Skocz do zawartości

Auto z najlepszym audio bez dopłat


NikoBellic

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie szybkie i proste: Które auto według was ma

> najlepsze seryjne audio? Mam na myśli seryjnie montowany

> zestaw bez jakichkolwiek dopład (Bose, Bang&Olu i inne takie

> nie liczymy). Po prostu które auto gra najlepiej. Maksymalna cena auta do 100 tys PLN.

> Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

najlepsze to nie wiem , ale jedno z najgorszych ma megane 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale lepsze audio bylo za doplata, byly jesli dobrze pamietam 3 poziomy

A ja nie wiem, być może, miałem aero z 2001, grało bardzo ładnie, ale sprzedałem parę lat temu, ojciec ma teraz z 2007 zwykłe 9-5 i też gra ładnie, choć sprzedający jakiś miłośnik saabów stwierdził, że w kiedyśniejszym aero grało mu lepiej niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie szybkie i proste: Które auto według was ma

> najlepsze seryjne audio? Mam na myśli seryjnie montowany

> zestaw bez jakichkolwiek dopład (Bose, Bang&Olu i inne takie

> nie liczymy). Po prostu które auto gra najlepiej. Maksymalna cena auta do 100 tys PLN.

> Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

Seat Sound System grał całkiem przyzwoicie swego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepsze to nie wiem , ale jedno z najgorszych ma megane 3

Gorsze niż Megane II?? Aż się wierzyć nie chce.

Problem polega na tym, że w Megane II w zasadzie nie da się założyć dużo lepszego bez mocnego cięcia i wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorsze niż Megane II?? Aż się wierzyć nie chce.

> Problem polega na tym, że w Megane II w zasadzie nie da się założyć dużo lepszego bez mocnego

> cięcia i wiercenia.

W Lagunie II też jest rzeźba ze zmianą głośników. Ogólnie tragedia dopiero po zmianie radia trochę się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorsze niż Megane II?? Aż się wierzyć nie chce.

> Problem polega na tym, że w Megane II w zasadzie nie da się założyć dużo lepszego bez mocnego

> cięcia i wiercenia.

Pewnie na tym samym poziomie. Nędzne 13 cm głośniki cudów nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorsze niż Megane II?? Aż się wierzyć nie chce.

> Problem polega na tym, że w Megane II w zasadzie nie da się założyć dużo lepszego bez mocnego

> cięcia i wiercenia.

Tak samo złe. 13 cm głośniki wykonane w całości z plastiku zagrać nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie szybkie i proste: Które auto według was ma

> najlepsze seryjne audio? Mam na myśli seryjnie montowany

> zestaw bez jakichkolwiek dopład (Bose, Bang&Olu i inne takie

> nie liczymy). Po prostu które auto gra najlepiej. Maksymalna cena auta do 100 tys PLN.

> Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

Mogę Ci powiedzieć na podstawie słuchania audio w naszych autach frmowych oraz w autach które miałem jak wygląda moja subiektywna ocena audio fabrycznego w autach poniżej stówy.

Ford S-max i Galaxy ma słabe fabryczne audio - buczące płytkie basy i płaski środek.

Ford Focus - słaba wersja wyposażenia - jeszcze gorsze

Opel Insignia - podstawowy słabo, ale wersja z audio Infinity gra ładnie - bas przyjemny, miękki i wyraźny środek, łagodne wysokie tony, nawet jak słuchasz głośniej to nie robi się męczące. No ale nie chciałeś dopłacać za audio wink.gif

Citroen C4 picasso - ładna, szeroka scena, ale jak dla mnie trochę mało basu. Fajnie się słuchało Jarre'a no ale to francuska marka grinser006.gif

Peugeot 308 SW ma audio zaledwie na dostatecznym pozioomie. Gra totalnie nijak.

Megane - absolutny brak basu, sceny - wszystkiego. Co ciekawe miejsce na głośniki dobrane jest nieźle i po drobnych wink.gif przeróbkach audio zagra fajnie. No ale chciałeś fabrykę.

Ok, co w mojej ocenie gra dobrze:

Zadziwiająco dobrze gra audio w taniej wersji Toyoty auris.

Jest fajna scena, jest bas, można posłuchać głośniej i daje radę.

Na pierwszy rzut oka za audio nie dałbyś złamanego grosza, ale jest to najbardziej udany element tego auta grinser006.gif

Bardzo fajnie gra Seat Leon z wielofunkcyjnym systemem z kolorowym wyświetlaczem - bas mięsisty, nie buczy, średnica jakdla mnie trochę za mocna i za natarczywa - niektórzy lubią- scena może trochę za wąska (ale jest!) - mimo to jest bardzo dobrze.

Podobnie jak Seat gra Golf z bliźniaczym systemem - wiadomo czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie szybkie i proste: Które auto według was ma

> najlepsze seryjne audio? Mam na myśli seryjnie montowany

> zestaw bez jakichkolwiek dopład (Bose, Bang&Olu i inne takie

> nie liczymy). Po prostu które auto gra najlepiej. Maksymalna cena auta do 100 tys PLN.

> Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

Najlepsze w budzetowym samochodzie, czyli do ok 100tys, spotkalem w Toyocie Avensis II i III GEN.

Graly duzo lepiej niz Honda Civic VIII, lepiej niz topowa CRV III, duzo lepiej niz Mazda 6 GJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Megane II i nie mam zastrzeżeń do audio, a nawet podoba mi się brzmienie(może ktoś coś wcześniej grzebał, jednak auto jest po flotowe więc nie sądzę) wiem że są wysoko tonowe i średnio tonowe, chyba ogólnie z 6 głośników - moim zdaniem gra lepiej niż we Fluence. W Grande Punto też nie mam większych zastrzeżeń (gorzej niż w megane). Przeciwieństwem jest audio w Fabii II (firmowej) radio Sony, ale te głośniki - choć tak bym ich nie nazwał facepalm%5B1%5D.gif , tak płaskiego dźwieku to nawet w seicento van nie uraczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, uważam zatem że nie powinieneś doradzać w tym wątku

> Mówi Ci to ex-właściciel Megane II

Jestem obecnym właścicielem i pozwól mieć własne zdanie, w wielu samochodach słuchałem sprzętu (na normalnym poziomie głośności, zaznaczam bez podkręcania na maksimum ) i na tle tamtych uważam że megane wcale źle nie wypada. Sam lubię głębokie basy których tam na pewno nie znajduję, jednak jest multum samochodów w których audio gra dużo gorzej.

PS. Ale faktycznie jeśli chodzi o temat wątku to jest to sprzęt niskiej klasy smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabii II (firmowej) radio Sony, ale te głośniki - choć tak bym ich nie nazwał , tak

> płaskiego dźwieku to nawet w seicento van nie uraczyłem.

zmień radio na inne.. IMO głośniki w skodach grają na bardzo przyzwoitym poziomie ok.gif radia SONY zamiast basu zawsze "pukały" skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmień radio na inne.. IMO głośniki w skodach grają na bardzo przyzwoitym poziomie radia SONY

> zamiast basu zawsze "pukały"

Nie mogę, jeżdżę autami które aktualnie są wolne smile.gif, i tak sobie sprawdzam czy coś mnie szczególnie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Civic VIII ma fatalne audio (nawet przy opcji z nawigacją). Kompletny brak niskich tonów.

Fajnie zestaw audio gra w FR-V, fajnie też w Avensisie T25. Audiofilem wprawdzie żadnym nie jestem... ale odsłuchowo podobało mi się w tych dwóch autach.

Zestaw Bose w A4 też ok, ale to już za dopłatą było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra G, swego czasu zawstydzała konkurencję pod względem seryjnego brzmienia. Miała montowany system odseparowany 16cm midbas, plus osobno tweeter, montowane w "w miarę odpowiednich" miejscach, do tego radioodtwarzacz CDR500, najlepiej Siemens VDO, (były montowane równocześnie ciut gorzej brzmiące Delco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze oryginalne audio miał z tych co słuchałem/miałem dotychczas Mercedes C-Klase... ale nowy

> nie spełnia kategorii 100 tyś zł

Zgadzam się z Tobą, Mercedesy mają uczciwe audio już w standarcie czego nie można powiedzieć o audio w BMW. BMW serii 1 i 3 mają wyjątkowo płaskie brzmienie. Takie oszczędności w aucie klasy premium jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie szybkie i proste: Które auto według was ma

> najlepsze seryjne audio? Mam na myśli seryjnie montowany

> zestaw bez jakichkolwiek dopład (Bose, Bang&Olu i inne takie

> nie liczymy). Po prostu które auto gra najlepiej. Maksymalna cena auta do 100 tys PLN.

> Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu fabryczny zestaw audio w Skodzie Octavi II FL. 8 głośników + radio Swing dawało na prawdę bdb radę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Civic VIII ma fatalne audio (nawet przy opcji z nawigacją). Kompletny brak niskich tonów.

Dziwne. U mnie gra to lepiej, niż w Puncie fabryczne audio (6 głośników + fabryczny sub) icon_eek.gif

Może poprzedni właściciel coś zmieniał niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Gorszego audio jak w lagunie 2 to nigdzie nie nie słyszałem i fakt jest taki że tych lagun miałem z 4sztuki w skrócie masakra. Zaśmieje się ale bardzo fajnie po zmianie radia zagrał fabryczny zestaw w Dacii Duster I. Alfa Romeo 147 tam mi się dźwięk bardzo podobał. No i w wysokiej wersji golfa III. Jak to grało. Wow. 

Od razu mówię audiofilem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qki napisał:

Volvo V50 - nie musi być Dynaudio, wystarczy High Performance Sound. Gra bardzo dobrze, bez porównania ze standardowym nagłośnieniem przeciętnego auta.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że każde Volvo gra dobrze i po dwóch modelach muszę przyznać, że miał racje. W Subaru inwestowałem co chwilę w audio a i tak grało kilka razy gorzej niż std audio by Volvo. W obecnym mam oczko wyżej niż std, chyba to właśnie jest HP Sound i gra bardzo dobrze, bez zbędnych bajerów, a można było jeszcze dopłacić do dwóch czy nawet trzech szczebli wyżej z jakąś niezliczoną liczbą głosników i kW :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2015 o 09:33, Chorzyn napisał:

> Fordy mają seryjnie bardzo dobre nagłośnienie, nawet w niskich wersjach wyposażenia.

W Focusie mk2 FL, który miałem okazję używać jakiś czas temu tak nie było. U kolegi w Modeo zresztą też zlosnik.gif

Potwierdzam standardowe radio 6000CD gra bylejak, ale wystarczy zmienić na Sony i gra lepiej. 

Edytowane przez rostex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwnie zabrzmi, ale w VW Up! po lifcie fabryczne radio gra bardzo dobrze. A tym bardziej zyskuje na plusie jak zdajesz sobie sprawę, że masz tylko dwa głośniki w wersji podstawowej. Ale jakość jest a prawdę dobra, wersja z szescioma glosnikamk i subem musi grać super. Dla porównania w Astrze J radio gra słabo.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.