Skocz do zawartości

Rapid Spaceback oficjalnie


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

> Nawet wyszła im ta kuweta

> Brakuje mi osobiście: 1.4 TSI 140 KM + DSG

> A na białym felga paskudna

> link wp

> link FB

czy ten włącznik świateł w VAGinach jest taki super że nie zmieniają go od nastu lat? Pozatym czerwony całkiem całkiem wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co zmieniac cos co dobrze się sprawdza?

może, żeby po otwarciu pierwsza rzecz którą widzę nie kojarzyła mi się z latami 90tymi? Taki moje spostrzeżenie ale może się czepiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet wyszła im ta kuweta

> Brakuje mi osobiście: 1.4 TSI 140 KM + DSG

> A na białym felga paskudna

> link wp

> link FB

wygląd rzeczywiście zacny, ale silniki to chyba do taczki, szybko uzupełnią ofertę albo zniknie szybciej niż się pojawiła. swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co zmieniac cos co dobrze się sprawdza?

No chyba niezbyt się sprawdza.

Żeby włączyć/wyłączyć światła trzeba się wychylić. Po ciemku trzeba szukać tego włącznika wink.gif

OK, tragedii nie ma. Taki znak rozpoznawczy aut tego koncernu i tyle.

Już bym wolał to gdzieś na środkowej konsoli, przynajmniej lepiej widoczne ok.gif I w postaci pokrętła które można słapać w ręce, coś jak programator o pralki. A nie takie coś, co ledwo palce trzymają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba niezbyt się sprawdza.

> Żeby włączyć/wyłączyć światła trzeba się wychylić. Po ciemku trzeba szukać tego włącznika

> OK, tragedii nie ma. Taki znak rozpoznawczy aut tego koncernu i tyle.

> Już bym wolał to gdzieś na środkowej konsoli, przynajmniej lepiej widoczne I w postaci pokrętła

> które można słapać w ręce, coś jak programator o pralki. A nie takie coś, co ledwo palce

> trzymają

po ciemku trafiasz bez problemu za pierwszym razem ...... nie dramatyzuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ten włącznik świateł w VAGinach jest taki super że nie zmieniają go od nastu lat? Pozatym

> czerwony całkiem całkiem wygląda.

A kto nim majstruje?

Albo jedziesz na auto albo na permanentnie wlaczonych swiatlach i juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po ciemku trafiasz bez problemu za pierwszym razem ...... nie dramatyzuj

No jakoś ostatnio nie trafiłem, a jeździłem autem tego koncernu wink.gif

Wiedziałem gdzie szukać całe szczęście.

Tak czy siak, jak nie jeździsz z nosem przy szybie, to aby włączyć światła musisz się wychylić do przodu. Niezbyt wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jakoś ostatnio nie trafiłem, a jeździłem autem tego koncernu

> Wiedziałem gdzie szukać całe szczęście.

> Tak czy siak, jak nie jeździsz z nosem przy szybie, to aby włączyć światła musisz się wychylić do

> przodu. Niezbyt wygodne.

nie mam nosa na szybie i nie musze sie wychylac ... moza raczki masz za krotkie hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam nosa na szybie i nie musze sie wychylac ... moza raczki masz za krotkie hahahahaha

Może być jak piszesz, tam Bozia odjęła, a w innym miejscu musiała dodać zlosnik.gif

Ale żeby było w temacie. Rozwiązanie deko kulawe, z gatunku stacyjek na tunelu środkowym i włączania klimatyzacji przez wciskanie pokrętła szybkości wiatraka (tak mam w Punto hehe.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być jak piszesz, tam Bozia odjęła, a w innym miejscu musiała dodać

> Ale żeby było w temacie. Rozwiązanie deko kulawe, z gatunku stacyjek na tunelu środkowym i

> włączania klimatyzacji przez wciskanie pokrętła szybkości wiatraka (tak mam w Punto )

wole to niz przekracenia koncowki we wlaczniku kierunkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak z ciekawego debiutu temat zszedł na włącznik świateł.

Fajnie zlosnik.gif

W moim obecnym aucie też mam wyłącznik świateł z lewej strony kierownicy.

Nie przeszkadza mi to, bo działa automat i światła są zawsze włączane.

Jeśli już używam tego przełącznika, to do zmiany sposobu podświetlenia deski smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak z ciekawego debiutu temat zszedł na włącznik świateł.

> Fajnie Skoda się rozwija i z każdym modelem wychodzi jej to lepiej.

> Jak będę potrzebował nowego wozu do pracy to skoda będzie poważnie brana pod uwagę.

Ciekawe czy to kombi zastąpi Octavię we flotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak z ciekawego debiutu temat zszedł na włącznik świateł.

> Fajnie Skoda się rozwija i z każdym modelem wychodzi jej to lepiej.

> Jak będę potrzebował nowego wozu do pracy to skoda będzie poważnie brana pod uwagę.

Akurat Rapid jest dowodem na rozwój - ale księgowych i marketingowców. Czyli jak zrobić nowy model ze starych części i jeszcze wmówić klientom jakie to nowoczesne.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy to kombi zastąpi Octavię we flotach?

Skoda weszła głęboko w rynek i świadomość logistyków 270747800-sex.gif ,sądzę że wszystko będzie zależało od ceny.

Mam w firmie człowieka od transportu i za nic w świecie nie chce zmienić floty na nic po za Renault(z pewnymi wyjątkami)

Silniki diesla oczywiście,w większości już po wymianach i remontach.

Gdyby zdecydował się wraz z prezesem na Skodę to jestem przekonany że wybór padł by na Fabię,Rapida. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś jak A3 5d albo ostatnia mazda 323, niby htb a trochę jak kombi

> mnie się to podoba

Noo, gdyby nie to że w Polsce skoda to "prawie VW" i ceny używanych aut tej marki są odjechane (a przynajmniej było tak jak kupowałem Megankę) to zastanowiłbym się nad zakupem takiego wozidła za jakieś 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba niezbyt się sprawdza.

> Żeby włączyć/wyłączyć światła trzeba się wychylić. Po ciemku trzeba szukać tego włącznika

> OK, tragedii nie ma. Taki znak rozpoznawczy aut tego koncernu i tyle.

> Już bym wolał to gdzieś na środkowej konsoli, przynajmniej lepiej widoczne I w postaci pokrętła

> które można słapać w ręce, coś jak programator o pralki. A nie takie coś, co ledwo palce

> trzymają

tak się zastanawiam, jezlei masz problem z takim dużym wyłącznikiem, jak rozwiązujesz sprawę z kluczykiem i stacyjka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się zastanawiam, jezlei masz problem z takim dużym wyłącznikiem, jak rozwiązujesz sprawę z

> kluczykiem i stacyjka??

Rozwiązuję problem codziennie, ale Twoja uwaga jest całkiem na miejscu.

Jest to problem, że do tej pory w większości aut wsadza się kluczyk w niewidoczną normalnie stacyjkę.

Stacyjka w każdym aucie pod innym kątem, zawsze zasłonięta kierownicą.

Świetnie było w Alfie 159. Dziura na kluczyk w widocznym miejscu i przycisk "Start".

A jeszcze lepiej by było, jakby tego kluczyka w ogóle wsadzać nie było trzeba, tylko by działał zbliżeniowo.

Rozwiązanie z kluczykiem jakie znamy to anachronizm i cierpienie na który nas skazują producenci samochodów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noo, gdyby nie to że w Polsce skoda to "prawie VW" i ceny używanych aut tej marki są odjechane (a

> przynajmniej było tak jak kupowałem Megankę) to zastanowiłbym się nad zakupem takiego wozidła

> za jakieś 2 lata.

To nie ceny Skody są odjechane, tylko Reno są niskie zlosnik.gif Powód tego jakis jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość japończyków tak ma. Włączasz, wyłączasz, zmieniasz światła (w tym przeciwmgielne) nie

> odrywając rąk od kierownicy.

Znaczy się chodzi o włącznik świateł umieszczony w we włączniku kierunkowskazów/drogowych.....o ile kolegę dobrze zrozumiałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> całkiem przyjemne auto natomiast na ulicach w 90% będą spotykane wersje na kołpaku 14 cali.

W sumie racja, w 1.2htp zacisk z przodu powinien być taki jak w fabii z tym silnikiem, 14" wejdzie 001.gifspy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie znam auta które ma "włącznik swiateł" w kierownicy

Ma w manetkach przy kierownicy. Zauważ róznicę pomiędzy obsługiwaniem manetek a sięganiem ręką i gmeraniem w desce rozdzielczej. Właśnie po to wymyślono manetki.

> a druga sprawa swiatła zapala się przed ruszeniem w droge wiec ten argument tez sredni

Światła zapala się w zależności od warunków drogowych. Np. we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiązuję problem codziennie, ale Twoja uwaga jest całkiem na miejscu.

> Jest to problem, że do tej pory w większości aut wsadza się kluczyk w niewidoczną normalnie

> stacyjkę.

> Stacyjka w każdym aucie pod innym kątem, zawsze zasłonięta kierownicą.

> Świetnie było w Alfie 159. Dziura na kluczyk w widocznym miejscu i przycisk "Start".

> A jeszcze lepiej by było, jakby tego kluczyka w ogóle wsadzać nie było trzeba, tylko by działał

> zbliżeniowo.

> Rozwiązanie z kluczykiem jakie znamy to anachronizm i cierpienie na który nas skazują producenci

> samochodów

Chevy Epica i Captiva mają fajnie. Duża stacyjka w desce rozdzielczej, otoczona świecącym kółkiem. Nie sposób nie trafić.

ok.gif

1326509383-chevrolet-epica-20-24v-9576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.