Skocz do zawartości

Europa nigdy nie zrozumie amerykańskiej motoryzacji


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

> samochód a nie jakieś europejskie wydumki.

Jak dla mnie ten szał zza wielkiej wody ma jednak parę wad:

-chiński środek i plastikowe drewno w środku sick.gif

-nieproporcjonalny, doklejony tył (do przewozu zwłok?)

-promień skrętu nie daje szans na wyjazd z parkingów Biedy i Lidla - a nie warto wjeżdżać bo się nie zmieści zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie ten szał zza wielkiej wody ma jednak parę wad:

> -chiński środek i plastikowe drewno w środku

Nawet w Mercedesie znajdziesz plastikowe drewno.

> -nieproporcjonalny, doklejony tył (do przewozu zwłok?)

Są dwie wersje nadwoziowe. Ta która wkleił Marek to dłuższa. Krótsza wygląda tak:

2015-gmc-yukon-mov-exterior-mm1-732x282-05.jpg

> -promień skrętu nie daje szans na wyjazd z parkingów Biedy i Lidla - a nie warto wjeżdżać bo się

> nie zmieści

Tak to największy problem wszystkich zamożnych którzy mają duże samochody grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet w Mercedesie znajdziesz plastikowe drewno.

Jakie nawet grinser006.gif MB to stolica plastikowego drewna

> Są dwie wersje nadwoziowe. Ta która wkleił Marek to dłuższa. Krótsza wygląda tak:

Też szału nie ma zlosnik.gif

> Tak to największy problem wszystkich zamożnych którzy mają duże samochody

Ten samochód nie wygląda na auto zamożnego człowieka - to auto dla rolnika-obszarnika, który właśnie sprzedał pickupa, bo już ludzie za niego wożą kukurydzę. O taki losie marzy przeciętny Uesańczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest prawdziwy

> samochód a nie jakieś europejskie wydumki.

Rozmiarowo mi się podoba. Ale to naprawdę żadna sztuka wpierniczyć ogromny silnik, który żłopie paliwo. Generalnie silnik spalinowy słabo do napędzania pojazdów się nadaje - jak wreszcie wymyślą porządne ogniwa, to te lamusy pójdą w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to naprawdę żadna sztuka wpierniczyć ogromny silnik, który żłopie paliwo.

Jeżeli to co pisał Marek pokrywa się z prawdą:

6 metrów długości

dwa metry szerokości

190 cm wysokości

6 litrów pojemności silnika

6.5 sekundy do setki

2700 kg

16 litrów na setkę

...to ten samochód jest tak oszczędny i proekologiczny, że powinien być dostępny wyłącznie w kolorze zielonym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie 6 metrów długości, dwa metry szerokości i 190 cm wysokości.

> Do tego ponad 6 litrów pojemności silnika i 3.5 metra sześciennego pojemności bagażnika. 6.5

> sekundy do setki pomimo masy 2700 kg. I spalanie rzędu 16 litrów na setkę. To jest prawdziwy

> samochód a nie jakieś europejskie wydumki.

The best dick extension money could buy tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I Amerykańska jakość.

> Nowe auto a plastiki już porysowane...

A jakie to ma znaczenie ?

Jest tam przestrzeń, miękkość, wyposażenie czyli wszystko co jest potrzebne by komfortowo używać samochód.

Głupie testy w mediach w których redaktorzyna maca i ściska plastiki i wg tego wydaje werdykty o jakości wykonania wypaczyły mózgi konsumentów w Europie. No offence nie piszę o Tobie ok.gif, lecz ogólnie.

Rzecz najmniej ważna została podniesiona do rangi istotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla osób nie

> rozumiejących zasadniczej różnicy między motoryzacją Europy a USA

Masz racje, nigdy nie zrozumiemy jak mozna cos tak tandetnego nazywac luksusowym (np Escalade), ani jak mozna konstruowac samochody, ktore nie skrecaja ani nie hamuja. Ameryka ma 2 samochody, ktore sa naprawde fajne (Vette i Viper)...reszta rownie dobrze moglaby nie istniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie to ma znaczenie ?

> Jest tam przestrzeń, miękkość, wyposażenie czyli wszystko co jest potrzebne by komfortowo używać

> samochód.

> Głupie testy w mediach w których redaktorzyna maca i ściska plastiki i wg tego wydaje werdykty o

> jakości wykonania wypaczyły mózgi konsumentów w Europie. No offence nie piszę o Tobie , lecz

> ogólnie.

> Rzecz najmniej ważna została podniesiona do rangi istotnej.

Jeśli nowe auto tak wygląda to pomyśl jak będzie wyglądało po 5 latach użytkowania. Tyle w temacie jakości plastików zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to co pisał Marek pokrywa się z prawdą:

> 6 metrów długości

> dwa metry szerokości

> 190 cm wysokości

> 6 litrów pojemności silnika

> 6.5 sekundy do setki

> 2700 kg

> 16 litrów na setkę

> ...to ten samochód jest tak oszczędny i proekologiczny, że powinien być dostępny wyłącznie w

> kolorze zielonym

To też trzeba przyznać.

Ale gdyby go trochę odchudzić (nie z wymiarów), to paliłby tyle, ile europejski 2-litrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrajny szok estetyczny przeżyłem, gdy w mustangu z 96r. zobaczyłem, że dwukolorawa tapicerka deski rozdzielczej, została zrobiona przez pomalowanie beżową farbą twardego jak kamień brązowego plastiku facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nowe auto tak wygląda to pomyśl jak będzie wyglądało po 5 latach użytkowania. Tyle w temacie

> jakości plastików

W moich rękach dokladnie tak jak wyjechało z fabryki. Sa ludzie którzy dbają o swoje rzeczy a sa tacy co po miesiącu zrobią z dowolnego auta śmietnik i pole bitwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Car & Driver opublikował ciekawy test 2015 GMC Yukon Denali 4WD Long.

Europa rozumie. Większe = lepsze i wygodniejsze ok.gif

Niedawno byłem na Majorce w miasteczku Soller.

Dziękowałem Bogu że jadę Oplem Corsą (którego szczerze nienawidzę) niż Fordem Mustangiem którego chciałem wypożyczyć.

Tutaj jest więcej ludzi na km^2, wąskie ulice od zawsze. Tak jest i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym roku byłem na dwóch parkingach gdzie na pewno byś nie ogarnął.

> PS. Byłem kiedyś w hotelu gdzie na parking zjeżdżało się windą. Winda miała równo 5m długości.

Też w Hiszpanii byłem w takim parkingu. Jeszcze Lanosem.

Manewrowałem na 20x z pomocą kierownika hostelu.

Auta były pozastawiane jedno za drugim i kluczyki do auta zostawiało się u tego kierownika, jakby ktoś przed nami chciał wyjechać hehe.gif

W garażu było sporo filarów, które baaardzo utrudniały sytuację zlosnik.gif

Wyglądało to jak parkowanie w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moich rękach dokladnie tak jak wyjechało z fabryki. Sa ludzie którzy dbają o swoje rzeczy a sa

> tacy co po miesiącu zrobią z dowolnego auta śmietnik i pole bitwy

Nie z moją córką wink.gif

Po pewnym czasie człowiek rozumie że nie wygra i coś co było jasne i ładne, może być ciemne i porysowane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6 metrów długości

> dwa metry szerokości

> 190 cm wysokości

Bardzo fajne auto na autostrady (pomijając spalanie). W PL też dałby radę. Ale np w Cro kilka razy składałem lusterka w Lacetti mijając się z autem z przeciwka, dlatego w tym roku pojechałem na wakacje 308ką a nie Epiką alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajne auto na autostrady (pomijając spalanie). W PL też dałby radę. Ale np w Cro kilka razy

> składałem lusterka w Lacetti mijając się z autem z przeciwka, dlatego w tym roku pojechałem na

> wakacje 308ką a nie Epiką

Ależ takie auta nie służą ani do jazdy autostradą, ani wąskimi górskimi drogami. Kilka procent posiadaczy mieszka na wsi i monster się przydaje, kilka od czasu do czasu wrzuci rower albo motor crossowy na pakę i pojedzie za miasto poszaleć, natomiast cała reszta wykorzystuje je tylko i wyłącznie do pokazania: zobaczcie jaki jestem successful, stać mnie na taaaakie auto żeby dojeżdżać 15mil do biura, ujowo się tym parkuje, ma właściwości jezdne ciężarówki ale za to chromowane felgi 20" i orurowanie dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Is Toyota Tundra 5.7 good enouch for that statement?

Nah, sorry bud doesn't count - you need to experience a big block ... As for the extension - size doesn't matter - 457 doeszlosnik.gif

26140540009_large.jpg

Therefore as concluded before my statement is correctskromny.gif, may not apply to you in particular but never the less. Let me tell you, had a few V8s and each and every one was brilliant fun! 457 was plenty quick enough and actually sounded great too, nothing like the sort of Euro stuff you have around...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona przetestowała kilka dni temu GS350 i narzekała ze słabo ciągnie cieżko sie z V8 na V6

> przesiąść. Ale trzeba będzie ...

Ale zobacz ze output V6 jest teraz jak V8 pare lat temu. Np - Chevy/Holden, my dalej dostajemy 6.0l - 270kW, wy 6.2l - od 314kWidea.gif[...]

Teraz dzis spokojnie kupisz V6 ktore jest w okolicach 270kW - porownasz z GM LS1, LS2 z lat poprzednich i hmm.gif[...] wiem dwa cylindry mniej, ale kW wiecej i kW/kg wiecejwaytogo.gif[...]

Jak dla mnie Hyundai Genesis chyba nastepny, starzeje sie001.gif[...]

2015-hyundai-genesis-fd.jpg

Kupa auta za tanie $$$$waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny, weszły by ze dwie trumny do bagażnika, kolor właściwy spineyes.gif

Marek, w DE jest sporo fanów amerykańskości i amerykańskich aut. Tyle że Niemcy są praktyczni i nie kupują V8 na codzień tylko na weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz sie I to bardzo....wiekszosc takich aut uzywana jest zgodnie z przeznaczeniem.

1. Mamuski wozace pol druzyny baseballowej/hohejowej/siatkarskiej na treningi - tu sport w szkolach jest bardzo popularny i norma jest ze rodzice dzieciakow z jednego zespolu na zmiane woza cale gromadki na treningi.

2. Ludzie maja zabawki ktore wymagaja holowania - przyczepy kempingowe sporych rozmiarow, skutery wodne, skutery sniezne, motocykle itp itd - znow co weekend auto jest wykozystywane tak jak byc powinno.

I najwazniejsze - tu stosunkowo malo ludzi "szpanuje" autami. Znam sporo osob na wyzszych stanowiskach ktore jezdza kompletnymi zlomami bo w zupelnosci zaspakajaja ich potrzeby w dowiezieniu z punktu a do punktu b. Twoja teoria niestety w realnym zyciu zupelnie sie nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi amerykańska motoryzacja bardzo się podoba. Auta są takie, ajkiech chcą klienci. Nie rozumiałem tych wielkich suvów i pickupów, do póki nie pojechłem za ocean. Nie byłem co prawda w USA, ale 3 miesiące w zachodniej Kanadzie i mój gust motoryzacyjny się troszkę zmienił. Kiedyś śmiałem się z rednecków w ramach, teraz sam bym chętnie takim jeździł na codzień, a żonie zamiast C3 kupił co najmniej rav4 v6.

W UK świetnie jeździło mi się audi S4 po tych wąskich, wiejscich drogach. Złożyło się tak, że mój pracodawca takie właśnie auto mi udostępnił do czasu, aż kupię sobie swoje. Nic przyjemnego, bo drogi są szerokie, w miastach prawie wszystkie zakręty to 90 stopni przejeżdżane spokojnie, jeździ sie płynnie i spokojnie, na highway'ach zakrętów praktycznie nie ma, lub są długie i łagodne. Twarde zawieszenie tylko przeszkadza, znacznie ważniejszy jest komfort i funkconalność.

Teraz mam GS'a, na którego wcześniej nawet nie zwracałęm uwagi, bo był za mało sportowy, teraz doceniłem komfort.

Co do spalania i kosztów, to jazda w USA takim Yukonem, czy innym kolosem wychodzi taniej, niż jazda w takim q7 w Europie, Spali 16l, a q7 12l, przy czym noPb w USA jest 2x tańsze, do tego zawieszenie wytrzyma 3x dłużej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś za miesięczną wypłatę mógł kupić 400l benzyny, to też by ci się dychawiczna wydumka spodobała, bo by musiała wystarczyć.

Dodam, że tez bym wolał 5l wolnossący silnik niż moje dychawiczne 1,6l. Jednak tankując ok. 120-140l miesięcznie, ciesze się ze spalania 7l/100km. grinser006.gif

No i kwestia gabarytów! W USA osiedlowe uliczki są szersze niż nasze drogi krajowe. O garażu nie wspomnę, mam wjazd 215cm sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale np w Cro kilka razy

> składałem lusterka w Lacetti mijając się z autem z przeciwka,

rotfl.gif

Wiem coś o tym; wjeżdżałem na Św. Jura wjeżdżałem starą E-classe, tam się nie składały lusterka. Niezapomniane przeżycia ja się trzeba rozminąć z przepaścią za oknem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy

to moze wytlumacz mi dlaczego wiec co majetniejsi hamerykanie onanizuja sie na MB, BMW, AUDI, o Porsche nawet nie wspomne ?

Ty sam jezdzisz Lexem, a propagujesz hamerykanskie. KA sie chce preach wode, to sie nie pije wina tylko wode wiec nie mow moze o czyms do czego sam masz dystans

Fiatem 500 smigaja na zachodzie laski lub mlode geje albo panowie ktorzy Maja kilka pojazdow a potrzebuja cos aby moc zaparkowac w Centrum. I wierz lub nie ale w takim Abarth'cie siedzi do 180 KM czyli Taki wol roboczy jak zaprezenowales lzb taliego Lexa jakim sie turlasz Taki Fiat 500 wciaga na przyspieszeniu kolektorem ssacym a wypluwa wydechem.

Nie znam nikogo kto kupuje tegoz fiata jako rodzin nej limuzyny.

Jezeli u Was zrobia parkingi o wymiarach 2,5 m szerokosci i 5 m dlugosci, jak bedziesz musial takim zaparkowac w Centrum w jakims podziemnym parkingu i zaplacic za niego podwojnie ( np. 30 Euro za 8 godzin, to podejrzewam, ze szybciej niz mrognal bys oczami k+zafundowal bys sobie Smarta.

Pomijam juz Problem towing'u za to cudo ktore zaprezentowales, poszlo by 1/3 Twojej wyplaty - tyle co do Europy i systemu drog-

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj mylisz sie I to bardzo....wiekszosc takich aut uzywana jest zgodnie z przeznaczeniem.

> 1. Mamuski wozace pol druzyny baseballowej/hohejowej/siatkarskiej na treningi - tu sport w szkolach

> jest bardzo popularny i norma jest ze rodzice dzieciakow z jednego zespolu na zmiane woza cale

> gromadki na treningi.

> 2. Ludzie maja zabawki ktore wymagaja holowania - przyczepy kempingowe sporych rozmiarow, skutery

> wodne, skutery sniezne, motocykle itp itd - znow co weekend auto jest wykozystywane tak jak

> byc powinno.

> I najwazniejsze - tu stosunkowo malo ludzi "szpanuje" autami. Znam sporo osob na wyzszych

> stanowiskach ktore jezdza kompletnymi zlomami bo w zupelnosci zaspakajaja ich potrzeby w

> dowiezieniu z punktu a do punktu b. Twoja teoria niestety w realnym zyciu zupelnie sie nie

> sprawdza.

Do pociagniecia 2 SeeDoo BMW 325i lecialem predkoscia jaka zaden z tych hamerykanskich SUV'ow nawet z gory nie rozwnine biglaugh.gif Wieksze Yachta wozi sie ciezarowkami. Motocykle 2 szt - laczna waga 500 kg Woze Mazda 3 w 1,6 D z predkoscia jaka w wiekszosci stanow USA nie jest wogole dopuszczalna i tez styka bez jekichkolwiek problemow. Przyczepy campingowe, fakt tu juz moga zaczac sie schody ale w wiekszosci wypadkow nawet MB- C - Klassa wystarcza - 1900 kg.

Kumam american style of life, ale w EU nikomu te wynalazki nie sa absolutnie potrzebne. Poczekaj jeszcze kilka lat, jak nacalym swiecie ceny paliwa sie zrownaja u EU a wtedy pogadamy.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do pociagniecia 2 SeeDoo BMW 325i lecialem predkoscia jaka zaden z tych hamerykanskich SUV'ow nawet

> z gory nie rozwnine Wieksze Yachta wozi sie ciezarowkami. Motocykle 2 szt - laczna waga 500...

Ale do bmw 3 nie załadujesz w tym czasie 9ciu osób i bagażu.

Do tego wiele przyczep kampingowych, które oni sobie ciągną suvem, czy innym pickupem, w Europie musiałoby być ciągnięte przez ciężaróki ze względu na ich masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba żartujesz, ja bym od razu kupił

Ja już kiedyś OZIemu pisałem - jeśli można coś zrobić oszczędniej,

to ja to zrobię. W USA pewnie jeździłbym swoim Stilo na ON i tankował

na stanowisku dla TIRów, poza kolejką smile.gif I paliłbym te 5-7 ON/100,

a więc zaoszczędziłbym więcej. A to że ich stać na takie paliwożerne

graty, wcale nie wyznacza dla mnie stylu życia. Oszczędzanie trzeba

mieć we krwi i to w Europie się wysysa z mlekiem matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.