Skocz do zawartości

Jakie H7 żeby świeciło jak szalone?


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Celowo dałem taki przyciągający wzrok temat.

 

Stary samochód,

Reflektory przepolerowane, odbłyśniki w niezłym stanie.

Właśnie wymieniłem przepaloną żarówkę i zużyłem ostatnią zapasową jaką miałem w garażu.

 

Niestety mocno wypadłem z tematu bo ostatnio kupowałem halogenową żarówkę może 10 lat temu.

I tak mnie naszło. Czy jest coś obecnie opcja żeby zdobyć jakieś mocniej świecące żarówki?

Od razu zaznaczam że nie interesuje mnie wymiana na ksenony czy LEDy żeby nie było probemów przy ewentualnej kontroli. Nie chcę też przeciążać instalacji tego starego samochodu jakimś mocno zwiększonym poborem prądu.

 

Ze 20 lat temu były jakieś +50% i niby coś to tam dawało ale nigdy tego u siebie nie testowałem. Czy możecie polecić coś co lepiej świeci niż "standard" ?

 

Aha, potrzeba coś z mocowaniem H7.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bengamin napisał(a):

Czy możecie polecić coś co lepiej świeci niż "standard" ?

Mam w Mondeo założone h7 Philips X-treme Vision 130 i powiem, że jestem z nich zadowolony. Jeżdżą już 3 rok.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karolchyla napisał(a):

Ale wersja Silver, nie mają tych niebieskich malowanek. Te sa czyste . Popieram te dają radę, chociaż ich wytrzymałość jest taka sobie.

Znaczy tak, te Night Breaker świecą najmocniej, ALE dla mnie za bardzo na biało - lekko w niebieski już wpada.

Dlaczego ja osobiście używam PHILIPS VISION+30%

kosztuje ⅓ tych osramów, świecą dłużej i bardziej żółto, ale zdecydowanie mocniej od wszelkich standardowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 21:54, technix napisał(a):

Znaczy tak, te Night Breaker świecą najmocniej, ALE dla mnie za bardzo na biało - lekko w niebieski już wpada.

Dlaczego ja osobiście używam PHILIPS VISION+30%

kosztuje ⅓ tych osramów, świecą dłużej i bardziej żółto, ale zdecydowanie mocniej od wszelkich standardowych 

Nightbreaker będzie wchodził w niebieskawą barwę bo jest z niebieskim paskiem. Natomiast nightbreaker Silver, lub starsza wersja osram silverstar będą dawały na biało. Mają czystą nie pomalowaną bańkę, a czubek jest pociągnięty srebrzanką. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 01:31, shapyr napisał(a):

Mam w Mondeo założone h7 Philips X-treme Vision 130 i powiem, że jestem z nich zadowolony. Jeżdżą już 3 rok.

Mialem lasery night breakery, ladnie swiecilo, ale drogie i padly po roku/kilkunastu kkm, teraz mam wlasnie te z cytatu i sa sporo powyzej zwyklych, jesli chodzi o oswietlenie przestrzeni (moze minimalnie gorsze od laserow, ale prawie identyko), a kosztuja z polowe mniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczająco dobrze sprawdzają się Osram Original H7. Kosztują po 10 zł sztuka, świeca nieźle, maja dobrą geometrię i nawet niezłą trwałość (u mnie ok roku i 16 - 18 tys. km - bardzo powtarzalnie). Dla porównania Philipsy +30% padały u mnie co 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

Jak to moze swiecoc lepiej , mocniej gdy philips up to 60% ma 1500 lumenów a osram classic czy orginal tez maja po 1500 lumenów

 

To taki chwyt marketingowy, bo 60% nie oznacza o 60% więcej lumenów, tylko widoczność lepszą o 60% uzyskaną dzięki temperaturze barwowej, filtrom, lepszemu rozkładowi światła, zasięgowi świecenia.

Kilka cytatów ze strony Philipsa:

"Najważniejsza cecha produktu: Do 60% większa widoczność"

"Żarówki Philips Vision Plus sprawiają, że samochód emituje światło na odległość dłuższą o 25 m niż w przypadku żarówki standardowej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, shapyr napisał(a):

 

To taki chwyt marketingowy, bo 60% nie oznacza o 60% więcej lumenów, tylko widoczność lepszą o 60% uzyskaną dzięki temperaturze barwowej, filtrom, lepszemu rozkładowi światła, zasięgowi świecenia.

Kilka cytatów ze strony Philipsa:

"Najważniejsza cecha produktu: Do 60% większa widoczność"

"Żarówki Philips Vision Plus sprawiają, że samochód emituje światło na odległość dłuższą o 25 m niż w przypadku żarówki standardowej."

fizyki nie oszukasz. o ile większość H7 ma 55W to ma okolice 1.500lm , natomiast sam "żarnik" może mieć różne konfiguracje świecenia w tym samym kloszu/soczewce , mianowicie , dalej a mniej szerzej czy też odwrotnie , szerzej a bliżej . Ja mając soczewki ( autor tego nie ma ) kupił bym "nielegalne" LED , które dobrze świecą zdecydowanie lepiej niż H7 halogenowe  i nie podpadają z daleka jak i przy kontroli a lumenów mają 2x tyle co H7 , z kole  w normalnym odbłyśniku z daleka widać , że jest coś kombinowane z LED H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Byłem dzisiaj u magika od regeneracji soczewek umówić się wstępnie na termin i koszty. Magik od razu wyszedł z propozycją przeróbki lamp na BiLed na soczewce NHK 3GS, bo wg niego jest to bardziej sensowna opcja na dobre światła w Julce. Na moje pytanie o legalność takiego rozwiązania odparł - klosze po rozklejeniu i tak tracą homologację. Zatem pytanie - mieliście kiedyś kontrolę lamp w samochodzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał(a):

Byłem dzisiaj u magika od regeneracji soczewek umówić się wstępnie na termin i koszty. Magik od razu wyszedł z propozycją przeróbki lamp na BiLed na soczewce NHK 3GS, bo wg niego jest to bardziej sensowna opcja na dobre światła w Julce. Na moje pytanie o legalność takiego rozwiązania odparł - klosze po rozklejeniu i tak tracą homologację. Zatem pytanie - mieliście kiedyś kontrolę lamp w samochodzie? 

 

Watpie, ze taka rzezba przejdzie badanie techniczne...

Z tym rozklejeniem to jakies bzdury ;]

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał(a):

 odparł - klosze po rozklejeniu i tak tracą homologację.

 

Technicznie może i tak. Ale w praktyce jest to nie do sprawdzenia - oznaczenia homologacyjne przecież nie znikają.

 

4 godziny temu, bochumil napisał(a):

Zatem pytanie - mieliście kiedyś kontrolę lamp w samochodzie? 

 

Za każdym razem na badaniu technicznym.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grogi napisał(a):

Za każdym razem na badaniu technicznym.

Ostatnio diagnosta zwrócił mi uwagę na przednie postojowe, że są ledowe i lepiej żebym je wymienił bo wracają do niego czasem auta na ponowny przegląd 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bochumil napisał(a):

Zatem pytanie - mieliście kiedyś kontrolę lamp w samochodzie? 

tak kilkukrotnie i raz otarłem się o zatrzymanie dowodu za LEDy w H7.

na badaniu technicznym zawsze sprawdzają a bywam na trzech stacjach w okolicy z czego jedna to okręgówka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

ale sprawdzał jak świecą czy porównywał źródło światła z oznaczeniem na reflektorze ?

 

 

TAK sprawdzali a miałem oryginalne reflektory, nieco zmęczone i słabiej świeciły to zamiast H7 wsadziłem LEDy. Raz mi na drodze bardzo się przyczepił bo nie mógł nic znaleść a jechałem bardzo grzecznie. Przykro mi ale nie mam dobrych doświadczeń z drogówką a jeżdżę raczej grzecznie - na siłę chcieli coś na mnie znaleść. Skończyło się tylko groźbą żebym to wymienił bo następnym razem zatrzymają mi dowód rejestracyjny.

 

Jak spłowiałe reflektory wymieniłem na NOWE zamienniki ale zamiast żarówek H7 były palniki D2S coś tego typu LINK to przy kolejnym badaniu powiedział że nie podbije mi przeglądu bo nie widzi samopoziomowania i brak spryskiwaczy. Musiałem kolejny raz kupić nowe reflektory tym razem już z H7

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 18:53, bochumil napisał(a):

Zatem pytanie - mieliście kiedyś kontrolę lamp w samochodzie? 

Miałem kontrolę oświetlenia w mojej Felicji.

Ale to tylko dlatego, że miałem zamontowane światła do jazdy dziennej i Policjanci sprawdzali homologację tych lamp oraz prawidłowość ich podłączenia i działania.

Dodatkowo sprawdzili w tych dziennych czy są tam żarówki czy jakieś wynalazki, sprawdzili też w reflektorach czy mam normalne żarówki czy jakieś pseudoksenony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał(a):

Miałem kontrolę oświetlenia w mojej Felicji.

Ale to tylko dlatego, że miałem zamontowane światła do jazdy dziennej i Policjanci sprawdzali homologację tych lamp oraz prawidłowość ich podłączenia i działania.

Dodatkowo sprawdzili w tych dziennych czy są tam żarówki czy jakieś wynalazki, sprawdzili też w reflektorach czy mam normalne żarówki czy jakieś pseudoksenony.

 

Właśnie, miałeś podoczepione światła to szukali dziury w całym. Zresztą trochę im się nie dziwię.

Bez doczepek wątpię, żeby zatrzymali auto i sprawdzali źródło światła względem himologacji.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bochumil napisał(a):

U mnie w rachubę wchodzi wyłącznie regeneracja odbłyśników. Ewentualnie zamontuję jakieś najlepsze żarówki H7 i powinno być lala. Staram się nie jeździć po zmroku.

Regeneracja odbłyśnika, soczewki, czyszczenie kosza od środka... 

Później dopiero jakaś fajniejsza żarówka.

Będziesz zadowolony :piwko:

Co do postojowych LED, zależy, czy masz temperaturę 4000K, czy 6000K, przy 4kK nikt się nie czepia, bo jest jak fabryczny ksenon. 6kK jest zbyt niebieskie i od razu się czepiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 22:25, fred77 napisał(a):

Miałem kontrolę oświetlenia w mojej Felicji.

Ale to tylko dlatego, że miałem zamontowane światła do jazdy dziennej i Policjanci sprawdzali homologację tych lamp oraz prawidłowość ich podłączenia i działania.

Dodatkowo sprawdzili w tych dziennych czy są tam żarówki czy jakieś wynalazki, sprawdzili też w reflektorach czy mam normalne żarówki czy jakieś pseudoksenony.

 

A tak btw... Sami to rozkręcali, czy Ty? Co w przypadku gdy nie umiesz tego zrobić, albo nie da się bez grubszej rzeźby wyjąć źródła światła? Zabierają DR i kierują na SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 22:25, fred77 napisał(a):

Miałem kontrolę oświetlenia w mojej Felicji.

Ale to tylko dlatego, że miałem zamontowane światła do jazdy dziennej i Policjanci sprawdzali homologację tych lamp oraz prawidłowość ich podłączenia i działania.

Dodatkowo sprawdzili w tych dziennych czy są tam żarówki czy jakieś wynalazki, sprawdzili też w reflektorach czy mam normalne żarówki czy jakieś pseudoksenony.

 

Pewnie przyciągnęły ich wyjące łożyska w kołach ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.08.2023 o 12:55, OPAL napisał(a):

A tak btw... Sami to rozkręcali, czy Ty? Co w przypadku gdy nie umiesz tego zrobić, albo nie da się bez grubszej rzeźby wyjąć źródła światła? Zabierają DR i kierują na SKP?

 

Przecież to z daleka widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
4 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Zamówiłem Osram Night Breaker Silver

 

Właśnie mam je w koszyku na Alle. Tanie dość są- 51zł kpl.

W aucie mam jeszcze fabryczne, 2 lata już mają i diabli wiedzą co tam w fabryce wsadzili.

Może też zmienię :hmm:

W sumie badziej z ciekawości niż z potrzeby, prawie całe nasze przebiegi w okresie jesień- zima robimy w mieście.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sowik85 napisał(a):

 

Właśnie mam je w koszyku na Alle. Tanie dość są- 51zł kpl.

W aucie mam jeszcze fabryczne, 2 lata już mają i diabli wiedzą co tam w fabryce wsadzili.

Może też zmienię :hmm:

W sumie badziej z ciekawości niż z potrzeby, prawie całe nasze przebiegi w okresie jesień- zima robimy w mieście.

 

Zauważam, że H7 albo przepalają się po roku, albo świecą dłużej, ale wtedy coraz słabiej.

Miałem już raz Osram, ale jakieś inne - świeciły fajnie przez rok.

Potem znów zamontowałem jakieś zwykłe (pewnie Long Live) i tej jesieni odczuwam pogorszenie.

Nie spaliły się, ale trzeba zmienić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sowik85 napisał(a):

 

Właśnie mam je w koszyku na Alle. Tanie dość są- 51zł kpl.

W aucie mam jeszcze fabryczne, 2 lata już mają i diabli wiedzą co tam w fabryce wsadzili.

Może też zmienię :hmm:

W sumie badziej z ciekawości niż z potrzeby, prawie całe nasze przebiegi w okresie jesień- zima robimy w mieście.

 

 

51 zł za dwie sztuki. Coś tanio. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem ile żarówka kosztuje. Osobiście uważam silverstar za dobrą zarowkę, która kilka lat temu kosztowała majątek. Obecnie te 40-50 zł za dwie szt. Jest akceptowalne, co nie znaczy, że tanio. U mnie w scenicu średnio zużywałem dwa komplety rocznie. Biorąc pod uwagę wkurw przy ich wymianie kupiłem osram LED H7. Już że dwa lata dzialają. W sumie na kosztach nie zaoszczędziłem, ale wkurwu nie ma co jakiś czas. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.