Skocz do zawartości

Jakie wygodne auta miło wspominacie?


Tenenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło wspominacie pod względem komfortu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz-21, wspomnienia z dzieciństwa. Wygodna kanapa, piękne wskaźniki, luksus po prostu (zwłaszcza porównując do 126p i 125p). Nigdy żadne inne auto potem nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia. Z nowoczesnych - BMW 7 z tyłu. Jest idealnie - cicho, dużo miejsca, wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Małe auta:

-LUPO/AROSA zadziwiająco dużo miejsca i niezłe fotele, krótka skrzynia pomaga w mieście, głośno na trasie.

-PUNTO II niezłe fotele, pedały pod dziwnym kątem i niewygodnie się naciska sprzęgło.

-A-klasa W168 fatalne fotele, reszta ok

-FABIA niezłe fotele, pozycja za kierownicą też, słaba jakość wnętrza, ale ogólnie OK

-VW POLO (97r.) wygodniejsze od FABII-lepiej zawieszenie wybierało dziury

-TICO-jeździ i nic więcej, za to długo i bezawaryjnie

-CC ma swój klimat, ale komfortu niewiele

-SC nie ma już nawet klimatu, komfort jw.

Z większych:

-AUDI 100/C6 C4 komfort bardzo wysoki, bardzo dobre fotele.

-W124 również bardzo wygodny, ale słabe fotele

-SCENIC II świetny pod każdym względem

-GOLF IV/BORA bez rewelacji, średnio w każdym względzie

-TOURAN fajne zawieszenie, fotele przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz-21, wspomnienia z dzieciństwa. Wygodna kanapa, piękne wskaźniki, luksus po prostu (zwłaszcza

> porównując do 126p i 125p). Nigdy żadne inne auto potem nie zrobiło na mnie aż takiego

> wrażenia. Z nowoczesnych - BMW 7 z tyłu. Jest idealnie - cicho, dużo miejsca, wygodnie.

Czytamy pytania biglaugh.gif BMW 7 to ewidentnie segment F 270751858-jezyk.gif

A co do moich odczuć... Bardzo pasują mi fotele z Bravo Sport - dobrze wyprofilowane, przyzwoicie trzymające na boki i z regulacją lędźwiową, pokryte alcantarą ok.gif Za to zawieszenie tego auta już z komfortem nie ma za wiele wspólnego 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Wszystko zależy z jakich roczników to ma być, bo wiadomo że w miarę nowe samochody mają coraz lepszy komfort. Jednym z najwygodniejszych jakimi jeździłem była Laguna II, płynne i miękkie zawieszenie, bardzo wygodne fotele, dobre wytłumienie wnętrza, 6 biegowa skrzynia z opływowym kształtem nie powodowała dużej głośności nawet przy prędkościach autostradowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytamy pytania BMW 7 to ewidentnie segment F

No wiem, wiem, po prostu w autach segmentu A/B/C/D ciężko mówić o KOMFORCIE czy miło wspominać. Ot, raz jest lepiej, raz gorzej, ale generalnie ma się to nijak do mojej kanapy w domu, taki komfort tylko GAZ-21 albo stare amerykańce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiem, wiem, po prostu w autach segmentu A/B/C/D ciężko mówić o KOMFORCIE czy miło wspominać. Ot,

> raz jest lepiej, raz gorzej, ale generalnie ma się to nijak do mojej kanapy w domu, taki

> komfort tylko GAZ-21 albo stare amerykańce.

no to w sumie prawda, choć sądzę, że w segmencie D już coś by się znalazło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Citroen C5 z hydropneumatyką Choć w poprzednich wyraźnie było czuć efekt "statku na falach" - nie

> wiem, jak w obecnym.

No hydropneumatykę czuć, ładnie to działa. Ale żeby było to jakieś ŁAŁ i miło wspominał podróż C5 - nie bardzo. Ot, poprawnie się jechało, wygodnie, ale Mercedes z lat 80. był lepszy, tak naprawdę. Wyciszenie C5 jest takie sobie. Owszem, jest poprawnie, ale miło to mi się siedzi na swojej kanapie w domu, albo w BMW 7, albo w jakimś amerykańskim krążowniku z lat 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Nie wiem jaka to klasa, chyba średnia, ale ford scorpio. Meeeega wygodne fotele i zawieszenie, miły warkot silnika 2.0 dohc, takie auto które można nazwać kanapą. Późniejsze tylko mi tyłek trzęsły.

Ewentualnie leganza- fotele fatalne bo twarde ale zawieszenie to taki ponton ze na torowiskach zwalniac nie trzeba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe auta:

> -LUPO/AROSA zadziwiająco dużo miejsca i niezłe fotele, krótka skrzynia pomaga w mieście, głośno na

> trasie.

> -PUNTO II niezłe fotele, pedały pod dziwnym kątem i niewygodnie się naciska sprzęgło.

> -A-klasa W168 fatalne fotele, reszta ok

> -FABIA niezłe fotele, pozycja za kierownicą też, słaba jakość wnętrza, ale ogólnie OK

> -VW POLO (97r.) wygodniejsze od FABII-lepiej zawieszenie wybierało dziury

> -TICO-jeździ i nic więcej, za to długo i bezawaryjnie

> -CC ma swój klimat, ale komfortu niewiele

> -SC nie ma już nawet klimatu, komfort jw.

> Z większych:

> -AUDI 100/C6 C4 komfort bardzo wysoki, bardzo dobre fotele.

> -W124 również bardzo wygodny, ale słabe fotele

> -SCENIC II świetny pod każdym względem

> -GOLF IV/BORA bez rewelacji, średnio w każdym względzie

> -TOURAN fajne zawieszenie, fotele przeciętne.

I właśnie dlatego kupiłem Scenica II. No,między innymi dlatego... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Komfortowym kanapowozem był Chevrolet Lacetti ok.gif

Wygodne pluszowe fotele, dużo miejsca na tylnej kanapie, miękkie zawieszenie w sam raz na polskie drogi, zero stuków-puków ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Moją megankę 98 r. Nie miałem okazji jeździć wieloma autami, ale z tych które miałem to to autko było najbardziej wygodne jeśli chodzi o fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

subaru forester I '99 125KM LPG

super niezawodne auto super tanie w eksploatacji super wygodne fotele, neizla dynamika jak na 125KM, swietna trakcja mimo braku elektronicznych wspomagaczy (poza ABS). mial tylko dwie wady, glosny powyzej 120km/h i ciasno na tylnej kanapie

jakby mial ASB bo bym go nie sprzedal tylko jezdzil u mnie "do emerytury"

fotele nie wygladaja ale sa mega wygodne

287309369-3618484472.jpg

obecny moj forester II ma gorsze fotele i brak indywidualnych podlokietnikow buu.gif

post-8406-14352522275705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Omega B, grube welurowe fotele. Często miałem problem na dłuższych trasach z przysypianiem - zbyt wygodnie dla mnie zlosnik.gif

Przy 160km/h można było spokojnie prowadzić rozmowę z pasażerem, radyjko na najniższym poziomie głośności a dzieci z tyłu sleeping_2.gif

Dla mnie bajka. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VW Touran I gen. i model po lifcie

> Wygodne, ergonomiczne miejsce kierowcy i ogrom miejsca w środku razem z bagażnikiem - zawsze będę

> miło wspominał.

potwierdzam-wyjatkowo dobrze mi sie siedzi w nim ok.gif

a z innych to zapodam forda granade i opla recorda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

alfa 156FL jtd16v , zawieszenie delikatne , ale świetnie zestrojone było , inżynierowie alfy się postarali , komfortowe ale jednocześnie sprężyste , i świetnie na zakrętach się spisywało , gdzie inni cięli zakręty aby mi kroku dotrzymać ja jechałem bez ścinania zakrętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Omega B, grube welurowe fotele. Często miałem problem na dłuższych trasach z przysypianiem - zbyt

> wygodnie dla mnie

> Przy 160km/h można było spokojnie prowadzić rozmowę z pasażerem, radyjko na najniższym poziomie

> głośności a dzieci z tyłu

> Dla mnie bajka.

Dołączam się, żałuje że z Omegi B nie przesiadłem się na B_FL, auto potrzebowało trzech pasów żeby zawrócić, podwozie było pancerne a zawieszenie i fotele (przednie miałem elektrycznie regulowane półkubełki RECARO) niesamowicie wygodne. Na letnich kołach 205/65R15 płynęło jak wielka łajba, dziury i progi na niej większego wrażenia nie robiły.

Cisza, miejsca więcej niż w autobusie. bagażnik przepastny.

Miała niestety też wady, po każdej zimie masa wyprawek, bo po każdym odprysku od kamienia ognisko rdzy, w dodatku silnik 2,0 16V za słaby jak na tę masę, na gazie pracował co prawda lepiej niż na paliwie płynnym, jednak po trzech latach gazu zaczął dymić. Poszła dlatego do żyda gdy warta jeszcze byłą dobre pieniądze. Wspominał będę miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Ja bardzo dobrze wspominam półskóry z Vectry GTS, o takie:

HFGuvCC.jpg

Bardzo dobre trzymanie boczne, duże możliwości konfiguracji, w zasadzie dowolną trasę można było w tym uskuteczniać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu jeszcze ujdzie, chociaż w porównaniu do francuzów to dno, ale z tyłu to absolutna porażka

> A miałem dwie Fabie i zrobiłem nimi łącznie ponad 200 kkm, więc wiem co mówie

Ja natomiast pomykałem czterema, zrobiłem lekko większy przelot i niestety potwierdzam. Fotele w Fabii to straszna kupa sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Omega B, grube welurowe fotele. Często miałem problem na dłuższych trasach z przysypianiem - zbyt

> wygodnie dla mnie

> Przy 160km/h można było spokojnie prowadzić rozmowę z pasażerem, radyjko na najniższym poziomie

> głośności a dzieci z tyłu

> Dla mnie bajka.

O którym dokładnie silniku mowa? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> megane I ph II

Potwierdzam, jakość tapicerek (welury) niespotykana w dzisiejszych autach budżetowych. Bardzo wygodnie się tym jeździło.

Miał natomiast kilka wad, które dyskwalifikowały go w moich oczach jako auto "w trasy":

po pierwsze mój nie miał klimy, po drugie miał bardzo wkurzającą cechę - w najmniej odpowiednim momencie potrafił po prostu nie odpalić, bo taki miał kaprys. Po 3cim "kaprysie" zmieniłem go na lacetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna kanapa dużego Fiata 125p jak byłem małym kurduplem i miałem kilka lat:), tylne fotele 126p jak grzało w plecy z silnika gdy jechaliśmy ponad 600 km do babci:) oraz tylna kanapa CC900 podczas tych samych podróży w roku 1992;), ta 900 to bylo cos w tamtych czasach:), pamietam jak ojciec objezdzal te wszystkie polonezy, 125p, wartburgi na trasie malym cinquecento;) i kazdy ogladal sie za tym autem;)

a tak w temacie to chyba Chevrolet Orlando i przednie fotele, ogolnie mega fajne auto wg. mnie i wygodne:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

saab 9-5. Kilka lat temu się przejechałem takim i w czwartek taki zakupiłem. Mega wygodne zawieszenie, cichutkie wnetrze i fajne osiągi(190hp). Dla mnie na razie numer jeden zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Omega B, grube welurowe fotele. Często miałem problem na dłuższych trasach z przysypianiem - zbyt

> wygodnie dla mnie

> Przy 160km/h można było spokojnie prowadzić rozmowę z pasażerem, radyjko na najniższym poziomie

> głośności a dzieci z tyłu

> Dla mnie bajka.

Tylko Omega to semgent E. Ale potwierdzam, bardzo wygodny samochód biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Zasadniczo, to Polonez jest dosyć komfortowym autem wink.gif

Nie znam innego auta tej wielkości lub mniejszego, które jest tak miękkie i można tak długo jechać bez zmęczenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze miło wspominam nubirę po lifcie z 2001roku

jako nowe nie wybite auto było naprawdę komfortowe(zawias mega miękki), ciche do 100km/h tzn ogólnie do 3000obr, wygodne fotele, sporo miejsca z tyłu, z tego co pamiętam na trelince i bruku było ciszej w środku niż w vectrze b i passacie b5, druga strona medalu to kiepskie prowadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Citroen XM z ASB. Jak będę miał kasę na zabawę, to sobie taki kupię i odrestauruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem przy dyskusjach na temat rożnych aut wspominamy że jakieś auto miało np fatalne fotele, było

> głośne już przy 120km/h albo że zawieszenie nie było komfortowe.

> Jakie auta powszechnie spotykane, nie będące klasą E (średnia wyższa) czy F (luksusowa), miło

> wspominacie pod względem komfortu?

Lancia Kappa i Lybra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W126 SEL 560 wygodnie i dość szybko, do 150-170 komfortowo

S600 w140 cicho, wygodnie, szybko do 200 komfortowo

e38 750iL cicho i wygodnie troszkę wolniej od MB, podobnie

LS 400 1gen jeszcze ciszej i wygodniej, troszkę wolniej do 220 komfortowo, wyżej nie testowałem zlosnik.gif

S55 AMG W220 cicho i szybko, lepiej pasował mi W140 grinser006.gif komfortowo w pełnym zakresie prędkości wink.gif

E63AMG w 211 cicho, wygodnie, i szyybko, bez kagańca do oporu pełen komfort, mimo 21" kółek swiety.gif

G55 AMG szybko i wygodnie, jak na kiosk, do 180km/h dość cicho we wnętrzu, później hałas oporów powietrza ok.gif

Prosiaków nie wymieniam, bo to mało komfortowe pojazdy ok.gif

Citroen C5 1,8 16v - zawias hydro bajka, silnik powolny w wielorybku, ale komfort świetny ok.gif

Panda - ujdzie, ale trasy powyżej 600km bez postoju nie zrobię grinser006.gif

Punto 2 i 2fl z regulacją lędźwiową i bez - może być, dość miękko i sprężyście ok.gif

Stilo 5d dość wygodnie, ale powyżej 140km/h robi się głośno, na 17" twardo, ale zawias miękki, troszkę "pływający" w serii zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.