Skocz do zawartości

Pytanie o przebieg


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Jako że cały czas zastanawiam sie nad kupnem Peugeota 407 sw , to nurtują mnie nie które pytanie typu

Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało , przebieg niby 100% ? Gość twierdził że wykorzystywał samochód do celów rodzinnych typu wakacje , zakupy , kościół itp.

Kolega po nr vin napisał mi że przez pierwsze dwa lata gość zrobił nim 29 tys. trzy lata temu założył instalacje gazową , po przemyśleniach twierdze że zrobił około 100 tys na instalacji , gość niby ma na wszystko faktury itp.

Co o tym myśleć , bo ludzie robią mi mętlik w głowie i już sam nie wiem co robić

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało,

Realnie, ja w Getz (autko miejskie) z 2004r miałem na początku tego roku ponad 185k km.

> po przemyśleniach twierdze że zrobił około 100 tys na instalacji,

Czyli dojdzie Ci za jakiś czas czyszczenie/wymiana wtryskiwaczy i ew. reduktor/membrana. Nic strasznego. Czyszczenie 100zł/sztuka, wymiana - zależy od wtrysków (moje kosztowały 600zł/szt, normalnie to kwestia 200-300zł/szt zlosnik.gif ). Reduktor - nie wiem - z pińcet zlosnik.gif W skrócie -może, ale nie koniecznie- z 1500zł w ciągu 30-40k km będzie trzeba włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kluczowe: os fiz czy DG?

1. Os fizyczna duze miasto to na dojazdy do pracy to 20kkm rocznie

2. Os fizyczna pcim dolny - moze byc wiecej

3. Drobny ciulacz z DG to mogl natluc tych km x3 i przy okazji dom wybudowac.

Ja jezdze malo a robie srednio 20kkm rocznie. Nie po to kupuje sie auto klasy D zeby do kosciola jezdzic. Oczywiscie sa wyjatki.

Kupujesz samochod z 2005 roku wiec zapomnij o przebiegu bo znajac specyfike naszego rynku to z pol miliona mogl przejechac. Zawsze mozna kupic cos mniejszego a mlodszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Jako że cały czas zastanawiam sie nad kupnem Peugeota 407 sw , to nurtują mnie nie które pytanie

> typu

> Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało , przebieg

> niby 100% ? Gość twierdził że wykorzystywał samochód do celów rodzinnych typu wakacje ,

> zakupy , kościół itp.

> Kolega po nr vin napisał mi że przez pierwsze dwa lata gość zrobił nim 29 tys. trzy lata temu

> założył instalacje gazową , po przemyśleniach twierdze że zrobił około 100 tys na instalacji ,

> gość niby ma na wszystko faktury itp.

> Co o tym myśleć , bo ludzie robią mi mętlik w głowie i już sam nie wiem co robić

> pozdrawiam i dzięki za pomoc

> Fatal

AR 159 2007r. 104 tys km mam, zona ma drugie auto. To na moje dojazdy do pracy i rodzinne wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Jako że cały czas zastanawiam sie nad kupnem Peugeota 407 sw , to nurtują mnie nie które pytanie

Latam XP 30-40 kkm rocznie jest o rok starsza i ma prawie 300 kkm nalatane wiec 221 jak najbardziej jest mozliwe aczkolwiek rownie dobrze moze miec 100kkm wiecej i jest to do osiagniecia jezdzac tylko do pracy i z powrotem i na wakacje.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no co, lepszy niż P1, jak działa i dużych przebiegów nie robisz, to bierz, co za różnica czy ma 190

> czy 220tys? Jak coś nie bangla z gazem i z samą jazdą to olej

no własnie w tym temat że byłem sprawdzałem wszystko działa elegancko , tylko ludzie mi mówią że to duży przebieg , ja uważm że lepiej mieć 221 realnego niż 150 bo cofnięty , ja robie rocznie niby mało bo 15 tys ale to tylko dla tego że paliwo mnie ogranicza jak bym miał gaz no to sądze że przebieg bym podwoił smile.gif , w zawieszeniu nic nie puka nic nie stuka , aż nie wieże abym miał takie szczęście smile.gif , ja oceniłem go w skali o 1 do 6 to mu daje 5+ , a to tylko dla tego że ma delikatnie przerysowany lewy błotnik ryska około 7 cm smile.gif , no i na tylnym zderzaku jest mała przecierka smile.gif , gość sie zgadza jechać do serwisu i dał mi do zrozumienia że nawet jak coś by wyszło choć w to wątpi to spuści z ceny smile.gif , i być tu mądry , do poniedziałku mam czas przemyśleć

pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało

Wiek średni. Współczesne auta mają tanią eksploatację do +/- 150 kkm, później zaczynają się zużywać.

Im bardziej skomplikowane - patrz współczesne diesle - tym drożej - DPF, DKZ, turbo, wtryski ....

> Co o tym myśleć , bo ludzie robią mi mętlik w głowie i już sam nie wiem co robić

Możesz kupić i odkręcić na 150 kkm. Jak to auto przejdzie przez handlarza, tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... przecierka , gość sie zgadza jechać do serwisu i dał mi do zrozumienia że nawet jak coś by

> wyszło choć w to wątpi to spuści z ceny , i być tu mądry , do poniedziałku mam czas

> przemyśleć

Jedź na serwis, bo w gadanie że wszystko cacy wierzyć nie można. Przebieg jak najbardziej realny w aucie z lpg. W razie czego jak Ci pisali to reduktor 400zł, wtryski z 400zl i się kulasz za półdarmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie w tym temat że byłem sprawdzałem wszystko działa elegancko , tylko ludzie mi mówią że to

Masz auto w Krakowie jak wiem jedź z nim do ktoregoś z ASO Peugeota niech CI je sprawdzą planetem przy okazji potwierdzą lub nie przebieg i powiedzą w jakim stanie jest auto. Kosztuje to bodajże 300 albo mniej i bedziesz mial spokojna glowe.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz auto w Krakowie jak wiem jedź z nim do ktoregoś z ASO Peugeota niech CI je sprawdzą planetem

> przy okazji potwierdzą lub nie przebieg i powiedzą w jakim stanie jest auto. Kosztuje to

> bodajże 300 albo mniej i bedziesz mial spokojna glowe.

> pozdr.

> M.

Dobrze mówisz/piszesz. Jedź sprawdź. Ja tak zrobiłem kupując XP. Lepiej wydać na upatrzone auto 300 pln niż padać ze zdziwienia co się kupiło.

Z drugiej strony pamiętaj, że do auta używanego zawsze coś trzeba włożyć (jak nie w chwili zakupu to dosłownie w najbliższym czasie).

Mi najbardziej wśród obecnych ofert sprzedaży aut podoba się tekst TYPU " auto w chwili obecnej nie wymaga WKŁADU FINANSOWEGO" hahaha.gif uwielbiam ten tekst palacz.gif

Przebiek 221 kkm moim zdaniem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie w tym temat że byłem sprawdzałem wszystko działa elegancko , tylko ludzie mi mówią że to

> duży przebieg , ja uważm że lepiej mieć 221 realnego niż 150 bo cofnięty

i dobrze, wbrew pozorom czasem większy przebieg jest lepszy bo kilka newralgicznych napraw auto może mieć już za sobą, moim zdaniem jak śmiga ok to bym brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie minimum 15 tysięcy rocznie max 30 tysięcy rocznie. Wiec masz przedział od 130 do 270 tysięcy. Wg mnie jak by miał mniej jak 200 było by dziwne. Kupiłem teściowej 307SW 2005 rok z przebiegiem 240 tysięcy i sprawdzaliśmy w ASO przebieg się zgadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznie bywa... znam ludzi ktorzy potrafia osobowka w miesiac zrobic 20 tys km smile.gif coprawda byl to jeden strza lw sensie w jednym miesiacu goscu tyle zrobil ale napewno sa tacy co robia osobowkami podobne przebiegi w miesiacu przez caly okres grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie w tym temat że byłem sprawdzałem wszystko działa elegancko , tylko ludzie mi mówią że to

> duży przebieg ,

Jacy ludzie? Ci co kupują od handlarza z przebiegiem 178tyś niezależnie od rocznika?

Nie patrz na licznik tylko sprawdź stan techniczny u mechanika i jak dobry to bierz.

Licznik w razie co możesz sobie cofnąć, żeby tamci ludzie nie kręcili nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Jako że cały czas zastanawiam sie nad kupnem Peugeota 407 sw , to nurtują mnie nie które pytanie

> typu

> Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało , przebieg

> niby 100% ? Gość twierdził że wykorzystywał samochód do celów rodzinnych typu wakacje ,

> zakupy , kościół itp.

Jak na auto tej klasy to jest normalny przebieg, gdyby to było w pugu 107 to już by się inaczej patrzyło zlosnik.gif

Ps. Moje auto ma teraz ok. 274 tyś km, rocznik 2001. Jak komuś o tym mówie to zawsze jest reakcja w stylu "ojej ale dużo". Wystarczy użyć przez 10 s mózgu i policzyć że to ok. 23 tyś km. rocznie, co jest zupełnie przeciętnym wynikiem zwłaszcza dla diesla spineyes.gif

U nas wszyscy chcieliby mieć na liczniku 150 tyś km max - i mają to... wystarczy popatrzeć na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym z ut, które miałem wcześniej miałem przejechane 340kkm.

Przebieg ten robiłem sam, od stanu 70kkm, gdy auto nabyłem.

W 7 lat.

I mogę powiedzieć, że dbając o samochód, robiąc zawsze wszystko na czas, z silnikiem nie działo się nic. Nawet oleju nie brał.

Tylko, że to był CIVIC VI, 1.4 benzyna. Ona dojeżdżają bez naprawy głównej wg. ASO HONDA w Poznaniu, do 500kkm.

Sypało się jedynie zawieszenie ale to też głównie wahacze górne raz, przeguby raz, cukierki z tyłu 2 razy, tłumików z 4 chyba, klocki, tarcze.

Innymi słowy, to co robisz w aucie do 150kkm, nic innego.

Sprzęgło w momencie sprzedaży było od nowości, 340kkm nie zrobiło na nim wrażenia.

Ale jeździłem tylko na trasie.

Więc wydaje mi się, że ten 407 pod względem silnika do 400kkm dojedzie.

Gorzej z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 150kkm auto rocznik 99

Duuuużo zlosnik.gif

Mój teściu ma rocznik 2002 (F Focus sedan tongue.gif 1.8 benzyna bez gazu) i przebieg prawdziwy 32kkm zlosnik.gif 2-3 razy w miesiącu jedzie na zakupy do Auchana nim +latem raz na 2 tygodnie "trasa" 250 km, zimą..... sporadycznie go rusza..... a tak auto stoi w ciepłym garażu non stop hehe.gif Jak będzie sprzedawał samochód to będzie musiał kręcic licznik do przodu,bo nikt nie uwierzy w taki przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gość sie zgadza jechać do serwisu i dał mi do zrozumienia że nawet jak coś by

> wyszło choć w to wątpi to spuści z ceny , i być tu mądry , do poniedziałku mam czas

> przemyśleć

> pozdrawiam Fatal

nie jest przypadkiem z rudy slaskiej ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie też jestem tego zdania co wy , nadal się zastanawiamy do poniedziałku mam czas smile.gif , a co z tego wyjdzie to sie okaże smile.gif , na pewno sie pochwalę jak zakupie smile.gif , podajde oczywiście na serwis ponieważ już dzwoniłem ile sobie śpiewają , jest to koszt 250 zł czyli nic smile.gif także OK

Zobaczymy co powiedzą w serwisie smile.gif , ja też mogę powiedzieć że jak dla mnie jest to realny przebieg , ale wiecie wolę się upewnić smile.gif

pozdrawiam wszystkich

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Jako że cały czas zastanawiam sie nad kupnem Peugeota 407 sw , to nurtują mnie nie które pytanie

> typu

> Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało , przebieg

> niby 100% ? Gość twierdził że wykorzystywał samochód do celów rodzinnych typu wakacje ,

> zakupy , kościół itp.

> Kolega po nr vin napisał mi że przez pierwsze dwa lata gość zrobił nim 29 tys. trzy lata temu

> założył instalacje gazową , po przemyśleniach twierdze że zrobił około 100 tys na instalacji ,

> gość niby ma na wszystko faktury itp.

> Co o tym myśleć , bo ludzie robią mi mętlik w głowie i już sam nie wiem co robić

> pozdrawiam i dzięki za pomoc

> Fatal

kupiłem Megane 1,5 dci z rocznika 2008 z przebiegiem 241 400 km wink.gif

w tydzień zrobiłem 2 000 km i póki co jeździ. Teraz zaczyna sie drugi tydzień i kilometry szybką bedą przybywać, chyba że ...... zacznie się psuć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie martw przebiegiem.

Sprawdź, czy w auto było regularnie serwisowane i czy wszystko było na bieżąco wymieniane.

Z doświadczenia napiszę, że nawet w Toyocie z przebiegiem rzędu 200 000 trzeba sporo wymieniać by utrzymać auto w dobrym stanie. MOżna tego nie robić, wyjeździć dokąd się da i sprzedawać, nich się nowy właściciel martwi i inwestuje w auto na starcie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policz sobie minimum 15 tysięcy rocznie max 30 tysięcy rocznie. Wiec masz przedział od 130 do 270

> tysięcy. Wg mnie jak by miał mniej jak 200 było by dziwne. Kupiłem teściowej 307SW 2005 rok z

> przebiegiem 240 tysięcy i sprawdzaliśmy w ASO przebieg się zgadzał.

A ja kupiłem Galaxy '09 użytkowany i kupiony w PL i ma 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przebiegami to różnie bywa.

Np. mój sąsiad ma 1km do pracy i jeździ tak codziennie z pewnych względów (duży ruch, kontuzja, brak chodnika itp.)

Poza tym mało jeździ więc w efekcie nie robi rocznie nawet 10 tys.

Przebieg dla kupującego atrakcyjny, ale o tych codziennych zimnych rozruchach i wiecznie niedogrzanym silniku już nie wie.. lepsze byłoby auto z większym przebiegiem ale w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Jako że cały czas zastanawiam sie nad kupnem Peugeota 407 sw , to nurtują mnie nie które pytanie

> typu

> Jak uważacie czy samochód z 2005 r jak ma przejechane 221 tys ,to to jest dużo czy mało , przebieg

> niby 100% ? Gość twierdził że wykorzystywał samochód do celów rodzinnych typu wakacje ,

> zakupy , kościół itp.

Moj ojciec też ma od 13 lat autko do celów rodzinnych - dziś ma około 125kkm:

1) przez okres 2000-2005 zrobiło prawie 80kkm (z tego większość ja grinser006.gif)

2) po 2005 zmienił się lekko profil użytkowania (dalej rodzinny) i przez kolejne 8 lat przejechało niecałe 50kkm

z tego wnioskuję, że utarte założenia wielu AKowiczów są czasami/często mylne - że auto normalnie jeździ 15kkm/rok, a jak ma gaz to już 2x więcej. Trza sprawdzićorganoleptycznie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi najbardziej wśród obecnych ofert sprzedaży aut podoba się tekst TYPU " auto w chwili obecnej nie

> wymaga WKŁADU FINANSOWEGO" uwielbiam ten tekst

A ja się nie dziwię takim ogłoszeniom, bo jak by napisali choćby że w lewym kole jest mniej powietrza i trzeba dopompować to pewnie by nikt nawet nie zadzwonił, a gdyby ktoś już zadzwonił, chciałby z tego powodu opuścić przez telefon przynajmniej 500zł biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak się pytam, bo strasznie się pieścisz z tym zakupem

No wiesz nie dla każdego 20 tys plus reszte innych spraw z tym związane to małe pieniądze , musze się tak dopytywać i przemyśleć zakup , ponieważ mam też inne konkretne wydatki , a samochód też pasowałoby zmienić smile.gif , nie chce trafić na szrot i pakować w to kase smile.gif , ale nic dalej sie zastanawiamy mamy rózne odczucia smile.gif , ja uważam że samochód jest godny uwagi smile.gif ale tak jak ja go ocenia to nie wieże że wszystko jest tak super , a ja mam takiej szczęście , ponieważ od początku roku szukamy samochodu i nie jedno widziałem smile.gif także trzeba uważać , to bedzie samochód którym jak na dzień dzisiejszy bede musiał smigac około osmiu lat , chyba że bedzie lepiej no to mniej smile.gif także te przemyślenia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci , że przesadzasz smile.gif .... to jest samochód..... to się psuje, to jeździ , to się zużywa.... Choćbyś nie wiem jaką igłe kupił i tak do auta dołożysz prędzej czy później.

Przebieg jest jaki jest.... nic to nie mówi o stanie auta. Jeden będzie miał 100 tys a będzie padaka a drugi 300 tys a wszystko będzie wymieniane na czas i zadbane i będzie w lepszej kondycji.

Sprawdź czy nie ma luzów w zawieszeniu czy amory są dobre, jak samochód był serwisowany , czy nie jest składany z 5 aut.

Jeśli wszystko wyjdzie pozytywnie to nie szukaj czy przypadkiem jakiś przełącznik za 10 zł nie działa , tylko bierz i sie nie zastanawiaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.