Skocz do zawartości

OC poszło w góre?


docent11

Rekomendowane odpowiedzi

Moc auta jest bez sensu. Bo chyba jest roznica i wyzsze prawdopodobienstwo zrobienia bum bum w 300KM hot hatch niz 300KM statecznym 2.5T suvie.

Składka powimna zalezec od statystyki wypadkowoscji danego modelu auta

 

 

Można zrobić MOC/MASA ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić MOC/MASA ;]

Naprawdę uważasz, że stada matematyków i specjalistów od danych, którzy tworzą modele statystyczne dla towarzystw, są na tyle głupie, żeby na coś takiego nie wpaść?

W szacowaniu ryzyka bierze się setki parametrów, nawet takie pierdoły jak zawód (statystycznie zawodowy bokser ma większy poziom testosteronu niż księgowy, zatem i większą tendencję do ryzykownych zachowań).

A pojemność musisz podać, żeby prawidłowo zakwalifikowali danym model pojazdu. Nie ma bezpośredniego przełożenia pojemność-wysokość składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem się zapytać o ceny OC na przyczepy lekkie. Ma być coś około 50zł.

Przy okazji zapytałem ile musiałbym, na dzisiaj, zapłacić za Terrano. W MTU 1050zł. Termin mija mi w marcu i do tego czasu pewnie jeszcze z 500zł będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dziś ubezpieczyc auto i z lekka sie zdziwiłem. Dokładnie 3 miesiące temu ubezpieczałem 1 auto i zapłaciłem 550zł w PZU

Dzis ta sama kobieta wyliczyła mi składkę na 2 auto i mówi 950zł w PZU

Chodzi o to ze auto:

1 honda civic 1,4 gaz właściciel X i Y

2 honda civic 1,4 gaz właściciel X i Y

Kobieta sama w szoku i nie wie o co chodzi. Wstępnie posprawdzałem w necie i wychładza mi stawki 900zł

Cos wiecie ze OC tak poszlo do góry?

.

Coś tam poszło w górępost-135692-0-07963200-1478974735_thumb.jpg

OC

AC

NNW

ASS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Crome wyliczyli 50zł (1150zł za OC+AC) wiecej. Wygląda na to ze po dupie dostali najwięcej ci z małymi silnikami + plus ewentualnie ci co brali samo oc.

a jaka wartość do AC wzięli bo mam wrażenie że AC mocno zdrożało.

 

OC 676

nnw 66

auto pomoc 79

AC od wartości 19 tyś 931zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy można "atakować" ubezpieczyciela? 9 grudnia kończy mi się pakiet dilerski w PZU - w zeszłym roku za "full wypas" zapłaciłem 1700 złotych. Dzisiaj tyle samo wychodzi mi w porównywarkach u konkurencji. 

od jutra od 8 rano :]

 

podajesz datę kiedy się kończy i liczą, przecież to raptem 3 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka wartość do AC wzięli bo mam wrażenie że AC mocno zdrożało.

 

OC 676

nnw 66

auto pomoc 79

AC od wartości 19 tyś 931zł

 

Ja zapłaciłem:

OC 405

NNW 30

ASS 100

TPP cokolwiek to jest 3

AC 1225 przy wartości 33 900

 

ale to podobnież jakiś "pakiet dilerski", którego miało już nie być   :nie_wiem:    pozostałe oferty - no cóż: od około 2 000 do prawie 11 000...   :hehe::phi::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem:

OC 405

NNW 30

ASS 100

TPP cokolwiek to jest 3

AC 1225 przy wartości 33 900

 

ale to podobnież jakiś "pakiet dilerski", którego miało już nie być   :nie_wiem:    pozostałe oferty - no cóż: od około 2 000 do prawie 11 000...   :hehe::phi::lol:

jaka pojemność i skad 11 tyś w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka pojemność i skad 11 tyś w ofercie?

 

1490ccm.

Oferty na ten sam bolid przedstawiały się następująco (OC, AC/wartość bolidu):

BTA 1016, 1573 / 30180

GENERALI 3579, 8308 / 34700

HESTIA 1083, 7737 / 33915

HESTIA 1271, 9099 / 33915

HESTIA 1083, 3725 / 33915 mini AC

HESTIA 405, 1225 / 33900 pakiet dilerski

LINK 4 łącznie 3098 / 32600

MTU 1868, 3814 / 32170 mini AC

MTU 1883, 10516

PZU 731, 773 / 33835 mini AC

PZU 731, 1915 / 33835

PZU 707, 2297 / 33900

HDI 2251, 975 / 33900

WARTA 2420, 1005 / 33900

Te najwyższe oferty to takie ze stawką zaporową, kiedy dane TU z tego czy innego powodu nie chce Cię w gronie swoich klientów. Przez ostatnie lata nie byłem "płatnikiem składek netto", były przygody no i tego ten no...    :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@romano11  rozumie

Dziś z AXA zadzwonili, OC, NNW, jakieś holowanie w PL b/o, europa do 800km, AC na nowych częśćiach ASO, udział własny po wypadku 1000zł, kradzież i inne przypadki bez udziału własnego w sumie wyszło 1300zł niecałe. PZU w podobnym warciancie blisko 600zł droższe :hmm: :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Transit 2,5d 1997r. Łódź zniżki 60% jednorazowa wpłata

Zeszły rok Alianz 571zł bez NNW

Obecnie Gothaer z NNW 539zł czyli taniej. :O:palacz:

siostra ma ten Goether.... masakra.

 

Chodź nie wiem może to jest normalne:

 

Miała szkodę z własnej winy i w tym smamy roku miała kolejną szkodę ( w sensie nie ona kierowała) 

ubezpieczalnia wyceniła jej najpierw kwotę rzędu 4k po czym chcieli jeszcze jakieś papiery, gdy siostra dosłała papiery ci się obudzili że to druga szkoda w tym samym roku i z wyceny 4k zeszli na 2k bo siostra miała podobno coś dopłacić.

 

nikt jej o tym nie powiedział - mi się zawsze wydawało że dopłaca się przy następnej polisie ale oni maja jakiś inny zapis w regulaminie i kropka.

Najlepsze jest to że siostra nawet nie wie ile by miała dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siostra ma ten Goether.... masakra.

 

Chodź nie wiem może to jest normalne:

 

Miała szkodę z własnej winy i w tym smamy roku miała kolejną szkodę ( w sensie nie ona kierowała) 

ubezpieczalnia wyceniła jej najpierw kwotę rzędu 4k po czym chcieli jeszcze jakieś papiery, gdy siostra dosłała papiery ci się obudzili że to druga szkoda w tym samym roku i z wyceny 4k zeszli na 2k bo siostra miała podobno coś dopłacić.

 

nikt jej o tym nie powiedział - mi się zawsze wydawało że dopłaca się przy następnej polisie ale oni maja jakiś inny zapis w regulaminie i kropka.

Najlepsze jest to że siostra nawet nie wie ile by miała dopłacić.

 

Jeśli to szkody z AC to jest to normalne.

Pierwsza szkoda zabrała część sumy ubezpieczenia, zatem wypłatę za drugą szkodę pomniejszono proporcjonalnie.

Zapobiec temu można na dwa sposoby: albo kupić droższy wariant AC bez konsumpcji sumy przy szkodzie, albo po pierwszej szkodzie dopłacić składkę tak aby utrzymać pełną sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nikt jej o tym nie powiedział - mi się zawsze wydawało że dopłaca się przy następnej polisie ale oni maja jakiś inny zapis w regulaminie i kropka.

Najlepsze jest to że siostra nawet nie wie ile by miała dopłacić.

 

to źle Ci się wydaje. AC ma konkretną sumę ubezpieczeniową i jeżeli po likwidacji szkody z AC chcesz mieć znowu pełną sumę do końca okresu ubezpieczenia to musisz uzupełnić przez dopłatę składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siostra ma ten Goether.... masakra.

Chodź nie wiem może to jest normalne:

 

Miała szkodę z własnej winy i w tym smamy roku miała kolejną szkodę ( w sensie nie ona kierowała) 

ubezpieczalnia wyceniła jej najpierw kwotę rzędu 4k po czym chcieli jeszcze jakieś papiery, gdy siostra dosłała papiery ci się obudzili że to druga szkoda w tym samym roku i z wyceny 4k zeszli na 2k bo siostra miała podobno coś dopłacić.

 

nikt jej o tym nie powiedział - mi się zawsze wydawało że dopłaca się przy następnej polisie ale oni maja jakiś inny zapis w regulaminie i kropka.

Najlepsze jest to że siostra nawet nie wie ile by miała dopłacić.

 

Nastepnym razem niech siostra czyta co kupuje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklikałem wczoraj w rankomacie najrzetelniej jak się dało i najtaniej wychodzi 100zł drożej niż oferta przedłużenia w PZU, którą otrzymałem listownie w piątek...

Ja mam wrażenie że TU wiedzą że np. liczy to Rankomat i mają odpowiednie "formułki" robiące cuda z ceną. Policzenie na tych samych danych na stronie TU i w Rankomacie daje zupełnie różne wyniki.

Inna sprawa że jak dostawałem propozycję listownie to zawsze też była totalnie z kosmosu...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że TU wiedzą że np. liczy to Rankomat i mają odpowiednie "formułki" robiące cuda z ceną. Policzenie na tych samych danych na stronie TU i w Rankomacie daje zupełnie różne wyniki.

Inna sprawa że jak dostawałem propozycję listownie to zawsze też była totalnie z kosmosu...

 

Krawiec

 

Ja też w poprzednich latach miałem zawsze listowną cenę OC z kosmosu (jakies 200-300% w stostunku do zeszłego roku :hehe: ), ale w tym roku na oba samochody przyszły najtańsze oferty. Teraz z PZU zgrało się to w czasie z telefonem od mojej lokalnej ubezpieczalni i mieli tę samą ofertę.

Z pierwszym autem 2 miesiące temu się pospieszyłem i 3 tyg. przed końcem zawarłem wtedy najtańsze OC przechodząc do innej ubezpieczalni (z HDI do Liberty), a kilka dni potem przyszła listowna propozycja kontynuacji w HDI, która była o kilkadziesiąt złotych lepsza od Liberty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mi przyszło z PZU do zapłaty 790zł, poprzednio było 460zł, szukać gdzieś taniej? Czy nic nie ugram? Maksymalne zniżki posiadam.

Szukaj. Rankomat, CUK. Myślę że te 100-150 zł urwiesz.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kalkulację pakietu w Aviva i wyszła cena jak w ub. roku, zapisałem sobie ją.

Zaraz zadzwonił konsultant w tej sprawie i pyta czy jestem zainteresowany kontynuacją, klika i wyliczył mi prawie 40% więcej... :facepalm:   Więc mówię: "halo!, halo! coś tutaj się nie zgadza chyba..."

- "OK, momencik, zrobimy cenę jak z kalkulacji..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.