Skocz do zawartości

VW Golf 8 FL


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy wlasnie pokazali  Golfa 8 po FL.

Ciekawe czy uda im sie odzyskac czesc klientow, po raczej niezbyt udanym obecnym wcieleniu.

Zostaja zarow noPB jak i diesel ale nie bedzie juz w ofercie silnika 1,0.

Dodatkowo wrocily fizyczne przyciski na kierownice i nowy system multimedialny.

https://motopedia.otomoto.pl/volkswagen-golf-8-5

 

Wersja GTI wyglada naprawde fajnie :ok:

 

image.png.4d06ffa80b099eed1c723e40071d2892.png

 

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Nie znam się na wersjach, patrzę i widzę słaby obraz.

Przypomina jakiś garbaty wózek z dziwnym spłaszczonym przodem.

 

 

Wygląda jak typowa Niemka. No ale Golfa kupuje się z rozsądku, a nie oczyma 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał(a):

 

Wygląda jak typowa Niemka. No ale Golfa kupuje się z rozsądku, a nie oczyma 😉

Rozsądek podpowiada, że 130k za obecną wersję to całkiem dużo pieniędzy, a ponieważ nowy startuje z 1.5 tsi, a nie 1.0 tsi, wiec pewnie będą chcieli podnieść cenę. Czyli kia ceed chyba będzie miała jeszcze lepszą sprzedaż, a VW zostanie królem fabrycznych placy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał(a):

Rozsądek podpowiada, że 130k za obecną wersję to całkiem dużo pieniędzy, a ponieważ nowy startuje z 1.5 tsi, a nie 1.0 tsi, wiec pewnie będą chcieli podnieść cenę. Czyli kia ceed chyba będzie miała jeszcze lepszą sprzedaż, a VW zostanie królem fabrycznych placy. 

Ciekawe dlaczego wycofują 1.0 :hmm: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, iwik napisał(a):

Rozsądek podpowiada, że 130k za obecną wersję to całkiem dużo pieniędzy, a ponieważ nowy startuje z 1.5 tsi, a nie 1.0 tsi, wiec pewnie będą chcieli podnieść cenę. Czyli kia ceed chyba będzie miała jeszcze lepszą sprzedaż, a VW zostanie królem fabrycznych placy. 

 

VW nadal sprzedaje jakies 3x wiecej Golfow niz Kia Ceed'a w Europie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wujek napisał(a):

Ciekawe dlaczego wycofują 1.0 :hmm: 

mogli zostawić te 1.0 w mocniejszej wersji ( nie pamiętam 110-115km ) , po mieście palio by mniej niż 1.5 , na trasie niekoniecznie bo 1.5-150km bardzo mało pali na trasie jak na 150km 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Ciekawe dlaczego wycofują 1.0 :hmm: 

 

Bo pewnie wyprodukowanie 1.0 i 1.5 kosztuje prawie tyle samo, a klient zapłaci o jakieś parę tysięcy euro więcej. Marketingowcy zaraz wytłumaczą dlaczego 1.5 jest lepszy od 1.0 ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Wygląda jak typowa Niemka.

Bardziej jak NRD-owska pływaczka. 

Ten obrzydliwy tablet na środku całkowicie zniechęca do zakupu.

Chyba, że da się go kupić bez tego tabletu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

Bo pewnie wyprodukowanie 1.0 i 1.5 kosztuje prawie tyle samo, a klient zapłaci o jakieś parę tysięcy euro więcej. Marketingowcy zaraz wytłumaczą dlaczego 1.5 jest lepszy od 1.0 ;]

 

Widac, ze coraz wiecej firm idzie w produkty z wyzsza marza...

Sukcesywnie wycofuja najtansze silniki i wersje wyposazenia czy manulane skrzynie biegow.

Nawet nowe Dacie nie sa juz takie biedne jak jeszcze kilka lat temu.

Rynek nowych aut w EU caly czas rosnie, wiec chyba ta strategia dziala.

Mozliwe, ze zakladaja oddanie segmentu relatywnie "tanich" aut dla uzytkownikow prywatnych chinczykom.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

mogli zostawić te 1.0 w mocniejszej wersji ( nie pamiętam 110-115km ) , po mieście palio by mniej niż 1.5 , na trasie niekoniecznie bo 1.5-150km bardzo mało pali na trasie jak na 150km 

IMO najlepsza opcja to było te 85KM 1.5k i masz 130 :phi: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plugin z baterią prawie 20kWh to już zaczyna mieć sens, bo znaczy że do codziennych jazd do 100km dziennie powinno wystarczyć prądu, a benzyna tylko na dłuższe trasy. Ciekawe tylko jaka będzie masa całego tego zestawu i realne zużycie energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Nie znam się na wersjach, patrzę i widzę słaby obraz.

Przypomina jakiś garbaty wózek z dziwnym spłaszczonym przodem.

 

 

tak, nawet niemcy potrafią czasem coś spierniczyć... zrobili już to raz z golfem V i światłami z przodu, potem jakoś nie mogli z tego wybrnąć VI była ok ale taka niedorobiona coś, dopiero VII była całkiem spójna

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fred77 napisał(a):

Bardziej jak NRD-owska pływaczka. 

Ten obrzydliwy tablet na środku całkowicie zniechęca do zakupu.

Chyba, że da się go kupić bez tego tabletu.

Oczywiście da się kupić samochód bez AndroidAuto, ESP, aktywnych tempomatów i ledów. Wystarczy kupić 20 letniego golfa II i będziesz miał co chcesz. A tak swoją drogą to jechałeś kiedyś więcej niż 100km nowym samochodem z tymi niepotrzebnymi gadżetami ? ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcG napisał(a):

Oczywiście da się kupić samochód bez AndroidAuto, ESP, aktywnych tempomatów i ledów. Wystarczy kupić 20 letniego golfa II i będziesz miał co chcesz. A tak swoją drogą to jechałeś kiedyś więcej niż 100km nowym samochodem z tymi niepotrzebnymi gadżetami ? ;]


Golf II to lata 80- te 🙂 cofając się o 20 lat to mamy 2004 rok, a to już model Golf V 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pejus1982 napisał(a):


Golf II to lata 80- te 🙂 cofając się o 20 lat to mamy 2004 rok, a to już model Golf V 🙂

To dla @fred77 się nie nadaje, za nowoczesny, za dużo systemów ;] 17 lat temu to ja już w Espace miałem xenony i inne bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Widac, ze coraz wiecej firm idzie w produkty z wyzsza marza...

Sukcesywnie wycofuja najtansze silniki i wersje wyposazenia czy manulane skrzynie biegow.

Nawet nowe Dacie nie sa juz takie biedne jak jeszcze kilka lat temu.

Rynek nowych aut w EU caly czas rosnie, wiec chyba ta strategia dziala.

Mozliwe, ze zakladaja oddanie segmentu relatywnie "tanich" aut dla uzytkownikow prywatnych chinczykom.

Skrzynie biegów z manuala na automat wymieniają z racji mniejszej emisji CO2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Widac, ze coraz wiecej firm idzie w produkty z wyzsza marza...

Sukcesywnie wycofuja najtansze silniki i wersje wyposazenia czy manulane skrzynie biegow.

Nawet nowe Dacie nie sa juz takie biedne jak jeszcze kilka lat temu.

Rynek nowych aut w EU caly czas rosnie, wiec chyba ta strategia dziala.

Mozliwe, ze zakladaja oddanie segmentu relatywnie "tanich" aut dla uzytkownikow prywatnych chinczykom.

Trochę tak, ale też chodzi o to że trzeba teraz homologowac osobno każdą wersję napędu i wyposażenia, więc ucinają gamę i zostawiają te najbardziej pożądane przez klientów. To się dzieje we wszystkich markach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MarcG napisał(a):

Oczywiście da się kupić samochód bez AndroidAuto, ESP, aktywnych tempomatów i ledów. Wystarczy kupić 20 letniego golfa II i będziesz miał co chcesz. A tak swoją drogą to jechałeś kiedyś więcej niż 100km nowym samochodem z tymi niepotrzebnymi gadżetami ? ;]

Tak. Jeździłem. I spokojnie mogę stwierdzić, że większość tych gadżetów jest całkowicie zbędna. W samochodzie zupełnie wystarczy, że będą:

- poduszki bezpieczeństwa,

- elektrycznie opuszczane szyby w drzwiach, 

- elektrycznie sterowane i ogrzewanie lustra,

- klimatyzacja,

- ABS,

- wspomaganie kierownicy,

- tylne czujniki parkowania,

- hak do ciągnięcia przyczepy, 

- zwykłe lampy z żarówkami,

- jakieś proste radio, żeby coś tam charczało podczas jazdy,

- podłokietnik.

- zwykły tempomat.

Nic więcej nie jest potrzebne do wygodnego prowadzenia pojazdu.

 

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał(a):

Tak. Jeździłem. I spokojnie mogę stwierdzić, że większość tych gadżetów jest całkowicie zbędna. W samochodzie zupełnie wystarczy, że będą:

- poduszki bezpieczeństwa,

- elektrycznie opuszczane szyby w drzwiach, 

- elektrycznie sterowane i ogrzewanie lustra,

- klimatyzacja,

- ABS,

- wspomaganie kierownicy,

- tylne czujniki parkowania,

- jak do ciągnięcia przyczepy, 

- zwykłe lampy z żarówkami,

- jakieś proste radio, żeby coś tam charczało podczas jazdy,

- podłokietnik.

- zwykły tempomat.

Nic więcej nie jest potrzebne do wygodnego prowadzenia pojazdu.

 

 

A internet, kamera cofania i esp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

A internet, kamera cofania i esp ?

A po kiego grzyba mi internet w samochodzie?

Podobnie z kamerą, po co? 

Tak samo ESP, które odmóżdża kierowcę, który myśli, że zawsze go to uratuje. Wystarczy myśleć co się robi. No chyba, że ktoś gapi się w kamery, grzebie w internecie i nie patrzy co się dookoła niego dzieje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fred77 napisał(a):

A po kiego grzyba mi internet w samochodzie?

 

zeby mapa aktualizowala informacje o korkach ?

zeby mapa podala czy sklep do ktorego jedziemy jest jeszcze otwarty ?

zeby przegladac na wielkim LCD autokacik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fred77 napisał(a):

A po kiego grzyba mi internet w samochodzie?

Podobnie z kamerą, po co? 

Tak samo ESP, które odmóżdża kierowcę, który myśli, że zawsze go to uratuje. Wystarczy myśleć co się robi. No chyba, że ktoś gapi się w kamery, grzebie w internecie i nie patrzy co się dookoła niego dzieje.

Powiedz prosze ze trolujesz:facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pakuu1 napisał(a):

Bez przesady, aż tak źle nie jest.

Zresztą komplet sprzęgieł do suchej DSG jest obecnie podobny do sprzęgła w popularnym dieslu...

Porównując do diesla z dwumasą chyba. Zestaw suchych sprzęgieł do dq200 kosztuje 250% ceny sprzęgła do 6MT w Golfie. Wymiana zwykłego sprzęgła, to koszt 600-1000 zł, a w dsg nikt obecnie nie chce tego robić poniżej 4 tys zł za samą wymianę. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał(a):

Może zwyczajnie nigdy nie był w sytuacji gdzie mógł porównać zachowanie auta z ESP i bez niego. 

Prac chodzi do pobliskiej rzeki 🤪 żeby lepiej czuć materiał 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wlad napisał(a):

Powiedz prosze ze trolujesz:facepalm:

 

Nie wierzę, że nie.

O ile jestem w stanie zrozumieć, że nawet posiadając ten system nie można przegiąć bo są granice kiedy to ESP może uratować to czytanie tego jest ciekawe.

Nawet mój ojciec będąc po 60 docenia, że może sobie muzyki posłuchać z Tidala bez kabla w samochodzie, do re światła sporo jaśków etc.

Żeby było jasne - doceniam i uwelbiam pojeździć samochodem bardziej pierwotnym, szczególnie na sliskim bez żadnych skrótów trzyliterowych jednak na codzien preferuje posiadanie tego marginesu bezpieczeństwa wraz z komfortem z innego wyposażenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nie.
O ile jestem w stanie zrozumieć, że nawet posiadając ten system nie można przegiąć bo są granice kiedy to ESP może uratować to czytanie tego jest ciekawe.
Nawet mój ojciec będąc po 60 docenia, że może sobie muzyki posłuchać z Tidala bez kabla w samochodzie, do re światła sporo jaśków etc.
Żeby było jasne - doceniam i uwelbiam pojeździć samochodem bardziej pierwotnym, szczególnie na sliskim bez żadnych skrótów trzyliterowych jednak na codzien preferuje posiadanie tego marginesu bezpieczeństwa wraz z komfortem z innego wyposażenia.  

Ale ja mam 55 lat.Moim pierwszym autem była Syrena.Więc coś wiem na temat surowości aut.Jednak gadanie że kierowca automatycznie się odmòżdża bo auto posiada ESP jest na poziomie umysłowym przedszkolaka.Podobnie światła H4-dla mnie dłuższa jazda takim autem to udręka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wlad napisał(a):

Jednak gadanie że kierowca automatycznie się odmòżdża bo auto posiada ESP jest na poziomie umysłowym przedszkolaka.Podobnie światła H4-dla mnie dłuższa jazda takim autem to udręka.

Dla mnie ESP może nie istnieć w ponad 99% czasu jazdy samochodem, więc w zasadzie nie potrzebuję 😉

Źródło światła ma dla mnie znaczenie tylko w nocy 😉

Może taki jest tok rozumowania kolegi :hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, janusz napisał(a):

Dla mnie ESP może nie istnieć w ponad 99% czasu jazdy samochodem, więc w zasadzie nie potrzebuję 😉

Źródło światła ma dla mnie znaczenie tylko w nocy 😉

Może taki jest tok rozumowania kolegi :hmm:

 

A poduszki sie przydaja bardzo sporadycznie, wiec tez niepotrzebne.

 

Fred jest motoryzacyjnym amiszem i mysle, ze go tu nie przekonamy. 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Porównując do diesla z dwumasą chyba. Zestaw suchych sprzęgieł do dq200 kosztuje 250% ceny sprzęgła do 6MT w Golfie. Wymiana zwykłego sprzęgła, to koszt 600-1000 zł, a w dsg nikt obecnie nie chce tego robić poniżej 4 tys zł za samą wymianę. 

 

4k sama robocizna?

To ile razem z czesciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

4k sama robocizna?

To ile razem z czesciami?

Ostatnio jeden gość pojechał do ASO Golfem VII i za wymianę sprzęgieł całościowo dostał wycenę na ponad 10 tys. Widziałem ten kosztorys. Wiele osób pisało wówczas, że teraz nikt się nie chce brać za tą robotę poza ASO, a ci, co robią, kroją równie slono, jak ASO. 

Hurtowa cena samych sprzęgieł jest poniżej 2 tys. 

Posiadanie ASB niestety robi się bardzo kosztowne po gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muzz napisał(a):

Nie wierzę, że nie.

[...]

Nawet mój ojciec będąc po 60 docenia, że może sobie muzyki posłuchać z Tidala bez kabla w samochodzie. 

A ja - mimo,że do 60-tki kilka lat mi brakuje to jakoś nie odczuwam potrzeby podłączania smartfonu do samochodu. Nie potrzebuję internetu dla samochodu. Muzyki - owszem - w aucie słucham, ale od tego mam kilka płyt ze swoimi składankami MP3.

Co do ESP - nie mam, ale nie uważam, żeby było zbędne. Kamerka cofania? Fajne, ale da się bez tego żyć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ochkarol napisał(a):

Kamerka cofania? Fajne, ale da się bez tego żyć.

Też potrafi ułatwić życie jak się gdzieś tyłem wyjeżdża pomiędzy samochodami.

Bez większości rzeczy da się żyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, muzz napisał(a):

Też potrafi ułatwić życie jak się gdzieś tyłem wyjeżdża pomiędzy samochodami.

Bez większości rzeczy da się żyć... ;)

Jak się tyłem wyjeżdża między autami to bardziej przydatne jest martwe pole z wykrywaniem z tyłu jadących aut i pieszych i to z kilku metrów . Kamera ma mniejszy zasięg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

zeby mapa aktualizowala informacje o korkach ?

zeby mapa podala czy sklep do ktorego jedziemy jest jeszcze otwarty ?

zeby przegladac na wielkim LCD autokacik ?

Jest to niepotrzebne w samochodzie.

 

Godzinę temu, ochkarol napisał(a):

A ja - mimo,że do 60-tki kilka lat mi brakuje to jakoś nie odczuwam potrzeby podłączania smartfonu do samochodu. Nie potrzebuję internetu dla samochodu. Muzyki - owszem - w aucie słucham, ale od tego mam kilka płyt ze swoimi składankami MP3.

Co do ESP - nie mam, ale nie uważam, żeby było zbędne. Kamerka cofania? Fajne, ale da się bez tego żyć. 

Widzisz, a ja nie mam jeszcze nawet pięćdziesiątki i mam tak samo. Zwisają mi te wszystkie gadżety, bo zwyczajnie są mi niepotrzebne i z nich nie korzystam. Jak coś mi jest potrzebne to mam w telefonie.

Obecnie w mojej Octavii mam jeszcze trzeszczącego kaseciaka, który odbiera jakieś tam radio, a i tak czasami wyłączam, bo zdarza się, że zaczyna mnie męczyć.

Śmieję się gdy słucham jak ktoś usilnie stara się przejmować mym losem i współczuć, że nie mam tego czy tamtego. Po prostu nie muszę sobie niczym przedłużać siurka. Jest mi o wiele wygodniej bez tych cudownych udogodnień i jestem przez to zdrowszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.