A2 na pewno mialem ok 6.5 przy sredniej >110

ale fakt ze zawsze dopierduje w oponki przed trasa i jeżdze płynnie

> To też ma wpływ, oczywiście. Poza tym opór powietrza gwałtownie rośnie przy zwiększaniu prędkości

> (prędkość do kwadratu), więc różnica między 140 a 150 moze wynięść 1-2 litry, a różnica między

> 120 a 180 może wynieść nawet 5 litrów, to normalne.

no wiadomo, ale to cos czuje ze albo Fabia to straszny kiosek albo zawsze mam z wiatrem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prelude 2.2VTI (185KM) 1998 - miasto 11.5/100, trasa nie wiem

Celica 1.8TS (192KM) 2000 - miasto ok 10.5/100, trasa nie wiem

Lancer 1.6 (98KM) 2007 - miasto ok 8.5/100 j.w. trasa ok 7/100

MX5 1.6 (90KM) 1996 - miasto ok 9.5/100, trasa ok 7/100

Swift 1.3(92KM) 2007 - miasto ok 7.5/100, trasa ok 6/100

(firmowy) P207 1.4HDi (68KM) 2010 - miasto nie wiem, trasa 5.0-6/100

(firmowy) Picanto 1.0 (60KM) 2010? - miasto 8-9/100 benz, lub 9-10/100 LPG, trasa 7/100 benz lub 8/100 LPG. Generalnie to auto ma silnik maly pojemnoscia za to opoj jakich malo zlosnik.gif, podane wartosci da sie latwo przekroczyc

wszystkie wartosci ze mna za kierownica, jazda dosc oszczedna ale bez zamulania, jesli trzeba wykorzystywany pelen zakres obrotow cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest zepsuty tylko Kalkstein nie kłamie

> W trasie tempomat na 155 (wtedy ok. 145 wg GPS) i mam spalanie 9.

> Autostradami od Wro do Oldenzaal.

> W tych samych warunkach passat żony palił 7 ale to była turbognojówka.

> Oczywiście inne accordy dwulitrówki palą max 6.5

mialem racje - mozesz mu powiedziec jak go spotkasz - ze ciska po 160 na banie ok.gif

pala 6,5 ale w innnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest zepsuty tylko Kalkstein nie kłamie

> W trasie tempomat na 155 (wtedy ok. 145 wg GPS) i mam spalanie 9.

Trochę mało. CR-V z tym silnikiem łykał 14 przy takich prędkościach. Ogólnie powyżej setki spalanie rosło lawinowo.

Z tym, że to kredens i pewnie stąd przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile Ci 2.4 zjada? Pb czy LPG?

od ok niskiego 7 - dwa razy zmierzone z kija 6,8 - przy zamulaniu w trasie

przez 7,5-8 przy normalnej jezdzie 110 140

do 8,5-9 przy np sredniej V jazdy 140kmh gps z 1500km

w zabudowanym nie wiem i bez sensu podawac bo sa rozne miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy 90km/h pewnie tyle pala

Znam trasę długości 20 km, gdzie można spalić 2/100 albo i zero jak ktoś się uprze zlosnik.gif

> Jak sie upre to u siebie tez zrobie takie spalanie, tylko po co?

Będziesz eko, laski na to lecą grinser006.gif

Ciekawsze jest zagadnienie - jak bardzo kłamią producenci w kwestii spalania. Z moich obserwacji wynika, że najbliżej prawdy są Japończycy - da się bez większego problemu uzyskać deklarowane spalanie. I dlatego te auta wypadają słabo w katalogach - laik patrzy i ooooo, tyyyyle pali, to nie kupię, a dane po prostu są prawdziwe. W przypadku Niemców (poza BMW) i Francuzów - producent zaniża o 10-20%, żeby uzyskać deklarowane spalanie trzeba mocno się nagimnastykować, taka jazda przypomina męczarnię. W przypadku BMW producent bezczelnie kłamie nawet o 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Focus mk1 '02, 1.6 16V noPb.

Mamy go od 1250km, trochę Warszawy i dwie dłuższe trasy, średnie z kompa 6,9. Przekłamanie około 5%, co daje ok. 7,25 litra.

Przy cenie 3,99-4,09 nawet się gazować nie opłaca zlosnik.gif

Zaraz jedziemy do Wrocka, będzie z 900km, pewnie spadnie do komputerowego 6,5 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od ok niskiego 7 - dwa razy zmierzone z kija 6,8 - przy zamulaniu w trasie

> przez 7,5-8 przy normalnej jezdzie 110 140

> do 8,5-9 przy np sredniej V jazdy 140kmh gps z 1500km

> w zabudowanym nie wiem i bez sensu podawac bo sa rozne miasta

Sedan pewnie? LPG nie myślałeś montować?

Spalanie ładne, podobnie jarał mi P407Sw 2.0i zlosnik.gif brak dynamiki i szum jak w czołgu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawsze jest zagadnienie - jak bardzo kłamią producenci w kwestii spalania. Z moich obserwacji

> wynika, że najbliżej prawdy są Japończycy - da się bez większego problemu uzyskać deklarowane

> spalanie. I dlatego te auta wypadają słabo w katalogach - laik patrzy i ooooo, tyyyyle pali,

> to nie kupię, a dane po prostu są prawdziwe. W przypadku Niemców (poza BMW) i Francuzów -

> producent zaniża o 10-20%, żeby uzyskać deklarowane spalanie trzeba mocno się nagimnastykować,

> taka jazda przypomina męczarnię. W przypadku BMW producent bezczelnie kłamie nawet o 100%.

Alfa bez problemu mi mieści się w spalaniu z instrukcji -w mieście podają 11,1. Tak samo jak miałem Mareę ale tam to producent prosto z mostu podawał że chleje 11,5 w mieście zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo s40 t5 2.5 t 225- 260 km zaleznie od programu

Miasto od 10.5 do 14 / 100 zaleznie od palowania. Zazwyczaj 11-11.5

Trasa od 7.5 przy delikatnej jezdzie do 120 -130 km/ h bez ostrych wyprzedzań do ok 10 juz prz niezlym palowaniu

Volvo c30 1.8 125 km

Miasto 9- 9.5 /100

Trasa od 8 do nawet 10 jak sie chce naprawde zwawo ( tak tyle a w praktyce więcej niż dwa razy mocniejsza i cięższa s40 t5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prostu spierasz sie o 5kmh

O 15 ale to nie ma znaczenia.

> jakbym nie mial do czynienia z wieloma accordami ...

Mam do czynienia tylko z jednym za to własnym, zrobiłem blisko 300 kkm.

Pali tyle co pali i nic mu nie zrobię, palił około pół litra więcej do momentu zmiany oleju na millersa.

We Wrocku nie udaje mi się zejść poniżej 11 (czasem latem, bez korków), standard to 11.5.

Na A4 przy GPS-owych 110 będzie pewnie 7.5, ale kto jeździ 110???

145 na tempomacie, klima, dwie osoby i 9 jak obszył.

I tak nie zamienię na pandę z lpg zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stąd moja prośba, ponieważ chcę utwierdzić się w przekonaniu mojej teorii (lub przepadnie ona z

> kretesem - owa teoria ) proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

Quote:


Koszt paliwa: 37.13 PLN/100km 12175.90 PLN na 32797.0 km

Zużycie paliwa:
6.72 l/100km
2204.51 l na
32797.0 km


Moje dość mocno (parę osób miało okazje ze mną podróżować to mogą potwierdzić lub zaprzeczyć) deptane jeden-dwa, 126 konia, cykl mieszany raczej, choć zauważyć należy, że tryb miejski w Warszawie czy innym Krakowie dość znacznie różni się od trybu miejsckiego w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Jazz 2010 1,4 100KM

katalogowo średnie jest 5,3 / 100km

u siostry średnie jest 5,6 /100km (obecnie zimą - latem nie testowane bo latem jeszcze auta nie mieliśmy)

dojazdy do sąsiedniej miejscowości ~25km w 1 stronę + czasem coś po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Ignis I gen, FWD, 1.3 16V DOHC 83 KM.

Jazda 100% po mieście, zimą, dość krótkie odcinki z dość dynamicznym kierowcą - około 8 litrów na 100 km. Przy bardzo spokojnej jeździe okolice 7,5 są realne.

W trasie nie sprawdzałem, bo bardzo rzadko jeżdżę poza miasto, ale z tego co zauważyłem to da radę zejść poniżej 7 przy oszczędzaniu pedału gazu.

Seicento przy takiej samej jeździe w mieście paliło mi ponad 8, a zimą czasem pod 9 facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 318ti E36 140KM R4 16V

od 8-10 w górę w zależności jaki dzień. Nawet do 25/100. Może by się udało zejść poniżej 8 jakby mi ktoś jajca pod prąd podpiął i zagroził.

Natomiast moje auto miejskie pali tak od 15 w górę w mieście i od 10 w górę na trasie. Ale średnio to na mieście mi teraz 17 wychodzi bo nie chce mi się chyba ekodrajwingu uprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na poważnie - moment trzeba liczyć na kołach, a nie na wale, skrzynia w

> dieslu (z racji niewielkiego użytecznego zakresu obrotów) skutecznie zabija ten "moment".

Zgadza się, tyle tylko, że dla niskich i średnich obrotów i tak tego momentu jest dużo więcej niż w benzyniaku - oczywiście mowa o momencie na kołach i benzyniakach bez turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy jakich prędkościach w trasie robisz 5.5/100km, może to na 80km?

> Oczywiśce wynik powtarzalny w każdych warunkach

to jest chyba zupelnie normalny wynik w sumie niezbyt duzym aucie ok.gif

w avensisie srednia w/g sprit monitor z tym silnikiem jest nieco ponad 6 wiec czemu nie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No popatrz jak technika poszła do przodu .

Daj mi te Twoje nowoczesne Clio na tydzień smile.gif Zobaczymy czy rzeczywiście to zasługa techniki czy może baaardzo delikatnej jazdy.

Ps. ostatnio na 3 dni miałem Lancera 1.6 MIVEC o mocy 117 KM. Średnie spalanie w mieście wychodziło mi w okolicach 9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest chyba zupelnie normalny wynik w sumie niezbyt duzym aucie

> w avensisie srednia w/g sprit monitor z tym silnikiem jest nieco ponad 6 wiec czemu nie

To nie jest normalny wynik dla E12 1.4VVT-i... no chyba, że ktoś opiera te informacje na wskazaniach wyświetlacza komputera. Ten potrafi różne ciekawe anomalie pokazywać.

Twierdzę to na podstawie swojego doświadczenia z tym modelem aut, dokładnie z tym silnikiem, po przejechanych 150kkm (jak nie więcej) 5 lub 6 egzemplarzami (wszystkie kombi).

... a tytuł wątku traktuje o REALNYM spalaniu hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest normalny wynik dla E12 1.4VVT-i... no chyba, że ktoś opiera te informacje na

> wskazaniach wyświetlacza komputera. Ten potrafi różne ciekawe anomalie pokazywać.

> Twierdzę to na podstawie swojego doświadczenia z tym modelem aut, dokładnie z tym silnikiem, po

> przejechanych 150kkm (jak nie więcej) 5 lub 6 egzemplarzami (wszystkie kombi).

> ... a tytuł wątku traktuje o REALNYM spalaniu

Miałem E12 1.6 VVTi. Boshe, ile to chlało! Pogoniłem ją do ludzi czym prędzej. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.