Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Musze się Was spytac... Co poniektórzy w tym dziale gdy piszą co zrobili to się okazuje ze wymienili pól samochodu. Czemu tak macie? Nie lepiej co jakis czas wymienić cos? Nagle wszystko pada w jednym momencie? Czy z klockami i tarczami czekacie aż np za 5 tys trzeba będzie wymienić rozrząd żeby to razem zrobić? Tak z ciekawości :)

Bo lepiej zrobic raz a dobrze :ok:

No chyba, ze sam dlubiesz sobie w aucie to mozna wymieniać na raty.

A tak to zwyczajnie szkoda czasu.

Dla mnie akceptowalne sa max 2 wizyty w roku i poki co od 4 lat C4 spelnia ten warunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem na wakacje zrobiłem przegląd renuary. Megane dostała:

 

- klocki przód (stare może by obleciały jeszcze wyjazd ale po co ryzykować?)

- serwis klimatyzacji z wymianą filtra kabinowego

- serwis olejowy

- wymiana filtra paliwa

- wymiana filtra powietrza

- sprawdzenie auta przed wakacjami

 

Stałem się lżejszy o ok. 950 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się Was spytac... Co poniektórzy w tym dziale gdy piszą co zrobili to się okazuje ze wymienili pól samochodu. Czemu tak macie? Nie lepiej co jakis czas wymienić cos? Nagle wszystko pada w jednym momencie? Czy z klockami i tarczami czekacie aż np za 5 tys trzeba będzie wymienić rozrząd żeby to razem zrobić? Tak z ciekawości :)

Prosciej jest podstawic auto raz na caly dien niz 2x po pol dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się Was spytac... Co poniektórzy w tym dziale gdy piszą co zrobili to się okazuje ze wymienili pól samochodu. Czemu tak macie? Nie lepiej co jakis czas wymienić cos? Nagle wszystko pada w jednym momencie? Czy z klockami i tarczami czekacie aż np za 5 tys trzeba będzie wymienić rozrząd żeby to razem zrobić? Tak z ciekawości :)

 

Ja podobnie jak Wojtek. Samochód jest w ciągłym użytku, bez niego ciężko mi się dostać do/z pracy (25km), a AK'owy mechanik jest kawałek ode mnie. Dlatego z rzeczami niekrytycznymi czekam na jakąś małą kumulację. Wtedy zostawiam auto na cały dzień. Często przy tym celuję w jakąś delegację, kiedy nie ma mnie na miejscu.

 

A przy okazji: przegląd ogólny przedwyjazdowy :), serwis klimatyzacji, wymiana oleju, filtra paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyłem go jak zawsze na myjni ręcznej - jestem zaskoczony, że po 4 miesiącach eksploatacji na drogach w PL jest tyle odprysków na przodzie. pas pod maską (tam gdzie znaczek reno) ma kilkanaście kropek odprysków  :(

poza tym założyłem owiewki. lewa przednia blokuje szybę i szyba automatycznie opuszcza się niżej. coś chyba trzeba poprawić :n:(

2015-08-0_wqrqqxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żonie do Puga 208 nawigacje, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu montaż :)

 

 

Zamontowane i zakodowane, po prostu działa ;) fajnie wygląda, można traktować że następny gadżet zamontowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picasso przekroczyło 100.000 z tej okazji dostało nowy olej :)

 

Total 5w40 + mecafilter

 

kupiłem też nowy bat do anteny, bo stary w niewyjaśnionych okolicznościach (przy demontażu) uszkodził się i radio nie obdierało żadnych stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kupiłem też nowy bat do anteny, bo stary w niewyjaśnionych okolicznościach (przy demontażu) uszkodził się i radio nie obdierało żadnych stacji

 

Za ile złociszy i gdzie jeśli można spytać ? Mój odbiera normalnie ale nie daje się odkręcić co jest klopotliwe np. w myjniach. Sam bat wymieniałeś czy całość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile złociszy i gdzie jeśli można spytać ? Mój odbiera normalnie ale nie daje się odkręcić co jest klopotliwe np. w myjniach. Sam bat wymieniałeś czy całość ?

 

sam bat - 16.99 zł

ANTENA CITROEN C2 C3 C4 C5 XSARA PICASSO XSARA P-ń (numer 5507701782)

 

bez uwag, śmiga ok :) poprzedni chyba uszkodziłem przy odkręcaniu kombinerkami ... chociaż wg. mnie nie ma się co tam uszkodzic :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bat - 16.99 zł

ANTENA CITROEN C2 C3 C4 C5 XSARA PICASSO XSARA P-ń (numer 5507701782)

 

bez uwag, śmiga ok :) poprzedni chyba uszkodziłem przy odkręcaniu kombinerkami ... chociaż wg. mnie nie ma się co tam uszkodzic :nie_wiem:

 

Swojej nie muszę zmieniać jak się okazało. Dziś potraktowałem ją kombinerkami ale się odkręciła w jednym kawałku. Popsikałem gwint czym trzeba i mam nadzieję że już teraz będzie współpracować przy demontażu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salonka dostała nowe.

Sprzęgło ( wzmocnione na ul skoczylasa )

Koło dwumasowe zmiana dobrego na nowe :bzik:

uszczelniaczy na wale od strony skrzyni

uszczelniacze na półosiach

nowy olej w skrzynce

nowy olej w wspomaganiu

poprawiłem kilka rzeczy po fabryce

Teraz można ruszać na wakację

W najblizszym okresie czeka mnie wymiana coolera bo zaczyna "puszczać" a że cena nowego zabija nawet po rabatch to pewnie bedzie jedna z piewrzych 807 z IC frontowym :hehe::bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

C3 wymusiła prezent w postaci pompy wody. Dostała przez to kartkę ostrzegawczą od żonki, bo ostatnio jej fochy (C3 a nie żony) są zbyt częste i zmęczyły właścicielkę. Ma ktoś jakieś małe autko z automatem na sprzedaż?

 

C8 dostał nowe amorki z tyłu. Przebieg dobija do 300kkm, więc się należało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salonka dostała nowe.

Sprzęgło ( wzmocnione na ul skoczylasa )

Koło dwumasowe zmiana dobrego na nowe :bzik:

uszczelniaczy na wale od strony skrzyni

uszczelniacze na półosiach

nowy olej w skrzynce

nowy olej w wspomaganiu

poprawiłem kilka rzeczy po fabryce

Teraz można ruszać na wakację

W najblizszym okresie czeka mnie wymiana coolera bo zaczyna "puszczać" a że cena nowego zabija nawet po rabatch to pewnie bedzie jedna z piewrzych 807 z IC frontowym :hehe::bzik:

Nowy BEHR (czyli oryginał) kosztuje ~800 zł, czy to jest cena zabijająca ?

s_krzychu ma w swojej C8 od ponad 140 000 km i nie wrócił (chyba) problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy BEHR (czyli oryginał) kosztuje ~800 zł, czy to jest cena zabijająca ?

s_krzychu ma w swojej C8 od ponad 140 000 km i nie wrócił (chyba) problem :)

Zakładając że FMIC kosztuje ~300-450 zl. I jest o wiele wydajniejszy w dodatku mam pewność że nie pusci jak to bywa z ori. To cena nowego jest nie do przyjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój autobus zaczął na mnie pokrzykiwać, że mu się kończą klocki hamulcowe. I robił to już na tyle natarczywie, że wytrzymać się nie dało. Nie należę do typu "taksówkarskiego", żeby oszczędzać każdy milimetr okładziny na klockach, więc u Muzyka zakupiłem nowe klocuchny a przy okazji oleum oraz filterki. I jest spokój - nic nie piszczy. :)

Za to okazało się, że i tarcze hamulcowe są do wymiany. No nic, jak trzeba, to trzeba. W końcu C8 to ciężki wóz, więc będzie mnie dalej wiózł ten wóz, tyle że bezpieczniej.

 

Pozdro

Bartek

 

PS. W tym wątku szczególnie brakuje mi drzewka ze starego forum, bo bym się ładnie dopisał do swoich poprzednich wpisów. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapomniałem, że niedawno, w żony Clio 2 ph2:

1) naprawiłem pęknięty trzpień (w który wkłada się oś motoreduktora) mieszalnika od klimatronika zakładając nań stalową tulejkę (rurkę)

2) naprawiłem jedyną niedziałającą rzecz jaka wobec tego była: niedziałający spryskiwacz tylny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest naprawa tylko wymiana eksploatacyjna nie wiem czym jezdzisz, ale jakos dziwnie napisales, wahacz osobno i sworzen osobno ?

 

Pewnie tradycyjnym francuzem, w którym te elementy są rozdzielne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w piątek cztery czarne plastikowe nakrętki/kapturki na wentyle, bo jakieś żule wykręciły mi na osiedlowym parkingu metalowe chromowane  :ogien: . Dopisałem te dwa złote do wydatków na samochód w aplikacji mobilnej i pojawiła mi się nowa opcja "serwis"  :hehe: , ale cieniutki jest ten kawałek tortu  :phi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj C4 miało zrobiony przegląd po 40kkm/2 latach, obejmujący min wymianę oleju, płynu hamulcowego, filtra ppyłkowego i paliwa. Koszt w warszawskim ASO wyniósł 1020 PLN, z czego robota to 380 PLN a reszta to części. No nic, następnym razem przywiozę swoje bo nie mam zamiaru płacić ponownie 250PLN za sam olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem żarówkę (mijania). Świeci wyraźnie jaśniej niż stara w drugim reflektorze. Druga jaka padła w tym aucie Poprzednio padła jedna z oświetlających tablicę rejestracyjną. Dojście do wymiany dobre, ale aby zablokować żarówkę musiałem użyć lusterka  :ogien: bo nie widziałem zaczepów sprężynek blokujących żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg. wymieniłem:

- siłownik tylnej klapy,

- żarówki w tylnych światłach - mnóstwo popalonych było

- polutowane ścieżki 3-go stopu (popaliły się)

- olej + Filtr o

- filtr pow.

- świece zap.

- amortyzatory przód + śruby mocujące do piasty - poukręcały się

 

dzięki Muzyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelnienie wybieraka skrzyni biegów plus nowej olej do skrzynki- graty jakieś 170 zł plus robota własna :skromny:

 

Nasmarowalem uszczelki drzwi smarem silikonowym, zeby nie przymarzaly :hehe:

Niestety :piekna: zajela mi garaz i czeka mnie w tym roku parkowanie pod chmurka jak nie znajde na szybko nic do wynajecia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem polamana klamkę kierowcy-czesty przypadek w c5. 20 min roboty i w końcu mogę wychodzić z auta jak człowiek :)

 

Częsty powiadasz :) ?

Przez 12 lat i 3 x C5 w żadnej nic mi się nie ułamało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.